AKTUALNOŚCI 2014/2015

 

         
  Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej nr 7
im. Orląt Lwowskich w Łodzi
życzy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom
zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.
 
         
    Zlot Detektywów Łódzkich 25.06.2015  
 

W dniu 23 czerwca uczniowie naszej szkoły: Kasjana Buziałek, Maria Kostrzewska, Amelia Marcinkiewicz, Zosia Braun i Szymon Kawa wzięli udział w Zlocie Detektywów Łódzkich. Na miejscu zbiórki, na Księżym Młynie, uczestnicy Zlotu otrzymali wskazówki do gry questingowej „Kocim Szlakiem”.

„Tu zabawa się zaczyna,

Pod tablicą, co Młyn trzyma.

Znajdź kierunek południowy,

Kocim Szlakiem ruszaj w drogę…”

W trakcie wędrówki uczniowie szukali odpowiedzi na zagadki, które wskazały im literki do ułożenia niezbędnego hasła, aby znaleźć miejsce docelowe Zlotu.

„Z lewej strony tuż za rogiem,

Willę widzisz waniliową.

To był pałac _ _ _ _ _ _ _ niegdyś,

Dziś legendy jest osnową…”

Na zakończenie Questu w Muzeum Kinematografii „detektywi” otrzymali pieczątkę z kotem Filemonem. Hasłem było słowo „Art Inkubator” (centrum kultury i przedsiębiorczości, które powstało w budynkach należących do zakładów K. Scheiblera i L. Grohmana).

„Jeszcze tylko skarb swój pobierz,

Przejdź przez drzwi lekko skrzypiące,

No i hasło mów na prędce,

A Filemon na pieczątce,

Powędruje w twoje ręce…”

Po dotarciu do „Art. Inkubatora” przywitano uczestników Zlotu słodkim poczęstunkiem oraz wręczono pamiątkowe koszulki. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy (po 5-6 kół), w których prezentowali działania w ramach Koła Detektywów Łódzkich oraz odpowiadali na pytania do quizu sprawdzającego spostrzegawczość dzieci. Na zakończenie Zlotu uczniowie zapoznali się z grami łódzkich podwórek: komórki do wynajęcia, klasy, guma, kapsle…

„Ja dziękuję za ten spacer,

Miło mi cię było gościć,

Wśród Scheiblera i Grohmana,

No i Herbsta skromnych włości.”


Helena Kobus

 
         
    Indywidualne Mistrzostwa Polski 23.06.2015  
 

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców zakończone....medalem i finałami !!!

W dniach 18 - 21.06.15 w Nysie odbywały się zawody rangi Mistrzostw Polski o najwyższe miejsca na podium w wieloboju i w finałach na poszczególnych przyrządach wśród dziewcząt i chłopców. W zawodach tych brało udział 112 najlepszych zawodników i zawodniczek z 16 klubów z całek Polski. Aby wystartować w takich zawodach należało przejść eliminacje w, których brało udział ponad 200 zawodników i zawodniczek.

Nasza reprezentacja, która zakwalifikowała się na IMPJŁ:

Malwina Plak - klasa II ELITE - 16 m. wielobój; IV miejsce w finale na skoku

Martyna Kopczyńska - klasa II - 21 m. wielobój; VIII miejsce w finale ćwiczeń wolnych

Michał Bober - klasa II - 13 m. wielobój; brązowy medal w ćwiczeniach na kółkach i VIII miejsce w finale na skoku

Jakub Nadaj - klasa III - 38 miejsce wielobój

Wszyscy poprawili swoje wyniki z eliminacji. Gratulujemy !!!

A. Rembowska

 
         
    Mini Play Back Show 22.06.2015  
 

18 czerwca odbył się coroczny konkurs muzyczno -ruchowy Mini Play Back Show. Cieszył się on olbrzymią popularnością, dlatego dzieci licznie w nim wystąpiły. Do konkursu zakwalifikowało się 30 wykonawców. Największą popularnością cieszyły się utwory Violetty. Najwięcej reprezentantów miały klasy Ib i IIIc.

Oto zwycięzcy:

w kategorii Soliści:

I miejsce Ola Razmus IIb

II miejsce Kinga Skrzypiec Ib

III miejsce Marianna Kowalska IIb

w kategorii Zespoły:

I miejsce Wiktoria Bajer, Janka Jakubowska IIIb

II miejsce Amelia Kawa, Maja Twardowska, Gabrysia Raczyńska IIc

III miejsce Oliwia Kasprowicz, Angelika Przybył IId

Szczególne wyróżnienie dla klasy IIIc za przedstawienie utworu "Dach" - Wiktoria Raniewicz, Oliwia Kowalczyk, Julia Krawczuk, Nina Różycka, Antek Grzelak, Jeremi Klimczak, Martyna Krawiecka, Blanka Zybert, Oskar Oleczek, Grzegorz Domowicz, Kamil Wróblewski, Jan Moczulski i Martyna Śmiałkowska.

Dziękujemy również pozostałym uczestnikom konkursu za piękne przedstawienie swoich wybranych utworów.

Jolanta Kwiatkowska

 
         
    CHECK YOUR ENGLISH 22.06.2015  
 

Wyniki konkursu CHECK YOUR ENGLISH dla klas V i VI

I m-ce Kwasniak Wiktoria - VIC

II m-ce Zwolak Martyna - V c

III m-ce ex aequo - Jastrząbek Jakub VA i Dubiel Amelia VA

 
         
    Wakacyjne zajęcia rowerowe 22.06.2015  
 

Szanowni Państwo!

Miło mi jest poinformować o ciekawej akcji, jaką Klub Sportowy "Społem" będzie realizować w miesiącach wakacyjnych.

Klub Sportowy "Społem" w Łodzi zaprasza na wakacyjne, bezpłatne zajęcia rowerowe organizowane na motodromie (ul. Małachowskiego 9) obejmujące początkowe nauczanie w jeździe na rowerze doskonalące umiejętności techniczne, przygotowujące dzieci i młodzież do zdania egzaminu na kartę rowerową.

Zajęcia prowadzone będą z dziećmi w wieku szkolnym oraz zajęcia z zakresu podstaw poruszania się w ruchu drogowym jako piesi, dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia będą prowadzone od poniedziałku do piątku. Instruktor będzie dyżurować na motodromie w godzinach 10:00 - 13:00. Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Egzamin przeprowadza osoba posiadająca specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego.

Okres trwania projektu to maj-wrzesień 2015.

Zajęcia są bezpłatne. Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu: 510503653

Zamiast siedzieć w domu wsiądź na rower!!

 

Serdecznie Zapraszamy!!!

 
         
    Konkurs plastyczny 22.06.2015  
 

Dnia 21 czerwca rozstrzygnięto konkursy parafialne w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu:

- "Kapliczki maryjne" - nagrody otrzymali: Jakub Jastrząbek z klasy V a, Maria Dołęgowska, Zuzanna Goździkowska, Marta Majchrowicz z klasy I c, Marcin Dmowski z klasy I a, Tobiasz Kozłowicz z klasy II a, Anna Raszewska z klasy II c, Marek Majchrowicz z klasy IV c .

- "Serce Jezusa" - nagrody otrzymali: Damian Kacprzak z klasy VI c, Zuzanna Boruch z klasy IV b, Konrad Kaczmarek z klasy II a, Miłosz Maciejewski z klasy II b.

GRATULUJEMY!

A. Zalewska

 
         
    KIDS ATHLETICS LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO 22.06.2015  
 

17 czerwca na boisku 39 Gimnazjum przy ul. Królewskiej odbyła się impreza lekkoatletyczna dla uczniów klas I-III. W zabawach lekkoatletycznych uczestniczyły reprezentacje szkół, które przystąpiły do programu KIDS ATHLETICS lEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO. Naszą szkołę reprezentowali: Malwina Jurek, Kinga Skrzypiec, Amelia Puzder, Aleksandra Rasmus, Anna Gul, Zofia Szczepocka, Jakub Klimczak, Klaudiusz Gumienny, Xavier Pietrzak, Radosław Majer, Adam Gromek, Dorian Janas.

Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach biegowo-skocznościowo-sprawnościowych. Zabawy przyniosły dzieciom wiele radości, wyzwoliły wiele emocji, zaangażowania oraz sportowej rywalizacji. Nasza szkoła zajęła III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz napoje i słodycze od sponsorów.

K. Jarkowska

 
         
    Międzyszkolny Konkurs Historyczny 18.06.2015  
 

16 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 33 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego „Ocalić od zapomnienia… Prawdziwe historie z czasów II wojny światowej”. W ramach konkursu należało wykonać prezentację multimedialną na temat łódzkiego getta oraz rozwiązać test wiedzy, dotyczący II wojny światowej. Przygotowując się do konkursu uczniowie poznali biografie Jana Karskiego, Ireny Sendlerowej, Janusza Korczaka oraz twórczość Abrama Koplowicza i Abrama Cytryna.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych laureatów znalazły się również dwie uczennicy naszej szkoły:

Julia Dałek z klasy VI c – III miejsce,

Martyna Zwolak z klasy V c – wyróżnienie.

Gratulujemy!

H. Kobus

 
         
    Muzeum Animacji - Semafor 16.06.2015  
 

Dzieci uczestniczące w zajęciach Koła Detektywów Łódzkich zwiedziły Se-ma-for Muzeum Animacji. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu „Piotruś i Wilk”, opowiadający o groźnym wilku i ciekawym świata chłopcu. Film ten został nagrodzony Oscarem za Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany w 2008 r.

Po projekcji filmu wyjawiono nam sekrety produkcji lalek i scenografii. Poznaliśmy biografię Władysława Starewicza, pioniera animacji lalkowej. Na wystawie, którą obejrzeliśmy znajdowały się lalki, dekoracje, konstrukcje przestrzenne pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia Filmowego Se-ma-for. Są wśród nich „Miś Uszatek”, „Przygoda Misia Colargola”, „Mały pingwin Pik-Pok” i wielu innych bohaterów kultowych animacji.

Pod koniec zwiedzania zaproponowano nam stworzenia własnego dwusekundowego filmu animowanego!

H. Kobus

 
         
    Projekt COMENIUS 16.06.2015  
 

Projekt Comenius realizowany w naszej szkole dobiega już końca. Udało nam się zrealizować wszystkie cele projektowe, a działania projektowe jeszcze bardziej otworzyły nas na inne kultury i upewniły, że mamy zaszczyt uczęszczać do szkoły, w której tolerancja, poszanowanie praw innego człowieka, nawet tego najmniejszego, nie są jedynie pustymi frazesami.

Abyśmy mogli godnie podsumować projekt Comenius w naszej szkole w dniu 22.06.2015 r. na PIĄTEJ godzinie lekcyjnej na pierwszym piętrze odbędzie się apel podsumowujący projekt Comenius. W apelu wezmą udział wszystkie klasy IV-VI. Apel potrwa 15-20 minut.

Zapraszam serdecznie

Jolanta Grabowska

 
         
    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek 16.06.2015  
 

W dniach 13 - 14.06.15 r. w Krakowie odbyły się zawody klasy młodzieżowej i III sportowej MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZICZEK. Nasz Klub reprezentowało 11 zawodniczek: Kinga Skrzypiec, Ania Banaszkiewicz, Weronika Smęda, Julia Stefańska, Malwina Jurek, Natalia Wawrzyniak, Natalia Wrzesińska Natalia Skowrońska, Gabrysia Graczyk, Kaja Peska, Ola Ostrowska.

Dziewczęta pokazały się z jak najlepszej strony zdobywając 6 medali i uzyskując wiele finałów.

W klasie młodzieżowej najlepsza okazała się Kinga Skrzypiec zajmując II miejsce w wieloboju oraz I miejsce w finale na równoważni i III miejsce na skoku. Natalia Wawrzyniak uzyskała X miejsce w wieloboju oraz startowała w finałach na równoważni i ćwiczeniach wolnych. Te dwie zawodniczki będą jechały na Małą Olimpiadę, która odbędzie na jesień.

Weronika Smęda - wielobój XIV m.; finał na ćwiczeniach wolnych i skoku

Ania Banszkiewicz - XV m. w wieloboju i pokaz na skoku

Malwina Jurek - XVII m w wieloboju

Julia Stefańska - XXX m. w wieloboju

W klasie III sportowej dziewczęta zdobyły:

Gabrysia Graczyk IX m wielobój i I miejsce w finale na równoważni, oraz miała finał na ćwiczeniach wolnych;

Natalia Skowrońska - X miejsce w wieloboju i III miejsce w finale na skoku oraz uzyskała finał na ćwiczeniach wolnych;

Kaja Peska - XI miejsce w wieloboju oraz uzyskała dwa finały na równoważni i ćwiczeniach wolnych;

Ola Ostrowska - XIV miejsce w wieloboju , III miejsce w finale na skoku oraz uzyskała finał na poręczach/paskach;

Natalia Wrzesińska XV miejsce w wieloboju oraz dwa finały na równoważni i skoku.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych zawodniczek !!!

A. Rembowska

 
         
    XIII wędrówka śladami Jana Pawła II w Łodzi 13.06.2015  
 

W piątek 12 czerwca 2015 roku, a więc w dzień poprzedzający pamiętną wizytę Papieża Polaka w Łodzi, Księża Arcybiskupi i Biskupi, władze miasta, młodzież i dzieci z łódzkich szkół oraz wierni świeccy odwiedzili miejsca spotkania Świętego Papieża z Łodzianami. Motywem przewodnim wędrowania były Światowe Dni Młodzieży, których pomysłodawcą był Ojciec Święty Jan Paweł II. Delegacja uczniów naszej szkoły z pocztem sztandarowym uczestniczyła w spotkanie przy Fabryce Krawatów, gdzie uczestnicy zapoznali się ze Światowymi Dniami Młodzieży poza Europą (Buenos Aires, Denver, Manila, Toronto, Sydney, Rio de Janeiro).

A. Zalewska

 
         
    Wojewódzki Konkurs Literacki 12.06.2015  
 

„Zwycięży ten, który uwierzy we własne możliwości…” - tak, jak uwierzyła Martynka Zwolak z klasy V c, która jest finalistką i laureatką wielu konkursów literackich; tym razem otrzymała wyróżnienie w III WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM WIEDZY O OLIMPIADACH I OLIMPIJCZYKACH w kategorii: proza za pracę w formie kartki z pamiętnika. Nagrody wręczone zostały 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 79 im. Łódzkich Olimpijczyków w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i czekamy na następne – w klasie VI!!!

