AKTUALNOŚCI

 

rok szkolny 2016/2017

 

 
         
 
 
 
 
         
   

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej nr 7
im. Orląt Lwowskich w Łodzi
życzy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom
udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.
 
 
         
    Bezpieczne wakacje 22.06.2017  
   

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi zgodnie z wytycznymi Wydziału Edukacji UMŁ oraz Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym przekazuje "10 Zasad Bezpiecznych Wakacji".

 
         
    "Anioły dla papieża Franciszka" 22.06.2017  
   

W dniu 21.06.2017 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie "Anioły dla papieża Franciszka". Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Uczniowie "Siódemki" wykonali prawie 150 prac, z których wyłoniono następujących zwycięzców: Kajetan Pietrzak, kl. Ic, Arletka Bocian, kl. IIa, Kasia Nabojkin, kl. IIc, Wiktoria Brociek, kl. IIe, Natalia Stolarska, kl. IIe, Ola Juraszczyk, kl. IIe, Natalia Zielonka, kl. IIIa, Wiktor Gawin, kl. IVa, Gabrysia Graczyk, kl. IVb, Konrad Polinowski, kl. IVb, Natalia Sadowska, kl. IVc, Patryk Przybysz, kl. IVc, Adam Kacprzak, kl. IVc, Jakub Lebioda, kl. IVc, Jakub Sienkiewiecz, kl. Vb, Wiktoria Stefaniak - Kłos, kl. Vc, Blanka Zybert, kl. Vc, Amelia Bułajewska, kl. VIc, Julia Śmiechowicz, kl. VId, Piotr Kwiatosiński, kl. VId, Weronika Pastuszczak, kl. VId.

Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości oraz wspaniałych nagród, jakimi były książkami o papieżu Franciszku, ufundowane przez pomysłodawców i jednocześnie sponsorów oraz słodki poczęstunek, który trafił również do każdego uczestnika konkursu. Trzeba również dodać, że w ramach nagrody przewidziany został także wyjątkowy przywilej, jakim jest umieszczenie fotografii prac większości uczniów, w publikacji pokonkursowej, która w formie fotoalbumu opatrzonego notatką o naszej szkole trafi w wakacje, za pośrednictwem rodziców jednej z uczennic naszej szkoły, do Watykanu, na ręce samego papieża Franciszka! Jeszcze raz gratulujemy!

Nie zapominajmy jednak, że ten wyjątkowy konkurs nie mógł się odbyć bez wyjątkowych prac plastycznych, o których trzeba szepnąć choć słówko. Działania plastyczne dzieci sprawiły, że anioły zostały przedstawione w mniej lub bardziej oczywisty sposób. Pojawił się więc anioł... truskawkowy, anioł psów, kotów, anioł grający na flecie, ale i anioł, którego obecność zdradzało jedynie odbicie jego sylwetki w tafli wody, anioł, lekki i delikatny jak wiatr, anioł, który był cieniem na tle jasnego księżyca, a także anioł kryjący się w cieniu człowieka, by nieść mu pomoc, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, czy anioł siedzący na chmurze, który z troską spogląda na dzisiejszy świat. Każdy z powstałych aniołów był niepowtarzalny, miał inną rolę, opiekował się kimś, kto zdaniem dzieci tej opieki potrzebuje. I pozostaje tylko wierzyć, że dzieci mają rację:) Ufajmy, że gdzieś tam jest anioł, który otacza opieką także nas...

Zobacz zdjęcia

 
         
    Szkolny Turniej Szachowy 22.06.2017  
   

W dniu 21 czerwca 2017 rozegrany został w naszej szkole II Szkolny Turniej Szachowy „Szachowe Orlątka”. W rywalizacji wzięło udział 34 uczniów, 11 z klas IV – VI i 23 z klas I – III. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z tempem gry P-15 (15 minut na zawodnika na partię).

W kategorii klas IV – VI wśród chłopców uzyskano następujące wyniki:

1 miejsce Kajetan Madej kl. 5a;

2 miejsce Konrad Polinowski kl. 4b;

3 miejsce Bartosz Bernacki kl. 6a

W kategorii klas I – III u chłopców wyniki ukształtowały się następująco:

1 miejsce Krzysztof Rogaczewski kl. 2d

2 miejsce Szymon Sokołowski kl. 2d

3 miejsce Wojciech Joachimiak kl. 2d

W tym roku w zawodach wzięły udział tylko dwie dziewczynki, po jednej w każdej grupie wiekowej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zuzanna Goździkowska z kl. 3c, która w łącznej klasyfikacji klas I – III zajęła III miejsce za kolegami z drużyny z klasy 2d.

