AKTUALNOŚCI

 

 rok szkolny 2015/2016

 
           
 
 
 
 
    Wakacje!!!  
   

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej nr 7
im. Orląt Lwowskich w Łodzi

życzy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom

zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

 
           
      Podziękowania dla UKS "SP7" 23.06.2016  
   

Podziękowania dla UKS "SP7" od Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej

"Człowiek tylko wtedy staje się w pełni człowiekiem , gdy zrobi coś dobrego dla drugiego człowieka"

Cała społeczność gimnastyczna jest niezmiernie dumna, że na ręce Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "SP7" Agnieszki Rembowskiej mogliśmy odebrać podziękowania od Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej za nasz udział w tak dużym przedsięwzięciu jakim było Miejski Dzień Dziecka. Cieszymy się, że wraz z miastem Łódź możemy upowszechniać i promować gimnastykę sportową, a tym samym dawać radość wszystkim dzieciom. Podziękowania składamy naszym gimnastykom i gimnastyczkom oraz rodzicom !!!

A. Rembowska

 
           
      Konkurs "Lato w obiektywie" 23.06.2016  
   

Miło jest nam poinformować, iż wyłonieni zostali laureaci konkursu fotograficznego Lato Obiektywnie. Nagrody za wspaniałe zdjęcia krajobrazów letnich otrzymują:

Jan Zareda z klasy VI c,

Amelia Marcinkiewicz z klasy VI a,

Maja Puchalska z klasy IV d .

Wyróżnienia za piękne fotografie otrzymują:

Izabella Jasińska z klasy V b,

Zuzanna Wesołowska z klasy II d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z. Goljan

 
           
      Konkurs na Najładniejszy ogródek szkolny 22.06.2016  
   

Rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy ogródek szkolny” odbyło się 22.06.2016 r. Wyłaniając zwycięzcę tegorocznej edycji zwracano szczególną uwagę na ilość i rodzaj nasadzeń, estetykę grządki oraz systematyczność dbania o swój ogródek. Wszystkie ogródki były piękne i zadbane, a wybór najładniejszego był naprawdę trudny. W tegorocznej edycji zwycięzca został wybrany w głosowaniu. Zwyciężyła klasa IVa :) Uczniowie tej klasy w nagrodę pojadą we wrześniu na wycieczkę NIESPODZIANKĘ DO JEDNEGO Z ŁÓDZKICH OGRODÓW. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję i już zapraszam do kolejnej edycji naszego konkursu :)

KOORDYNATOR

Liliana Bąk-Kuzańska

 
           
      Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny 22.06.2016  
   

Dnia 21 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie II Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego. Do konkursu przystąpiło 13 szkół z całej Łodzi. Wśród 70 nadesłanych prac wyłoniono laureatów. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:

I miejsce Nikodem Cebula III b

II miejsce Inga Grzegorczyk IV d

III miejsce Tymoteusz Łukasik IV c, Amelia Lipczyńska II c

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Wojciechowska IV c Dawid Szczepański IV a

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

D. Skrobek

 
           
      I Szkolny Turniej Szachowy 22.06.2016  
   

W dniu 21 czerwca 2016 roku odbył się w naszej szkole I Szkolny Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 40 uczniów. W kategorii klas IV – VI wystartowało 13 zawodników, w tym 3 dziewczynki, natomiast w kategorii I – III wystartowało 27 zawodników, w tym 4 dziewczynki.

Turniej rozegrano zgodnie z przepisami PZSzach. Sędzią głównym turnieju był pan Piotr Straupisz reprezentujący Łódzki Związek Szachowy.

Uczniowie rozegrali 5 rund z czasem gry 10 min. na zawodnika na partię.

Dla większości zawodników z klas młodszych, był to pierwszy turniej szachowy w życiu. Dlatego należy się uznanie i szacunek oraz duże brawa za odwagę.

Wyniki Turnieju:

Kategoria klas IV – VI:

Dziewczęta:

I miejsce – Kornelia Różycka kl. 6B

II miejsce – Angelika Przybysz kl. 6B

III miejsce - Blanka Zybert kl. 4C

Chłopcy:

I miejsce – Michał Stępka kl. 4A

II miejsce – Szymon Kawa kl. 5C

III miejsce – Bartosz Bernacki kl. 5A

 

Kategoria klas I – III:

Dziewczęta:

I miejsce – Zuzanna Goździkowska kl. 2C

II miejsce – Amelia Leśniewska kl. 1D

III miejsce – Kinga Marzec kl. 1D

Chłopcy:

I miejsce – Michał Smus kl. 3B

II miejsce – Jakub Lebioda kl. 3C

III miejsce – Oliwier Pieczyrak kl. 3B

Tuż za podium w klasach młodszych uplasowali się uczniowie z klasy 1D, którzy reprezentowali naszą szkołę na III Finałowym Turnieju projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, wyprzedzając uczniów z klas starszych, co potwierdza ich dobrą predyspozycję i umiejętności gry w szachy.

Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje składa organizator turnieju

Michał Lotka.

 
           
      Dzieciaki-sadzeniaki 22.06.2016  
   

21 czerwca 2016 r. uczniowie klasy I d mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych, ogólnopolskich warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez sklep Leroy Merlin. Ich celem było nauczenie dzieci podstaw pielęgnacji roślin i ukazanie jakie warunki sprzyjają ich właściwemu rozwojowi.

Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas jednej z nich dzieciom przedstawiono prezentację dotyczącą świata roślin. Wspólnie przypomnieliśmy sobie jak można dbać o przyrodę. Dyskutowaliśmy dlaczego należ to robić. Druga część warsztatów dotyczyła działań praktycznych. Wszystkie dzieci otrzymały doniczki, ziemię i kwiatki do samodzielnego przesadzenia. Każdy starannie i ostrożnie wykonywał swoją pracę. Każde dziecko zabrało do domu przesadzoną przez siebie roślinę. Wszyscy otrzymali słodkie upominki i dyplomy.

Serdecznie dziękujemy pracownikom sklepu Leroy Merlin za przeprowadzenie interesujących warsztatów.

K. Kucharska

 
           
      Konkursy parafialne 20.06.2016  
   

Dnia 19 czerwca w kościele pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu podsumowano konkursy dla dzieci w roku szkolnym 2015/2016. Nagrody otrzymali uczniowie naszej szkoły: Ola Juraszczyk kl. Ie, Marta Majchrowicz kl. IIc, Wiktor Gawin kl. IIIa, Hanna Zarzycka, Jakub Lebioda, Jan Cieślak kl. IIIc, Oskar Grzegorczyk kl. IIId, Inga Grzegorczyk kl. IVd, Zuzanna Boruch kl. Vb, Marek Majchrowicz kl. Vc Obecne w kościele dzieci ułożyły logo Światowych Dni Młodzieży polskie i łódzkie.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
      Kolejne medale naszych gimnastyków 20.06.2016  
   

W dniu 18 czerwca na w hali Korony Kraków odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w, których brało udział 45 chłopców z poszczególnych klubów: AZS AWF Kraków, Gimnazjon Wieliczka, Korony Kraków oraz UKS "SP7" Łódź. Zawody wpisane są w kalendarz imprez centralnych Polskiego Związku Gimnastycznego i rozgrywane są w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Nasza ekipa liczyła 15 zawodników z trzech kolejnych roczników: 2007, 2008, 2009: klasa III b - Marcel Rembowski, Bartek Kostrzewski, klasa II b - Bederski Jakub, Tymon Bosek, Paweł Smus, Banasiak Eryk, Filip Maciejewski, Górecki Dawid, klasa I b - Szybiński Szymon, Wiktor Maciejewski, Jakub Peska, Siemczuk Mateusz, Papież Damian, Ganziuk Filip oraz Piotr Kochanowski. Podczas zawodów nasi mali zawodnicy zdobyli aż 6 medali: srebrny medal w wieloboju dla Marcela Rembowskiego oraz IV miejsce dla Bartka i XI miejsce dla Kuby Bederskiego. Są to finaliści Małej Olimpiady, które będą rozgrywane w sezonie jesiennym. W finałach na podporach najlepszy okazał się Bartek Kostrzewski zdobywając złoty medal, w finale na ćwiczeniach wolnych złoty medal zdobył Marcela, a srebrny medal wywalczył Tymon Bosek, w finale na drążku mistrzem został Marcel Rembowski zdobywając kolejny złoty medal. Finał na skoku okazał się szczęśliwy dla Tymona, który wywalczył srebrny medal.

Gratulujemy chłopcom wszystkich miejsc finałowych na poszczególnych przyrządach!!!

A. Rembowska

 
           
      Mini Playback Show 15.06.2016  
   

Dziś kolejny już raz odbył się w naszej szkole Mini Playback Show. I jak zawsze wykonawcy nie zawiedli. Przygotowali ciekawe aranżacje swoich ulubionych utworów. Pomyśleli również o ciekawych strojach i innych niespodziankach dla widzów. Wszystkim występującym dzieciom należą się ogromne brawa. Jury: pani Dorota Kuzalska, pani Agnieszka Hildt oraz pani Zuzanna Goljan miały bardzo trudne zadanie. Musiały jednak wybrać tegorocznych zwycięzców. Oto oni:

w kategorii Soliści:

I miejsce Oliwia Kasprowicz - IIId

wyróżnienia - Otylia Garbacz - IIb, Maksymilian Szczeciński - IIb, Kornelia Jura

- IIIa.

w kategorii Duety:

I miejsce Wiktoria Ratajska, Beniamin Ciechanowski - IIIa

wyróżnienia - Oliwier Kaczmarek, Oskar Herzog - IIc, Basia Szkopiecka,

Julia Pomarańska - IIIa

w kategorii Zespoły:

I miejsce Aleks Hyske vel Heske, Radek Majer, Jakub Wawerek,

Tobiasz Kozłowicz - III a

wyróżnienia - Ola Juraszczyk z zespołem Ie, Ania Banaszkiewicz, Malwina Jurek

i Milena Frymarkiewicz - IIb

Nagrodę publiczności bez wątpienia zdobyli Aleks Hyske vel Heske z zespołem jako Metallica w piosence Enter Sandman.

Uroczystość urozmaicił taneczny występ dziewcząt z klasy IIId, dekorację wykonały klasy IIc i Ie, a zdjęcia pani Dorota Skrobek ze swoim zespołem.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i do zobaczenia za rok.

Jolanta Kwiatkowska

 
           
      Konkurs matematyczny 14.06.2016  
   

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14, pt. "W świecie gier matematycznych". Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu gry o tematyce matematycznej.

Uczennice klasy IVc, Amelia Wojciechowska i Nina Różycka, zdobyły I miejsce (gra "Matematyczne Zoo"), natomiast uczennica klasy VIc, Martyna Zwolak, otrzymała wyróżnienie (gra "Siódemkowy quiz matematyczny").

GRATULUJEMY!!!

J. Skobel

N. Stępniarek

 
           
      Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek 14.06.2016  
   

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek, które odbyły się w Krakowie w dniach 10 - 12 czerwiec były dla ekipy łódzkiej bardzo udane. Nasze dziewczęta wywalczyły podczas tych zawodów aż 7 medali: 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Łącznie w zawodach brało udział 60 zawodniczek - 37 w klasie młodzieżowej i 23 w klasie III sportowej z trzech Klubów: Wisła Kraków, Korona Kraków i UKS "SP7" Łódź. Nasz Klub reprezentowały w klasie młodzieżowej: Natalia Wawrzyniak - brązowa medalistka z wieloboju i złota medalistka w finale na skoku, Malwina Jurek - wywalczyła srebrny medal w finale na poręczach, Ania Banaszkiewicz - brązowa medalistka w finale na poręczach. Pięknie zaprezentowała się najmłodsze zawodniczki z naszej ekipy Zosia Gruchot - finalistka na poręczach, Maja Wrona, Antonina Kangelidis, Ania Fróg, Julia Im, Nikola Wiśniewska. Gratulacje dla dziewcząt Zuzi Wełny, Ady Dałek oraz Blanki Rosiak, które zabawę z gimnastyka zaczęły od niespełna roku, a tu taki dobry start. Bójcie się !!! :-)

W klasie III sportowej Kinga Skrzypiec wywalczyła V miejsce w wieloboju oraz złoty medal w finale na skoku i złoty medal w finale na równoważni, Weronika Smęda zajęła VII miejsce w wieloboju oraz zdobyła brązowy medal na równoważni, Julia Stefańska uplasowała się na V miejscu w finale na skoku, Kinga Krasowiak, której gratulujemy udanego startu. Dziękujemy rodzicom za wspaniały doping !!!

A. Rembowska

 
           
      Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 14.06.2016  
   

W dniu 4 czerwca w Nysie rozegrały się Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej chłopców w klasie III i II sportowej. Łącznie w zawodach brało udział 106 zawodników z całej Polski. Wśród nich byli także reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego "SP7": w klasie III - Szymon Dałek, Marcel Rembowski (PK), Bartek Kostrzewski (PK) oraz Michał Bober w klasie II.

Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowało się dwóch naszych zawodników - Szymon i Michał z czego bardzo się cieszymy. Dla Marcela i Bartka udział w zawodach był sprawdzianem ich umiejętności w klasie III sportowej. Czekamy na ich wyniki podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbędą się w Krakowie w dniach 18 czerwca.

A. Rembowska

 
           
      Jan Paweł II w Łodzi 14.06.2016  
   

13 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających pobyt w Łodzi Ojca Świętego Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Łodzi, aby zgłębiać skierowane do nas w 1987 roku Jego apostolskie nauczanie. O godzinie 12.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Imienia Maryi Mszę świętą sprawował Jego Ekscelencja Arcybiskup senior Władysław Ziółek, który w homilii przedstawił przebieg wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w naszym Mieście, następnie przeszliśmy pod tablicę pamiątkową przy ul. Pabianickiej 184/186. Razem z nami w uroczystościach uczestniczyli: Ksiądz proboszcz parafii Świętego Franciszka z Asyżu - Wiesław Dura i Ksiądz proboszcz parafii zesłania Ducha Świętego - Wojciech Błaszczyk.

A. Zalewska

 
           
      Drużyna na medal 13.06.2016  
   

Wielkie emocje i dobra zabawa towarzyszyły uczestnikom międzyszkolnych zawodów KIDS ATLETICS -"Lekkoatletyka dla Każdego", które 10 czerwca 2016 roku odbyły się na boisku gimnazjum przy ul. Królewskiej. W zawodach drużynowych rywalizowali uczniowie klas I, II, III. Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Pryca, Wiktoria Brociek, Ola Juraszczyk, Iga Czaja, Natalia Zielonka, Agnieszka Majda, Marysia Siekacz, , Hania Grzybowska, Gabrysia Skuballa, Fabian Malarczyk, Borys Iwański, Klaudiusz Gumienny, Xavier Pietrzak, Oskar Hołys, Marcel Rembowski, Nikodem Cebula, Oliwier Pieczyrak. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach i doskonale się przy tym bawiły. Radości nie było końca, gdy okazało się, że ZAWODY WYGRAŁA NASZA SZKOŁA. W nagrodę otrzymaliśmy okazały puchar.

GRATULACJE!!!