M. Adamczyk

 
         
    Trener Osiedlowyˮ w akcji 09.06.2015  
 

W dniu 24.05.2015 r. na Stawach Jana odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci – FIERO CUP organizowanego przez pizzerię Fiero, na którym drużyna SP 7 o nazwie „DANONKI” w składzie: Emilia Maciejczak, Oliwier Smulik, Bartosz Wilczek, Damian Adamiak, Roksana Zaorska, Janina Jakubowska, Dominik Gajewski i Piotr Fróg, kierowana przez "Trenera Osiedlowego" Ewę Tyll, zdobyła medalowe IV miejsce. Emilia Maciejczak wykazała się niezwykłymi zdolnościami bramkarskimi, za co dostała nagrodę najlepszej bramkarki turnieju!

 

30.05.2015 r. odbyła się BASKETMANIA na rynku manufaktury, w której udział wzięła drużyna z naszej szkoły (Dominika Augustyniak, Weronika Brandt, Natalia Sobieraj) pod opieką „Trenera Osiedlowego” – Ewy Tyll. Dziewczyny dzielnie walczyły z o wiele wyższymi od siebie przeciwniczkami i ostatecznie zajęły III miejsce.

Ewa Tyll

 
         
    Międzyszkolny Konkurs Warcabowy „Orlęta 2015” 09.06.2015  
 

25 maja 2015 roku w naszej świetlicy odbyła się już X edycja Międzyszkolnego Turnieju Warcabowego „Orlęta 2015”. W rozgrywkach brali udział najlepsi zawodnicy z klas I – III ze Szkół Podstawowych nr 51, 42, 109 i 7.

więcej ...

 
         
    Zapasy w stylu wolnym 09.06.2015  
 

Gratulujemy Mateuszowi Stańczykowi z klasy VI a zajęcia III miejsca w 19 MEMORIALE JANA KAUCA I OLIMPIJCZYKÓW W ZAPASACH W STYLU WOLNYM! To nie jedyne jego sportowe wyczyny. Mateusz zajął też III miejsce w Pucharze Polski w sumo, III miejsce w MEMORIALE MARCINA KRUPIŃSKIEGO (w 5 gali zapaśniczej) oraz II miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w zapasach.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy niezwykłych osiągnięć i czekamy na kolejne sukcesy!

M. Adamczyk

 
         
    Najlepszy audiobook! 08.06.2015  
 

Z radością informujemy, że Tymoteusz Krakowski (uczeń klasy 4 c) zajął pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 33 w Łodzi: "Dzieci dzieciom - tworzymy nagrania audio lektur szkolnych". Tymoteusz nagrał na płytę CD odczytaną przez siebie baśń Hansa Christiana Andersena "Nowe szaty cesarza". Zwycięzcy gratulujemy!

A. Błoch

 
         
    Dzień Dziecka, Dzień Sportu 04.06.2015  
 

W dniu 01.06.2014 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Jest to impreza, która zapisała się już w tradycji szkoły. W tym roku pogoda nam dopisała i większość zaplanowanych wcześniej konkurencji sportowych zostało przeprowadzone na boisku szkolnym. Chłopcy z klas IV – VI rozegrali mecze w piłkę nożną, dziewczęta z klas IV i V konkurowały w grze "Dwa ognie", a uczennice klas VI swoją rywalizację przeniosły na salę gimnastyczną, gdzie rozgrywały mecze w siatkówkę. Uczniowie klas młodszych pod opieką trenerów próbowali swoich sił w zabawach ze współzawodnictwem.

Po konkurencjach międzyklasowych rozegrano mecz w piłkę siatkową pomiędzy uczennicami a kadrą mam i pań nauczycielek oraz mecz w piłkę nożną – uczniowie kontra dorośli. Mecze te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W czasie wolnym od sportowych zmagań uczniowie mogli rozgrywać mecze w tenisie stołowym, grać w trambambule, brać udział w konkursach rodzinnych i kiermaszu książek. Było także stanowisko, na którym p. Budziewska i p. Zalewska malowały dzieciom twarze, można było za symboliczną kwotę zakupić ciasto oraz wziąć udział w kiermaszu charytatywnym Caritas.

Po zakończonej rywalizacji, imprezę uświetnił występ taneczny klas młodszych pod opieką pana M. Lotki. Atrakcji w tym roku było zatem co niemiara.

Pan Dyrektor - zamykając imprezę - raz jeszcze złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczył słodkie upominki. Na koniec ogłosił uroczyście, że od 2 czerwca do końca roku szkolnego nie obowiązuje uczniów stój szkolny, a jedynie znaczek z logo szkoły.

I. Chrolenko

 
         
    Międzynarodowy Turniej w Zapasach 31.05.2015  
 

Miło nam wszystkich poinformować, że uczeń klasy IV a Adrian Stańczyk w przedostatni weekend majowy 2015r. zdobył srebrny medal w 30 Międzynarodowym Turnieju w zapasach odbywającym się w Berlinie.

Adrian trenuje zapasy od 1,5 roku w klubie UKS ATLETA ŁÓDŹ (KS 20). Jego trenerami są Łukasz Góral (brązowy medalista mistrzostw Europy), Piotr Górski (akademicki mistrz Polski), Agata Żuromska (brązowa medalistka mistrzostw Polski).

Do tej pory Adrianowi udało się zająć trzykrotnie 2 miejsce i wygrać jeden turniej. Były to Mistrzostwa Województwa Łódzkiego.

Przed naszym uczniem kolejny turniej już 6 czerwca 2015r – „trzymamy kciuki”

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

K. Włodarczyk

 
         
    Projekt Bezpieczny pierwszak w szkole i w domuˮ 31.05.2015  
 

27 maja 2015 klasy I a i I d zakończyły udział w projekcie "Bezpieczny pierwszak w szkole i w domu" organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Podsumowaniem projektu był quiz wiedzy o bezpieczeństwie. Na zakończenie klasy I a i I d otrzymały z rąk pani Hanny Derewlanej certyfikat „Bezpieczna klasa”.

K. Jarkowska

Zobacz podsumowanie projektu w kilku obrazach:

 1. Lekcja o bezpieczeństwie w klasie I a i I d.

 2. Spotkanie ze Strażą Miejską.

 3. Zajęcia "Mały ratownik".

 4. Jestem bezpieczny, bo jestem widoczny.

 5. Film - podsumowanie projektu.

A. Roksela

 
         
    Grecja - Comenius 31.05.2015  
 

Chcielibyśmy opowiedzieć Wam o ostatniej wizycie projektowej, która miała miejsce w dniach 18-24 maja 2015 r.

więcej ...

 
         
    Zwierzęta w poezjiˮ 26.05.2015  
 

25 maja w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV, V i VI. W tym roku tematem konkursu były zwierzęta. Jury oceniało recytacje uczestników kierując się kryteriami: pamięciowe opanowanie utworu, interpretacja, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zajęła Anita Królasik z kl. V c

II miejsce – Malwina Ciechanowska z kl. Iv d

III miejsce – Lidia Salska z kl. IV a

Wyróżnienia otrzymały: Amelia Grzybowska i Maria Weder z kl. IV b. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą lekcję recytacji.

A. Korbecka

 
         
    Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 26.05.2015  
 

W dniach 22-24.05 w Szczecinie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w gimnastyce sportowej. Zawody odbyły się w przepięknej, nowej sali widowiskowej AZOTY ARENA. Uczestnikami imprezy byli zawodnicy i zawodniczki z całej Polski oraz Niemiec, Austrii, Czech i Łotwy. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych juniora młodzieżowcu oraz seniora. W seniorach brali udział zawodnicy i zawodniczki najwyższej klasy - uczestnicy Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Pekinie Marta Pihan-Kulesza oraz Roman Kulesza.

Nasz Klub reprezentowali absolwenci Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich: Maciej Jakubowski, Łukasz Wodziński oraz Zofia Jóźwiak.

Wszyscy zakwalifikowali się do finałów na przyrządach zdobywając:

srebrny medal na koniu z lekami - MACIEJ JAKUBOWSKI

brązowy medal na skoku - ŁUKASZ WODZIŃSKI

IV miejsce na skoku - ZOFIA JÓŹWIAK

Cieszymy się z tego wyjazdu, dało to nam dużą motywacje do dalszej pracy.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom !!!

A. Rembowska

 
         
    Koło Detektywów Łódzkich 26.05.2015  
 

Dnia 20 maja 2015 r. my uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 biorący udział w zajęciach Koła Detektywów Łódzkich wraz z panią Heleną Kobus wzięliśmy udział w warsztatach „Historia szkolnictwa łódzkiego XIX/XX wieku” oraz „Kaligrafia”, które odbyły się w Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej. Dotyczyły one nauki i sposobów uczenia się w szkołach XIX-XX wieku.

Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą życia szkolnego, kar i nagród naszych dziadków i pradziadków. Siedzieliśmy w drewnianych ławkach szkolnych z kałamarzem i atramentem w każdej. Mieliśmy niepowtarzalną okazję pisać, czyli kaligrafować, gęsim piórem i piórem ze stalówką. Korzystaliśmy przy tym z atramentu, bibuły, co nie było łatwe. Poznaliśmy także ciekawe, stare podręczniki do nauki różnych przedmiotów, stare dzienniki lekcyjne, zostaliśmy zapoznani z stylem karania uczniów na przykład wymierzanie „łap”, klęczenia na grochu lub kasztanach, trzymania w podniesionych rękach starych ciężkich książek. Było to bardzo interesujące i pokazywało nam, że współczesna szkoła jest bardzo fajna, gdyż nie stosuje się już takich kar. Dowiedzieliśmy się także, że w czasie zaborów czy wojen nauczyciele uczący potajemnie dzieci, podlegali surowym karom. Obejrzeliśmy stare globusy, dawne uczniowskie zeszyty ze szlaczkami, świadectwa szkolne, dzienniki uczniowskie nawet z wstawionymi ocenami. Wszystkie wpisy były wykonane bardzo starannie atramentem!

Myślę, że te zajęcia były bardzo przydatne i pokazały nam, uczniom, że życie uczniowskie w dawnych czasach było dość trudne.

Kasjana Budzałek, uczennica klasy V a

 
         
    Rocznica urodzin Karola Wojtyły 22.05.2015  
 

W dniu 18 maja obchodziliśmy 95 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Z tej okazji delegacja naszej szkoły uczestniczyła w bazylice archikatedralnej w Mszy Świętej dziękczynnej za osobę Jana Pawła II. Po Eucharystii pod pomnikiem wielkiego Polaka zostały złożone kwiaty.

G. Parzonka

 
         
    XV edycja Turnieju Piłkarskiego 22.05.2015  
 

Miło nam wszystkich poinformować, że drużyna, do której należy uczeń klasy IVa Marcel Przybylski, zdobyła Mistrzostwa Polski 2015 w XV edycji turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Marcel gra w piłkę nożną od 6 lat w drużynie UKS SMS Łódź. Tegoroczna wygrana to już drugie zwycięstwo tej drużyny. Marcel jest bardzo zadowolony z wygranej, tym bardziej, że nagrodą jest wyjazd na Stadion Narodowy w Warszawie na mecz Polska – Gruzja. Za poprzednią wygraną drużyna miała zafundowany pobyt w Anglii i wstęp na mecz Polska – Anglia. Godne polecenia są słowa chłopca „ Piłka to wspaniały sport i warto go uprawiać i nie nagrody są najważniejsze a pasja. Boisko to dla mnie wszystko!” . Gratulujemy serdecznie.

K. Włodarczyk

 
         
    Ogólnopolski Konkurs GWO 22.05.2015  
 

W Ogólnopolskim Konkursie Jak Histek z Napoleonem… zorganizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe Magdalena Skrobek, za włożony wysiłek i pomysłowość, otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 

H. Kobus

 
         
    Wojewódzki Konkurs Historyczny 22.05.2015  
 

W IX Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla szkół podstawowych Rzeczpospolita Obojga Narodów uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki – Wiktoria Kwaśniak znalazła się w ścisłym gronie finalistów, a Grzegorz Węgrzyn uzyskał tytuł laureata. Gratulujemy!

H. Kobus

 
         
    Konkurs fotograficzny 22.05.2015  
 

6 maja 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 25 odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego "Moja Łódź, moje miejsce na Ziemi", w którym uczennica naszej szkoły Angelika Przybysz z klasy Vb zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Wszystkie fotografie nadesłane na konkurs są prezentowane w bibliotece.

H. Kobus

 
         
    Konkurs "Będzie bezpieczniej" 19.05.2015  
 

Dnia 15.05.2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu konkursu "Będzie bezpieczniej" organizowanego przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, Wydział Edukacji UMŁ oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Łodzi.

Impreza odbyła się na Hali MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/9. Laureatką konkursu została Kinga Pajęczewska z klasy IV d. Wyróżnienie zdobyła Kasjana Budzałek z klasy V a. W konkursie brały udział wszystkie łódzkie szkoły podstawowe.

M. Lotka

 
         
    "Igrzyska Wiedzy 2014" 19.05.2015  
 

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Zdalnym Konkursie "Igrzyska Wiedzy 2014". Obejmował on przedmioty: j. polski, matematykę, j. angielski i informatykę.

Nasi reprezentanci to: Olgiert Sumarowski - kl. III a, Jakub Zaman - kl. IV c, Jakun Jastrząbek, Amelia Dubiel i Klaudia Klajs - kl. V a, Angelika Przybysz - kl. V b, Aleksandra Kędzia - kl. V c, Oliwer Lis - kl. VI c.

Zobacz wyniki

M. Gęsich

 
         
    Konkurs parafialny 18.05.2015  
 

Dnia 17 maja 2015 r. rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka "Szaty biskupa". Nagrody otrzymali: Marta Majchrowicz z kl. I c; Tobiasz Kozłowicz z kl. II a; Lilianna Czekalska, Anna Raszewska, Gabriela Raczyńska, Natalia Sadowska z kl. II c; Marek Majchrowicz z kl. IV c. Prace konkursowe z konkursów dotyczących życia Jezusa są wystawione na wystawie w nawie bocznej kościoła.

Gratulujemy !!!

A. Zalewska

 
         
    Rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego 13.05.2015  
 

We wtorek 12 maja delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach 80 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po Mszy Świętej odprawionej w kościele oo. Jezuitów przy ul. Sienkiewicza uczestnicy uroczystości prowadzeni przez orkiestrę dętą przemaszerowali ulicami Roosevelta, Piotrkowską, Traugutta pod pomnik Marszałka Piłsudskiego. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze ku czci ostatniego z wielkich marszałków.

G. Parzonka

 
         
    Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych 13.05.2015  
 

9 maja w Zabrzu odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Udział brało 73 dziewczynek z klasy II sportowej i 31 z klasy II ELITE.

Do Mistrzostw Polski, które odbędą się w połowie czerwca w Nysie zakwalifikowały się Martyna Kopczyńska i Malwina Plak. Dla zawodniczek z rocznika 2005 z naszej ekipy był to pierwszy tak poważny start. Dziewczęta pokonały swoje słabości i wykonały po raz pierwszy niektóre obowiązkowe elementy.

GRATULACJE!