Dobrze w turnieju zaprezentowali się nowi uczniowie, którzy startowali po raz pierwszy.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów indywidualnych i drużynowych.

M. Lotka

 
         
    Najładniejszy ogródek szkolny 21.06.2017  
   

Rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy ogródek szkolny” odbyło się 20.06.2017 r. Wyłaniając zwycięzcę tegorocznej edycji zwracano szczególną uwagę na ilość i rodzaj nasadzeń, estetykę grządki oraz systematyczność dbania o swój ogródek. Wszystkie ogródki były piękne i zadbane, a wybór najładniejszego był naprawdę trudny. W tegorocznej edycji zwycięzca został wybrany w głosowaniu. Zwyciężyła klasa III c :) Uczniowie tej klasy w nagrodę pojadą we wrześniu na wycieczkę NIESPODZIANKĘ!

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję i już zapraszam do kolejnej edycji naszego konkursu :)

KOORDYNATOR

Liliana Bąk-Kuzańska

 
         
    Mini Playback Show 19.06.2017  
   

14 czerwca odbył się w naszej szkole Mini Playback Show. Jest to ulubiony konkurs dzieci. Mogły one zaprezentować swoich ulubionych wykonawców, wykonując ich utwór. Nie liczył się śpiew... a raczej wcielanie się w rolę swojego idola. Jury miało bardzo trudne zadanie, bo Wasza pomysłowość i kreatywność była niezwykła. Brawa i wyróżnienia należą się wszystkim wykonawcom.

Szczególną atmosferę stworzyli:

1. Oskar Herzog IIIc w piosence "Let me love" - Justin Bieber

2. Iga Czaja IIIa "Bronię się" - Sarsa Natalia Zielonka, Agnieszka Majda

3. Amelia Lipczyńska IIIc "Laleczka z saskiej porcelany" - Magda Fronczewska

4. Kacper Cieciura IIb "Sofia" - Alvaro Soler Laura Krzyżaniak, Wiktoria Stelmach

5. Laura Krzyżaniak IIb "Cool me down" - Margaret Wiktoria Stelmach, Maja Traczyk

6. Klaudia Janczewska IIe "Tamta dziewczyna" - Sylwia Grzeszczak, Marta Skórska, Blanka Pardej, Maja Dzieżbicka

7. Wiktoria Brociek IIe " Aserehe" - Las Ketchup Marcelina Nastarowicz, Angelika Świerczyńska

8. Antosia Kangelidis IIb "Tamta dziewczyna" - Sylwia Grzeszczak, Maja Wrona, Ania Fróg, Marta Borkowska, Jolanta Kwiatkowska

Nagrodę publiczności skradł Krystian Goleń w piosence "Przez Twe oczy zielone" zespołu Akcent.

J. Kwiatkowska

 
         
    Konkurs matematyczno-przyrodniczy 19.06.2017  
   

W naszej szkole został zorganizowany konkurs matematyczno-przyrodniczy "ZOO matematyczne".

Uczniowie mieli za zadanie zrobić zwierzę z figur przestrzennych, a następnie je opisać.

Oto lista nagrodzonych osób:

I miejsce - Jan Cieślak i Kornel Kacprzak, Szymon Grodzicki

II miejsce - Hanna Zarzycka, Oliwier Gandecki

III miejsce - Amelia Puzder, Kamila Siewert.

Gratulujemy!!!

D. Rydza,

J. Skobel

 
         
    Konkurs fotograficzny 19.06.2017  
   

"Lato, lato, lato czeka..." na selfie! Dziękujemy za wszystkie pomysłowe i barwne zdjęcia, które kojarzą Wam się z latem, przedstawiają letnie krajobrazy, czy są wakacyjnymi zapowiedziami lub wspomnieniami. Konkursy fotograficzne pokazują jak niepowtarzalna jest każda chwila i jak łatwo można ją uchwycić. Autorzy wszystkich otrzymanych zdjęć otrzymują nagrody. Przy okazji życzymy wakacji i lata lepszego niż to ze zdjęć!

Z. Goljan

 
         
    Szanowni Państwo 16.06.2017  
   

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że otrzymaliśmy List Gratulacyjny od Dyrekcji i Rady Pedagogicznej Przedszkola nr 36 przy ul. Ceramicznej w Łodzi. Powody do dumy dał nam uczeń klasy 5c – Oskar Mikołajewski.

Oskar przez cały rok szkolny, mimo licznych obowiązków, chodził do przedszkola i czytał dzieciom książki i własne opowiadania.

W czasie uroczystego spotkania uczeń odebrał gratulacje z rąk Pana Dyrektora i wychowawcy klasy 5c.