K. Jarkowska

 
           
       Ogólnopolski Konkurs Artystyczny 10.09.2016  
   

 Poezja to nie tylko tworzenie pięknych zdań. Poezja odzwierciedla naszą duszę. A naszą szkolną, niezwykłą poetką jest Aleksandra Kędzia z klasy VI c, która po raz kolejny udowodniła, jak doskonale potrafi wyrazić, co jej w duszy gra. Otrzymała bowiem nagrodę główną w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM „PRZYJACIEL – JEDNA DUSZA W DWÓCH CIAŁACH” zorganizowanym przez Teatr Powszechny w Łodzi. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 27 czerwca 2016 r. Jest to niezwykłe osiągnięcie, nie pierwsze zresztą w karierze szkolnej Oli. Wielkie brawa!!! Wielkie gratulacje!!! Oby tak dalej, Olu!!!

M. Adamczyk

 
           
      Konkurs plastyczny "Dzieła miłości" 10.06.2016  
   

Zarząd Fundacji Dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej "By służyć" oraz Siostry Boromeuszki z Trzebnicy serdecznie dziękują Patrycji Drobotowicz z klasy VIc, Zuzannie Boruch z klasy Vb i Wiktorii Brociek z klasy Ie za udział w konkursie plastycznym pn. "DZIEŁA MIŁOŚCI" pod patronatem J. E. Bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
      Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 09.06.2016  
   

8 czerwca uczniowie klas 1d i 1e dzięki zaangażowaniu rodzica odbyły wycieczkę do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 10 w Łodzi. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, motorówki i quada, a także sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Mieliśmy okazję obserwować wspinaczkę strażaka na ścianie wspinaczkowej. W formie pogadanki dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania i zgłaszania pożaru bądź wypadku oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci jak najwcześniej.

E. Mańko

 
           
      Konkursu z języka angielskiego ”English Eagle 2016” 07.06.2016  
   

Miło poinformować, że zwyciężczyniami zostały:

Anna Raszewska – klasa III C – I miejsce,

Zuzanna Kopczyńska – klasa III C – II miejsce,

Agata Słodkowska – klasa III D - III miejsce.

GRATULACJE!!

Serdecznie dziękujemy uczniom klas trzecich za udział w tegorocznej edycji konkursu: ”English Eagle 2016”.

K. Bujnowicz - Powierza

 
           
      Konkurs "Zbieramy makulaturę 2015" 06.06.2016  
   

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy włączyli się do konkursu "ZBIERAMY MAKULATURĘ 2015" organizowanym przez firmę LRG POMORZE o/Łódź. Makulatura dostarczana przez Państwa była systematycznie ważona i ilość kilogramów skrupulatnie zapisywana przez naszych pracowników gospodarczych, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Za otrzymane pieniądze zostaną zakupione cenne nagrody dla tych, którzy wyróżnili się w tej akcji oraz niespodzianki dla najbardziej aktywnych klas, które uzbierały największą ilość tego cennego surowca. Jest nam miło poinformować, że w ciągu roku szkolnego 2015/2016 zabraliśmy aż 13.202,4 kg makulatury. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do kształtowania w młodych ludziach postaw proekologicznych.
KLASY I-III KLASY IV-VI

I miejsce - SUPER NIESPODZIANKA
dla klasy 1b
z ilością 1.792,6 kg
 

Uczniowie z największą ilością makulatury na koniec roku otrzymują pochwałę za postawę społeczną godną naśladownictwa oraz upominek.

 

I miejsce - Amelia Lipczyńska 2c

(829 kg)

II miejsce - Tobiasz Kozłowicz 3a

(765 kg)

 III miejsce - Anna Fróg 1b

(711,5kg)

 Wyróżnienie - Iga Nowak 1e

(700,8kg)

I miejsce - SUPER NIESPODZIANKA
dla klasy 4 c
z ilością 2.841 kg
 

Uczniowie z największą ilością makulatury na koniec roku otrzymują 10 dodatkowych punktów za zachowanie (postawa społeczna) oraz upominek.

 

I miejsce - Tymoteusz Łukasik 4c

(2.104 kg)

II miejsce - Piotr Fróg 4b

(2.018,5 kg)

III miejsce - Eryk Klemencki 6a

(375 kg)

Wszystkim, którzy włączyli się w sprawne przeprowadzenie akcji składam serdeczne podziękowania!

Rozdanie nagród odbędzie się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 - 24 czerwca.

E. Mańko

 
           
      Szanowni Państwo 06.06.2016  
   

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy List Gratulacyjny od Dyrekcji i Rady Pedagogicznej Przedszkola nr 36 przy ul. Ceramicznej w Łodzi. Powody do dumy dał nam uczeń klasy 4c – Oskar Mikołajewski.

Oskar przez cały rok, w każdy piątek chodził do przedszkola i czytał dzieciom książki i własne opowiadania.

W czasie uroczystego spotkania uczeń odebrał gratulacje z rąk Pana Dyrektora i wychowawcy klasy 4c.

Oskarze, życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

Agnieszka Desput

 
           
      Wojewódzki Konkurs Literacki 06.06.2016  
   

Z wielką dumą i radością informujemy, że uczennica klasy VI c Aleksandra Kędzia została laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego Wiedzy o Olimpiadach i Olimpijczykach. Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek, 3 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 79 i było połączone z uroczystością Pasowania na Sportowca uczniów klas czwartych. Wielkie brawa dla Oli!!!

M. Adamczyk

 
           
      III Turniej Szachowy 06.06.2016  
   

Dnia 03.06.2016 reprezentacja uczniów klasy Id wzięła udział w III Turnieju Finałowym projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, który odbył się na hali warszawskiego Torwaru. Szkołę reprezentowało, 5 chłopców i dziewczynka, startujących w kategorii klas I, pod opieką pana Michała Lotki. Spośród szkół województwa łódzkiego zajęliśmy IV miejsce, a spośród łódzkich szkół II. W turnieju łącznie wzięło udział ok. 600 dzieci z całej Polski, reprezentujących 134 szkoły z naszego kraju. Nasz debiut możemy uznać za udany biorąc pod uwagę fakt, iż dla dzieci był to pierwszy w życiu turniej szachowy. Życzymy kolejnych udanych startów.

M. Lotka

 
           
      Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 03.06.2016  
   

02.06.2016 r. dzieci z naszej szkoły wzięły udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „51 najpiękniejszych wierszyków, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 51 w Łodzi. Katarzyna Nabojkin (kl. Ic) i Hanna Perkowska (kl. Ic) oraz Jakub Tyma (kl. IIa) zdobyli wyróżnienia i piękne nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Hildt

 
           
      Konkurs plastyczny 03.06.2016  
   

Miło jest nam poinformować, że rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Pociągiem w Łódzkie", zorganizowany pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Z dumą przekazujemy wiadomość, iż wśród laureatów konkursu są trzy uczennice naszej szkoły: Zuzanna Goździkowska z kl. II c, Julia Śmiechowicz z kl. V d oraz Anita Królasik z kl. VI c

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z. Goljan

 
           
      Wielki sukces naszej uczennicy! 02.06.2016  
   

Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy VI c Martyna Zwolak zdobyła zaszczytny tytuł laureatki ogólnołódzkiego konkursu języka angielskiego Skilfuler. Martyna zajęła II miejsce w Łodzi pokonując 500 uczniów biorących udział w zmaganiach. Uczennica wraz ze swoim nauczycielem języka angielskiego p. Jolantą Grabowską, wzięła udział w ceremonii rozdania nagród w Szkole Podstawowej nr 109 w Łodzi, podczas której obejrzały one przedstawienie w języku angielskim przygotowane przez uczniów tej szkoły.

Bardzo serdecznie gratulujemy Martynie i jej rodzicom. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy już w gimnazjum. Jesteśmy dumni ze sposobności współpracy z tak uzdolnioną uczennicą.

J. Grabowska

 
           
      Mistrz Matematyki 02.06.2016  
   

W dniu 01.06.2016 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs Mistrz Matematyki dla klas IV - VI. Miło poinformować, że Mistrzem Matematyki w klasach czwartych zostali Jakub Terejko (IVa) oraz Michał Stępka (IVb), którzy zdobyli taką samą ilość punktów. W zmaganiach klas piątych zwyciężył Tymoteusz Kowalczyk (Va), a w szóstych - Martyna Zwolak (VIc).

Gratulujemy!!!

N. Stępniarek

 
           
      Konkurs plastyczny 02.06.2016  
   

Oto wyróżnienia w konkursie plastycznym dla klas I-III "Wesoła Rodzinka":

1. Julia Im - klasa Ib

2. Aleksandra Juraszczyk - klasa Ie

3. Milena Frymarkiewicz - klasa Ic

4. Jakub Wołodkiewicz - klasa Ic

5. Arita Polus - klasa IIb

6. Maria Dołęgowska - klasa IIc

Dziękujemy Wszystkim Dzieciom za udział w konkursie i życzymy udanych wakacji.

J. Kwiatkowska

 
           
      Dzień Dziecka, Dzień Sportu 01.06.2016  
   

W dniu 01.06.2016 r. z okazji Dnia dziecka odbył się w nasze szkole Festyn Rodzinny. Jest to impreza, która zapisała się już w tradycji naszej szkoły. W tym roku po raz kolejny pogoda płatała nam figle, ale ostatecznie na czas festynu zaświeciło słońce. Nasi uczniowie mieli więc szansę wziąć udział w rywalizacji sportowej, ale także uczestniczyli w konkursie rodzinnym, rozgrywali mecze z rodzicami. Sportowe współzawodnictwo klas młodszych było kontynuacją zawodów o Puchar Dyrektora, zaś klasy starsze rozgrywały swoje zawody międzyklasowe w różnych dyscyplinach. Chłopcy grali mecze w piłkę nożną, dziewczęta klas IV i V w dwa ognie, a uczennice najstarszych klas w piłkę siatkową.

Po zakończonej rywalizacji imprezę uświetnił występ taneczny klas młodszych pod opieką pana Lotki i pani Jagodzińskiej, został rozegrany mecz w piłkę nożną pomiędzy reprezentacją uczniów a drużyną składającą się z nauczycieli i rodziców oraz mecz w piłkę siatkową – uczennice kontra mamy i nauczycielki. Ogromną atrakcją i niespodzianką zarazem był pokaz judo, przygotowany przez klub, który w przyszłym roku szkolnym będzie prowadził w naszej szkole zajęcia z tej dyscypliny.

W trakcie imprezy można było wziąć udział w kiermaszu Caritasu i w kiermaszu książki. Było także stanowisko, na którym pani Zalewska, pani Misztela i pani Sadowska malowały twarze, a także można było za symboliczną kwotę zakupić ciasto. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku przygotowany przez uczniów klasy czwartej, pod opieka pana Kacprzaka.

Atrakcji w tym roku było co niemiara. Na zakończenie imprezy wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki, rozdano także nagrody za udział uczniów w różnych konkursach i zawodach na terenie szkoły w ciągu mijającego półrocza.

Pan Dyrektor zamykając imprezę, raz jeszcze złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i ogłosił uroczyście, że od dnia jutrzejszego nie obowiązującym strój szkolny.

I. Chrolenko

 
           
      Niestraszne nam technologie! 31.05.2016  
   

W ostatnich dwóch tygodniach uczniowie p. Jolanty Grabowskiej zmagali się z nie lada pracą domową. Osoby chętne miały za zadanie stworzyć krótką historyjkę o sobie w języku angielskim z użyciem aplikacji „Zoobe” na wzór opowieści stworzonej przez p. Jolę.

Uczniowie wywiązali się z tej pracy wspaniale. W bardzo kreatywny, zabawny sposób opowiadali o sobie używając do tego języka angielskiego. Musieli również popisać się dużą wiedzą w zakresie technologii korzystając z aplikacji mobilnej, wysyłając maila, kopiując linki. P. Jola otrzymała łącznie 40 wspaniałych opowieści od uczniów z klas 4-6. A oto najwspanialsze z nich:

Jeremi Klimczak, klasa 4C;

Wiktoria Stefaniak-Kłos, klasa 4 C;

Maja Puchalska, klasa 4 D;

Jakub Terejko, klasa 4 A;

Antoni Grzelak, klasa 4 C.

J. Grabowska

 
           
      Wycieczka do Bazy Lotnictwa Taktycznego 30.05.2016  
   

25 maja uczniowie klasy ID oraz IE uczestniczyli w wycieczce do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Dzieci zapoznały się z pracą i wyposażeniem Wojskowej Straży Pożarnej. Podziwiały samoloty i śmigłowce wojskowe z kolekcji Grupy Archeo. Ponadto miały możliwość zobaczyć samolot wielozadaniowy F-16. W trakcie zwiedzania Bazy uzyskały wiele informacji oraz dowiedziały się wielu ciekawostek. Wycieczka będzie miłym wspomnieniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w jej organizacji.

K. Kucharska

 
           
      Szkolny Konkurs Recytatorski 27.05.2016  
   

23 maja w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. Tematem konkursu były wiersze Jana Brzechwy. Komisja konkursowa oceniała:

– poprawną i płynną recytację,

– ekspresję w interpretacji wiersza,

– stopień opanowania pamięciowego tekstu.

Zwyciężczyniami zostały:

Malwina Ciechanowska z Vd zajęła I miejsce;

Izabella Jasińska z Vb zajęła II miejsce;

Kinga Pajęczewska z Vd zajęła III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali: Anita Królasik z VI c, Amelia Grzybowska z Vb, Jeremi Klimczak z IVc, Paweł Weder z IVb.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

I. Tymczyj

 
           
      Ogólnopolski Konkurs Matematyczny - Kangur 27.05.2016  
   

W dniu 19.03.2016 w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – Kangur. Miło nam jest poinformować, że wyróżnienia w tym roku otrzymali: Zuzanna Goździkowska (IIc), Janina Jakubowska (IVb), Nina Różycka (IVc), Jakub Terejko (IVa), Amelia Grzybowska (Vb), Izabella Jasińska (Vb), Tymoteusz Kowalczyk (Va), Bartosz Bernacki (Va).

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!

N. Stępniarek

 
           
      Ogólnołódzki Konkurs "Sprawa dla bohatera" 25.05.2016  
   

W dniu 20 maja 2016 r. ośmioosobowa drużyna naszej szkoły w składzie: Kacprzak Kornel, Lebioda Jakub, Grzelewski Oliwier, Kopczyńska Zuzanna, Zarzycka Hanna, Szkopiecka Barbara, Kaźmierczak Damian i Maciejewski Miłosz, udała się na Politechnikę Łódzką, aby wziąć udział w finałach Ogólnołdzkiego Konkursu "Sprawa dla bohatera". Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o bezpieczeństwie w mieście, nad wodą i w lesie. Podczas pobytu na uczelni mogliśmy uczestniczyć w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, oglądać pokazy strażackie, zapoznać się ze sprzętem medycznym i strażackim oraz podziwiać umiejętności czworonogów. Wszyscy z uczestników otrzymali nagrody za udział w konkursie.

M. Gęsich

 
           
      Szkolny Konkurs Mitologiczny 24.05.2016  
   

Informujemy, że I miejsce w konkursie zajął Jakub Jastrząbek z klasy VI a, II miejsce - Tymoteusz Kowalczyk z klasy Va, a III miejsceAlan Stawowy z tej samej klasy. Wszystkim znawcom mitologii gratulujemy! Zapraszamy za rok!

A. Błoch

 
           
      Malowanie na szkle 20.05.2016  
   

Malowanie na szkle to bardzo stara sztuka. Wykorzystywaną ją zarówno do zdobienia szkła użytkowego jak również ozdobnego. Malowano wazony, szklane tace, szklanki, półmiski, ale także obrazki, butelki itp. W Polsce pierwsze informacje o malowaniu na szkle pochodzą z XV wieku. Początkowo obrazy na szkle służyły mieszczanom i dopiero w XVIII wieku stopniowo rozpowszechniły się na wsi. Obrazy wieszano w izbach, jeden obok drugiego i stanowiły one najważniejszy element wystroju wnętrza.