Zawodniczki z klasy II:

Martyna Kopczyńska,

Zuzanna Zielonka,

Zuzanna Boruch,

Zuzanna Rembowska,

Marika Kubik,

Weronika Cieślak,

Oliwia Woźniak

Zawodniczka z klasy II ELITE:

Malwina Plak

A. Rembowska

 
         
    Lalka z polskich legendˮ 10.05.2015  
 

Z radością informujemy, iż uczennica klasy I c Zuzanna Goździkowska oraz uczennica klasy II c Zuzanna Kopczyńska zdobyły, za wykonanie przepięknych lalek, nagrody w konkursie Lalka z polskich legendˮ, zorganizowanym w ramach Lalkowych Spotkań Teatralnych.

Gratulujemy!

Z. Goljan

 
         
    Sprawozdanie z XIII Konkursu Wiedzy o Ptakach 09.05.2015  
 

6 maja 2015 roku odbył się XIII Konkurs Wiedzy o Ptakach organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, Klub Obserwatorów Ptaków oraz Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

więcej ...

 
         
    Sukces naszych młodych gimnastyków 05.05.2015  
 

W dniu 1 maja w Wieliczce odbyły się zawody MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW. Udział brało 53 młodych gimnastyków z 4 Klubów: Gimnazjon Wieliczka, AZS AWF Kraków, KS Korona Kraków, UKS "SP7" Łódź.

Nasz Klub działający przy Szkole Podstawowej nr 7 reprezentowało 10 chłopców, którzy zdobyli aż 7 medali:

Bartek Kostrzewski - złoty medalista w wieloboju; złoty medalista w finale na drążku; srebrny medalista w finale na podporach

Jan Borowski - brązowy medalista w wieloboju; brązowy medalista w finale na skoku; srebrny medalista w finale na drążku

Szymon Dałek - VIII miejsce w wieloboju; IV m. w finale podporach; V m. w finale na drążku

Marcel Rembowski - X miejsce w wieloboju; srebrny medalista w finale ćwiczeń wolnych; VII m. w finale na podporach

Trenerem chłopców jest Jacek Włuka

Paweł Smus - 22 m. w wieloboju

Eryk Banasiak - 24 m. w wieloboju; VIII m. w finale na skoku

Tymon Bosek - 26 m. w wieloboju

Jakub Bederski - 31 m. w wieloboju

Filip Maciejewski - 37 m. w wieloboju

Dawid Górecki - 43 . w wieloboju

Trenerem chłopców jest Tomasz Rembowski

WIELKIE GRATULACJA dla zawodników i trenerów !!!

A. Rembowska

 
         
    Polskie Symbole Narodowe 04.05.2015  
 

30 kwietnia podczas uroczystego apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja rozstrzygnięty został konkurs „Polskie Symbole Narodowe”. Uczniowie klas IV-VI musieli wykazać się wiedzą historyczną, zaś uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne.

Nagrodzeni uczniowie klas IV-VI:

I miejsce - Amelia Grzybowska IV b,

II miejsce - Izabella Jasińska IV b,

III miejsce - Maria Kostrzewska V a, Natalia Puchalska, VI a

Nagrodzeni uczniowie klas I-III:

I miejsce: Michalina Makowiecka I c, Zuzanna Jaworek I c, Konrad Kaczmarek II a, Nikodem Cebula II b, Lilianna Czekalska II c

II miejsce: Zuzanna Witkowska I c, Tomasz Kędzia I d, Tobiasz Kozłowicz II a, Hanna Zarzycka II c, Jagoda Rosiak II c, Nadia Andrzejewska II d.

III miejsce: Alicja Tomczak I a Natalia Zielonka I a, Marcin Dmowski I a, Zuzanna Goździkowska I c, Tymon Cebula I c, Jakub Wawerek II a, Wiktor Gawin II a, Zuzanna Kopczyńska II c, Dominika Skrzypek II c, Piotr Fróg III b.

Wyróżnienia: Iga Czaja I a, Zofia Wasiak I b, Arita Polus I b, Amelia Lipczyńska I c, Maria Dołęgowska I c, Aleks Hyske vel Heske II a, Nadia Szczecińska II c, Michał Jóźwiak III b.

A. Korbecka

 
         
    Mistrzowie Ortografii 2015 04.05.2015  
 

O tytuły „Mistrzów Ortografii” walczyli uczniowie klas II, III, IV, V i VI. W zmaganiach z trudnościami ortograficznymi najlepszymi okazali się:

Mistrz Ortografii klas II – Julia Kicińska II a

Mistrz Ortografii klas III – Julia Krawczuk III c

Mistrz Ortografii klas IV – Alan Stawowy IV a

Mistrz Ortografii klas V – Karina Nowak V c

Mistrz Ortografii klas VI – Wiktoria Kwaśniak VI c

A. Korbecka

 
         
    Uchwalenie Konstytucje 3 Maja 30.04.2015  
 

30 kwietnia uczniowie kl. IV – VI uczestniczyli w apelu upamiętniającym rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość miała patriotyczny i podniosły charakter. Uczniowie kl. V A pod opieką p. Agnieszki Desput przybliżyli wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Całość dopełniły patriotyczne pieśni śpiewane przez szkolny chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Gęsich.

Zobacz zdjęcia!

A. Desput

 
         
    Dzień Barw Narodowych 30.04.2015  
 

29 kwietnia już po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Barw Narodowych. Uczniowie i nauczyciele, aby uczcić Święto Flagi i wyrazić swój patriotyzm, przyszli do szkoły ubrani w biało-czerwone kolory. W atmosferze radości uczniowie pokazali, że są dumni ze swoich barw narodowych.

Zobacz zdjęcia!

A. Korbecka

 
         
    Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Literacki 29.04.2015  
 

W Międzynarodowym Konkursie Plastyczno - Literackiem „Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności” spośród 700 prac plastycznych z 126 szkół z całej Polski oraz z Holandii, wyróżnienie otrzymał Jakub Jastrząbek z klasy Va.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Mała Olimpiada Języka Polskiego 27.04.2015  
 

Z radością informujemy o zajęciu III miejsca przez Wiktorię Kwaśniak w IV Międzyszkonej Małej Olimpiadzie Języka Polskiego. Finał konkursu odbył się 24 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 34 w Łodzi. 11 finalistów konkursu wyłoniono spośród 340 uczestników. W finale Wiktoria zachęcała jury do przeczytania książki Jaśka Meli „ Poza horyzonty”.

Gratulujemy!!!

A. Desput

 
         
    Konkurs na makiety 27.04.2015  
 

Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w konkursach z zakresu wychowania komunikacyjnego i zajęć technicznych. Tematem pracy klas IV było wykonanie makiety dowolnego przejścia dla pieszych. Uczniowie klas V mieli za zadanie przygotowanie makiety dowolnego skrzyżowania.

Na konkurs wpłynęło 10 prac z klas IV i 15 z klas V (przy czym uczniowie starsi pracowali najczęściej w parach). Poziom prac był zróżnicowany, ale generalnie było widać zaangażowanie uczniów oraz wkład pracy wniesiony w przygotowanie makiet.

Komisja konkursowa zebrała się w dniu 21.04. w celu ocenienia prac, natomiast w dniach 22-23.04 zorganizowano ich wystawę na parterze naszej szkoły.

Wśród uczniów klas IV laureatami zostali:

I miejsce – Szymon Krawczak kl. IV a

II miejsce – Szymon Kawa kl. IV c

III miejsce - Adam Funt kl. IV b

Wyróżnienia: Mateusz Kaleta - kl. IV b Patrycja Wyka - kl. IV c

Wśród uczniów klas V laureatami zostali:

I miejsce - Jakub Jastrząbek kl. V a

II miejsce - Kornelia Różycka i Maciej Krzysiak kl. V b

III miejsce - Aleksandra Kędzia kl. V c

Wyróżnienia: Katarzyna Miałkowska i Jagoda Olejnik kl. V b Jakub Gawrysiak kl. V a Martyna Zwolak kl. V c.

Zobacz prace...

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

M. Lotka

 
         
    Konkurs parafialny 20.04.2015  
 

Dnia 20 kwietnia 2015 r. rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka "Jezus jest prawdą". Nagrody otrzymali: Marysia Dołęgowska, Oskar Herzog i Marta Majchrowicz z kl. I c; Tomasz Kędzia z kl. I d; Lilianna Czekalska i Gabriela Raczyńska z kl. II c; Oskar Oleczek z kl. III c; Majchrowicz Marek z kl. IV c; Aleksandra Kędzia z kl. V c; Zuzanna Raczyńska z kl. VI c. Gratulujemy !!!

A. Zalewska

 
         
    Konkurs historyczno-plastyczny 18.04.2015  
 

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu historyczno-plastycznego dla uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych pt. „Wydarzenia, które zmieniły świat”. W konkursie wzięło udział 27 szkół. Komisja konkursowa po zapoznaniu się z pracami plastycznymi wybrała i nagrodziła najlepsze z nich, m.in.: Eryka Klemenckiego z klasy V a za pracę „Santa Maria" (I miejsce) oraz Magdalenę Skrobek, z klasy V c za pracę „Chrzest Polski" – (III miejsce).

Gratulujemy!!!

H. Kobus

 
         
    Gratulujemy! 18.04.2015  
 

Jest nam bardzo miło przekazać informację o przyznaniu Pani Annie Korbeckiej tytułu „Nauczyciel Innowator”. To zaszczytne miano przyznaje Kapituła Konkursów Innowacyjnych, której przewodniczy Konsul Wielkiej Brytanii. Pani Anna znalazła się w gronie wybitnych osób wdrażających do praktyki edukacyjnej wartościowe modele edukacji - pedagogów, autorów innowacji, twórców nowych koncepcji pedagogicznych.

Uroczyste wręczenie certyfikatu „Nauczyciel Innowator” odbędzie się w połowie czerwca w Pałacu Poznańskiego. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 
         
    VI Międzyszkolny Konkurs Literacki 15.04.2015  
 

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Martynka Zwolak z klasy Vc otrzymała wyróżnienie w VI Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Czy to bajka czy nie bajka” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 65 w Łodzi. W konkursie brało udział ponad 70 uczestników z 17 łódzkich szkół!

Serdecznie gratulujemy sukcesu i czekamy na następne!

M. Adamczyk

 
         
    Konkurs plastyczny 14.04.2015  
 

W XI konkursie plastycznym o Ojcu Świętym Janie Pawle II "Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 184 w Łodzi, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej i Wydział katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej pod patronatem honorowym Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego wyróżnienia otrzymały: Hanna Zarzycka z klasy II c i Martyna Śmiałkowska z klasy III c.

W finale XI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II drużyna z klasy V b: Kornelia Różycka, Maciej Krzysiak i Stanisław Rafalski uzyskali XI miejsce. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Konkurs Pięknego Czytania 12.04.2015  
 

W XI Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” pt. „Co tam u Ciumków?” odbywającym się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna II miejsce zdobył Jakub Terejko z kl. III a, a III miejsce otrzymała Julia Krawczuk – uczennica klasy III c. Swoje umiejętności pięknego czytania zaprezentowała także Martyna Krawiecka z kl. III c.

A. Korbecka

 
         
    Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny 12.04.2015  
 

10 kwietnia drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Żak, Wiktoria Kwaśniak i Aleksandra Loręcka zajęły II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym „W krainie mitów”. Uczennice oprócz zaprezentowania swojej szerokiej wiedzy dotyczącej mitologii greckiej, przygotowały także pracę plastyczną i stroje nawiązujące do postaci mitologicznych.

A. Korbecka

 
         
    Konkurs - Jan Paweł II 11.04.2015  
 

Zespołowa praca konkursowa uczniów klasy V b (Maciej Krzysiak, Stanisław Rafalski, Kornelia Różycka) zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się 13 kwietnia 2015 roku.

A. Zalewska

 
         
    Super Zakrętaki z Wiosennej 10.04.2015  
 

Na stronie Łódzkiego Hospicjum Dla Dzieci pojawił się opis wkładu uczniów naszej szkoły w akcję zbierania zakrętek: Super Zakrętaki z Wiosennej.

więcej ...

 
         
    Ogólnopolskie Wybory Książek 08.04.2015  
 

    Nasza szkolna biblioteka wzięła udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek”. W dniach 5 – 13 marca można było oddać swój głos na trzy najciekawsze, zdaniem uczniów, tytuły. W głosowaniu wzięło udział 221 uczniów, którzy oddali głosy na 457 tytułów książek.

    Raport z akcji został przesłany do miesięcznika „Biblioteka w szkole”, a za jego pośrednictwem do Ministerstwa Edukacji, które weźmie pod uwagę opinię czytelników w programie dofinansowania bibliotek szkolnych. Szkolny wykaz najciekawszych książek wywieszony jest na tablicy bibliotecznej.

A. Korbecka

 
         
    Drodzy Rodzice!    
 

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych i spokojnych
Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym
życzą
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich

 
         
    Apel wielkanocny 01.04.2015  
 

   W dniu 31 marca uczniowie klasy III a przedstawili, podczas apelu szkolnego dla klas I-III, zwyczaje i tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi. Dla klas IV-VI apel wielkanocny przygotowany został przez uczniów kl. IV d. Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursów i rozdano nagrody oraz wyróżnienia.

G. Parzonka

 
         
    Konkurs na "ekologiczną kartkę wielkanocną" 31.03.2015  
 

   Miło jest nam poinformować, że jury w składzie: Pani Elżbieta Mętka, Pani Katarzyna Jarkowska, Pani Magdalena Adamczyk oraz Pani Zuzanna Goljan wyłoniło zwycięzców konkursu na ekologiczną kartkę wielkanocną.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I nagrodę otrzymuje Katarzyna Bukowska z klasy VI a.

II nagrodę otrzymuje Weronika Szymańska z klasy V c.

Wyróżnienia otrzymują: Kornelia Różycka z klasy V b, Patrycja Moskal z klasy V c, Weronika Pastuszczak z klasy IV d, Roksana Banachowicz z klasy VI a, Weronika Popiel z klasy V c, i Patrycja Michniewska z klasy IV d.

Gratulujemy zwycięzcom ciekawych pomysłów i pięknych prac i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Z. Goljan

 
         
    Międzyszkolny Konkurs Plastyczny 31.03.2015  
 

   Dnia 30 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 206 odbyło się podsumowanie VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Stroik wielkanocny".

I miejsce zdobyły prace: Amelii Lipczyńskiej z klasy I c, Tobiasza Kozłowicza z klasy II a, Nikodema Cebuli z klasy II b i Agaty Ziemniak z klasy IV b.

II miejsce zdobyły prace: Tymona Cebuli, Katarzyny Bolimowskiej, Zuzanny Goździkowskiej i Marii Dołęgowskiej z klasy I c; Konrada Kaczmarka z klasy II a; Liliany Czekalskiej, Zuzanny Kopczyńskiej i Hanny Zarzyckiej z klasy II c.