Oskarze, życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

A. Desput

 
         
    Pociągiem w Łódzkie - znów laureat z "7" 16.06.2017  
   

W tym roku także możemy pochwalić się dużym sukcesem jednej z uczennic naszej szkoły: Jagoda Rosiak, z klasy IV c zdobyła nagrodę w konkursie plastycznym "Pociągiem w Łódzkie" organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. Jagoda wykonała pracę, która w ciekawy sposób ujmowała temat kolei i promowała Łódzką Kolej Aglomeracyjną. W ramach nagrody wzięła udział w niepowtarzalnej wycieczce na trasie Łódź - Łask i zwiedzaniu Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki. Piękne widoki!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!:)

Z. Goljan

 
         
    Zajęcia w przedszkolu 16.06.2017  
   

Uczennice klasy VI d, w ramach działań Koła Plastycznego odwiedziły 12 czerwca, dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 162, by przeprowadzić dla nich zajęcia artystyczne, opowiedzieć o sztuce i pomóc stworzyć, po raz pierwszy, barwne malowane pejzaże. Uczestniczki były szczerze zaskoczone zainteresowaniem dzieci tematami związanymi z plastyką oraz znajomością pojęć takich jak "surrealizm" czy "martwa natura". Temat pejzażu okazał się strzałem w dziesiątkę, bo niektóre z dzieci tworzyły z ogromnym zamiłowaniem nawet kilka prac. Po wspólnej pracy twórczej, podczas której szóstoklasistki służyły pomocą i radą, dzieci w ramach podziękowania zaprosiły starsze koleżanki do wspólnej zabawy i oprowadziły je po swojej krainie zabawek:)

Było to ostatnie przedsięwzięcie "Skołowanych Miłośników Sztuki" w tym roku, które podsumowałyśmy słodkim akcentem z lodziarni Beza Krówka- polecamy!:)

Z. Goljan

 
         
    Rocznica wizyty Jana Pawła II w Łodzi 14.06.2017  
   

W 30 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II w Łodzi w czterech kościołach zostały odprawione Msze dziękczynne.

Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym udała się do parafii pod wezwaniem Najświętszego Imienia Maryi przy ul. Sopockiej. Eucharystii przewodniczył ks. abp senior Władysław Ziółek.

Po zakończeniu Mszy Świętej delegacje udały się pod tablicę pamiątkową przy ul. Pabianickiej 184/186, gdzie złożono kwiaty.

G. Parzonka

 
         
    Projektu pt. „Piękna nasza Polska cała” 14.06.2017  
   

W tym roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła zgłosiła się do udziału w projekcie pt. „Piękna nasza Polska cała”. Organizatorem projektu były Panie metodyk z ŁCDNiKP w Łodzi: pani Katarzyna Kasprzyk oraz pani Anna Romańska we współpracy z Fundacją Jana Amosa Komeńskiego „Mały Kolberg”. Projekt trwał od X 2016 do V 2017 roku. Do udziału w projekcie zostało zgłoszonych 40 szkół z całej Łodzi. Nasza szkoła wylosowała region Łowicz. Projekt skierowany był dla uczniów z klas I – III.

Więcej...

M. Sadowska

 
         
    Konkurs "Plakat antynałogowy" 12.06.2017  
   

W konkursie o treściach profilaktycznych adresowanym dla uczniów klas czwartych wzięło udział 50 uczniów. W tym roku szkolnym realizowaliśmy program profilaktyczny ,,Jestem O.K!" promujący zdrowy styl życia i zapobieganie uzależnieniom wśród dzieci. Nasi uczniowie wykonali przepiękne plakaty uwzględniające niebezpieczeństwa wynikające ze stosowania środków psychoaktywnych.

Jury w składzie: pani Joanna Michalska – pedagog, pani Dorota Misztela – nauczyciel zajęć profilaktycznych wybrało następujące prace, które spełniały wymogi konkursu:

I miejsce: Amelia Ochlanek - klasa IVA, Amelia Puzder - klasa IVB, Angelika Przybył – klasa IVD, Michał Gluba – klasa IVD, Malwina Nastarowicz – klasa IVD

II miejsce: Julia Pomarańska – klasa IVA, Oliwier Pieczyrak – klasa IVB, Gabrysia Graczyk – klasa IVB, Hania Zarzycka – klasa IV C, Natalia Sadowska – klasa IVC

III miejsce: Zuzanna Kopczyńska – klasa IVC, Basia Szkopiecka – klasa IVA, Michał Smus – klasa IVB, Tobiasz Kozłowicz – klasa IVA, Anna Raszewska - klasa IVC

D. Misztela

 
         
    IV Konkursu Przyrodniczo-Fotograficznego 12.06.2017  
   

Uczniowie naszej szkoły, rodzeństwo Anna i Piotr Fróg, zostali finalistami IV Konkursu Przyrodniczo-Fotograficznego "Dzikie jest Piękne". W konkursie wzięło udział 15 szkół, a prace Ani i Piotrka zostały uznane jako najlepsze spośród przeszło 100 fotografii. Nagrodą w konkursie był udział zwycięzców w wycieczce do Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. Naszym uczniom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w dziedzinie fotografii i nie tylko...