5 maja klasa IIc miała okazję uczestniczyć w warsztatach malowania na szkle. Pracownik PRACOWNI SZTUK WSZELAKICH "POD ZŁOTYM JAMNIKIEM" wprowadził dzieci w magiczny, szklany świat. Uczniowie wcielili się w rolę artystów i wykonali piękne obrazki. Pomysłów było wiele, a wykonanie mistrzowskie. Fotorelacja z warsztatów znajduje się poniżej.

L. Bąk-Kuzańska

 
           
      Innowacja "Rozwiązujemy języki" 19.05.2016  
   

Szanowni Państwo!

W ramach realizowanej w klasie V c innowacji „Rozwiązujemy języki” uczniowie podjęli się kolejnych wyzwań językowych z wykorzystaniem godnej polecenia gry „What am I?” motywującej uczniów do mówienia w języku obcym. Gra polega na zadawaniu celnych pytań mających pomóc w identyfikacji rzeczy, zwierzęcia bądź jedzenia, w które uczeń na kilka chwil się przeistacza. Salwom śmiechu nie było końca, a to wszystko w bardzo kreatywnej atmosferze wypełnionej językiem angielskim. Poniżej kilka zdjęć z zajęć.

J. Grabowska

 
           
      Książki online 19.05.2016  
   

Szanowni Państwo!

W ostatnim miesiącu uczniowie p. Jolanty Grabowskiej podjęli się wyjątkowego zadania – tworzyli książki online w języku angielskim z wykorzystaniem strony internetowej. Uczniowie wykazali się nie lada inwencją twórczą, pomysłowością, humorem, a wszystkiego tego dokonali w języku angielskim. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i z przyjemnością prezentujemy kilka najwspanialszych prac.

 Zapraszamy do lektury:

v Jakub Filipczak „Chelsi” 

v Viktoria Bajer „Pamcioo”

v Jagoda i Gabrysia Józefowskie „Lost Rabbit”

v Tymoteusz Krakowski „The Remarkable History About a Great Travel”

v Paweł Weder „Friend and Enemy”

J. Grabowska

 
           
      Marszałek Polski Józef Piłsudski 16.05.2016  
   

W czwartek, 12 maja, uczniowie naszej szkoły - poczet sztandarowy i uczestnicy kół historycznych - wzięli udział w uroczystościach związanych z 81. rocznicą odejścia na Wieczną Wartę Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, twórcy odrodzonego po zaborach Państwa Polskiego.

W ramach uroczystości poczty sztandarowe, orkiestra oraz liczni przedstawiciele łódzkich instytucji oświatowych, władz państwowych, wojewódzkich i samorządowych, a także organizacji dbających o pamięć o marszałku - Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Związku Legionistów Polskich i ich Rodzin przeszli ulicami miasta, tworząc pochód ku pamięci Józefa Piłsudskiego.

Pod pomnikiem Marszałka przy Łódzkim Domu Kultury przemawiał Stanisław Świerkowski, prezes Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Recytowano wiersze oraz przypomniano biografię Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty. Orkiestra odegrała pieśni „My, pierwsza brygad”, „Szara piechota”.

H. Kobus

 
           
      Sprawozdanie z XIV Konkursu Wiedzy o Ptakach 16.05.2016  
   

11 maja 2016 roku odbył się XIV Konkurs Wiedzy o Ptakach organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, Klub Obserwatorów Ptaków oraz Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W tegorocznym konkursie wzięło udział 70 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Ozorkowa, Rzgowa oraz Starych Skoszew. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny TVP3 Łódź.

 więcej ...

K. Włodarczyk

 
           
      Konkurs "Sprawa dla bohatera" 16.05.2016  
   

W dniach od 18 kwietnia do 6 maja został przeprowadzony I etap Ogólnołódzkiego Konkursu "Sprawa dla bohatera", którego organizatorem jest Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMŁ wraz z Politechniką Łódzką oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Łodzi i Wydziałem Edukacji UMŁ. Zadaniem uczniów było wskazanie właściwych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem własnym i innych osób.

Wśród finalistów znalazły się następujące osoby:

Klasa III c: Kacprzak Kornel, Lebioda Jakub, Grzelewski Oliwier, Kopczyńska Zuzanna, Zarzycka Hanna, Kępka Fabian.

Klasa III a: Szkopiecka Barbara, Kaźmierczak Damian.

Klasa III b: Maciejewski Miłosz.

Finał Konkursu - test multimedialny - odbędzie się 20 maja 2016 r. na terenie Politechniki Łódzkiej.

M. Gęsich

 
           
      "Ilustracje Sakramentu Chrztu Św." - konkurs 02.05.2016  
   

W dniu 1 maja 2016 r. w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi uczennica naszej szkoły Ola Juraszczyk z klasy I e otrzymała nagrodę w konkursie "Ilustracja sakramentu Chrztu Św. waszego lub tego, który przyjął w 966 roku Mieszko I wraz ze swoim dworem". Prace konkursowe wystawione są w kościele. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
      225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 29.04.2016  
   

W dniu 29 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy V c recytowali wiersze związane z tym dniem oraz przedstawili najważniejsze wiadomości na temat konstytucji uchwalonej 3 maja 1791 roku. W tle można było obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów V c - Weronikę Iżel i Marka Majchrowicza. Miał również miejsce wspaniały występ chóru szkolnego.

A. Błoch

 
           
      Dzień Barw Narodowych 29.04.2016  
   

28 kwietnia już po raz czwarty obchodzimy w naszej szkole Dzień Barw Narodowych. Pragnąc wyrazić swój patriotyzm i uczcić święto Flagi, uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w biało-czerwone kolory. Uczniowie pokazali, że są dumni ze swoich barw narodowych.

I. Tymczyj

 
           
      Konkurs promujący zdrowy styl życia 29.04.2016  
   

W dniu 27 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym konkursie promującym zdrowy styl życia pt „MOJE EMOCJE - MOJE ZDROWIE”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 42 w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Szkoła bezpieczna i przyjazna”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas Vb i Vc: Amelia Grzybowska, Izabella Jasińska, Martyna Kopczyńska, Martyna Szplit, Agata Ziemniak, Zuzanna Boruch, Oliwia Niemierska, Mateusz Kaleta, Tymoteusz Krakowski, Bartek Wilczak. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Pierwsza drużyna składająca się z dziewcząt rozwiązywała krzyżówki, rebusy i testy z zakresu wiedzy dotyczącej emocji, komunikacji międzyludzkiej czyli sztuki porozumiewania się, sposobów spędzania czasu wolnego od nauki, bezpiecznego zachowana się w różnych sytuacjach. Druga grupa uczniów rywalizowała w konkurencjach sportowych. W spotkaniu wzięło udział pięć szkół: SP 7, SP 35, SP 42, SP 190 oraz Szkoła Publiczna z Mileszek. Nasza reprezentacja zajęła wysokie II miejsce zdobywając dla szkoły cenne nagrody. Podczas spotkania zorganizowany był poczęstunek, na który składała się zdrowa żywność – owoce, ryżowe pieczywo, chrupki, mleko, orzechy, soki. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z udziału w konkursie i już zgłaszali chęć udziału w takich rozgrywkach w roku przyszłym.

I. Chrolenko

 
           
      Festiwal Głośnego Czytania 29.04.2016  
   

W naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza ,,Festiwal Głośnego Czytania” w oparciu o wybrane przez dzieci Książki Naszych Marzeń z biblioteki szkolnej.

W każdej klasie uczniowie wybierali lektury do czytania i wykonywali do nich plakaty, które wyeksponowano na drzwiach klas. Następnie przez cały tydzień od 11 do 15 kwietnia uczniowie z klas starszych czytali tę książkę młodszym, codziennie przez przynajmniej 10 minut w każdej klasie. W klasach IV - VI od 18 do 22 kwietnia wybraną lekturę czytali codziennie nauczyciele.

W młodszych klasach najwięcej dzieci wybrało książki G. Kasdepke takie jak: "Detektyw Pozytywka", "Bon czy ton", "Kuba i Buba".

W starszych klasach najchętniej uczniowie wybierali trylogię "Igrzyska śmierci" S. Collins, książki z serii "Magiczne drzewo" A. Maleszki oraz "Dziennik cwaniaczka" J. Kinneya.

Sądzę, że ta impreza cieszyła się powodzeniem wśród uczniów: młodsi z zaciekawieniem słuchali, jak czytali im starsi koledzy, a starsi dowiedzieli się, jakie ciekawe książki są w naszej szkolnej bibliotece.

 

I. Tymczyj

 
           
      Spotkanie z policjantem 27.04.2016  
   

Dnia 25 kwietnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Nasz gość opowiadał uczniom o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Tłumaczył jak należy zachować się w czasie spotkania z osobą, której nie znamy . Zaprezentował również np.co należy zrobić w sytuacji gdyby zaatakował pies. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Nie tylko słuchały, odpowiadały na pytania, ale również podawały przykłady właściwych i bezpiecznych zachowań. Spotkanie było bardzo udane i na pewno na długo pozostanie im w pamięci.

D. Skrobek

 
           
      Konkurs jęz. angielskiego dla klas III 25.04.2016  
   

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich do uczestnictwa w konkursie z języka angielskiego. Konkurs odbędzie się w dniu 26.04.2016 r. o godz. 800. O miejscu odbywania się konkursu poinformujemy wkrótce.

K. Bujnowicz-Powierza

J. Grabowska

E. Kubicka

 
           
      Dzień Ziemi 25.04.2016  
   

22 kwietnia 1990 roku po raz pierwszy w Polsce obchodzono Dzień Ziemi. W naszej szkole uczciliśmy Dzień Ziemi wspólnym spotkaniem na apelu 18 kwietnia. Uczniowie Koła Młodych Ekologów przedstawili nam katastrofy ekologiczne, które spotkały Ziemię w przeszłości. Wyjaśnili dlaczego należy chronić naszą planetę oraz uświadomili, że każdy z nas ma wpływ na stan środowisk naturalnego.

Pamiętajcie!!!

Los naszej planety spoczywa w naszych rękach. Od każdego z nas zależy jaka będzie przyszłość Ziemi. Codzienne decyzje - czy oszczędzać wodę i prąd, czy segregować śmieci - będą miały wpływ na stan naszego środowiska.

Po apelu podsumowany został Szkolny Konkurs Ekologiczny klas IV-VI. Oto one:

I miejsce - Julia Tomaszewska Vc,

II miejsce - Alicja Bielawska Vc,

III miejsce - Tymoteusz Pawełczyk - IVa.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

M. Papuga

 
           
      Obchody 1050-lecia chrztu Polski 25.04.2016  
   

14 kwietnia cała Polska obchodziła 1050 rocznicę chrztu Polski. W 966 r. Polska dołączyła do kręgu państw cywilizowanych, państw chrześcijańskich. Data ta uważana jest za początek państwowości polskiej. Z okazji tych ważnych wydarzeń historyczno-kulturalno-religijnych uczniowie klas czwartych przygotowali piękne prace plastyczne, przestawiające postacie historyczne związane z tym doniosłym i niezwykłym wydarzeniem – Mieszka I, Dobrawę, biskupa Jordana, który ochrzcił pierwszego władcę historycznego Polski. Prace można było podziwiać na wystawie „Chrzest Polski” cieszącej się wielkim zainteresowaniem społeczności szkolnej.

Uczniowie klas IV-V mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, na temat chrztu Polski i rządów pierwszych władców z dynastii Piastów, biorąc udział w Szkolnym Konkursie Historycznym „Polska Piastów”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

Szymonowi Krawczak, (kl. Va,),

Klarze Klesner (kl. IVa),

Pawłowi Weder (kl. IVb).

Z okazji rocznicy chrztu Polski uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu konkursach pozaszkolnych. W piątek, 22 kwietnia, odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-historycznego „Piastowie i ich dziedzictwo”, zorganizowanego przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi oraz Szkołę Podstawową nr 40. Na konkurs wpłynęło 178 prac z 26 łódzkich szkół. Czterech uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:

Martyna Siwińska (kl. IVc),

Szymon Krawczak (kl. Va),

Amelia Dubiel (VIa),

Magdalena Skrobek (VIc).

Gratulujemy!!!

W trakcie podsumowania konkursu odbył się „Mini konkurs” z nagrodami, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział. Szczególną wiedzą historyczną wyróżniła się Amelia Dubiel (kl. VIa), która prawidłowo odpowiedziała na najtrudniejsze pytanie tego konkursu, dotyczące pokrewieństwa między członkami dynastii Piastów.

 

Wszystkim uczniom naszej szkoły za włączenie się w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski DZIĘKUJEMY!

H. Kobus

 
           
      "Rozwiązujemy języki" 11.04.2016  
   

Szanowni Państwo!

W ostatnim czasie uczniowie klasy V c wraz z wychowawcą i nauczycielem języka angielskiego panią Jolantą Grabowską podjęli się trudnych, ale również interesujących zadań językowych w ramach innowacji pedagogicznej „Rozwiązujemy języki.” Uczniowie pracowali wykorzystując nowe technologie w nauce języka. Podczas lekcji na temat podróżowania i pogody, uczniowie własnoręcznie napisali, a później nagrywali prognozę pogody. Jesteśmy bardzo dumni z ich udanych naszym zdaniem zmagań z językiem meteorologii. Efekty można obejrzeć poniżej:

Amelia i Ala

Danusia, Julia i Weronika

Julia i Ala

Kuba i Marek

Oliwka i Patrycja

Mateusz, Igor oraz Weronika

Prócz tego, podczas zajęć dotyczących wykorzystania czasu przeszłego prostego w praktyce, uczniowie używali telefonów komórkowych do skanowania kodów QR gdzie ukryte były przeróżne zagadki językowe. Poradzili sobie z nimi bez większych problemów. Fotorelacja z lekcji znajduje się poniżej.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i ich odwagi w nauce języka oraz pomysłowości kreatywności w pracy na zajęciach.

J. Grabowska

 
           
      Zajęcia w siłowni 10.04.2016  
   

W trosce o naszą kondycję fizyczną, wybraliśmy się ostatnio do siłowni Sportera na zajęcia Fit&Jump kids. Całej naszej klasie V c towarzyszyła nasza wychowawczyni pani Jolanta Grabowska, mamy uczennic z klasy oraz nasze rodzeństwo z klasy pierwszej: Kuba i Oliwka. Wszyscy bardzo, bardzo dzielnie ćwiczyli pod czujnym okiem trenerki pani Kariny Łabędowicz.

Dziękujemy za organizację tak wspaniałych i wyczerpujących zajęć. Pomimo zmęczenia, polecamy te zajęcia innym. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

uczniowie

 
           
      Konkurs wiedzy o Janie Pawle II 06.04.2016  
   

Dnia 6 kwietnia 2016 r. w finale XII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 184 w Łodzi, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej i Wydział katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej pod patronatem honorowym Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego drużyna z klasy VI b: Angelika Przybysz, Kornelia Różycka i Maciej Krzysiak uzyskali VIII miejsce.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
      Konkurs parafialny 05.04.2016  
   

W dniu 3 kwietnia 2016 r. w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi uczniowie naszej szkoły: Ola Juraszczyk z klasy Ie, Marcin Dmowski z klasy IIa, Marta Majchrowicz i Zuzanna Goździkowska z klasy IIc, Danuta Iżel, Weronika Iżel, Julia Tomaszewska i Marek Majchrowicz z klasy Vc otrzymali nagrody w konkursie "DRZEWO ŻYCIA - Uczynki miłosierdzia drogą do świętości".  Prace konkursowe wystawione są w kościele.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
      Konkurs wielkanocny 02.04.2016  
   

23 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 206 w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Międzyszkolnego Konkursu Wielkanocnego, zorganizowanego pod patronatem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich dla szkół podstawowych Archidiecezji Łódzkiej. W tegorocznym konkursie wzięło udział 158 uczniów z 16 szkół. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce - Amelia Lipczyńska, kl. II c,

II miejsce - Zuzanna Witkowska, kl. II c,

III miejsce - Weronika Sak kl. II c, Adrian Stańczyk kl. V a, Szymon Krawczak kl. V a,

wyróżnienie - Maria Weder, kl. V b.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

L. Bąk - Kuzańska

 
           
      Konkurs "Culture Pot" 31.03.2016  
   

Serdecznie zapraszamy uczniów klas czwartych do uczestnictwa w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych – „Culture pot”.