III miejsce zdobyły prace: Weroniki Sak z klasy I c, Jagody Rosiak z klasy IIc i Szymona Krawczaka z klasy IV a.

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Jaworska, Patryk Przybysz, Gabriela Raczyńska i Dominika Skrzypek z klasy II c i Mateusz Rzemieniuk z klasy I b.

Gratulujemy !!!

A. Zalewska

 
         
    Konkurs Recytatorski 27.03.2015  
 

    Jak co roku wiosnę powitaliśmy "Świerszczykowymi wierszykami". W konkursie recytatorskim licznie uczestniczyły pierwszaki.

Oto tegoroczni laureaci:

I miejsce ex aequo:

Tobiasz Kozłowicz - IIa "Stefek Burczymucha" M. Konopnicka,

Agata Słodkowska - IId "Pan Zielonka" M. Konopnicka.

II miejsce:

Hanna Grzybowska - IIb "Książka" P. Grzybowski,

Paweł Weder - IIIb "Podkowa" I. Sikirycki.

III miejsce:

Weronika Sak - Ic "Abecadło" J. Tuwim,

Marika Kubik - IIIb "Katar" J. Brzechwa.

Wyróżnienia:

Maurycy Wójtowski - Ib "Na wyspach Bergamutach" J. Brzechwa,

Basia Rogaczewska - IIa "Chmury" A. Frączek,

Kaja Peska - IIIb "Ptasie plotki" J. Brzechwa.

Odwagi wszystkim dzieciom dodawała Marzanna w wykonaniu Natalii Zielonki z kl. I a. Piękne kwiatki wiosenne wykonały dzieci z koła religijnego.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zobacz zdjęcia

J. Kwiatkowska

 
         
    Międzyszkolny Konkurs „Żyj zdrowo na sportowo” 25.03.2015  
 

    W dniu 20 marca reprezentacja naszej szkoły, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani Izabelli Chrolenko, wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie promującym bezpieczeństwo i zdrowy styl życia pt „Żyj zdrowo na sportowo”.

     Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 42 w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Szkoła bezpieczna i przyjazna”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas - IV, V i VI. W pierwszej części konkursu, grupa uczniów w składzie – Amelia Grzybowska, Martyna Zwolak, Kacper Świderski, Mateusz Stępka i Mikołaj Oleczek rozwiązywała krzyżówki, rebusy i testy z zakresu wiedzy dotyczącej podstawowych informacji o współczesnych znanych polskich sportowcach i ich osiągnięciach na imprezach sportowych rangi mistrzostw świata i Europy, oraz wiedzy dotyczącej ruchu olimpijskiego i jego historii. Kolejna część to zmagania sportowe. Tutaj zachwyciły swoim występem uczennice - Flak Malwina, Oliwia Markiewicz, Zwolińska Zuzanna, Stańczak Alicja i Śmiałkowska Maja, które wygrały wszystkie konkurencje sprawnościowe. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zdobyła 103 pkt i zajęła wysokie II miejsce, ustępując tylko gospodarzom, którzy zdobyli zaledwie dwa punkty więcej. Biorąc pod uwagę fakt, że w spotkaniu uczestniczyło siedem szkół - SP 7, 35, 42, 162, 182, 205 i szkoła w Mileszkach, nasza reprezentacja odniosła prawdziwy sukces. Uczniowie za swoje występy otrzymali wspaniałe nagrody, zarówno indywidualne jak i dla szkoły: piłkę do gry w koszykówkę i piłkę nożną, badminton, piłkę do zajęć korekcyjnych. Podsumowując tegoroczny konkurs zabrała głos przedstawicielka straży miejskiej, która przypomniała o bezpieczeństwie podczas jazdy na rowerze i rolkach. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na degustację owoców, warzyw i soków. Konkurs „Żyj zdrowo na sportowo” – dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

GRATULUJEMY!

Zobacz zdjęcia

I. Chrolenko

 
         
    Artykuł - „V Tydzień Patrona” 24.03.2015  
 

    Zapraszamy do zapoznania się z artykułem „V Tydzień Patrona w Łodzi”, który ukazał się w kwartalniku „Semper Fidelis” (nr 1/2015) - Piśmie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

   O Święcie Patrona możemy przeczytać także w najnowszym numerze „Dobrych Praktyk” (nr 10/2015) - czasopiśmie wydawanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Artykuł

 
         
    Zaczarowany świat książek 24.03.2015  
 

      W V Międzyszkolnym Polsko-Angielskim Konkursie Czytelniczym „Zaczarowany świat książek” odbywającym się w Publicznym Gimnazjum nr 37 drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Julia Dałek, Wiktoria Kwaśniak i Aleksandra Loręcka z kl. VI c zwyciężyły, wykazując się najlepszą znajomością powieści „Harry Potter i Komnata Tajemnic” oraz „Zwiadowcy. Płonący most”. Rozwiązując kolejne zadania, udowodniły, że czytanie książek może być okazją do wspaniałej zabawy. W nagrodę wezmą udział w kursie języka angielskiego w szkole języków obcych.

A. Korbecka

 
         
    Siódemkowe Talenty 23.03.2015  
 

     W pierwszym dniu wiosny w naszej szkole bawimy się podziwiając największe talenty. 13 marca odbyły się pierwsze eliminacje ze względu na wielu chętnych do udziału w zabawie. Jury w składzie p. Elżbieta Mętka, p. Anna Korbecka i p. Dorota Kuzalska wybrały finalistów Siódemkowych Talentów.

    20 marca na sali gimnastycznej odbyły się finały konkursu na największy szkolny talent. Jury w składzie: p. Elżbieta Mętka, p. Nina Galas i p. Jolanta Budziewska miały trudny wybór spośród dzieci tańczących i śpiewających.

I miejsce zajął Stanisław Rafalski z klasy 5b, który zachwycił wszystkich obecnych pokazem zręczności w układaniu kostek Rubika. Zaprezentował publiczność swoją kolekcją kilkunastu kostek i wiedzą na ich temat.

II miejsce zajęła Aleksandra Kędzia z klasy 5c – śpiewając i dziewczynki Roksana Banachowicz i Zuzanna Korycka z klasy 6 a wykonując hip - hopowy układ taneczny.

III miejsce zajęła Martyna Kopczyńska z klasy 4 b, która wykonała układ taneczny z elementami gimnastyki sportowej. Na scenie Siódemkowych Talentów zobaczyliśmy również: Patrycję Moskal z klasy 5c (śpiew), Jakuba Nowackiego i Maksa de Pinto z klasy 5c (śpiew i taniec hip-hop), Danusię Iżel, Julię Tomaszewską, Weronikę Iżel i Alicję Bielowską z klasy 4c (układ taneczny) i Julia Urbaniak z kl. 4c (śpiew).
Poza konkursem wystąpił wicemistrz Europy Damian Kacprzak z klasy 6 c prezentując kilka układów tanecznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie i drobne upominki.

Dziękujemy występującym za odwagę i wspaniałą prezentację swoich umiejętności!

Zobacz zdjęcia

D. Kuzalska

 
         
    Kangur 2015 22.03.2015  
 

     W dniu 19.03.2015 roku po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Kangur”. Z naszej szkoły wzięło udział ponad 90 uczniów, którzy zmierzyli się z zadaniami w trzech kategoriach: Żaczek (klasy II), Maluch (klasy III – IV) oraz Beniamin (klasy V- VI).  Wyniki już wkrótce!

N. Galas

 
         
    Mistrz Ułamków 22.03.2015  
 

     W dniu 19.03.2015 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs dla klas V „Mistrz ułamków”. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy V a Amelia Dubiel.

Gratulujemy!!!

N. Galas

 
         
    Międzyszkolny Konkurs Literacki 22.03.2015  
 

   17.03.2015 roku uczniowie klas V i VI wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Magiczny przedmiot w opowiadaniu” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 37. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie klasy V a: Amelia Dubiel i Jakub Jastrząbek. Gratulujemy!

A.Desput

 
         
    Młody Mistrz Ułamków 22.03.2015  
 

    W dniu 17.03.2015 roku został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs "Młody Mistrz Matematyki" zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 37. Miło nas poinformować, że uczeń klasy VI c Łukasz Borkowski zdobył II miejsce, a jego koleżanka z klasy Julia Dałek zajęła III miejsce.

Gratulujemy!!!

N. Galas

 
         
    Konkurs plastyczny 19.03.2015  
 

      Miło jest nam poinformować, że jury w składzie pani Anna Korbecka i pani Zuzanna Goljan wyłoniło zwycięskie prace w konkursie plastycznym na najpiękniejszy pejzaż wiosenny.

Nagrody otrzymują: Malwina Ciechanowska z klasy IV d, Jakub Jastrząbek z klasy V a, Klaudia Klajs z klasy V a, Patrycja Moskal z klasy V c, Witold Naze z klasy VI a i Kinga Pajęczewska z klasy IV d.

Wyróżnienia otrzymują: Kasjana Budzałek z klasy V a, Gabrysia Fornal z klasy IV d, Marek Majchrowicz z klasy IV c, Amelia Marcinkiewicz z klasy V a, Agata Ziemniak z klasy IV b.

Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Z. Goljan

 
         
    Konkurs Pięknego Czytania 18.03.2015  
 

    18 marca w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania klas trzecich. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Uczestnicy czytali przygotowane wcześniej fragmenty swoich ulubionych książek. Najpiękniej zaprezentowali się: Julia Krawczuk kl. III c - I miejsce, Martyna Krawiecka kl. III cII miejsce, Jakub Terejko kl. III a - III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Nadia Kacprzak kl. III d, Martyna Stankiewicz kl. III c, Janina Jakubowska kl. III b. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym.

A. Korbecka

 
         
    Wybory Miss Szkoły 17.03.2015  
 

    W dniu 16 marca na sali gimnastycznej odbyły się wybory Miss Szkoły. Dwadzieścia dziewcząt z klas IV – VI (po 2 dziewczynki z każdej klasy) od grudnia 2014 przygotowywały się do finału. Ich występy były oceniane przez jury: pana dyrektora i panią dyrektor oraz p. Elżbietę Mętkę, p. Annę Korbecką i p. Annę Błoch. Kandydatki ukazywały się publiczności trzy razy. Po raz pierwszy zaprezentowały się w wymyślonych przez siebie strojach uczniowskich – dodatkowym zadaniem, ocenianym przez jury, było wycięcie najpiękniejszej serwetki z białej kartki. Następnie dziewczynki zobaczyliśmy w strojach dyskotekowych – oceniany oprócz stroju był również taniec, który wykonywały przez 30 s. Ostatnie wyjście to już stroje balowe – uszyte z bibuły! Podczas tego wyjścia oceniany był strój i wymyślona przez kandydatki krótka rymowanka na temat ich uczestnictwa w tej imprezie.

Zabawa trwała 2 godz. lekcyjne i wzbudzała wielkie emocje wśród publiczności. Ostatecznie wybrane zostały:

III wicemiss – Amelia Dubiel kl. 5a,

II wicemiss – Zuzanna Zielonka kl. 4 b,

I wicemiss – Anita Królasik kl. 5 c,

Miss Publiczności – Malwina Plak kl. 6 b,

Miss Szkoły – Danusia Iżel z kl. 4 c.

Wszystkie kandydatki otrzymały słodkości i drobne upominki, wygrane dziewczynki również pluszowe misie, dmuchane gadżety wakacyjne – piłki i materac.

Dziękujemy wszystkim kandydatkom za wspaniałe przygotowanie i piękne występy.

Zobacz zdjęcia

D. Kuzalska

 
         
    Konkurs parafialny 16.03.2015  
 

     Dnia 15 marca 2015 r. rozstrzygnięto konkursy parafialne w kościele pw. św. Franciszka "Pan Jezus moim życiem" i "Pan Jezus moim Zbawicielem". Nagrody otrzymali: Amelia Lipczyńska i Marta Majchrowicz z kl. I c; Tomasz Kędzia z kl. I d; Tobiasz Kozłowicz z kl. I a; Zuzanna Kopczyńska, Gabriela Raczyńska, Anna Raszewska, Dominika Skrzypek i Hanna Zarzycka z klasy II c; Zuzanna Stefańska z kl. IV a; Majchrowicz Marek z kl. IV c; Patrycja Michniewska z kl. IV d; Amelia Dubiel z kl. V a; Przybysz Angelika z kl. V b; Aleksandra Kędzia z kl. V c; Zuzanna Cieślak i Wiktoria Fałek z kl. VI b oraz Zuzanna Raczyńska z kl. VI c.

Gratulujemy !!!

A. Zalewska

 
         
    Zawody o Puchar Dyrektora 13.03.2015  
 

      W dniach 9,10 i 11 marca odbyły się w szkole zawody o Puchar Dyrektora klas IV–VI. Jak co roku uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, przyrody, informatyki oraz rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych. W każdym poziomie klas walka była bardzo wyrównana, a wyniki zawodów ważyły się do ostatniej konkurencji. Uczniowie wspierali się, głośno dopingowali, wszyscy chcieli wykonać swoje zadanie jak najlepiej, wszyscy chcieli zdobyć pierwsze miejsce. I choć największym przesłaniem tych zawodów jest dobra zabawa to jednak, jak w każdej rywalizacji, zostali wyłonieni zwycięzcy.

    Pierwsze miejsce wśród klas IV zajęła klasa IV b, wśród klas VI – klasa VI c. Wśród klas piątych nie wyłoniono zwycięzcy.

I. Chrolenko

 
         
    Comenius 04.03.2015  
 

    Bardzo proszę wszystkich rodziców, których dzieci biorą udział w projekcie o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej.

więcej...

 

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA BLOGA

PROJEKTU COMENIUS

 

 
         
    Szkolne koło OTOP „Sikorki” 02.03.2015  
 

    Dnia 28 lutego 2015 roku odbyła się wycieczka ornitologiczna Klubu Obserwatorów Ptaków, w której po raz pierwszy uczestniczyli uczniowie z klasy I d z wychowawcą panią Anną Roksela zapisani do Szkolnego Koła OTOP ”Sikorki”. Wydarzenie miało miejsce w Łódzkim Parku Kultury i Wypoczynku im. J. Piłsudskiego na Zdrowiu.

więcej ...

A. Roksela

 
         
    „Śpiewać każdy może” 02.03.2015  
 

   W dniu 26 lutego odbył się konkurs muzyczny "Śpiewać każdy może". Chętne dzieci indywidualnie lub grupowo mogły zaprezentować swoją ulubiona piosenkę. W konkursie wzięło udział 10 klas. Indywidualnie piosenkę zaśpiewała Kasia Bolimowska z kl. Ic, a także Ola Matyja z Zuzią Witkowską , również z kl. I c.