M. Papuga

 
         
    MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW i MŁODZICZEK  
   

W weekend na sali MOSiR przy ulicy Karpackiej 61 w Łodzi odbyły się MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW. Start odbył się w dwóch kategoriach w klasie młodzieżowej dziewcząt i chłopców oraz w klasie III sportowej dziewcząt. Łącznie startowało 45 zawodniczek i 22 zawodników. W strefie dziewcząt brały udział trzy kluby: TS Wisła Kraków, KS Korona Kraków i UKS „SP7” Łódź. W strefie chłopców były cztery kluby: AZS AWF Kraków, KS Korona Kraków, UKS Gimnazjon Wieliczka, UKS „SP7” Łódź.

Szczęście naszym zawodniczkom i zawodnikom dopisało !!! Praca trenerska i zawodnicza oraz wsparcie rodziców przyniosło efekty w postaci aż 13 medali. HAHA szczęśliwa trzynastka.

Na poziomie klasy młodzieżowej podopieczne Joanny Micielskiej zdobyły w finałach 4 medale: Maja Wrona i Zosia Gruchot wywalczyły brązowy medal na skoku; Antosia Kangelidis zdobyła brązowy medal na poręczach i srebrny medal na równoważni.

Dzielnie spisały się zawodniczki Klaudii Woźniak, które weszły w skład finalistek i mogłaby zaprezentować się w pokazie - na skoku Natakia Jakubowska, Ines Sobczak i Viola Oleszczyk; na poręczach Ines Sobczak; na równoważni Oliwa Zawistowska; na ćwiczeniach wolnych Marcelina Kunka. Gratulujemy również startu Mai Dąbrowskiej oraz Nadii Dwornik.

Na poziomie klasy III sportowej podopieczne Agnieszki Rembowskiej wywalczyły 3 medale: Natalia Wawrzyniak zdobyła brązowy medal na skoku i na ćwiczeniach wolnych; Blanka Rosiak zdobyła brązowy medal w finale na poręczach. Gratulujemy również finałów Zuzi Wełnie, Julii Im oraz Adzie Dałek.

Wśród chłopców w klasie młodzieżowej zawodnicy trenera Tomasza Rembowskiego zdobyli łącznie 6 medali: Eryk Banasiak wywalczył w wieloboju srebrny medal, oraz złoty medal w finale na podporach i srebrny medal na skoku; Tymon Bosek zdobył brązowy medal w finale na ćwiczeniach wolnych i złoty medal na drążku; Filip Maciejewski uzyskał najlepszy wynik w finale na podporach dzięki czemu zdobył złoty medal na tym przyrządzie.

Gratulujemy wyników zawodnikom trenera Adama Kacprzak, którzy uzyskali 10 finałów i zdobyli miejsca punktowane: ćwiczenia wolne Siemczuk Mateusz i Filip Ganziuk; podpory Damian Papierz, Ganziuk Filip; skok Damian Papierz, Kochanowski Piotr, Wiktor Maciejewski; drążek Kochanowski Piotr i Wiktor Maciejewski.

Gratulujemy startu i udziału w pokazach Kubie Pecce oraz najmłodszemu zawodnikowi zawodów Michałowi Święconkowi (podopieczny trenera Jacka Włuki).

KWALIFIKACJE DO „MAŁEJ OLIMPIADY UZYSKALI: Eryk Banasiak, Tymon Bosek, Filip Maciejewski, Damian Papierz, Filip Ganziuk, Antosia Kangelidis, Maja Wrona, Gruchot Zosia.

DZIĘKUJEMY !!!