Konkurs odbędzie się w dniu 07.04.2016 r. o godz. 8.55. O miejscu odbywania się konkursu poinformujemy wkrótce.

Serdecznie zapraszamy!

Jolanta Grabowska,

Karina Bujnowicz-Powierza,

Ewa Kubicka

 
           
      Konkurs plastyczny 31.03.2016  
   

Miło jest nam ogłosić, iż wyłonieni zostali laureaci konkursu na najbardziej ekologiczne wykonanie kartki z okazji Świąt Wielkanocnych. Jury podjęło decyzję o przyznaniu trzech równorzędnych nagród oraz pięciu wyróżnień.

Nagrody otrzymują: Klara Klesper z kl. IVa, Paweł Weder z kl. IVb, Aleksandra Kędzia z kl. VIc. Wyróżnienia otrzymują: Anna Gul z kl. IVa, Oliwia Woźniak z kl. Vb, Grzegorz Ratajewski z kl. Vd, Hanna Malinowska z kl. Vd, Klaudia Klajs z kl. VIa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zuzanna Goljan

Alina Zalewska

 
           
      Konkurs katechetyczny 30.03.2016  
   

W konkursie "Czego uczy nas Święta Siostra Faustyna?", zorganizowanym dla dzieci szkół podstawowych przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej, w etapie archidiecezjalnym uczestniczyli następujący uczniowie: Lilianna Czekalska z klasy III, Szymon Kawa z klasy V oraz Maksymilian Pinto de Jesus z klasy VI.

A. Zalewska

 
           
      Życzenia świąteczne 24.03.2016  
   

Zadzwoniły już dzwony, dzień nastał wesoły.

Pod święconym pieczywem uginają się stoły

Leży jajko święcone malowane farbami -

Kto też dzisiaj tym jajkiem będzie dzielił się z nami?

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

życzymy Wam Świąt Wielkanocnych,

które wniosą do serc wiosenną radość,

pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 7

im. Orląt Lwowskich w Łodzi.

 
           
      Apel wielkanocny 24.03.2016  
   

W dniu 23 marca uczniowie klasy IV b wystąpili w apelu wielkanocnym. Zadaniem słowno – muzycznego montażu było  przygotowanie do owocnego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego i wprowadzenie w radosną atmosferę Wielkanocy. Refleksyjną atmosferę spektaklu podkreśliły liczne i niezwykle nastrojowe piosenki w wykonaniu chóru szkolnego.

 G. Parzonka

 

Dnia 23 marca uczniowie klasy Ic po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności przed dużą publicznością. Wystąpili  w apelu wielkanocnym dla uczniów klas I – III. Opowiedzieli o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Uzupełnieniem występu były piękne i wesołe piosenki oraz serdeczne życzenia skierowane do wszystkich obecnych w sali widzów.

D. Skrobek

 
           
      Ogólnołódzki konkurs j. angielskiego 22.03.2016  
   

Niezmiernie miło jest nam poinformować społeczność szkolną o kolejnym sukcesie naszych uczniów. Martyna Zwolak z klasy VI C (opiekun p. Jolanta Grabowska) oraz Tymoteusz Kowalczyk z klasy V A (opiekun p. Karina Bujnowicz-Powierza) awansowali do ustnego etapu finału ogólnołódzkiego konkursu Skilfuler z języka angielskiego. Gratulujemy obojgu uczniom i trzymamy kciuki za ich zmagania w ostatnim etapie konkursu w dniu 12.04.2016 r. Jednocześnie bardzo gorąco gratulujemy uczennicy klasy IV C Ninie Różyckiej (opiekun p. Jolanta Grabowska), która reprezentowała szkołę w etapie pisemnym finału konkursu. Jest to również ogromny sukces.

J. Grabowska

 
           
      Zajęcia warsztatowe 22.03.2016  
   

Uczniowie klasy III a, III c, IV a i V a wzięli udział w warsztatach plastycznych dotyczących zdrowego odżywiania, które odbyły się na terenie naszej szkoły dn.17.03.2016 r. Zajęcia te są częścią projektu „Łódź kontra choroby wątroby” realizowanego przez Miasto Łódź. W czasie spotkania uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania, poznali rolę wątroby w procesie trawienia pokarmów oraz ryzyko, które niesie ze sobą niewłaściwa dieta. Podczas zajęć dzieci ozdabiały rysunkami warzyw i owoców płócienne torby, natomiast w drugiej części zajęć pracowały techniką decoupage. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali ulotki informacyjne zawierające informacje o zasadach zdrowego odżywiania i profilaktyce chorób wątroby.

M. Papuga

 
           
      "Siódemkowe Talenty" 22.03.2016  
   

W dniu 21 marca odbyła się VII edycja przeglądu talentów uczniowskich naszej szkoły. Ze względu na dużą ilość chętnych tydzień wcześniej odbyły się eliminacje, podczas których jury wybrało 15 finalistów. Oto oni: Blanka Zybert z kl. 4c malowała postaci w biało-czarnych barwach, Weronika Iżel z kl. 5c grała na perkusji - taki pokaz odbył się po raz pierwszy w naszej szkole, piękne głosy w ciekawym repertuarze zaprezentowali Patrycja Moskal z kl. 6c, Izabela Jasińska z kl. 5b, Weronika Szymańska z kl. 6c, Karolina Pawlak z kl. 4a, Aleksandra Sajnóg i Zuzanna Zbiorczyk z kl. 6b oraz jedyny chłopak Mateusz Górczak z kl. 5a. Zobaczyliśmy również piękny taniec w wykonaniu Danusi Iżel z kl. 5c, oraz Lidki Wojciechowskiej z kl. 5c. Taniec z elementami gimnastyki sportowej zaprezentowały nam dziewczynki z klasy 5b - Amelia Grzybowska, Zuzanna Boruch i Oliwia Woźniak. Na koniec Julia Urbaniak i Alicja Bielawska z kl. 5c zaśpiewały akompaniując sobie kubkami plastikowymi. Jury w składzie: p. Elżbieta Mętka, p. Ewa Kubicka, p. Magdalena Adamczyk i p. Małgorzata Gęsich miało problem z wyborem jednego najlepszego występu. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i czekolady, 11 uczestników wyróżnienia (piłki plażowe), a publiczność wybrała do swojej nagrody Weronikę Iżel. Po wręczeniu nagród zaproszono finalistów i jury do pamiątkowego zdjęcia.

Do zobaczenia za rok!

D. Kuzalska

 
           
      "Świerszczykowe wierszyki" 22.03.2016  
   

Wiosnę tradycyjnie powitaliśmy konkursem recytatorskim "Świerszczykowe wierszyki". Oto tegoroczni laureaci:

I miejsce

Agata Słodkowska IIId - "O panu Tralalińskim"

II miejsce ex aequo

Hania Perkowska Ic - "Szybki kurs tańca towarzyskiego"

Aleks Hyske vel Heske IIIa - "Kazik"

III miejsce

Hania Zarzycka IIIc - "Żuk"

Wyróżnienia:

1. Amelia Lipczyńska IIc - "Spóźniony słowik",

2. Karolina Włodarczyk IIa - "Murzynek Bambo",

3. Marysia dołęgowska IIc - "Kurczę blade",

4. Wiktor Gorgoń Ie - "Przyjście wiosny",

5. Malwina Jurek IIb - "Samochwała".

W czasie konkursu dzieci rozwiązywały również zagadki, a także uczestniczyły w wiosennym quizie. Jak co roku nie zabrakło osób, które wykazały dużą pomysłowość w przygotowaniu wiosennych strojów. Wiosna w pełni zagościła już w naszej szkole.

J. Kwiatkowska

 
           
      Konkurs pod hasłem "Wielka Brytania" 21.03.2016  
   

Miło jest nam ogłosić zwycięzców szkolnego konkursu dla klas II pod hasłem Wielka Brytania, który odbył się podczas Tygodnia Kultury Brytyjskiej.

W kategorii form przestrzennych zwyciężyli:

I miejsce: Zuzanna Goździkowska IIc,

II miejsce: Amelia Lipczyńska IIc,

III miejsce: Maria Markiewicz IIc i Kacper Matusiak IIa.

W kategorii form płaskich:

I miejsce: Natalia Zielonka IIa,

II miejsce: Agnieszka Majda IIa,

III miejsce: Marcin Dmowski II a i Marta Majchrowicz IIc.

Wyróżnienia otrzymują:

Iga Czaja, Maciej Kubis, Katarzyna Bolimowska, Maria Dołęgowska, Miłosz Gach, Oskar Herzog oraz Angelika Świętosławska.

Bardzo dziękujemy za tak liczny udział. Zwycięzcom gratulujemy!

E. Kubicka

 
           
      Warsztaty dla rodziców uczniów klas I - III 18.03.2016  
   

Dnia 15.03 2016 r. odbyło się w nasze szkole spotkanie z psychologiem-terapeutą p. Moniką Skupińska Majchrzak. Zaproponowany temat prelekcji to: "Na co mogę pozwolić, co muszę zabronić" spotkał się ze strony Państwa z ogromnym uznaniem o czym świadczy tak liczne przybycie Rodziców na zaproponowaną prelekcję. Zaangażowanie osoby prowadzącej, głęboka znajomość tematu w zakresie wspierania dzieci w ich prawidłowym rozwoju zaowocowała zaangażowaniem Państwa w aktywny przebieg spotkania (za co serdecznie dziękujemy!).

Zainspirowani bardzo dobrą zwrotną informacją od Państwa, proponujemy drugie spotkanie z terapeutą p. Moniką Skupińską Majchrzak. Tym razem skoncentrujemy się wokół tematu "Jak rozpoznać czy moje dziecko jest zagrożone używaniem substancji psychoaktywnych?" Warsztat odbędzie się 21.04 o godzinie 16:30.

Gorąco zapraszamy zarówno rodziców, którzy nawiązali już kontakt z psychologiem, jak i wszystkich innych ciekawych zaproponowanego tematu.

J. Michalska

 
           
      Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 17.03.2016  
   

W dniu 16.03.2016 r. uczennica klasy VI C Martyna Zwolak wraz z opiekunem p. Jolantą Grabowską udały się na Wydział Prawa i Administracji, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Jest nam niezmiernie miło ogłosić oficjalnie, że Martyna uzyskała tytuł laureatki konkursu z języka angielskiego zdobywając wynik 90% i zajmując tym samym czwarte miejsce w województwie łódzkim pośród wszystkich uczniów klas szóstych biorących udział w konkursie. Martynka znalazła się w gronie 43 laureatów wyłonionych z blisko 10 000 osób zgłoszonych do konkursu. Zwycięstwo w konkursie zwalnia Martynę z pisania sprawdzianu szóstoklasisty z języka angielskiego i daje pierwszeństwo w rekrutacji gimnazjalnej. Serdecznie gratulujemy Martynie oraz jej rodzicom. Życzymy Martynie dalszych sukcesów edukacyjnych. Warto również wspomnieć, że dwoje kolejnych uczniów z klasy szóstej naszej szkoły Amelia Dubiel i Jakub Jastrząbek pod opieką p. Ewy Kubickiej otrzymało tytuł finalistów konkursu, czego bardzo serdecznie im gratulujemy.

J. Grabowska

 
           
      Szkolny konkurs języka angielskiego 17.03.2016  
   

Miło jest nam ogłosić zwycięzców pierwszej edycji szkolnego konkursu języka angielskiego pt. "Check Your English" dla klas piątych. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział i chęć sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu słownictwa, gramatyki oraz kultury Wielkiej Brytanii. Pośród wielu startujących najlepsze okazały się:

1. Amelia Grzybowska, klasa 5 b, opiekun p. Karina Bujnowicz-Powierza;

2. Danuta Iżel, klasa 5 c, opiekun p. Jolanta Grabowska;

3. Alicja Bielawska, klasa 5 c, opiekun p. Jolanta Grabowska;

Zwyciężczyniom gratulujemy i zachęcamy uczniów obecnych klas czwartych do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

J. Grabowska

 
           
      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 14.03.2016  
   

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, 12 lutego uczniowie klas II - VI wzięli udział w ogólnoszkolnym dyktandzie.

Tytuł Mistrza Ortografii zdobyli:

Zofia Wasiak z II d – Mistrzyni Ortografii w klasach drugich.

Jakub Lebioda z III c – Mistrz Ortografii w klasach trzecich.

Julia Krawczuk z IV c – Mistrzyni Ortografii w klasach czwartych.

Amelia Grzybowska z V b – Mistrzyni Ortografii w klasach piątych.

Eryk Klemencki z VI a – Mistrz Ortografii w klasach szóstych.

Gratulujemy zwycięzcom!

I. Tymczyj

 
           
      Dzień Otwartych Drzwi 13.03.2016  
   

W środę 9 marca gościliśmy w progach naszej szkoły rodziców i dzieci, które w we wrześniu rozpoczną edukację szkolną. Z możliwości zwiedzenia naszej placówki skorzystało liczne grono przybyłych gości. Rodzice oglądali nowoczesne pracownie, salę gimnastyczną, świetlicę, stołówkę. Zapoznali się z pracą nauczycieli oraz kół zainteresowań. Odbyło się również spotkanie z Dyrekcją szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, na którym zaprezentowano programy klas i treści realizowane przez poszczególnych nauczycieli. Dla dzieci przygotowano zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe i muzyczne oraz poczęstunek. Nasza szkoła, dzięki wysokiemu poziomowi nauczania, wielu zajęciom pozalekcyjnym oraz pełnej zapału kadrze pedagogicznej, od lat cieszy się nieustającym zainteresowaniem mieszkańców Łodzi. W tym roku przygotowaliśmy miejsca dla wszystkich chętnych, przyszłych pierwszaków. Będzie nam bardzo miło spotkać się z nimi we wrześniu.

K. Jarkowska

 
           
      Konkurs Pięknego Czytania 10.03.2016  
   

W dniu 7 marca odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas III.

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce - Aleksandra Ostrowska kl. III b;

II miejsce - Nadia Szczecińska kl. III c;

III miejsce - Damian Kaźmierczak kl. III a.

I. Tymczyj

 
           
      XIV Dzień Europejski 10.03.2016  
   

Jeśli przemierzyć Europę

i na Alp szczyty spojrzeć wysokie

lub gdy popływać zechcesz w gondoli

albo zobaczyć słynne Tivoli,

Wsiadaj - zaprasza cię ekspres szkolny.

Rozwiąż zagadkę - będzie wstęp wolny!!!