   Wszystkie grupy pięknie zaprezentowały swoje ulubione utwory. Szczególną uwagę jury zwróciły dzieci z kl. IIa, IIb i IIIb. Dostały one nagrodę za ciekawe przedstawienie utworu muzycznego z wykorzystaniem rekwizytów i układów tanecznych. Konkurs urozmaicił występ Maurycego Wójtowskiego z klasy Ib. Chłopiec po raz pierwszy zagrał na skrzypcach przed szkolną publicznością. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

J. Kwiatkowska

 
         
    Mistrzostwa w Szachach 2015 28.02.2015  
 

   W dniu 26.02.15 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Łodzi Szkół Podstawowych w Szachach 2015 organizowanych przez Łódzki Związek Szachowy. Zarówno dla szkoły, jak i uczniów było to nowe doświadczenie, ponieważ uczestniczyliśmy w tego typu zawodach po raz pierwszy. Znaleźliśmy się w gronie szkół, które promują rozwój młodzieży poprzez szlachetną grę w szachy. Dzięki występowi w turnieju zebraliśmy nowe doświadczenia, które pozwolą nam na lepsze przygotowanie się do kolejnych zawodów.

M. Lotka

 
         
    Dzień Otwartych Drzwi 28.02.2015  
 

   25 lutego po raz kolejny zorganizowaliśmy DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI. Licznie przybyli goście mogli zwiedzić naszą placówkę i poznać bogatą ofertę edukacyjną szkoły. Dla przedszkolaków przygotowano kącik plastyczny oraz gry i zabawy.

   Odbyło sie także spotkanie z Dyrekcją i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, na którym zaprezentowano programy klas oraz sposób rekrutacji. Jest nam niezwykle miło, że nasza szkoła od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.

K. Jarkowska

 
         
    Przedstawienie "How to be British?" 22.02.2015  
 

   20 lutego, w piątek, odbyło się w naszej szkole przedstawienie w języku angielskim: "How to be British?". W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy IV C. Należy podkreślić, iż nasi młodzi aktorzy wykazali się niebywałym profesjonalizmem i entuzjazmem. Występy i zabawa znajdowały natychmiastowy, pozytywny oddźwięk w reakcjach publiczności, która żywo i spontanicznie reagowała na popisy szkolnych artystów, nagradzając ich gromkimi brawami. Spektakl był swoistą lekcją języka angielskiego i niepowtarzalną okazją, aby doskonalić swoją znajomość języka poprzez czytanie anglojęzycznych tekstów i poszerzanie w ten sposób słownictwa, a także wiedzy na temat języka i kraju, z którego się on wywodzi. Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

K. Bujnowicz -Powierza

 
         
    Międzynarodowy Mityng Pedro`s Cup 19.02.2015  
 

    We wtorek, 17 lutego uczniowie klas 4b i 5c pod opieką wychowawców – Izabelli Chrolenko i Doroty Kuzalskiej wybrali się do łódzkiej Atlas Areny na zawody lekkoatletyczne Pedro’s Cup Łódź 2015. Międzynarodowy Mityng Pedro`s Cup organizowany jest od 2005 roku. Przez dziesięć ostatnich edycji rywalizowało w nim 150 sportowców z 28 krajów, wystartowało 23 medalistów Igrzysk Olimpijskich, blisko 50 medalistów mistrzostw świata i 40 medalistów mistrzostw Europy! W tym roku mityng ten po raz pierwszy odbywał się w Łodzi, gdzie najlepsi lekkoatleci rywalizowali w niezwykle widowiskowym sprincie na 60 metrów i na takim samym dystansie przez płotki, pchnięciu kulą, skoku wzwyż oraz skoku o tyczce. Wyniki tych zmagań przeszły najśmielsze oczekiwania kibiców, organizatorów i samych sportowców, uzyskano wspaniałe rezultaty - trzy najlepsze wyniki światowe w tym sezonie. Kim Collins na 60 metrów, Orlando Ortega na 60 metrów przez płotki i Ryan Whiting w pchnięciu kulą.
Na pierwsze lekkoatletyczne zawody w Atlas Arenie przyszło kilka tysięcy kibiców. Zaczęło się od prezentacji gwiazd mityngu przy przygaszonym świetle i buchającym ogniu. Następnie prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe wybitnym postaciom lekkiej atletyki - uhonorował trenera Edwarda Szymczaka oraz zawodników: Lidię Chojecką, Adama Kszczota, Pawła Fajdka i Kamilę Lićwinko. Na imprezie spotkać można było wybitnych polskich sportowców. Wśród zaproszonych gości była także nasza najlepsza sprinterka Irena Szewińska.
Uczniowie naszej szkoły mieli zatem niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wielkim wydarzeniu sportowym jakie miało miejsce w Łodzi. Mieli możliwość obserwowania z bliska, na żywo zmagań lekkoatletycznych, poznali wybitnych sportowców polskich i światowych, wzięli bezpośredni udział w kibicowaniu, które dostarczyło im ogromnych wrażeń i emocji. Wracali do domu późno, byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

I. Chrolenko

 
         
    Zawody lekkoatletyczne 19.02.2015  
 

    W dniu 17 lutego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekkoatletycznych zawodach dla dzieci ze szkół podstawowych - Młody Pedro's Cup o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak, które odbyły się w łódzkiej Atlas Arenie. Impreza miała charakter ogólnopolski, wzięły w niej udział reprezentacje szkół ze Szczecina, Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Ostrowca i osiem szkół z Łodzi. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach – w skoku wzwyż, rzucie piłką lekarską, sztafecie wahadłowej z przekazywaniem przyborów i pokonywaniem przeszkód i w sztafecie finałowej. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Malwina Plak, Maja Śmiałkowska, Mateusz Koroch, Michał Bober, Amelia Dubiel, Nikola Bobrowicz, Mateusz Stępka, Damian Adamiak, Zuzanna Zielonka, Martyna Szplit, Martyna Kopczyńska, Mateusz Kaleta, Marcel Przybylski i Tymoteusz Krakowski zajęli 10 miejsce, na 12 startujących zespołów. Zważywszy, że większość szkół to szkoły lekkoatletyczne, zdobyte przez naszych uczniów miejsce było dobrym wynikiem. Zawodnicy otrzymali koszulki, medale, piękną statuetkę dla szkoły i darmowe bilety na zawody lekkoatletyczne Pedro's Cup seniorów, które odbyły się tego samego dnia wieczorem, a w których wzięły udział światowej sławy gwiazdy lekkiej atletyki.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych lekkoatletycznych zmaganiach.

Zobacz zdjęcia!

I. Chrolenko

 
         
    Podsumowanie wyników nauczania I półrocza 19.02.2015  
 

    W dniu 16 lutego odbył sie apel organizacyjny Samorządu Uczniowskiego. Podczas apelu Pan Dyrektor podsumował pracę uczniów w I półroczu i nagrodził książkami oraz słodkimi upominkami dzieci z najlepszymi wynikami w nauce. Torby cukierków otrzymały również 4 klasy, które osiągnęły największą średnią:

I miejsce klasa 6c ze średnią 4,92

II miejsce – klasa 5c ze średnią 4,60

III miejsce – klasy 4b ze średnią 4,45 i 4c ze średnią 4,43

Na zakończenie apelu opiekunka samorządu przypomniała kalendarz zaplanowanych imprez.

Drodzy Uczniowie na II półrocze życzymy Wam sukcesów w nauce

oraz zawiązywania wielu szkolnych przyjaźni.

D. Kuzalska

 
         
         
 

Orły! Orlęta! Orlątka! Udanych i bezpiecznych ferii.

 
         
    Zakończona zbiórka karmy dla zwierząt 30.01.2015  
 

   W grudniu zakończyliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt. Przyłączyliśmy się do akcji zorganizowanej przez Telewizję Łódzką „Pomaganie na merdanie”. W dniu 14 grudnia zawieźliśmy część kocy, kołder i karmy do budynku Telewizji przy ul. Sienkiewicza. Oprócz wielu darczyńców spotkaliśmy w studiu telewizji również członków zespołu Blue Cafe i znanych reporterów i dziennikarzy z TV. Pozostałą karmę przekazaliśmy zwierzętom, którymi opiekują się się dzieci w Domu Dziecka przy ul. Ciechocińskiej.

Za wszystkie przyniesione dary dla zwierząt DZIĘKUJEMY!

D. Kuzalska

 
         
    Wystawa zwierząt 30.01.2015  
 

   W dniu 29 stycznia odbyła się kolejna już Wystawa Zwierząt w naszej szkole. Od godz. 8.45 do 10.35 dzieci z klas I – VI mogły podziwiać przepiękne zwierzątka swoich koleżanek i kolegów. Na wystawie znalazły się: malutkie chomiki, cudowne  różnokolorowe świnki morskie, milutkie króliczki, kolorowe rybki, kotki różnej wielkości i rasy, cudowny słowik, kolorowe papugi, szczurki i modliszki, które idealnie dopasowywały się do środowiska, w których żyły. Dzięki tacie Sebastiana Zająca z kl. 5c mogliśmy podziwiać i dotykać wiele egzotycznych zwierząt: węże dusiciele, aganę, pająka ptasznika, żabki, miniaturki króliczków i świnek morskich oraz żółwia.

Wszystkie zwierzątka były cudowne. Miały piękne, zadbane klatki i koszyczki. Dzieci, które oglądały wystawę były zachwycone. Wielokrotnie podchodziły do właścicieli, zadawały pytania i głaskały milusińskich. Być może po takim bliskim spotkaniu same wkrótce staną się właścicielami jakiegoś zwierzątka. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za to, że zechciały przynieść do szkoły i pokazać nam swoje zwierzątka.

Zobacz zdjęcia!

D. Kuzalska

 
         
    Dni Kultury Brytyjskiej 30.01.2015  
 

    W dniach 26 - 30 stycznia 2015 roku odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Brytyjskie. W przygotowanie tego święta włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dzieci z klas 1 - 3 wzięły udział w konkursie: "Wielka Brytania oczami dziecka", zaś uczniowie klas 4 - 6 zrobili plakaty i prezentacje na temat zabytków Wielkiej Brytanii, Londynu i okolic. Duże wrażenie zrobiły również zgromadzone przez wszystkich uczniów naszej szkoły eksponaty związane z Wielką Brytanią. Dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy VI B mieliśmy niepowtarzalną okazję zasmakować typowej angielskiej herbaty i niesamowitych kolorowych przysmaków.

   Podczas tych kilku dni uczniowie naszej szkoły zwiedzali wystawy, poznali ciekawostki i najważniejsze fakty dotyczące Wielkiej Brytanii. Dni Brytyjskie spotkały się z uznaniem naszych uczniów i nauczycieli, także zapraszamy za rok na kolejną edycję.

Nad przebiegiem Dni Brytyjskich w Szkole Podstawowej nr 7 czuwały nauczycielki języka angielskiego: Karina Bujnowicz -Powierza i Jolanta Grabowska.

K. Bujnowicz -Powierza

 
         
    Międzyszkolny konkurs 29.01.2015  
 

    21 stycznia Gimnazjum nr 12 rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs "Człowiek w zagrożeniu". Nasz uczeń - Tymoteusz Krakowski (4c) otrzymał wyróżnienie w kategorii literackiej. Zanim rozdano nagrody, uczniowie gimnazjum przedstawili spektakl "Sąd nad alkoholem". Gratulujemy wyróżnionemu!

A. Błoch

 
         
    Zabawa karnawałowa 28.01.2015  
 

    27 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Tak się bawiliśmy...

 

J. Kwiatkowska

 
         
    Konkurs literacki 27.01.2015  
 

    22 stycznia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego „Porozmawiaj z Babcią lub z Dziadkiem o ulubionych zabawach ich dzieciństwa”.

    Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

     I miejsce Martyna Zwolak kl. V C,

     III miejsce Mateusz Koroch kl. VI B, Wiktoria Kwaśniak kl. VI C.

    Uroczystość uświetnili swą obecnością dziadkowie i babcie laureatów konkursu, którzy wspólnie z wnukami obejrzeli przygotowane dla nich występy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

A. Desput

 
         
    Jasełka w parafii 26.01.2015  
 

   Dnia 25 stycznia 2015 r. uczniowie klasy V c z wychowawczynią p. Dorotą Kuzalską i uczeń klasy IV c w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu zaprezentowali bożonarodzeniowe przedstawienie wspólnocie parafialnej. Z wielkim wzruszeniem powróciliśmy w klimat nocy betlejemskiej i przypomnieliśmy sobie radość świętowania.

A. Zalewska

 
         
    Piłka siatkowa dziewcząt 23.01.2015  
 

    22 stycznia 2015 r. odbyły się półfinałowe zawody w piłkę siatkową dziewcząt. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Bartodziejska Zuzanna, Markiewicz Oliwia, Stańczak Alicja, Śmiałkowska Maja, Bartczak Weronika, Kwaśniak Wiktoria, Zwolińska Zuzanna, Cieślak Zuzanna i Różycka Kornelia. Dziewczęta rywalizowały z koleżankami ze szkół: SP 4, SP 14, SP 48, SP 55, SP 137. Rozegrały pięć meczów w ciągu dwóch dni, zajmując trzecie miejsce. Walka była bardzo zacięta i trwała do ostatniego meczu. Ponieważ do finału awansować mogły tylko dwie pierwsze drużyny, dlatego nasze dziewczęta na tym turnieju zakończyły swój występ. Mimo porażki o finał, dziewczętom należą się gratulacje. Rozgrywały bardzo ładne mecze, wykazały się dużą ambicją i wolą walki. Trzecie miejsce w półfinale jest dużym sukcesem naszego zespołu.

GRATULUJEMY!

I. Chrolenko

 
         
    Moja pierwsza książka w bibliotece szkolnej 23.01.2015  
 

    W konkursie bibliotecznym dla uczniów klas I „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej” uczniowie wykonali piękne ilustracje i prace plastyczne do pierwszych wypożyczonych książeczek z biblioteki. Nagrodzeni zostali: Klaudiusz Gumienny kl. I a, Iga Czaja kl. I a, Marcin Dmowski kl. I a, Maurycy Wójtowski kl. I b, Kinga Skrzypiec kl. I b, Filip Maciejewski kl. I b, Malwina Jurek kl. I b, Zofia Wasiak kl. I b, Marta Majchrowicz kl. I c, Weronika Sak kl. I c, Maria Dołęgowska kl. I c, Oskar Herzog kl. I c, Zuzanna Goździkowska kl. I c, Katarzyna Orman kl. I d, Nikodem Nigot kl. I d, Tomasz Kędzia kl. I d .