 

Tak oto uczniowie klasy Vb zaprosili na coroczny Dzień Europejski, który odbywa się w naszej szkole. Uczniowie klas IV-VI mogli rozwiązać zagadki dotyczące państw Unii Europejskiej. Dziewczynki z klas V i VI wspaniale zatańczyły dla nas Walc Wiedeński oraz Flamenco. Podczas podróży odwiedziliśmy między innymi Wielką Brytanię, Austrię, Francję, Hiszpanię, Niemcy, jednakże kiedy podróż dobiegła końca wspólnie stwierdziliśmy, że WSZĘDZIE DOBRZE, ALE W DOMU NAJLEPIEJ. Dziękujemy pani Dorocie Kuzalskiej oraz pani Małgorzacie Gęsich za pomoc w przygotowaniu tej imprezy.

Zapraszamy ponownie za rok.

Ewa Kubicka

Agnieszka Rembowska

 
           
      Turniej szachowy 08.03.2016  
   

W dniu 06.03.16 uczniowie naszej szkoły, doskonalący swoje umiejętności w szkolnym kole szachowym pod opieką p. Michała Lotka, wzięli udział w III klasyfikacyjnym turnieju szachowym. Stanisław Rafalski z klasy 6b wygrał w grupie zawodników bez kategorii szachowej, a Maciej Krzysiak z tej samej klasy zajął III miejsce w tej grupie. Obaj uczniowie uzyskali V kategorię szachową. Kamil Januszewski z klasy IV c zajął w turnieju miejsce 10 uzyskując IV kategorię szachową. Z tej samej klasy startował również  Jan Moczulski w grupie bez kategorii, zajął IV miejsce.

M. Lotka

 
           
      Zajęcia warsztatowe 06.03.2016  
   

2 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia pt. „Warsztat z tożsamości architektonicznej Łodzi”, które realizowano w ramach projektu edukacyjnego, mającego na celu upowszechniania wiedzy o łódzkich zabytkach wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
W zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy VI b oraz uczestnicy Koła Młodych Przyjaciół Łodzi, którym została przypomniana historia Łodzi przemysłowej i jej wpływ na architekturę dzisiejszego miasta. Prowadząca warsztaty pani Marta Nowacka, ze Stowarzyszenia Estetyka Raz!, opowiadając o łódzkich zabytkach, mówiła o stylach i detalach architektonicznych. Zwróciła również uwagę na to, że zabytkiem staje się tylko ten budynek, który ma wartość historyczną, naukową i artystyczną.
W drugiej części warsztatów uczniowie układali łódzkie zabytki z pleksi puzzle oraz zamieniali zwykle pudełka na XIX-wieczne kamienice. Na koniec zajęć p. Nowacka prosiła uczniów, aby podczas spacerów po naszym mieście podnosili głowy do góry, żeby móc podziwiać łódzkie zabytki wybudowane w stylu eklektycznym*.

*Eklektyzm - styl architektoniczny, polegający na łączeniu w jednej budowli w sposób swobodny, często niezgodnych ze sobą, elementów wybranych z różnych stylów architektonicznych.

Alicja Bielawska, Amelia Bułajewska,

Helena Kobus

 
           
     

Zawody o Puchar Dyrektora

06.03.2016

 
   

W dniach 29 lutego oraz 1 i 2 marca odbyły się w szkole zawody o Puchar Dyrektora klas IV–VI.

Jak co roku, uczniowie klas IV - VI sprawdzali swoją wiedzę z jęz. polskiego, matematyki, jęz. angielskiego, przyrody i informatyki - rozwiązując krzyżówki, rebusy i testy oraz rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych. W każdym poziomie klas walka była bardzo zacięta i wyrównana, a wynik do ostatniej chwili nie był przesądzony. Uczniowie wspierali się, głośno dopingowali, wszyscy chcieli wykonać swoje zadanie jak najlepiej, wszyscy chcieli zdobyć pierwsze miejsce. I choć największym przesłaniem tych zawodów jest dobra zabawa to jednak, jak w każdej rywalizacji, zostali wyłonieni zwycięzcy. Wśród klas IV pierwsze miejsce zajęła klasa IV c, w klasach V zwyciężyła klasa V c. Podobnie wśród klas VI, puchar odebrała klasa VI c. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, gratulujemy dobrego występu, a zwycięzcom pierwszego miejsca.

I. Chrolenko

 
           
     

Wystawa prac plastycznych

03.03.2016

 
   

„Wielkanoc tuż tuż...” – od 04.03.2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź Górna – filia nr 8 w Łodzi (ul. Cieszkowskiego 11a) w Łodzi można podziwiać kolorowe, piękne, świąteczne prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi.

A. Hildt

 
           
     

Na deskach teatru

01.03.2016

 
   

Jest nam niezmiernie miło poinformować społeczność szkolną, że Jakub Łabieniec, uczeń kl. 5c brał udział w wyjątkowym przedsięwzięciu - tworzonym przez dzieci w formie teatru telewizji spektaklu „Ronja, córka zbójnika” (adaptacja powieści Astrid Lindgren). Dzieci pełniły rolę aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, ich pracą kierowała Katarzyna Lesisz studentka V roku reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Teatr telewizji realizowany przez dzieci powstawał w oparciu o ten sam scenariusz oraz równolegle do nowego spektaklu tworzonego na deskach Teatru Pinokio w Łodzi przez profesjonalnych artystów. Jesteśmy bardzo dumni z Jakuba. Cieszymy się, że uczeń rozwija swoje pasje i odnosi tak duże sukcesy na deskach teatru.

J. Grabowska

 
           
     

 

12.02.2016

 
   

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

 
           
     

Dni Kultury Brytyjskiej

12.02.2016

 
   

W dniach 08 - 12 lutego 2016 roku odbyła się w naszej szkole druga edycja Dni Kultury Brytyjskiej.

W przygotowanie tego święta włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dzieci z klas I - III przygotowały przepiękne prace plastyczne, zaś uczniowie klas IV - VI zrobili plakaty i prezentacje na temat zabytków Wielkiej Brytanii i Londynu i okolic. Duże wrażenie zrobiły również zgromadzone przez wszystkich uczniów naszej szkoły eksponaty związane z Wielką Brytanią. Dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy VC mieliśmy niepowtarzalną okazję zasmakować niesamowitych kolorowych przysmaków.

Podczas tych kilku dni uczniowie naszej szkoły zwiedzali wystawę, poznali ciekawostki i najważniejsze fakty dotyczące Wielkiej Brytanii. Zwieńczeniem tygodnia było przedstawienie w języku angielskim: "Cinderella", czyli znana wszystkim baśń o Kopciuszku, wstrętnej macosze i jej okrutnych córkach. Już po raz drugi uczniowie klasy VC zaskoczyli nas swoimi aktorskimi umiejętnościami i pełnym profesjonalizmem na scenie. Gratulujemy.

Dni Kultury Brytyjskiej spotkały się z uznaniem naszych uczniów i nauczycieli, a także rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Nad przebiegiem Dni Brytyjskich w Szkole Podstawowej nr 7 czuwały nauczycielki języka angielskiego: Karina Bujnowicz -Powierza, Jolanta Grabowska, Ewa Kubicka.

 
           
     

Turniej szachowy

09.02.2016

 
   

Dnia 07.02.2016 został rozegrany II Klasyfikacyjny Turniej Szachowy dla Dzieci. Organizatorami zawodów byli: Szkoła Szachowa SZACH-MAT, Chess Company W&W, SZACH-CENTRUM. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim w 7 rundach. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Bernacki z kl. 5a, który wygrał klasę zawodników, startujących bez kategorii szachowej i uzyskał IV kategorię szachową (w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 2 miejscu); Kamil Januszewski z kl. 4c, który w klasie zawodników bez kategorii szachowej uzyskał IV miejsce i V kategorię szachową (w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 11 miejscu).

W zawodach brało udział łącznie 48 zawodników i zawodniczek. Obaj uczniowie doskonalą swoje umiejętności w Szkolnym Kole Szachowym prowadzonym przez pana Michała Lotkę. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

M. Lotka

 
           
     

Ogólnołódzki konkurs "Mundur w rodzinie"

04.02.2016

 
   

W dniu 28 stycznia 2016 r. odbył się uroczysty finał konkursu "Mundur w rodzinie", zorganizowany przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Uczestnicy konkursu na podstawie materiałów źródłowych (fotografii, dokumentów) znajdujących się w rodzinnych archiwach oraz wspomnień bliskich pogłębili swoją wiedzę o rodzinie. Uczniowie opisując los, historię uwiecznionej na fotografii osoby w mundurze oddali hołd pamięci wszystkim walczących o wolność i niepodległość Polski.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Piotr Fróg IVb

II miejsce – Jakub Jastrząbek VIa

III miejsce (ex aequo) – Maria Dołęgowska IIc

Wyróżnienia: Marcel Przybylski Va, Mateusz Studniarek IVa, Tymoteusz Krakowski Vc, Alicja Krakowska Ic, Filip Barankiewicz IIb, Szymon Kawa Vc, Martyna Zwolak VIc.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

H. Kobus

 
           
     

Wycieczka do Warszawy

04.02.2016

 
   

Dnia 01.02.2016 r. wszystkie szóste klasy wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Warszawy. Gdy dotarliśmy do stolicy, pierwszą atrakcją, jaką zwiedzaliśmy, był Pałac w Wilanowie. Oglądaliśmy tam niezwykłe obraz i dzieła sztuki. Następnie pojechaliśmy do najciekawszego miejsca spośród wszystkich, które widzieliśmy, czyli do sejmu i senatu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat historii budynku, wydarzeń, które tam miały miejsce oraz tego, w jaki sposób można zostać posłem bądź senatorem. Kolejnym punktem naszej wycieczki były Łazienki Królewskie, które w dawnych czasach były zamieszkiwane przez jednego z królów Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oglądaliśmy piękne ogrody, które mimo zimowej pogody robią niesamowite wrażenie. To była bardzo interesująca wycieczka, która pozwoliła nam jeszcze lepiej poznać stolicę Polski. Serdecznie polecamy wszystkim zwiedzenie tego pięknego miasta, a w szczególności miejsc, które oglądaliśmy i podziwialiśmy podczas tej wycieczki.

Gabriela Józefowska kl. 6c

 
           
     

Konkurs parafialny

02.02.2016

 
   

W dniu 31 stycznia 2016 r. w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi uczniowie naszej szkoły: Lena Włuka z klasy Ic, Marcin Dmowski z klasy IIa, Daniel Schwertner z klasy IIIa, Oskar Grzegorczyk z klasy IIId i Inga Grzegorczyk z klasy IVd otrzymali nagrody w konkursie "Epifania". Prace konkursowe wystawione są w kościele. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
     

Dyskoteka karnawałowa

02.02.2016

 
   

W dniu 26 stycznia w godz. 15.30 do 18.00 klasy 4-6 bawiły się na dyskotece karnawałowej. Większość dzieci przyszła wspaniale przebrana, dlatego odbył się konkurs na najciekawszy strój karnawałowy, którego jury stanowili sami uczniowie. Wszystkie przebrane dzieci otrzymały lizaki , a zwycięzcy czekolady. Podczas zabawy odbyło się wiele różnych zawodów. DJ zachęcał do różnych korowodów, wężyków i innych pląsów. Niestety wszystko co miłe szybko się kończy. Do zobaczenia za rok!

D. Kuzalska

 
           
     

Szanowni Państwo!

02.02.2016

 
   

Chcielibyśmy pochwalić się ogromnymi sukcesami uczniów naszej szkoły w konkursach z języka angielskiego. W ostatnim czasie otrzymaliśmy wyniki finału prestiżowego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego i niezmiernie miło jest nam ogłosić, że uczennica klasy VI C Martyna Zwolak (opiekun p. Jolanta Grabowska) uzyskała tytuł LAUREATKI tego konkursu osiągając wynik ponad 90% poprawnych odpowiedzi. Jest to ogromny sukces i powód do dumy dla całej szkoły! Równie mocno gratulujemy FINALISTOM tego konkursu, uczniom klasy VI A Jakubowi Jastrząbkowi oraz Amelii Dubiel (opiekun p. Ewa Kubicka).

Kolejnym konkursem, w którym mamy bardzo wysokie osiągnięcia jest Ogólnołódzki Konkurs Międzyszkolny „Skilfuler”. Do finału tego konkursu, który odbędzie się 10 bądź 11 marca zakwalifikowało się troje uczniów: z klasy IV C Nina Różycka (opiekun p. Jolanta Grabowska), z klasy V A Tymoteusz Kowalczyk (opiekun p. Karina Bujnowicz-Powierza), z klasy VI C Martyna Zwolak (opiekun p. Jolanta Grabowska). Trzymamy kciuki za powodzenie w finale.

J. Grabowska

 
           
     

Konkurs literacki

29.01.2016

 
   

26 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 54 im. Kornela Makuszyńskiego w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego „Porozmawiaj z Babcią lub z Dziadkiem o przysmakach ich dzieciństwa”.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

III miejsce Jakub Jastrząbek kl. VI a, opiekun Agnieszka Desput,

wyróżnienie Szymon Kawa kl. V c, opiekun Anna Błoch.

Uroczystość uświetnili swą obecnością dziadkowie i babcie laureatów konkursu, którzy wspólnie z wnukami obejrzeli przygotowane dla nich występy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

A. Desput, A. Błoch

 
           
     

Pasowanie na czytelnika

22.01.2016

 
   

20 stycznia 2016 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Godzina czarów” w wykonaniu uczniów ze starszych klas, podczas którego uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki z biblioteki. Wszyscy otrzymali dyplomy pasowania. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego: ,,Moja pierwsza książka z biblioteki”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki.

I. Tymczuj

 
           
     

Ogólnołódzki Konkurs Plastyczny

17.01.2016

 
   

W dniu 13 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi odbyło się podsumowanie XII edycji Ogółnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Zabawka ze skrawka". Nagrody otrzymali: Zuzanna Witkowska z klasy IIc i Adam Kacprzak z klasy III c; wyróżnienie: Weronika Sak z klasy IIc. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
     

„Bezpieczne skrzyżowanie”

15.01.2016

 
   

W dniu 11.01.2016 odbył się konkurs „Bezpieczne skrzyżowanie” na makietę przedstawiającą dowolny typ skrzyżowania z pełnym oznaczeniem poziomym i pionowym. Na konkurs spłynęło 12 prac od uczniów wszystkich klas piątych naszej szkoły. Makiety spełniały wymagania przedstawione w wymogach technicznych. Komisja złożona z nauczycieli przedmiotów technicznych i artystycznych w wyniku wnikliwej analizy podjęła decyzję o przyznaniu następujących nagród:

I miejsceAdrian Stańczyk kl. 5 A,

II miejsceSzymon Krawczak kl. 5 A, Marek Majchrowicz kl. 5 C,

III miejsce - Julia Urbaniak kl. 5 C, Zuzanna Boruch kl. 5 B,

Wyróżnienie - Oliwier Gandecki kl. 5 C.

Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy.

M. Lotka

 
           
     

Wykładziny antypoślizgowe

07.01.2016

 
   

W naszej placówce hasło „Bezpieczna szkoła” to nie tylko puste słowa. Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów w każdym miejscu i o każdej porze! W tym też celu na dwóch klatkach schodowych zostały zamontowane wykładziny antypoślizgowe sfinansowane z funduszu prewencyjnego PZU. Stworzy to możliwość bezpieczniejszego poruszania się w tym ciągu komunikacyjnym – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.  

 
           
     

„Bombka dla dzieciątka”

07.01.2016

 
   

W dniu 6 stycznia 2016 r. w kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w konkursie "Bombka dla Dzieciątka". Prace konkursowe zdobią szopkę w kościele. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
     

Ogólnołódzki konkurs "Wędrówki z ortografią"

06.01.2016

 
   

Z wielką dumą informujemy, że uczennica klasy VIc Martyna Zwolak przeszła do ostatniego etapu ogólnołódzkiego konkursu „Wędrówki z ortografią”. Warto wspomnieć, że miała niemałą konkurencję – w konkursie brało udział 141 uczniów z 50 łódzkich szkół. Ostatni etap odbędzie się 2 marca 2016 r. Trzymamy kciuki!!!

M. Adamczyk

 
           
     

Szanowni Państwo!

29.12.2015

 
   

Święta, Święta... i po Świętach..., po których często zostają już niepotrzebne, zakupione przez Państwa piękne, pachnące świerki w donicach, które upiększały Państwa domy w owym magicznym czasie. A my chcielibyśmy prosić Państwa o ofiarowanie po Świętach owych drzewek, które mogłyby stać się ozdobą naszego szkolnego boiska. Tak niewiele trzeba, aby zadowolić tak wielu!

Z góry dziękujemy, bo liczymy na... pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Cała społeczność szkolna

 
           
     

Życzenia świąteczne

22.12.2015

 
   

Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

kiedy gasną spory, znika nienawiść...

Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...

To noc Wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...

Noc Bożego Narodzenia.

Drodzy Rodzice!

Na pamiątkę Bożego Narodzenia przesyłamy najserdeczniejsze

życzenia dobrego losu i wiary w możliwości

spełnienia planów i zamierzeń.

Na Nowy Rok życzymy pomyślności, dobrego zdrowia

i optymizmu w codziennym życiu.

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich

 
           
     

Konkursy plastyczne

22.12.2015

 
   

Dnia 22 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznych związanych z tematyką świąteczną.

W konkursie Najbardziej Oryginalny Śpiewnik Kolędowy nagrody otrzymali: Amelia Lipczyńska kl. II c, Malwina Nastarowicz kl. III d, Patrycja Drobotowicz kl. VI a oraz Magdalena Skrobek kl. VI b.

W konkursie Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa nagrody otrzymali: Marcelina Nastarowicz kl. I a, Hanna Zarzycka kl. III c, Nadia Andrzejewska kl. III d, Weronika Pastuszczak kl. V d, Patrycja Michniewska kl. V d, Oliwia Grabowska kl. VI a oraz Mateusz Stępka kl. VI c. Wyróżnienia otrzymali: Lena Misiołek kl. I a, Milena Frymarkiewicz kl. I c, Marcin Dmowski kl. II a, Katarzyna Bolimowska kl. II c, Konrad Kaczmarek kl. III a, Adam Kacprzak kl. III c, Jagoda Rosiak kl. III c, Amelia Kawa kl. III c, Anna Ogrodowczyk kl. III d oraz Angelika Przybył kl. III d.

W klasach starszych wyróżnienia otrzymali: Adrian Stańczyk kl. V a, Weronika Brandt kl. V d, Klaudia Klajs kl. VI a, Zofia Braun kl. VI a, Angelika Przybysz kl. VI b, Martyna Zwolak kl. VI c oraz Sebastian Zając z kl. VI c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do kolejnych konkursów!

Z. Goljan, M. Jagodzińska-Kępka

 
           
     

Konkurs muzyczny "Kolęda, kolęda"

22.12.2015

 
   

W dniu 21 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs muzyczny "Kolęda, kolęda". Dzieci z klas młodszych z wielkim zaangażowaniem przedstawiały swoje ulubione kolędy i pastorałki. Konkurs urozmaiciły dzieci z klasy IIIc, które zagrały na fletach "Lulajże Jezuniu".

J. Kwiatkowska

 
           
     

Betlejemskie światełko pokoju

21.12.2015

 
   

Dnia 20 grudnia 2015 roku w czasie mszy świętej w kościele pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu uczennica naszej szkoły klasy V d Julia Kokocińska vel Kokot (harcerka ZHP Łódź- Górna) przekazała Betlejemskie Światło Pokoju, aby uwrażliwić zebranych na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka. Byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Niech Betlejemski Ogień umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość na cudze potrzeby.

A. Zalewska

 
           
     

Ogólnopolski konkurs historyczny

20.12.2015

 
   

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Na konkurs „Z orłem białym przez wieki. Symbol władców państwa i narodu” uczniowie z klas I - VI zgłosili wiele prac, które świadczyły o zainteresowaniu dzieci historią polskich symboli narodowych, rozwijaniu swoich pasji historycznych i artystycznych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, natomiast Lilianie Czekalskiej, uczennicy klasy III c, serdecznie gratulujemy otrzymania wyróżnienia.

H. Kobus

 
           
     

Jabłka w szkole

16.12.2015

 
   

Miło nam poinformować, że po raz kolejny w naszej szkole "zagościły" jabłka. Pyszne owoce pojawiły się dzięki uprzejmości Koła Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi, które podarowało nam ich aż 2 tony. Jabłko to bardzo pożywny owoc, zawierający wiele witamin. Jedno zjedzone jabłko oznacza jedną z pięciu rekomendowanych porcji warzyw i owoców.

M. Papuga

 
           
     

Szanowni Państwo

16.12.2015

 
   

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Martyna Zwolak (klasa VI C, opiekun p. Jolanta Grabowska), Jakub Jastrząbek (klasa VI A, opiekun p. Ewa Kubicka) oraz Amelia Dubiel (klasa VI A, opiekun p. Ewa Kubicka), zakwalifikowali się do ostatniego etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Jesteśmy niezmiernie dumni z całej trójki i życzymy im sukcesów w finale w dn. 19.01.2016 r.

J. Grabowska, E. Kubicka

 
           
     

XXVII ZAWODY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ

13.12.2015

 
   

12 grudnia 2015 roku w hali MOSiR przy ul. Karpackiej 61 odbyły się zawody gimnastyczne dziewcząt i chłopców zorganizowane z okazji Mikołajek. Honorowy patronat nad zawodami objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska. Natomiast patronem medialnym byli RADIO ŁÓDŹ oraz TVP ŁÓDŹ.

  więcej ...

 A. Rembowska

 
           
     

Warsztaty plastyczne

12.12.2015

 
   

Dnia 11 grudnia w klasie Ie odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami: "Twórczy rodzic - twórcze dziecko", gdzie dzieci wspólnie z rodzicami wykonali piękne ozdoby choinkowe, które stroją naszą klasową choinkę, parapety i szafki. To był magiczny czas pełen zaangażowania, pracy i dobrej zabawy.

E. Mańko

 
           
     

Szanowni Państwo

10.12.2015

 
   

Miło jest nam poinformować, że do etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego SKILFULER zakwalifikowali się: z klas czwartych Nina Różycka (IV C, opiekun p. Jolanta Grabowska), z klas piątych Tymoteusz Kowalczyk (V A, opiekun p. Karina Bujnowicz-Powierza), z klas szóstych Martyna Zwolak (VI C, opiekun p. Jolanta Grabowska). Zwycięzcom gratulujemy.

Jolanta Grabowska, Karina Bujnowicz-Powierza, Ewa Kubicka

 
           
     

Teatr Jaracza

10.12.2015

 
   

9 grudnia 2015 r. uczniowie klas Id i Ie, dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców zwiedzali Teatr im. S. Jaracza. Dzieci odwiedziły kulisy tego miejsca. Miały możliwość zobaczenia gdzie powstaje scenografia oraz kostiumy dla aktorów. Rozmawiały z osobami odpowiedzialnymi za ich tworzenie i przechowywanie. Uczniowie otrzymali upominki. W podziękowaniu za miłe przyjęcie i ciekawe opowieści dzieci przygotowały laurki. Wizyta w Teatrze była niepowtarzalną przygodą, która z pewnością utkwi dzieciom na długo w pamięci.

K. Kucharska

 
           
     

Ciekawe miejsca naszego województwa

10.12.2015

 
   

Wczoraj, 9 grudnia, dzieci z klasy IIa i IIb odwiedziły ciekawe miejsca naszego województwa. Pierwszym z nich były Groty Nagórzyckie niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. Wszyscy z uwagą wysłuchali kilku legend związanych z tym miejscem. A ponieważ święta Bożego Narodzenia już blisko kolejnym punktem wycieczki była Fabryka Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Każdy miał możliwość ozdobienia swojej bombki. Do Łodzi wróciliśmy w wyśmienitych humorach :)

J. Kwiatkowska, K. Jarkowska

 
           
     

Mistrzostwa szachowe

07.12.2015

 
   

W dniu 04.12.2015 uczniowie naszej szkoły, doskonalący swoje umiejętności w Szkolnym Kole Szachowym, wzięli udział w drużynowych Mistrzostwach Łodzi Szkół Podstawowych w szachach. Dwie drużyny walczyły ze zmiennym szczęściem. Po czterech partiach młodszy zespół zajmował 7 miejsce po dwóch wygranych meczach z rzędu. Niestety nie udało się zakończyć rywalizacji z tak dobrą lokatą i ostatecznie ten team zajął 11 miejsce, a drugi 14.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowały się dziewczęta. Kornelia Różycka wygrała 4 na 6 partii i poprawiła się w stosunku do ostatnich zawodów o 3 wygrane. Debiutująca Angelika Przybysz wygrała 3 na 6 meczów. Serdecznie gratulujemy!

M. Lotka

 
           
     

Wystawa "Coraz bliżej święta..."

06.12.2015

 
   

Od 4 grudnia 2015 r. piękne, świąteczne prace plastyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi można podziwiać w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź Górna – filia nr 8 w Łodzi (ul. Cieszkowskiego 11a).

A. Hildt

 
           
     

Projekt Inspirator

06.12.2015

 
   

W dniach 30 listopada – 4 grudnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Projekcie Inspirator organizowanym we współpracy z organizacją AIESEC Polska. Celem projektu jest szerzenie tolerancji, krzewienie idei poszanowania dla inności, rozbudzanie w uczniach zainteresowania tradycjami, historią, religią innych krajów. Projekt odbywał się w formie warsztatów prowadzonych w języku angielskim przez trzy prelegentki z Pakistanu, Ukrainy i Korei Południowej. Przez cały tydzień uczniowie z klas IV –VI spotykali się na zajęciach i wykonywali różnorakie zadanie mające na celu przybliżenie im w jak najciekawszy i najbardziej zrozumiały sposób aspektów życia w tak odległych krajach. Uczniowie mieli okazję tańczyć ukraiński taniec, przymierzyć stroje koreańskie, poznać podstawy alfabetu w tych krajach, nauczyć się gier i zabaw koreańskich, przyjrzeć się smakołykom przygotowywanym na co dzień na Ukrainie, w Pakistanie i Korei. Bardzo dziękujemy gościom, którzy nas odwiedzili i tak wspaniale poprowadzili zajęcia z naszymi uczniami. Mamy nadzieję na kontynuację współpracy. Wszystkim uczniom dziękujemy za tak dojrzałe, pełne zainteresowania, uśmiechu, radości uczestnictwo w warsztatach. Jesteśmy dumni, że dane jest nam pracować z tak wspaniałymi dziećmi.

Koordynator warsztatów

Jolanta Grabowska

 
           
     

Stypendium motywacyjne

03.12.2015

 
   

„Koniec wieńczy dzieło”! Owym zwieńczeniem jest odebranie przez naszych uczniów - Aleksandrę Kędzię z klasy VIc i Adriana Stańczyka z klasy Va stypendium motywacyjnego Prezydenta Miasta Łodzi. Uroczyste wręczenie odbyło się 2 grudnia w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi, na której obecni byli nasi stypendyści wraz z rodzicami oraz pan Dyrektor Jarosław Krajewski. Wielkie brawa!

M. Adamczyk

 
           
     

Trener Osiedlowy

03.12.2015

 
   

Projekt "Trener Osiedlowy" zakończył się ostatniego listopada.

więcej...

 
           
     

Ogólnołódzki Konkurs Fotogtaficzno-Plastyczny

02.12.2015

 
   

Dnia 1 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 14 im. Józefa Lompy w Łodzi rozstrzygnięto ogólnołódzki konkurs fotograficzno - plastyczny "Patrząc na świat oczyma św. Franciszka". Uczniowie naszej szkoły uzyskali: II miejsce - Lilianna Czekalska kl. IIIc - praca plastyczna, wyróżnienie - Mateusz Bernacki kl V a - praca fotograficzna. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
           
     

Konkurs plastyczny

01.12.2015

 
   

30 listopada 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „Narkotyki na śmietniki”, którego organizatorem była łódzka Fundacja „Słonie na balkonie”. Konkurs miał na celu rozwijanie prawidłowych postaw uczniów w zakresie profilaktyki sięgania po substancje psychoaktywne. Uczeń naszej szkoły Patryk Malinowski z klasy V B uzyskał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. Michalska

 
           
     

Konkurs parafialny

30.11.2015

 
   

Dnia 29 listopada w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs parafialny- "Galeria świętych patronów". Nagrody otrzymali: Ola Juraszczyk kl. Ie, Tomasz Kędzia kl. IId, Marcin Dmowski kl. IIa, Zuzanna Goździkowska kl. IIc, Natalia Zielonka kl. IIa, Maria Dołęgiewska kl. IIc, Marta Majchrowicz kl. IIc i Marek Majchrowicz kl. Vc.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!

A. Zalewska

 
           
     

Wróżby andrzejkowe

29.11.2015

 
   

Jak co roku odbyły się w naszej szkole wróżby andrzejkowe 2015. Dzieci chętnie ustawiały się w kolejce, by poznać swoją przyszłość a pomagały im w tym starsze koleżanki z kl. Vc.

J. Kwiatkowska

 Uczniowie z klasy 6c przygotowali kilka stanowisk z ciekawymi wróżbami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

D. Kuzalska

 
           
     

Światowy Dzień Misia

27.11.2015

 
   

25 listopada jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klas młodszych nie zapomniały o swoich pluszakach. Towarzyszyły im one nie tylko w czasie przerw, ale i na lekcjach.

J. Kwiatkowska

 
           
     

Stypendia motywacyjne

23.11.2015

 
   

„Per aspera ad astra” – przez trudy do gwiazd, przez sumienną i systematyczną pracę do sukcesu, którym niewątpliwie jest przyznanie stypendium motywacyjnego Prezydenta Miasta Łodzi dla dwojga uczniów naszej szkoły (spośród 10 uhonorowanych uczniów ze wszystkich łódzkich szkół podstawowych!) – Aleksandry Kędzi z klasy VIc oraz Adriana Stańczyka z klasy Va. Stypendium przyznawane jest za szczególne osiągnięcia edukacyjne w ramach Miejskiego systemu wspierania uczniów zdolnych „Mia100 Zdolnych”. Uroczystość wręczenia odbędzie się 2 grudnia 2015 r. w Dużej Sali Obrad Rady Miejskiej w Łodzi.

 Serdecznie gratulujemy!!!

M. Adamczyk

 
           
     

Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

22.11.2015

 
   

W dniu 08.11.2015 odbył się Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego. Do etapu rejonowego przeszli:

Amelia Dubiel i Jakub Jastrząbek z klasy VI a - opiekun Ewa Kubicka

Martyna Zwolak z klasy VI C - opiekun Jolanta Grabowska

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Kubicka i Jolanta Grabowska

 
           
     

VI Tydzień Patrona

16.11.2015

 
   

W dniu 16 listopada rozpoczął się VI Tydzień Patrona Szkoły. W tym czasie uczniowie uczestniczyli w różnych działaniach związanych z tą uroczystością.

więcej...