A. Korbecka

 
         
    Pasowanie na czytelnika 23.01.2015  
 

    21 stycznia 2015 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. Pasowanie poprzedzone zostało inscenizacją, w wykonaniu uczniów z koła teatralnego, która miała na celu wyjaśnienie dzieciom konieczności poszanowania książek. Główna bohaterka – KSIĄŻKA- przedstawiła uczniom swe prośby w formie wiersza. Najważniejszym punktem uroczystości było wspólne ślubowanie. Pierwszoklasiści przyrzekli, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę uroczystości nowi czytelnicy otrzymali dyplomy.

A. Korbecka

 
         
    Ogólnołódzki Konkurs Plastyczny 23.01.2015  
 

    W dniu 21 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi odbyło się podsumowanie XI edycji Ogółnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Zabawka ze skrawka". Nagrody otrzymali: Zuzanna Goździkowska z klasy I c, Dominika Skrzypek, Julia Turek z klasy II c, Hanna Grzybowska z klasy II b, Amelka Grzybowska z klasy IV b, Damian Kacprzak z klasy VI c i Seweryn Skoczylas z klasy VI a oraz wyróżnienia: Gabriela Józefowska z klasy V c, Aleksandra Loręcka z klasy VI c i Igor Pietrzak z klasy VI b.

Gratulujemy!!!!

A. Zalewska

 
         
    Konkurs „Wakacje z krzyżykiem” 23.01.2015  
 

    W konkursie dla łódzkich szkół podstawowych "Wakacje z krzyżykiem" organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach realizowanego projektu "Rękodzieło artystyczne w edukacji małego dziecka" wraz z ARIADNA S.A laureatami zostali następujący uczniowie naszej szkoły: z klasy II a Konrad Kaczmarek i Tobiasz Kozłowicz, z klasy II d Oliwia Kasprowicz i Maja Świerczyńska.

 

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Konkurs parafialny 20.01.2015  
 

    Dnia 18 stycznia 2015 r. rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka "Pan Jezus jest mym przyjacielem".  Nagrody otrzymali: Marcin Dmowski z kl. I a; Tomasz Kędzia, Marta Majchrowicz, Zuzanna Witkowska z kl. I c; Barbara Szkopiecka z kl. II a; Adam Kacprzak, Zuzanna Kopczyńska, Gabriela Raczyńska, Anna Raszewska, Natalia Sadowska, Dominika Skrzypek i Hanna Zarzycka z kl. II c; Klara Klesper, Weronika Puchalska z kl. III a; Oskar Oleczek z kl. III c; Inga Grzegorczyk z kl. III d; Majchrowicz Marek z kl. IV c; Przybysz Angelika z kl. V b;  Aleksandra Kędzia z kl. V c.

Gratulujemy !!!

A. Zalewska

 
         
    Podsumowanie Konkursu „Kolędujmy razem” 14.01.2015  
 

    W dniu 8 stycznia 2015 r. odbył się w Patio Akademii Humanistyczno  Ekonomicznej w Łodzi Koncert Galowy Konkursowych Prezentacji Kolęd i Pastorałek „KOLĘDUJEMY RAZEM" dla uczniów województwa łódzkiego, na którym został ogłoszony werdykt jury.

      W Przeglądzie uczestniczyło ponad 860 uczniów, którzy zostali przygotowani przez 83 nauczycieli. W Festiwalu uczestniczyli uczniowie z Ksawerowa, Dobronia, Grotnik, Siedlec, Głowna, Parzęczewa, Kutna, Kurowic, Niewiadowa, Niesułkowa, Zgierza, Pabianic, Starych Skoszew, Dłutowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Ozorkowa, Kutna, Leśmierza, Żychlina, Piątku, Jeżowa, Nowego Gaju, Poddębic oraz Łodzi.

     Poziom występujących był bardzo wysoki. Jury zwróciło uwagę na bardzo ciekawe aranżacje, własne akompaniamenty, doskonałą emisję wykonawców, dobór repertuaru do możliwości głosowych uczniów. Chór naszej szkoły został nagrodzony  wyróżnieniem.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 
         
    Ogólnołódzki konkurs „Jak być szczęśliwym w rodzinie” 14.01.2015  
 

       W ogólnołódzkim konkursie "Jak być szczęśliwym w rodzinie" uczniowie naszej szkoły uzyskali: II miejsce - Jakub Jastrząbek z klasy V a, III miejsce - Angelika Przybysz z klasy V b, wyróżnienia - Ola Matyja z klasy I c, Zuzanna Witkowska z klasy I c, Amelia Słomczyńska z klasy III d, Aleksandra Kędzia z klasy V c, Weronika Pastuszczak z klasy IV d, Anny Raszewskiej z klasy II c, Jagody Rosiak z klasy II c, Zuzanny Kopczyńskiej z klasy II c, Szymona Grodzickiego z klasy II c.

Gratulujemy!!!

 
         
    Spotkanie opłatkowe w Wyższym Seminarium Duchownym 12.01.2015  
 

       Dnia 8 stycznia 2015 r. uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swe zdolności aktorskie i wokalne podczas spotkania opłatkowego dla nauczycieli i katechetów w auli Wyższego Seminarium Duchownego z udziałem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego. Wszystkich obecnych przywitał Ksiądz Prałat Jarosław Patera, następnie rozpoczęła się część artystyczna - jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Spektakl ten, osnuty wokół postaci Małego Księcia, opowiadał o Narodzinach Chrystusa i o roli świąt Bożego Narodzenia w życiu każdego z nas, o tym, że jest to czas nadziei, poszukiwania miłości, drugiego człowieka i odkrywania na nowo tego „co niewidoczne dla oczu” i tego, co „widzi się tylko sercem” w świecie, w którym liczą się inne wartości. „Po to są święta, by ludzie uśmiechem witali się co dzień”, by nikt nie czuł się samotny, niekochany, niepotrzebny… Liryczne rozważania bohaterów spektaklu - odgrywanych przez uczniów klasy V c i IV c przeplatane były najpiękniejszymi kolędami, wykonanymi przez chór szkolny.

M. Adamczyk

zobacz zdjęcia

 
         
    Konkurs Wiedzy o ruchu drogowym 12.01.2015  
 

       Na przełomie listopada i grudnia został przeprowadzony w klasach I-III Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W drodze eliminacji wstępnych wyłoniono uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Rozdanie dyplomów oraz nagród odbyło się dnia 19 grudnia.

Mistrzem Wiedzy o Ruchu Drogowym został Paweł Weder z kl. III b.

Klasy I

I miejsce Oskar Hołys z kl. I a

II miejsce Anton Krupop z kl. I d

III miejsce Tomasz Kędzia z kl. I d

Klasy II

I miejsce Jan Cieślak z kl. II c

II miejsce Aleksandra Ostrowska z kl. II b

III miejsce Julia Kicińska z kl. II a

Klasy III

I miejsce Paweł Weder z kl. III b

II miejsce Michał Stępka z kl. III a

III miejsce Julia Krawczuk z kl. III c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy osiągnięć!

M. Jagodzińska-Kępka

 
         
    Dni Kultury Brytyjskiej 09.01.2015  
 

       Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w obchodach Dni Kultury Brytyjskiej, które odbędą się w dniach: 26.01. - 30.01.2015.

     W ramach Dni Kultury Brytyjskiej odbędzie się wystawa zbiorów zgromadzonych przez uczniów klas IV - VI. Eksponaty powinny się kojarzyć z Wielką Brytanią.

     Zachęcamy wszystkich do współpracy. Chcielibyśmy zgromadzić plakaty, mapy, pocztówki, flagi, mapy, płyty, fotografie, elementy garderoby charakterystyczne dla regionów, etc... Prosimy o dostarczanie materiałów do ekspozycji już teraz. Przyjmują je nauczyciele j. angielskiego: p. Grabowska, p. Bujnowicz-Powierza i p. Kubicka.

     Zwieńczeniem Dni Kultury będzie przedstawienie w j. angielskim: "How to be British?", które odbędzie się 30 stycznia 2015 r.

      Najmłodszych uczniów klas I - III zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym: Wielka Brytania oczami dziecka. Forma wykonania pracy dowolna, wykorzystajcie swoje pomysły.

K. Bujnowicz-Powierza

 
         
    Konkurs plastyczny „Moja choinka” 07.01.2015  
 

Wyniki konkursu plastycznego Moja Choinka:

- za oryginalne rozwiązania plastyczne wyróżnienia otrzymali:

1. Weronika Sak Ic

2. Zuzia Goździkowska Ic

3. Eryk Banasiak Ib

4. Filip Barankiewicz Ib

5. Malwina Jurek Ib

6. Hania Zarzycka IIc

7. Adam Kacprzak IIc

8. Martyna Śmiałkowska IIIc

- za estetykę i duży wkład pracy:

1. Zuzia Jaworek Ic

2. Konrad Kaczmarek IIa

3. Hania Grzybowska IIb

4. Ola Rasmus IIb

5. Natalia Sadowska IIc

Dziękujemy za liczny udział i pięknie wykonane prace.

J. Kwiatkowska

 
         
    Życzenia Świąteczne    
 
 

Podzielić się opłatkiem,

powiedz mi, co to znaczy?

- To dobrze życzyć innym

i wszystko im wybaczyć

Drodzy Rodzice!

 

        Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zanim ubierzemy choinkę i usiądziemy do wigilijnego stołu, cieszmy się radosną atmosferą przygotowań do dnia Pańskiego Narodzenia. Upominki, świąteczne dekoracje i tradycyjne potrawy to tylko sposób wyrażenia czegoś ważniejszego, podkreślenia wartości nadających życiu sens.

      Przyjmijcie życzenia wielu szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech te święta będą pełne nadziei, spokoju i pogody, a rok 2015 przyniesie zdrowie, radość i pomyślność.

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich

 
         
    Konkursy parafialne 23.12.2014  
 

       W dniu 21 grudnia w kościele pod wezwaniem św. Franciszka w Łodzi zostały rozstrzygnięte konkursy: "Napisz błogosławionemu księdzu Jerzemu jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz" oraz "Bombka dla Dzieciątka". W pierwszym z nich nagrody otrzymali: Martyna Zwolak z kl V c i Szymon Kawa z kl IV c, a w drugim: z kl. I c - Majchrowicz Marta, Goździkowska Zuzanna, Gandecki Kacper; z kl. II a - Kozłowicz Tobiasz, Gawin Wiktor, Kaczmarek Konrad; z kl. II c - Zarzycka Hanna, Skrzypek Dominika, Raszewska Anna, Kacprzak Adam, Raczyńska Gabriela, Turek Julia, Sadowska Natalia, Kopczyńska Zuzanna, Czekalska Liliana; z kl. II d - Kraszewska Natalia, Ślązak Dawid; z kl. III b - Jakubowska Janina; z kl. III c - Oleczek Oskar, Klesper Klara; z kl. IV a - Stańczyk Adrian; z kl. IV b - Niemirska Oliwia; z kl. IV c - Tomaszewska Julia, Majchrowicz Marek, Gandecki Oliwer, Wyka Patrycja; z kl. V b - Przybysz Angelika; z kl. V c - Zwolak Martyna; z kl. VI a - Stańczyk Mateusz; z kl. VI b Rzepecka Weronika, Koroch Mateusz, Pietrzak Igor; z kl. VI c - Kacprzak Damian.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Jasełka 2014 23.12.2014  
 

        Dnia 19 grudnia 2014 r. uczniowie klasy V c i uczeń klasy IV c oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Magdaleny Adamczyk, pani Aliny Zalewskiej i pani Małgorzaty Gęsich przedstawili widowisko bożonarodzeniowe. Dzieci pięknie wprowadziły nas w świąteczny nastrój, odkryły jak ważna jest obecności Chrystusa w drugim człowieku i złożyły świąteczne życzenia.  Gościem specjalnym był ks. dr Jarosław Pater - przewodniczący wydziału katechetycznego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Na zakończenie ogłoszono podsumowanie konkursów i rozdano nagrody i wyróżnienia.

Zobacz zdjęcia

A. Zalewska

 
         
    Konkurs na najbardziej oryginalną ozdobę choinkową 17.12.2014  
 

        W tym roku szkolnym po raz kolejny ogłoszony został Konkurs Plastyczny na najbardziej ciekawą i nietypową ozdobę choinkową. Autorzy zgłaszanych prac wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, wykorzystując przy tym często materiały ekologiczne lub dary natury. Konkurs cieszył się największą popularnością zwłaszcza wśród uczniów klas szóstych, jednak przedstawiciele klas piątych i czwartych także chętnie podejmowali próbę zmierzenia się z tym zadaniem twórczym.

       Jury w skład, którego weszły: Pani Elżbieta Mętka oraz Pani Zuzanna Goljan, spośród otrzymanych ozdób wybrało sześć, którym przyznało równorzędne nagrody. Autorami tych prac są następujący uczniowie: Mateusz Koroch z klasy VI B, Klaudia Klajs z klasy V A, Aleksandra Kędzia z klasy V C, Amelia Grzybowska z klasy IV B, Jakub Zaman z klasy IV C, Weronika Pastuszczak z klasy IV D.

      Pozostałe konkursowe ozdoby z tego oraz zeszłego roku można oglądać na choinkach znajdujących się na podeście na pierwszym piętrze.

Z. Goljan

 
         
    Konkurs na najładniejszą choinkę klasową 17.12.2014  
 

        W dniu 16.12.14 r. jury, w składzie: Pani Wicedyrektor Krystyna Luzak, Pani Elżbieta Mętka, Pani Pedagog Jolanta Budziewska oraz Pani Anna Korbecka dokonało oceny zgłoszonych do konkursu choinek klasowych. Zadanie to nie było łatwe, bowiem w dekoracyjnych zmaganiach wzięły udział prawie wszystkie klasy IV, V i VI, a każde przystrojone drzewko emanowało niepowtarzalną świąteczną aurą. Jednak po naradach, jury zdecydowało się przyznać trzy równorzędne nagrody za najładniejsze choinki dla: klasy IV C, klasy V A, klasy V C. Nagrodzone drzewka można oglądać w salach nr 37, 11 i 40, a także poniżej.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!

Z. Goljan

 
         
    Konkurs recytatorski „Gdyby tygrysy jadły irysy” 17.12.2014  
 

       W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim wierszy Wandy Chotomskiej pt.: „Gdyby tygrysy jadły irysy” zorganizowanym przez Dzielnicową Bibliotekę Publiczną Łódź-Górna naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II c.

      I miejsce w konkursie zdobyła Nadia Szczecińska, III miejsce Jakub Lebioda, a wyróżnienie Lilianna Czekalska. Występował także Szymon Grodzicki, który równie ładnie recytował swój wiersz. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani słodkimi irysami.

A. Korbecka

 
         
    Konkurs literacko-plastyczny 16.12.2014  
 

        W piątek 12 grudnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnołódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego „Bezpieczny świat dziecka” zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. W konkursie tym wzięło udział 40 uczniów z naszej szkoły (35 w kategorii plastycznej i 5 uczniów w kategorii literackiej). Ze względu na tak duże zainteresowanie konkursem powołana komisja wybrała kilka prac, które przeszły etap wewnątrzszkolny i zostały zakwalifikowane do etapu ogólnołódzkiego.

       Uczniowie naszej szkoły w etapie ogólnołódzkim w kategorii plastycznej zdobyli:

III miejsce – Marcin Dmowski z kl. I a (wych. K. Jarkowska)

wyróżnienie – Zuzanna Goździkowska z kl I c (wych. L. Bąk-Kuzańska)

      Do etapu ogólnołódzkiego konkursu zakwalifikowali się również:

Agnieszka Majda i Igor Cuper z kl. I a (wych. K. Jarkowska), Zuzanna Wesołowska z kl. I d (wych. A. Roksela), Hanna Zarzycka z kl. II c (wych. A. Skurtys).

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

L. Bak-Kuzańska

 
         
    Zajęcia plastyczne 16.12.2014  
 

        8 grudnia w klasie I b odbyły się zajęcia plastyczne pod hasłem "Święta tuż, tuż..." Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe wspólnie z Rodzicami. Nie ma to jak wspólna zabawa...

J. Kwiatkowska

 
         
    Warsztaty plastyczne klasy I D 15.12.2014  
 

      Dnia 12 grudnia 2014 r. odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i uczniów klasy I d. Było to stemplowanie na tkaninie (koszulkach i torbach). Tematyka warsztatów związana była z projektem e-Twinning „Ptaki wokół nas”. Sowa, stylizowana jaskółka, dzięcioł, sroka i inne ptaki, to wzory, które sprawdziły się nie tylko na odzieży (koszulkach), ale również na ekologicznych torbach. Stemple ptaków zaprojektowała i wykonała wychowawczyni Anna Roksela w taki sposób, żeby odbijanie ich na tkaninie nie wymagało większego wysiłku i pozostało przyjemną zabawą dla dzieci i rodziców. Efekty pracy i kreatywność uczestników warsztatów widać na zdjęciu, które zrobiła pani Joanna Miklaszewska- Sierakowska.

 
         
    Festiwal Zdrowego Odżywiania 12.12.2014  
 

       W poniedziałek 8 grudnia 2014 roku odbyła się impreza promująca zdrowe odżywianie. W tym dniu wszyscy uczniowie klas IV – VI mieli możliwość skosztowania potraw przygotowanych wspólnie przez uczennice klas VI i nauczycieli. Były to propozycje pysznych i zdrowych kanapek, sałatek oraz przekąsek. Uczniowie biorący udział w poczęstunku otrzymali ulotki informujące o zasadach, jakie należy stosować podczas przygotowania zdrowego pierwszego i drugiego śniadania oraz roli warzyw i owoców w diecie człowieka.

W tym dniu zostały ogłoszone również wyniki konkursu plastycznego „ Moje drugie śniadanie”, zorganizowanego w ramach Festiwalu Zdrowego Odżywiania. Wzięło w nim udział aż 92 uczniów z naszej szkoły.

I MIEJSCE- Maja Śmiałkowska kl. VIc

II MIEJSCE- Kalina Kaczmarek kl. VIb

III MIEJSCE- Kinga Pajęczewska kl. IVd

WYRÓŻNIENIA: Patrycja Michniewska kl. IVd, Amelia Grzybowska kl. IVb, Hanna Malinowska kl. IVd, Marta Rychlewicz kl. IVd, Weronika Pastuszczak kl. IVd, Malwina Ciechanowska kl. IVd, Julia Urbaniak kl. IVc, Amelia Bułajewska kl. IVc, Lidia Wojciechowska kl. IVd.

Nagrody za pierwsze trzy miejsca i wyróżnienia zostaną wręczone 19 grudnia 2014 roku, podczas spotkania całej społeczności naszej szkoły.

Krystyna Włodarczyk

 
         
    Kolędujmy razem 10.12.2014  
 

       W dniu 09.12.2014 r. chór szkolny uczestniczył w eliminacjach konkursowych prezentacji kolęd i pastorałek dla uczniów województwa łódzkiego zorganizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Zaprezentowaliśmy dwa utwory świąteczne: piosenkę z musicalu Metro - Uciekali oraz kolędę Gdy śliczna Panna. Czekamy na wyniki konkursu.

 
         
    Warsztaty dla rodziców 10.12.2014  
 

       Warsztaty „Czytanie może być zabawą. Mamo, tato pobaw się ze mną!” odbyły się 2 grudnia 2014 r. Na spotkaniu Rodzice rozwijali umiejętność wspierania dzieci w nauce czytania.

      Pozdrawiamy wszystkich uczestników i gratulujemy wytrwałości na zajęciach. Życzymy satysfakcji z efektów Państwa pracy z dziećmi i radości z czasu z nami spędzonego.

Zobacz zdjęcia

 

Anna Skurtys

Krystyna Luzak

 
         
    „Twórcy czterech kultur dzieciom” 06.12.2014  
 

       W V Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Twórcy czterech kultur dzieciom” uczeń klasy II a Tobiasz Kozłowicz zajął III miejsce, w swojej kategorii wiekowej, recytując wiersz Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”. Naszą szkołę reprezentowały także Kaja Peska z kl. III b i Alicja Bielawska z kl. IV c.

 
         
    „Mój Superbohater książkowy” 06.12.2014  
 

       W sobotę 29 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu literacko – plastycznego „Mój Superbohater książkowy” przygotowanego z okazji 50-lecia Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych: Zuzanna Kopczyńska z kl. II c za plakat reklamujący Harrego Pottera, Julia Dałek z kl. VI c za plakat przedstawiający Małego Księcia. Serdecznie gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że w konkursie wzięło udział 744 dzieci z Łodzi i województwa łódzkiego.

 
         
    KIDS ATHLETICS - Lekkoatletyka dla Każdego 02.12.2014  
 

       W piątek 28.11.2014 roku dzieci z klas I – III uczestniczyły w doskonałej zabawie w ramach programu KIDS ATHLETICS - Lekkoatletyka dla Każdego. Konkurencje sportowe przeprowadzone przez zaproszonych trenerów dały dzieciom wiele radości i uśmiechu. Na koniec imprezy wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

 
         
    Ogólnopolski Konkurs Literacki 24.11.2014  
 

        W etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży szkolnej "Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz" prace uczniów naszej szkoły: Szymona Kawy z klasy IV c i Martyny Zwolak z klasy V c zostały wyróżnione i przesłane do Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej na końcowy etap konkursu.

Gratulujemy!!!

 
         
    Ogólnopolski Konkurs Poetycki 23.11.2014  
 

        22 listopada 2014 r. w Bałuckim Ośrodku Kultury „Na Żubardzkiej” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Nowe Inspiracje”. I miejsce w kategorii wiekowej 9-12 zajęła uczennica klasy V c Aleksandra Kędzia! Konkursowi towarzyszy wydanie tomiku poezji zawierającego nagrodzone teksty oraz ich promocja w poetyckich serwisach internetowych i mediach łódzkich.

SERDECZNE GRATULACJE!!!

 
         
    Konkurs fotograficzno-plastyczny 23.11.2014  
 

       Dnia 20 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 14 im. Józefa Lompy w Łodzi rozstrzygnięto Ogólnołódzki Konkurs Fotograficzno - Plastyczny "Patrząc na świat oczyma św. Franciszka". Uczniowie naszej szkoły uzyskali: III miejsce - Tomasz Kędzia kl I d - praca plastyczna, III miejsce - Igor Moskwa kl IV a - praca fotograficzna; II miejsce - Aleksandra Kędzia kl. V c - praca fotograficzna.

Gratulujemy!!!

 
         
    „A Orlęta Lwowskie naszym są patronem” 19.11.2014  
 

       W poniedziałek 17 listopada 2014 roku rozpoczęliśmy Tydzień Patrona w naszej szkole. To szczególny okres, wypełniony wieloma imprezami i konkursami, który przypomina nam niezwykłych bohaterów – Orlęta Lwowskie – najmłodszych obrońców ojczyzny.

Więcej….

 
         
    Drodzy przyjaciele Comeniusa! 17.11.2014  
 

        Miło jest nam poinformować, że w dniach 11-15 listopada 2014 r. odbyła się kolejna wizyta projektowa tym razem w Manchesterze, w której wzięły udział cztery uczennice z naszej szkoły: Amelia Dubiel, Maja Śmiałkowska, Magdalena Skrobek oraz Wiktoria Kwaśniak wraz z opiekunami panią Jolantą Grabowską oraz panią Małgorzatą Gęsich. Tych kilka dni spędzonych w Anglii pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Wraz z innymi uczestnikami projektu przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil, o których będziecie mogli przeczytać już w najbliższych dniach zarówno na stronie szkoły jak i blogu projektowym.

 
         
    Konkurs parafialny 17.11.2014  
 

     Dnia 16 listopada 2014r. rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu "Twoja intencja - nasza modlitwa na jesiennym liściu". Nagrody otrzymali: Angelika Przybysz z klasy V b, Oskar Oleczek z klasy III c, Zuzanna Kopczyńska, Natalia Sadowska i Hanna Zarzycka z klasy II c.

Gratulujemy!!!

 
         
    I Łódzki Bieg Niepodległości 16.11.2014  
 

        Miło nam poinformować, że uczeń klasy I b Maurycy Wójtowski w dniu 11 listopada zdobył I miejsce w I Łódzkim Biegu Niepodległości.

Gratulujemy!

 
         
    Drodzy przyjaciele Comeniusa! 08.11.2014  
 

        Jak powszechnie wiadomo, grupa Comeniusa w naszej szkole nie próżnuje. Po wrześniowych zmaganiach z profilem uczniów z krajów partnerskich i wyłonieniu grupy reprezentantów naszej szkoły podczas kolejnej wizyty projektowej w Manchesterze, udało nam się z sukcesem zrealizować kolejne działania projektowe.

więcej ...

 
         
    Ogólnopolski konkurs „Tradycja ...” 08.11.2014  
 

         Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. W tegorocznej edycji konkursu „Niepodległa. Tradycja w zderzeniu ze współczesnością” uczennica klasy VI c Wiktoria Kwaśniak zajęła III miejsce.

 

BRAWO! GRATULUJEMY !

 
         
    „Sybir w oczach młodych” 07.11.2014  
 

      W czwartek, 6 listopada 2014 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnołódzkiego Konkursu "Sybir w oczach młodych". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków, któremu patronował poseł do parlamentu europejskiego Jacek Saryusz-Wolski. Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy historycznej na temat losów Polaków zesłanych na Sybir. Uczennice naszej szkoły zajęły: II miejsce – Amelia Dubiel z klasy V a, III miejsce Aleksandra Kędzia z klasy V c.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 
         
    Konkurs biblioteczny 29.10.2014  
 

       27 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego Czytajmy książki! na hasło promujące czytanie. Na konkurs wpłynęło bardzo wiele oryginalnych i ciekawych haseł.

Spośród uczniów klas I-III nagrody otrzymali: Maria Dołęgowska kl. I a, Aleksandra Rasmus kl. I b, Weronika Sak kl. I c, Zuzanna Witkowska kl. I c, Liliana Czekalska kl. II c, Gabriela Raczyńska kl. II c, Hanna Zarzycka kl. II c.

Wyróżnienia: Wiktor Gawin kl. II a, Julia Kicińska kl. II a, Tobiasz Kozłowicz kl. II a, Zuzanna Kopczyńska kl. II c, Jagoda Rosiak kl. II c, Klara Klesper kl. III a, Piotr Fróg kl. III b, Martyna Śmiałkowska kl. III c, Blanka Zybert kl. III c

Nagrodzeni w klasach IV-VI: Zuzanna Boruch kl. IV b, Julia Śmiechowicz kl. IV d, Klaudia Klajs kl. V a, Maja Śmiałkowska kl. VI c

Wyróżnienia otrzymali: Szymon Krawczak kl. IV a, Izabella Jasińska kl. IV b, Szymon Kawa kl. IV c, Patrycja Wyka kl. IV c, Kinga Pajęczewska kl. IV d, Julia Bania kl. V a, Amelia Dubiel kl. V a, Jakub Jastrząbek kl. V a Angelika Przybysz kl. V b, Julia Dałek kl. VI c.

Zobacz hasła .

 
         
    Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 27.10.2014  
 

       W naszej szkole jak co roku w październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się liczne imprezy i konkursy promujące czytelnictwo m.in. wystawa nowości książkowych - „Co nowego na naszych półkach” oraz spotkania z wydawcą. Kulminacyjnym dniem obchodów święta biblioteki był ostatni poniedziałek października. Tego dnia biblioteka wyglądała inaczej niż zwykle – została udekorowana kolorowymi balonami. Na każdej przerwie uczniowie mogli zmierzyć się z zagadkami dotyczącymi bajek i baśni oraz sprawdzić swoją wiedzę w konkursie o bibliotece. Na uczniów, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę czekały zakładki do książek i słodkie niespodzianki.

 
       
  Porządkowanie pomników nagrobnych na Starym Cmentarzu 26.10.2014  
 

        25 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły: Natalia Bartos, Martyna Stankiewicz, Michał Fortuna, Maciej Krzysiak, Stanisław Rafalski, Oliwer Gandecki, Szymon Kawa i Julia Tomaszewska pod opieka p. Aliny Zalewskiej uczestniczyli w porządkowaniu miejsc wokół pomników nagrobnych na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Szczególną troską objęliśmy groby obrońców Lwowa - Kazimierza Thuma i Zygmunta Skibickiego; złożyliśmy na nich kwiaty i zapaliliśmy znicze. Towarzystwo opieki nad Starym Cmentarzem przy ulicy Ogrodowej w Łodzi zorganizowało dla nas spacer z przewodnikiem - poznaliśmy najciekawsze nagrobki Starego Cmentarza.

 
         
    Chrzest pierwszaków 25.10.2014  
 

        23 października odbył się w naszej szkole Chrzest Pierwszaków. Uczniowie klas pierwszych bawili się wesoło i musieli zaliczyć wiele ciekawych zadań. Sprawdzian z wiedzy o szkole, taniec, wyścigi sportowe, aż wreszcie najtrudniejsze zadanie czyli przejście po torze przeszkód wymagały wiele odwagi i determinacji. Pierwszaki z wszystkim sobie doskonale poradziły i zostały przyjęte do braci uczniowskiej naszej szkoły.

Jolanta Kwiatkowska

 

zobacz zdjęcia >>

 
         
    Konkurs parafialny 21.10.2014  
 

      Dnia 19 października rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu "Zło dobrem zwyciężaj". Nagrodę otrzymała Angelika Przybysz z klasy V b. Jednocześnie informujemy, że redakcja "Niedzieli" nagrodziła prace konkursowe "Moje wakacje z Bogiem" Tomasza Kędzi z klasy I d i Aleksandry Kędzi z klasy V c.