 
           
     

Zbiórka elektroodpadów

16.11.2015

 
   

W dniu 13 listopada 2015 r. zakończyła się akcja zbierania elektroodpadów. Charytatywna zbiórka współorganizowana była z firmami Dell i Interseroh. Dzięki zaangażowaniu rodziców zebraliśmy: sprzęt komputerowy (klawiatury, monitory, jednostki centralne, tablet, dyski twarde, napęd CD, drukarka), sprzęt RTV (telewizory).

Bardzo dziękujemy za udział w akcji. Zebrane elektroodpady zostaną sprzedane do profesjonalnego recyklingu, a cały dochód przeznaczony dla

Fundacji „Dom w Łodzi”.

 
           
     

Święto Odzyskania Niepodległości

12.11.2015

 
   

W tym roku obchodzimy 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji na uroczystym apelu chór zaprezentował pieśni - „Ojczyzna ma”, „Warszawianka”, „My pierwsza brygada”, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, a klasa IV b przybliżyła nam wydarzenia sprzed wielu lat w przedstawieniu pt. „Święto Niepodległości w łódzkiej telewizji”. W programie telewizyjnym „Polska i Świat” ,poprowadzonym przez znanych prezenterów telewizyjnych - Kornelię Różycką i Macieja Krzysiaka, śledziliśmy obchody Święta Niepodległości w Łodzi. W programie nie zbrakło relacji z Filharmonii Łódzkiej znakomitej reporterki Aleksandry Sajnóg oraz wywiadów Stanisława Rafalskiego z mieszkańcami naszego miasta, przeprowadzonych w okolicy Ronda Lotników Lwowskich. Telewizja łódzka zawitała również do naszej Szkoły, gdzie reporter Robert Dzierzbicki i kamerzysta Szymon Dziedziczak, uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości.

H. Kobus

 

O tym święcie pamiętali również uczniowie klas młodszych. Klasa III b przygotowała inscenizację, podczas której wyjaśniła swoim młodszym kolegom i koleżankom, dlaczego należy pielęgnować pamięć o wydarzeniach historycznych, co to znaczy wolność i niepodległość. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu państwowego.

B. Grzyb

 
           
     

Międzyszkolny Konkurs Historyczny

12.11.2015

 
   

Z okazji obchodów rocznicowych Święta Niepodległości Gimnazjum nr 32 im. Karola Wojtyły w Łodzi zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Historyczny "I wojna w naszej pamięci". Uczniowie naszej szkole licznie wzięli udział w tym konkursie, przygotowując plakaty, dotyczące wydarzeń związanych z odzyskaniem prze Polskę niepodległości. 10 listopada 2015 r. na uroczystym apelu poświęconym obchodom Święta Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Gratulujemy serdecznie uczennice Magdalenie Skrobek zajęcia II miejsca.

H. Kobus

 
           
     

Szkolny Konkurs Plastyczny „Pejzaż jesiennyˮ

10.11.2015

 
   

Miło nam jest poinformować, iż wyłonieni zostali zwycięzcy ogłoszonego we wrześniu konkursu plastycznego. Spośród prawie 70 prac różnego formatu, wykonanych w różnorodnych, ciekawych technikach plastycznych, jury w skład, którego weszły pani Dorota Misztela oraz pani Zuzanna Goljan, wybrało 10 dzieł, które wyróżniały się na tle pozostałych pomysłowością, ciekawą interpretacją tematu oraz starannością. Nagrody otrzymują następujący uczniowie: Kinga Pajęczewska z klasy V d, Katarzyna Miałkowska z klasy VI b, Malwina Ciechanowska z klasy V d, Daria Wasiak z klasy VI c oraz Weronika Pastuszczak z klasy V d.

Wyróżnienia otrzymują: Weronika Szymańska z klasy VI c, Amelia Dubiel z klasy VI a, Julia Śmiechowicz z klasy V d, Zofia Braun z klasy VI a oraz Tymoteusz Łukasik z klasy IV c.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

Z. Goljan

 
           
     

Stary cmentarz przy ul. Ogrodowej

05.11.2015

 
   

"Pamiętamy"

Od kilku lat opiekujemy się grobami "Orląt" oraz miejscami pamięci związanymi z patronem naszej szkoły na Starym Cmentarzu na Ogrodowej, na cmentarzach na Dołach, Szczecińskiej, Zarzewie, Rudzie, Kurczakach, Rzgowskiej. Zgodnie z tradycją szkoły przed uroczystością Wszystkich Świętych w ramach akcji "Pamiętamy" zapaliliśmy znicze przy krzyżach i tablicach, upamiętniających bohaterskie czyny Orląt oraz na grobach obrońców Lwowa, który walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

H. Kobus

 
           
     

Ogólnołódzki konkurs "Sybir w oczach młodych"

03.11.2015

 
   

W piątek, 6 listopada 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnołódzkiego Konkursu "Sybir w oczach młodych". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych im. Sybiraków, któremu patronował poseł do parlamentu europejskiego Jacek Saryusz-Wolski. Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy historycznej na temat losów Polaków zesłanych na Sybir. Uczeń naszej szkoły Eryk Klemencki z klasy VI a zajął I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

H. Kobus

 
           
     

Uczciliśmy pamięć Józefa Doparta

03.11.2015

 
   

30 października delegacja naszej szkoły udała się na pabianicki cmentarz, by uczcić pamięć Józefa Doparta "orlęcia" lwowskiego. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza Maja Puchalska, Julia Kowalska oraz Mateusz Studniarek udzieli wywiadu lokalnej telewizji.

G. Parzonka

 
           
     

Wycieczka do Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej

31.10.2015

 
   

29 października 2015 r. uczestnicy Koła Młodych Przyjaciół Łodzi zwiedzili Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej, które znajduje się przy ul. Wólczańskiej 202. W muzeum tym zgromadzono źródła historyczne związane ze szkolnictwem łódzkim – stare ławki, kałamarze, zeszyty, elementarze, pomoce naukowe i tornistry. Można obejrzeć również największą w Polsce kolekcję sztandarów szkolnych. Oprócz zwiedzania, uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których dowiedzieli się, jakie kary stosowano w szkole w XIX wieku, czym i jak pisały dzieci dawniej oraz jak należy przygotować pióro do pisania.

Lidia Salska V a

 
           
     

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków

31.10.2015

 
   

29.10.2015 r. naszą świetlicę odwiedzili przedstawiciele Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Przeprowadzili zajęcia o tematyce ekologicznej. Grupa 25 dzieci obejrzała ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której poznała pracą oczyszczalni ścieków, najczęstsze przyczyny awarii urządzeń w oczyszczalni oraz sposoby oszczędzania wody. Podsumowania lekcji dokonał Szop – pracz, który uznał, że dzieci należy nagrodzić za aktywny udział w zajęciach. Uczniowie otrzymali książeczki – komiksy oraz kolorowe koszulki z logo Grupowej Oczyszczalni Ścieków.

A. Hildt

 
           
     

„Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”

28.10.2015

 
   

26 października podczas imprezy z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu na wiersz o bibliotece „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Za najciekawsze prace wręczono nagrody i wyróżnienia. W klasach I-III nagrody otrzymali: Maria Dołęgowska kl. II c, Roksana Florczak kl. II c, Amelia Lipczyńska kl. II c, Hanna Zarzycka kl. III c.

 Wyróżnienia: Klaudia Jaśczak kl. III a, Maurycy Wójtowski kl. II b, Aleksandra Juraszczyk kl. I e.

W klasach IV-VI:

I miejsce – Tymoteusz Pawełczyk kl. IV a, Amelia Grzybowska kl. V b

II miejsce – Jakub Gawrysiak kl. VI a, Jakub Jastrząbek kl. VI a

III miejsce – Klaudia Klajs kl. VI a, Eryk Klemencki kl. VI a

A. Piątkowska

 
           
     

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

28.10.2015

 
   

W październiku obchodziliśmy święto naszej biblioteki szkolnej. W tym czasie odbyło się wiele ciekawych zajęć m.in. kiermasz książek, „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” – konkurs na wiersz o bibliotece, „Sprawdź jak szybko czytasz” – konkursy szybkiego czytania oraz konkurs wyszukiwania tytułów książek i wierszy.

26 października w Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych na każdej przerwie uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o książkach i bibliotece, a każdy czytelnik, który odwiedził tego dnia bibliotekę otrzymywał słodki upominek oraz zakładkę do książki.

A. Piątkowska

 
           
     

Cmentarz przy ul. Ogrodowej

24.10.2015  
   

24 października 2015 r. uczniowie kl. VI b - Maciej Krzysiak, Stanisław Rafalski i Marcel ścisłowski; kl. VI c - Karina Nowak i Sebastian Zając pod opieka p. Aliny Zalewskiej i p. E. Rafalskiej uczestniczyli w  porządkowaniu miejsc wokół pomników nagrobnych na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Szczególną troską objęliśmy groby obrońców Lwowa - Kazimierza Thuma i Zygmunta Skibickiego zapalając znicze pamięci.

A. Zalewska

 
           
     

„Ania z Zielonego Wzgórzaˮ w teatrze

23.10.2015

 
   

W dniu 22 października klasy szóste wraz z opiekunami wybrały się do Teatru Małego na przedstawienie oparte na szkolnej lekturze – „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wszyscy zachwycili się główną bohaterką oraz tym, jak w ciągu dwóch godzin zostały przedstawione jej losy. Widownia była bardzo przejęta, gdy aktorzy wchodzili z nią w interakcję – nawiązywali rozmowę, grali w piłkę. Możemy to przedstawienie polecieć wszystkim!

Anna Błoch

 
           
     

Zawody sportowe

22.10.2015

 
   

W dniu 19 października w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się eliminacje zawodów w „Dwa ognie” dziewcząt. W naszej grupie rywalizowało ze sobą 6 szkół. Tylko dwie szkoły mogły przejść do dalszej gry w półfinale. Naszym zawodniczkom po pięknej i zaciętej rywalizacji udało się zakwalifikować do dalszych rozgrywek!

WIELKIE GRATULACJE

Oto reprezentacja naszej szkoły: Aleksandra Flakiewicz 6a, Daria Wasiak 6c, Kinga Pardej 6c, Nikola Borowicz 6a, Kornelia Różycka 6b, Oliwia Malinowska 6b, Martyna Piekarska 6b, Karolina Kijas 6b, Maja Perydzeńska 6c, Patrycja Moskal 6c, Julia Urbaniak 5c, Zuzia Boruch 5b, Julia Poselt 5b, Martyna Kubis 6b.

W dniu 22 października odbyły się eliminacje zawodów w „Dwa ognie” chłopców. W Szkole Podstawowej nr 111 spotkało się 6 szkół rywalizując ze sobą o wejście do półfinału. Chłopcy z naszej szkoły wspaniale walczyli , choć warunki były dość trudne. Sala gimnastyczna wielkości boiska do piłki siatkowej i duża ilość dzieci z innych szkół nie sprzyjały swobodnej grze. Jednak zacięcie i wielkie zaangażowanie pozwoliły naszym zawodnikom wygrywać mecze i tym samym awansować do półfinału.

GRATULUJEMY!

Skład naszej reprezentacji: Mateusz Stępka 6c, Oliwier Smulik 6c, Maks Pinto de Jesus 6c, Piotr Wróblewski 6c, Daniel Majczyk 6c, Marcel ścisłowski 6b, Robert Dzierzbicki 6b, Mikołaj Oleczek 6c, Jakub Żygadło 5d, Igor Werner 5d, Oliwier Bosek 6a, Kacper świderski 6c, Tymon Cendrowski 5b, Mateusz Domińczak 5a, Tymon Krakowski 5c.

D. Kuzalska

 
           
     

Wycieczka do biblioteki

21.10.2015

 
   

W poniedziałek, 19 października, uczniowie klasy 1 e wraz z wychowawcą i rodzicem wybrali się do biblioteki. Zajęcia w bibliotece zaczęliśmy od jej zwiedzenia, później dzieci zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek i gazet. Wysłuchały opowiadania o ogródkach działkowych w wykonaniu przemiłej pani i jednocześnie jego autorki. Po wysłuchanym opowiadaniu każde dziecko wykonało rysunek. W bibliotece bardzo nam się podobało, a na następne spotkanie z literaturą zaprosiliśmy panią bibliotekarkę do naszej szkoły.

E. Mańko

 
           
     

Konkursy parafialne

20.10.2015

 
   

Dnia 18 października w kościele świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkursy parafialne:

- "Wakacyjne spotkanie z Panem Jezusem" - nagrody otrzymali: Oskar Grzegorczyk z klasy IIId i Inga Grzegorczyk z klasy IVd

- "święty Stanisław Kostka" - nagrody otrzymali: Amelia Lipczyńska z klasy IIc, Hanna Zarzycka z klasy IIIc, Oskar Grzegorczyk z klasy IIId, Inga Grzegorczyk z klasy IVd i Adrian Stańczyk z klasy Va

- "Różańcowa Szkoła Maryi" - nagrodę otrzymały Hanna Grzybowska z klasy IIIb i Amelia Grzybowska z klasy Vb.

Uczestnicy konkursu obecni w kościele otrzymali różne różańce. Wystawa prac w kościele będzie do końca października, można odebrać swoją pracę.


Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!

A. Zalewska

 
           
     

Nasi sportowcy

19.10.2015

 
   

W dniu 17.10 sukcesy naszych gimnastyków i gimnastyczek z UKS "SP7" docenili przedstawiciele władz miasta, na czele z  Wiceprezydentem Miasta Łodzi Tomaszem Trelą, dyrektorem MOSIR Erykiem Rawickim oraz Dyrektorem Wydziału Sportu Markiem Kondraciukiem.

Jesteśmy wdzięczni, że doceniany jest wysiłek jaki wkładają nasi zawodnicy i zawodniczki w pracę treningową. Dzięki temu, daję nam to dużą motywacje do osiągania jeszcze wyższych wyników sportowych oraz promowania gimnastyki sportowej w środowisku lokalnym.

A. Rembowska

 
           
     

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

16.10.2015

 
   

W dniu 15 X klasa II b odwiedziła jednostkę Państwowej Straży Pożarnej nr 7 w Łodzi. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. Podczas rozmowy o bezpieczeństwie, dzieci utrwaliły sobie numeru ratunkowy, zobaczyły, jak wygląda wóz strażacki wewnątrz i przymierzyły prawdziwe hełmy. Obejrzały również przygotowanie strażaków do wyjazdu na akcję. Z przekonaniem, że w przyszłości zostaną strażakami (również dziewczynki) wróciły do szkoły.

J. Kwiatkowska

 
           
     

Dzień Edukacji Narodowej

15.10.2015

 
   

14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty i gorące życzenia od uczniów i rodziców. Pan Dyrektor Jarosław Krajewski złożył życzenia, gratulacje i podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pełną zaangażowania pracę i trud włożony w wychowanie dzieci. W sposób szczególny wyróżnił niektórych z nich.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: wicedyrektor szkoły pani Krystyna Luzak, nauczyciel języka angielskiego Jolanta Grabowska, nauczyciel historii pani Helena Kobus, nauczyciel zajęć komputerowych pani Małgorzata Gęsich, nauczyciel bibliotekarz pani Anna Piątkowska, nauczyciel świetlicy pani Małgorzata Sadowska, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pani Bogumiła Grzyb i Anna Skurtys, nauczyciel przyrody pani Krystyna Włodarczyk, nauczyciel języka polskiego pani Magdalena Adamczyk oraz trenerzy gimnastyki sportowej pani Agnieszka Rembowska, pan Jacek Włuka i pan Tomasz Rembowski, a także pracownicy administracji i obsługi: referent do spraw uczniów pani Ewa Kocińska, konserwator pan Edward Czech, szefowa kuchni pani Barbara Pietrzak, pracownik obsługi pani Sonia Moraczewska,.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie klasy VI a oraz chór szkolny, pod opieką nauczycieli: Agnieszki Desput i Małgorzaty Gęsich, zaprezentowali program artystyczny, w którym podziękowali słowem i piosenką za pracę, życzliwość i wychowanie nauczycielom i pracownikom szkoły. Teksty i piosenki w wykonaniu chóru z kl. IV – VI, bardzo podobały się obecnym na uroczystości pedagogom i uczniom.

Na zakończenie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli p. Dyrektorowi i nauczycielom wykonane przez siebie drobne upominki.

A. Desput

 
           
     

Chrzest pierwszaków

14.10.2015

 
   

Już za nami kolejny chrzest Naszych Pierwszaków. Tym razem odbył się on w dwa kolejne dni. W poniedziałek bawiły się dzieci z klas Ib, Ic i Id, a we wtorek z kl. Ia i Ie. Pierwszaki musiały wykazać się znajomością zasad zachowania w naszej szkole, a także znać swoje obowiązki. Ćwiczyły również sprawnie, pokonując różne przeszkody. Odważne dzieci zgłosiły się do konkursu, w którym delektowały się smakiem ... jogurtu naturalnego. Pierwszaki lubiące rysować, mogły wykazać się talentem przedstawiając ulubione miejsca w swojej szkole. Wszyscy tańczyli "Kaczuszki", a na koniec tradycyjnie przeszli kasztanowo-szyszkowy tor przeszkód. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci z klas pierwszych otrzymały drobne upominki i stały się prawdziwymi pierwszakami naszej szkoły.

J. Kwiatkowska

 
           
     

Mały Mistrz ... w gimnastyce sportowej

11.10.2015

 
   

W dniach 09-11.10 w nowym Obiekcie Sportowym "Michał" w Siemianowicach śląskich odbyły się Finały Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek "Małą Olimpiada". W zawodach tych brało udział 12 najlepszych gimnastyków i gimnastyczek z każdej strefy. Łącznie w imprezie brało udział 36 dziewczynek i 48 chłopców z całej Polski. Do najlepszych na "Małą Olimpiadę" zakwalifikowały się Kinga Skrzypiec i Natalia Wawrzyniak oraz Marcel Rembowski, Janek Borowski, Bartek Kostrzewski i Szymon Dałek. Wyniki przeszły nasze oczekiwania ponieważ, aż cztery osoby znalazły się w pierwszej dwudziestce wśród najlepszych gimnastyków i gimnastyczek z całej Polski oraz w swych szeregach mamy MAŁEGO ZŁOTEGO MISTRZA z finałów w ćwiczeniach na grzybku :-) Bartek Kostrzewski zajął IX miejsce i zdobył złoty medal w finale na grzybku; Marcel Rembowski zajął 15 miejsce oraz jedną nogą był w finale na podporach; Janek Borowski uplasował się na 16 miejscu i zdobył VI miejsce w finale na ćwiczeniach wolnych; Szymon Dałek zajął 28 miejsce.

Kinga Skrzypiec uplasowała się na 19 miejscu i otarła się o finał na skoku; Natalia Wawrzyniak zajęła 34 miejsce.

Podczas zawodów po raz pierwszy zliczano punkty dla poszczególnych stref. Wśród chłopców Strefa C składająca się z Klubów: UKS "SP7" Łódź, AZS AWF Kraków, Gimnazjon Wieliczka, Korona Kraków zajęła I miejsce. Trenerem dziewcząt jest Agnieszka Rembowska zaś chłopców Jacek Włuka. GRATULACJE !!!

A. Rembowska

 
           
     

Wizyta sportowca

11.10.2015

 
   

W piątek 9 października, naszą szkołę odwiedził wybitny sportowiec, polski lekkoatleta, specjalizujący się w skoku wzwyż, zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego - Sylwester Bednarek. W pierwszej części spotkania nasz gość opowiedział uczniom w jaki sposób rozpoczęła się jego sportowa kariera, wymienił swoje sukcesy (mistrz świata juniorów młodszych 2005r., mistrz świata juniorów w Pekinie, wicemistrz świata juniorów w Bydgoszczy 2008r.), opowiedział o swoich treningach, wyjazdach, zgrupowaniach i życiu codziennym. Następnie przeprowadził krótki trening z wybraną grupą dzieci z klas szóstych i piątych, wręczył im dyplomy, rozdał autografy i oczywiście bardzo cierpliwie pozował do zdjęć z naszymi uczniami.

Spotkanie było bardzo udane i przyniosło naszym uczniom wiele radości i wiele niezapomnianych wrażeń.

I. Chrolenko

 
           
     

Wizyta w fabryce firmy DELL

11.10.2015

 
   

W dniu 09.10.2015 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w  zwiedzaniu fabryki firmy Dell. Rozpoczęliśmy je od oglądania ekspozycji różnych komputerów i serwerów produkowanych przez tę firmę. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po hali produkcyjnej, gdzie poinformowano nas, jak wygląda składanie jednostek centralnych. Ostatnim punktem były zajęcia praktyczne, w czasie których mogliśmy rozłożyć i złożyć przykładowe komputery. Niespodzianką przygotowana przez organizatorów były zawody w rzucie w dal telefonem. Zwyciężyła Kornelia Różycka, której telefon pokonał 18 metrów.

M. Gęsich

 
           
     

Konkurs Literacki - św. Franciszek

05.10.2015

 
   

W X Edycji Konkursu Plastycznego i Literackiego związanego z osobą świętego Franciszka Z Asyżu, którego temat brzmiał "O Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego pokoju, abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść; wybaczenie tam, gdzie panuje krzywda; wiarę tam, gdzie panuje zwątpienie" w kategorii opowiadanie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
I miejsce Hubert Szadkowski VI b,
II miejsce Amelia Grzybowska V b.

GRATULUJEMY!!!

Wystawę prac można oglądać w Szkole Podstawowej nr 83 przy ul. Podmiejskiej 21 w Łodzi.

A. Zalewska

 
           
     

Międzynarodowy Turniej Gimnastyczny

04.10.2015

 
   

Sezon startowy rozpoczęty ....z wielkimi sukcesami.

3 października w Radlinie odbył się III Międzynarodowy Turniej Gimnastyczny Leszka Blanika. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych juniorów młodszych oraz juniorów. Nasz Klub reprezentowali Michał Bober, Rostysław Okrema, Łukasz Wodziński. LESZEK BLANIK wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy, świata, Pucharów świata oraz brązowego i złotego medalista Igrzysk Olimpijskich na skoku.
OSIˇGNIĘCIA:

Michał Bober (junior młodszy) - brązowy medalista w wieloboju srebrny medalista w finale na skoku. Łukasz Wodziński (junior) - VI miejsce w wieloboju oraz złoty medalista w finale na skoku Rostysław Okrema (junior) - brązowy medalista w wieloboju oraz V miejsce w finale na skoku.

(6 kB)

GRATULUJEMY ZAWODNIKOM I TRENEROM!!!

A. Rembowska

 
           
     

Narodowy Dzień Sportu

04.10.2015

 
   

W sobotę 3 października na Stawa Jana podczas Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez MOSiR nasze dziewczęta trenujące gimnastykę sportową w UKS "SP7" mogły zaprezentować swoja umiejętności w układzie taneczno-gimnastycznym. W pierwszym pokazie występowały starsze dziewczęta: Zosia Jóźwiak, Martyna Kopczyńska, Zuzia Zielonka, Zuzia Boruch, Zuzia Rembowska, Oliwia Woźniak. Drugi układ został wykonany przez Kaję Peskę, Weronikę Cieślak, Marikę Kubik i Natalię Wrzesińską. Efekt był fantastyczny.
Partnerami podczas Narodowego Dnia Sportu byli: Akademia Młodych Orłów, Szkoła Gortata - Łódź, Artbit Taolive, Szkoła Sztuk Walki WARRIOR, REGIMIS oraz UKS SP7.

(4 kB) (4 kB)

A. Rembowska

 
           
     

Dzień warkoczyka

28.09.2015

 
   

28 września odbył się w naszej szkole coroczny konkurs "Dzień Warkoczyka". Jak zwykle cieszył się on dużą popularnością. Oto laureatki:

I miejsce Zuzia Goździkowska kl. IIc - 265 warkoczy

II miejsce Weronika Sak kl. IIc - 134 warkocze

III miejsce Marianna Kowalska kl. IIIb - 122 warkocze

Wyróżnienia: Roksana Florczak kl. IIc - 120 warkoczy Kasia Orman kl. IId - 110 warkoczy Kasia Bolimowska kl. IIc - 102 warkocze Gabrysia Raczyńska kl. IIIc - 100 warkoczy Marta Jańczyk kl. Ia - 92 warkocze Kornelia Jura kl. IIIa - 92 warkocze

Dziękujemy również chłopcom za udział w konkursie.

J. Kwiatkowska

 
           
     

Międzynarodowy Turniej Gimnastyczny

28.09.2015

 
   

W dniu 26 września na terenie Domu Ludowego przy ulicy Józefów 43 w Łodzi odbyła się impreza pod hasłem "Pożegnanie lata". Organizatorem spotkanie była Rada Osiedla Chojny. Podczas imprezy nasze młodziczki: Natalia Skowrońska, Ola Ostrowska, Julia Rogowska, Gabrysia Graczyk, Gabrysia Skuballa wykonały pokaz gimnastyczny oraz zaprezentowały układ z szarfami. Dziewczęta dostały gorące brawa. Nasze występy były oglądane przez liczną widownię oraz specjalnego gościa Wiceprezydenta Miasta Łodzi Tomasza Trelę.

(6 kB) (6 kB)

A. Rembowska

 
           
     

Biblioteka przyszłości

24.09.2015

 
   

23 września w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury podczas jubileuszowej konferencji z okazji 90-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej odbyło się podsumowanie konkursu „Biblioteka przyszłości”. III miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy III d Malwina Nastarowicz. Gratulujemy!

A. Piątkowska

 
           
     

Pszczoły to przyszłość

24.09.2015

 
   

Dnia 22.09.2015 r. w klasie II d została przeprowadzona lekcja o pszczołach.

Dzieciom o swej fascynacji pszczołami opowiadał mistrz pszczelarstwa Arkadiusz Ludwisiak (pasieka "Bracia Ludwisiak). Pan Arkadiusz bardzo ciekawie opowiadał uczniom o obyczajach i potrzebach pszczół. W czasie zajęć obecny był pan Dyrektor Jarosław Krajewski. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy i miodowe upominki. Zdjęcia wykonała pani Miklaszewska-Sierakowska.

A. Roksela

 
           
     

Stanowiska dla rowerów

23.06.2015

 
   

W dniu 22.09.2015 r. nasza szkoła wzbogaciła się o nowe, w pełni profesjonalne stojaki dla rowerów. Zabetonowano je na terenie przyszkolnego parkingu, blisko wejścia do szkoły, z którego korzystają klasy starsze. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, monitorowania tego miejsca przez system kamer, zamontowany na potrzeby szkoły. Wszystkich uczniów zachęcamy do korzystania z przygotowanych stanowisk dla rowerów. Jednocześnie przypominamy, że blokady i zapięcia należy przywieźć ze sobą.

M. Lotka

 
           
     

Uroczystość św. Stanisława Kostki

19.09.2015

 
   

Delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła 18 września w uroczystościach odpustowych w bazylice archikatedralnej ku czci św. Stanisława Kostki. Mszy świętej odpustowej przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki, który przypomniał słowa św. Stanisława Kostki. „Do większych rzeczy jestem powołany. Jestem powołany, by czynić wszystko na chwałę Bożą”.

Wszystkich licznie przybyłych gorąco przywitał ks. Ireneusz Kulesza proboszcz parafii katedralnej podkreślając, że młodzi ludzie są zobowiązani do naśladowania św. Stanisława „małego młodzieńca, a wielkiego świętego”, jak nazywał go papież poeta Urban VIII. W homilii Ksiądz Arcybiskup - Łódzki Pasterz - mówił: „staje przed nami jako młody człowiek, który wie czego chce, który ma jasno określone ideały i do nich zmierza. To wspaniały przykład jak żyć, jak myśleć, jak postępować - konsekwentnie i wiernie do końca".

Na zakończenie Metropolita Łódzki zaprosił zgromadzoną w katedrze młodzież na światowe Dni Młodzieży oraz do uczestnictwa w peregrynacji symboli śDM w archidiecezji łódzkiej, która odbędzie się od 3 do 16 października br.

A. Zalewska

 
           
     

76 rocznica napaści ZSRR na Polskę

17.09.2015

 
   

W 76 rocznicę napaści ZSRR na Polskę Związek Sybiraków zaprosił na Mszę świętą do Bazyliki Archikatedralnej. Eucharystii przewodniczył Metropolita Łódzki bp Marek Jędraszewski. W uroczystości wzięła udział również delegacja naszej szkoły. Pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddanie hołdu rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu, Rosji oraz innych części Związku Sowieckiego, połączyła nas we wspólnej modlitwie za przyszłość Polski.

G. Parzonka

 
           
     

Konkurs„Ogródek szkolnyˮ

16.09.2015

 
   

W roku szkolnym 2015/2016 do konkursu na najładniejszy ogródek szkolny, zgłosiło się siedem klas. Uczestnikami tegorocznej edycji są klasy: IIC, IID, IIB, IC, ID, VA i IVA. W PIERWSZYM TYGODNIU września poszczególnym klasom przydzielono miejsca w ogródkach szkolnych. Zainteresowane klasy już w pierwszym tygodniu nauki odwiedziły swoje grządki.

W dniu 11 września (Dzień Zielonej Szkoły) prace jesienne w ogródkach zostały już rozpoczęte. Jak co roku polegały na usuwaniu z rabat przekwitłych kwiatów jednorocznych i dwuletnich, zebraniu nasion i przycinaniu krzewów. Uczniowie odchwaszczali swoje grządki przed okresem zimowym. Niektóre klasy, korzystając z pięknej pogody, sadziły jeszcze jesienne kwiaty.

KOORDYNATOR

Liliana Bąk-Kuzańska

 
           
     

Dzień Zielonej Szkoły

14.09.2015

 
   

Dzień Zielonej Szkoły już na stałe zapisał się w kalendarzu naszej szkoły. Dnia 11 wrze¶nia mali i duzi uczniowie naszej szkoły pracowali wspólnie nad wygl±dem zieleni wokół budynku szkoły oraz w jej wnętrzu. Podczas tegorocznego Dnia Zielonej Szkoły uprz±tnięte zostało z li¶ci, gałęzi i ¶mieci boisko szkolne oraz rozpoczęły się prace porz±dkowe w przyszkolnym ogródku. Prace w przyszkolnym ogrodzie rozpoczęły kolejn± już edycję Konkursu na Najładniejszy Ogródek Szkolny. Wszystkim klasom bior±cym udział w konkursie życzymy wytrwało¶ci. Powodzenia.

M. Papuga

 
           
           
   

 W dniu 1 września serdecznie zapraszamy na

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016.
O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii Św. Franciszka z Asyżu.

O godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy V i VI, o godzinie 1000 klasy III i IV,

spotykając się na sali gimnastycznej,

a o godzinie 1100 rozpoczynają rok szkolny klasy I i II (klasy I czekają przed szkołą).