Gratulujemy !!!

 
         
    Pomnik Legionów 20.10.2014  
 

       17 października poczet sztandarowy oraz delegacja naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach, związanych z wmurowaniem kamienia węgielnego pod Pomnik Legionów, który powstanie w Parku im. Legionów. Budowa Pomnika Legionów w Łodzi jest wyrazem wdzięczności Łodzian dla tej formacji za wywalczenie niepodległości Polski w 1918 roku.

 
         
    Mistrzostwa Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych 17.10.2014  
 

     15 października, uczniowie nasze szkoły, wzięli udział w Mistrzostwach Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Zawody odbywały się w Parku 3 Maja, na ul Małachowskiego. Zawodnicy startowali w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

 • zespół dziewcząt: Martyna Kopczyńska, Martyna Szplit, Maria Weder, Zuzanna Zielonka, Aleksandra Flakiewicz, Maria Kostrzewska, Karolina Kijas, Martyna Piekarska, Zuzanna Zwolińska, Malwina Plak, Alicja Stańczak, Maja Śmiałkowska.

 • zespół chłopców: Sebastian Bittner, Wiktor Rubin, Mateusz Kaleta, Marcel Przybylski, Jakub Gorczyca, Oliwier Bosek, Robert Dzierzbicki, Stanisław Rafalski, Michał Bober, Mateusz Koroch, Patryk Iwanow, Adrian Przybysz.

        Uczniowie naszej szkoły, których przygotowywały nauczycielki wychowania fizycznego – Izabella Chrolenko i Dorota Kuzalska, zajęli bardzo wysokie lokaty: chłopcy ukończyli bieg na czwartej pozycji, dziewczęta zdobyły szóste miejsce. Należy podkreślić, że jest to duży sukces wszystkich startujących zważywszy, że w zawodach wzięło udział aż 36 szkół z całej Łodzi.

GRATULUJEMY

 
         
    Dzień Edukacji Narodowej 17.10.2014  
 

        14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty i gorące życzenia od uczniów. Pan Dyrektor Jarosław Krajewski podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pełną zaangażowania pracę. W sposób szczególny wyróżnił niektórych z nich.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: nauczyciele wychowania fizycznego pani Dorota Kuzalska oraz pani Izabella Chrolenko, nauczyciel języka angielskiego pani Ewa Kubicka, nauczyciel języka polskiego pani Jolanta Szczepanik, nauczyciel religii pani Alina Zalewska, nauczyciel matematyki pani Dorota Rydza, nauczyciel techniki pan Michał Lotka, nauczyciel świetlicy pani Anna Machnicka, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Katarzyna Jarkowska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Dorota Skrobek, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Joanna Derejska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Liliana Bąk-Kuzańska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Anna Roksela oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Jolanta Andrzejewska, pani Joanna Polak, pani Ewa Kocińska, pani Teresa Sądkiewicz, pani Ewa Drzazga, pani Sonia Moraczewska, pani Bogumiła Dróbkowska, pani Honorata Ślipek, pani Pijanowska-Ejsmond. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie klasy IVc oraz chór szkolny, pod opieką nauczycieli Anny Błoch i Małgorzaty Gęsich, zaprezentowali program artystyczny.

 
         
    Konkurs "JESIENNY COLLAGE" 15.10.2014  
 

         Udział w konkursie wzięli uczniowie z wszystkich klas IV, V i VI, zgłaszając w sumie około 50 prac, spośród których jury w składzie Pani Anna Machnicka oraz Pani Zuzanna Goljan wyłoniło zwycięzców:

I miejsce Maja Śmiałkowska z klasy VIc

II miejsce Wiktoria Kwaśniak z klasy VIc

III miejsce Kinga Pajęczewska z klasy IVd

oraz wyróżnienia Zuzanna Boruch z klasy IVb Patrycja Drobotowicz z klasy Va Szymon Krawczak z klasy IVa Julia Śmiechowicz z klasy IVd Daria Wasiak z klasy Vc Klaudia Klajs z klasy Va Jakuba Zaman z klasy IVc Martyna Zwolak z klasy Vc.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymuje także uczennica klasy IIc, Hanna Zarzycka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

 
         
    Konkurs dotyczący osoby św. Franciszka 13.10.2014  
 

        Wyniki IX edycji konkursów dotyczących osoby św. Franciszka z Asyżu pt. „Pochwalony bądź, Panie mój, przez siostrę naszą matkę ziemię, która nas żywi i chowa, wydaje różne owoce z barwnymi kwiatami i trawami” w roku szkolnym 2014/2015.

Konkurs literacki dla klas IV –VI - kategoria poezja

III miejsce Amelia Dubiel SP 7

Konkurs plastyczny dla klas I – III

III miejsce Zuzanna Kopczyńska kl. II c SP 7

Wyróżnienia: Hanna Zarzycka kl. II c SP 7, Weronika Sak kl. I c SP 7, Amelia Lipczyńska kl. I c SP 7.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy !!!

Wystawę prac można oglądać w Szkole Podstawowej nr 83
przy ul. Podmiejskiej 21 w Łodzi.

 
         
    Dzień Warkoczyka 2014 01.10.2014  
 

       W tegorocznym konkursie Dzień Warkoczyka 2014 I miejsce zajęła Maja Świerczyńska - 150 warkoczyków - II d, II miejsce Natalia Kisiel - 133 warkoczyki - II d, a III miejsce Ola Matyja - 119 warkoczyków - I c.

Wyróżnienia: Weronika Sak - 101 warkoczyków - I c, Hania Zarzycka - 80 warkoczyków - II c, Zuzanna Witkowska - 78 warkoczyków - I c, Wiktoria Bajer - 71 warkoczyków III b, Kasia Orman - 62 warkocze - I d, Roksana Florczak - 60 warkoczyków - I c, Martyna Śmiałkowska - 53 warkocze - III c

 

 
         
    Konkurs parafialny 23.09.2014  
 

      Dnia 21 września rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu "Moje wakacje z Bogiem". Nagrody otrzymali: Tomasz Kędzia z klasy I d, Zuzanna Kopczyńska z klasy II c, Hanna Zarzycka z klasy II c, Angelika Przybysz z klasy V b, Aleksandra Kędzia z klasy V c, Mateusz Stępka z klasy V c, i Igor Pietrzak z klasy VI b. Gratulujemy!

 
         
    Dzień Zielonej Szkoły 23.09.2014  
 

       19 września w piątek obchodziliśmy dzień „Zielonej szkoły”. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami prowadzili prace porządkowe w swoich szkolnych ogródkach. Uczniowie oczyszczali rabatki z chwastów i sadzili nowe rośliny, które z pewnością będą cieszyły nasze oczy na wiosnę. Klasy, które porządkowały grządki, będą dalej opiekować się roślinami w ramach konkursu „Najładniejszy ogródek szkolny”. Prace będą trwały jesienią i na wiosnę przyszłego roku.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za dostarczone rośliny.

 
         
   

Uroczystość św. Stanisława Kostki

18.09.2014

 
 

      Delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła 18 września w uroczystościach odpustowych w bazylice archikatedralnej ku czci św. Stanisława Kostki. Mszy Świętej odpustowej przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki. Wszystkich licznie przybyłych gorąco przywitał ks. Ireneusz Kulesza proboszcz parafii katedralnej p.w. św. Stanisława Kostki. Ks. Kulesza przypomniał również pokrótce historię życia tego polskiego świętego. Homilie wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki, który zwrócił się do licznie zgromadzonych w katedrze uczniów, zachęcając do naśladowania św. Stanisława. Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni udali się w procesji eucharystycznej wokół Katedry. Po błogosławieństwie kapituła Nagrody „Serce Łodzi” pośmiertnie przyznała nagrodę Janowi Karskiemu w setną rocznicę jego urodzin za jego zasługi na rzecz obrony wolności i życia. Statuetkę odebrała pani Małgorzata Laurentowicz, dyrektor Muzeum Miasta Łodzi. Nagroda znajdzie swoje miejsce w gabinecie Jana Karskiego.

 
         
   

75 rocznica napaści ZSRR na Polskę

18.09.2014

 
 

     17 września delegacja naszej szkoły w składzie: Ala Stańzczak, Kalina Kaczmarek, Maja Śmiałkowska, Oliwer Lis, Mateusz Koroch, Wiktoria Kwaśniak pod opieką p. Grzegorza Parzonki uczestniczyła w obchodach 75 rocznicy napaści ZSRR na Polskę. W łódzkiej katedrze, w intencji poległych żołnierzy oraz zesłanych na Syberię, Mszę Św. odprawił ksiądz arcybiskup metropolita łódzki Marek Jędraszewski.

 Wiktoria Kwaśniak 6c

 
         
   

Konkurs "Ogródek szkolny"

18.09.2014

 
 

      Do kolejnej już edycji konkursu na najładniejszy ogródek szkolny, w roku szkolnym 2014/2015, zgłosiło się osiem klas. Uczestnikami w tegorocznej edycji są klasy: I B, I C, I D,  III C, III D, IV A, VI A i VI B.

      Prace wrześniowe, jak co roku, polegają na usuwaniu z rabat przekwitłych kwiatów jednorocznych i dwuletnich, zbieraniu nasion i przycinaniu krzewów. Uczniowie odchwaszczają swoje grządki przed okresem zimowymi i przycinają niektóre iglaki. Niektóre klasy, korzystając z pięknej pogody, sadzą jeszcze jesienne kwiaty oraz różnokolorowe wrzośce.

Cele konkursu w roku szkolnym 2014/2015:

 • rozwijanie zainteresowań otaczającym światem przyrody,

 • kształtowanie postawy ekologicznej u uczniów,

 • doskonalenie zmysłu obserwacji przyrody w oparciu o bezpośredni kontakt z przyrodą ,

 • nauka praktycznych umiejętności związanych z sadzeniem i dbaniem na bieżąco o rośliny w ogródku szkolnym,

 • poznanie różnych gatunków roślin ogrodowych.

KOORDYNATOR KONKURSU

Liliana Bąk-Kuzańska

 
         
   

70 rocznica likwidacji Getta

01.09.2014

 
 

       Dnia 29.08.2014 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Ala Stańczak, Maja Śmiałkowska, Julia Żak, Wiktoria Kwaśniak, Oliwer Lis i Damian Kacprzak pod opieką pana Grzegorza Parzonki reprezentowali szkołę w obchodach 70 rocznicy likwidacji Litzmannotadt Getto, miejsca przetrzymywania ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej. W Getcie przebywało około 160 tys. Żydów, w tym około 10 tys. dzieci. Uroczystość składała się z trzech części: uroczystości religijne na Cmentarzu Żydowskim, Marsz Pamięci na stację Radegast oraz uroczystości oficjalne na Stacji Radegast. To właśnie z tego miejsca 70 lat temu odjechał ostatni pociąg wiozący niewinnych ludzi do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. W ceremonii upamiętniającej wzięło udział około 100 pocztów sztandarowych z łódzkich szkół. Na jubileusz przyjechali dostojni goście z całego świata m.in. osoby ocalałe z Litzmannotadt Getto. Na zakończenie gali zostały złożone wieńce na stacji Radegast.

Julia Żak kl. 6c

 
         
         
 

 W dniu 1 września serdecznie zapraszamy na
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św.
do parafii Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 930 powitają nowy rok szkolny klasy III - VI,
spotykając się na sali gimnastycznej,
a o godzinie 1100 rozpoczynają rok szkolny klasy I i II
(klasy I czekają przed szkołą).

 
         
 

 

 

 

 

SPRAWOZDANIE Z WIZYTY NASZYCH UCZNIÓW

W POLSKIEJ SZKOLE W ŁAWARYSZKACH NA LITWIE

 

31.05.2007r.

Kowno - IX Fort

 

Spacer po Ławaryszkach

   

 

01.06.2007r.

Troki

 

Z okazji Dnia Dziecka byliśmy na basenie - Było wspaniale!

02.06.2007r.

Druskieniki Nad Niemnem.

 

Wizyta na grobie Emilii Plater.

Muzeum Lasu

 

A wieczorem ognisko
z kiełbaskami
nad jeziorem Galve.

   

03.06.2007r.

Wilno
Widok z Wieży Telewizyjnej - panorama Wilna

oraz my w muzeum bursztynów.

Starówka

   

04.06.2007r.

Wracamy do Łodzi - pożegnanie przed szkołą.

 

 

V DZIEŃ EUROPEJSKI

 

       
                 
                 

 

SPRAWOZDANIE Z WIZYTY UCZNIÓW Z POLSKIEJ SZKOŁY

W ŁAWARYSZKACH NA LITWIE

    

     W poniedziałek (02.10.2006) uczniowie uczestniczyli w lekcjach języka polskiego, historii.

     Obejrzeli film trójwymiarowy „Stacja kosmiczna”, jak również wystawę dinozaurów.

    

       

   

 

     Wtorek (03.10.2006) to dzień sportu.

     Uczniowie oprócz lekcji języka polskiego uczestniczyli w lekcji w-f, podczas której

     nauczyły się polskiego tańca ludowego – Krakowiaka. Następnie udały się na zajęcia

     gimnastyki sportowej na salę MOSiR przy ul. Karpackiej. Dzień zakończył się wyjściem

     na basen.

    

     

   

 

     Środa (04.10.2006) to dzień pod hasłem „Historia Nasza i Wasza”.

     Oprócz lekcji polskiego i historii dzieci odbyły spacer ulicą Piotrkowską oraz zwiedziły

     Muzeum Historii Miasta Łodzi.

 

     

   

 

     Czwartek (05.10.2006) to dzień poświęcony przyrodzie.

     Dzieci oprócz lekcji języka polskiego brały udział w zajęciach przyrodniczych, które to były

     powiązane z wycieczką do łódzkiego ZOO.

 

   

 

 

     Piątek (06.10.2006).

     W tym dniu dzieci poznały zasady działania przeglądarki internetowej w pracowni

     komputerowej. Piątek to także dzień pożegnania i wyjazdu, wymiany adresów i telefonów.

 

   

   

 

 

REFLEKSJE PO WSPÓLNEJ LEKCJI HISTORII

autor: Maciek Jakubowski z klasy VI b

 

     Dzięki wizycie dzieci z Litwy dowiedziałem się o nich kilku ciekawych rzeczy. Są mili, przyjacielscy, bardzo inteligentni. Dobrze mówią po Polsku, władają poza tym językiem litewskim, rosyjskim i uczą się tak jak my angielskiego. Nauczyłem się od nich kilku słów po litewsku. Chodzą do szkoły tak jak my, mają praktycznie takie same przedmioty. Mamy z nimi wspólne zainteresowania np. muzyka, gry komputerowe, książki i inne. Łączą nas wielcy ludzie tacy jak Władysław Jagiełło, Adam Mickiewicz i inni, a także wspaniała historia.