A. Rembowska

 
         
    "Historia Łodzi i regionu" 12.06.2017  
   

Dnia 9 maja klasa II c oraz II b uczestniczyły w wycieczce szkolnej. Tematem przewodnim była ,,Historia Łodzi i regionu". Uczniowie odwiedzili wiele ciekawych i interesujących miejsc. Oglądali miejsce związane z wielokulturowością Łodzi czyli Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej. Poznali historię tego miejsca częściowo zapisaną w kamieniu jak i słuchając opowieści pani przewodnik. Uczniowie złożyli hołd dzieciom , które zginęły w czasie II wojny światowej przed Pomnikiem Pękniętego Serca. Zwiedzali Łódzką Katedrę wraz z kryptami znajdującymi się pod ziemią. Poznali historię powstania łódzkich kanałów i podziemnych magazynów na wodę oraz odwiedzili miejsce z tym związane czyli potocznie zwane "Dętką". Uczniowie również bardzo chętnie obejrzeli wystawy znajdujące się w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym. Pomimo zmiennej pogody wszystkim podobała się wycieczka po naszym rodzinnym mieście.

Dorota Skrobek

 
         
    Dzień Rodziny 08.06.2017  
   

Dnia 7 czerwca w klasie II c odbył się "Dzień Rodziny na sportowo". Dzieci prezentowały swoje liczne umiejętności przed swoimi rodzinami. Rodzice odpowiadali na bardzo liczne pytania, które czasami sprawiały im niewielki kłopot. Wszyscy razem uczestniczyli w różnych, wesołych konkurencjach sportowych. Wspólna zabawa z rodzicami była bardzo przyjemna i pełna dziecięcej radości. Na koniec wszyscy uczestnicy naszego spotkania otrzymali pamiątkowe medale. To spotkanie upłynęło pod znakiem super zabawy.

Dorota Skrobek

 
         
    Szkolny Konkurs Mitologiczny 07.06.2017  
   

Informujemy, że I miejsce w Szkolnym Konkursie Mitologicznym zajął Jeremi Klimczak z klasy 5c, II miejsce - Tymoteusz Kowalczyk z klasy 6 a, natomiast III miejsce zdobyła Malwina Ciechanowska z klasy 6d.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą! Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, dziękujemy! Zapraszamy za rok!

 

Anna Błoch

 
         
    Spotkanie z Gwiazdą 05.06.2017  
   

W dniu 5 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Mistrzynią Polski i Mistrzynią Europy Aleksandrą Urbańczyk - Olejarczyk.

Utalentowana łódzka pływaczka, która swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski zdobyła w wieku 15 lat. Jako 17-latka, podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Wiedniu, zdobyła dwa medale – złoty i srebrny. W 2015 roku sklasyfikowana na pierwszym miejscu w rankingu światowym w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. W tej konkurencji zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Europy. W tym samym roku pobiła trzy rekordy Polski seniorów. W 2016 roku spełniła swoje sportowe marzenie i wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W spotkaniu z Mistrzynią wzięły udział klasy szóste i piąte. Po powitaniu pani Aleksandry dziewczynki z klasy 6b zaprezentowały życiorys mistrzyni, zainteresowania, hobby a przede wszystkim osiągnięcia sportowe. Następnie dzieci i nauczyciele zadawali pytania, na które pani Aleksandra szczegółowo i wyczerpująco udzielała odpowiedzi. Kolejnym punktem spotkania była krótka rozgrzewka, podczas której Mistrzyni zaprezentowała na dziewczynkach z 6b kilka podstawowych ćwiczeń. W dalszej części spotkania wszystkie klasy kolejno ustawiały się do wspólnego zdjęcia z Gwiazdą. Pani Urbańczyk wręczyła na ręce nauczycieli wychowania fizycznego swój reprezentacyjny czepek z autografem. Następnie dzieci otrzymały podpisy na przyniesionych przez panią Aleksandrę zdjęciach. Na zakończenie dzieci z naszej szkoły w ramach podziękowania za poświęcony czas i wspaniałe spotkanie wręczyły Mistrzyni kwiaty.

Bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki za kolejne rekordy.

 

D. Kuzalska

 
         
    Dzień Dziecka - Dzień Sportu 05.06.2017  
   

W dniu 1.06.2017 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Jest to impreza, która zapisała się już w tradycji szkoły. W tym roku pogoda nam dopisała i wszystkie zaplanowane wcześniej konkurencje sportowe zostały przeprowadzone na boisku szkolnym. Chłopcy z klas IV – VI rozegrali mecze w piłkę nożną, dziewczęta z klas IV i V konkurowały w grze Dwa ognie, a uczennice klas VI swoją rywalizację przeniosły na salę gimnastyczną, gdzie rozgrywały mecze w siatkówkę. Uczniowie klas młodszych pod opieką trenerów próbowali swoich sił w zabawach ze współzawodnictwem. Po rozgrywkach międzyklasowych rozegrano mecz w piłkę nożną – uczniowie kontra dorośli, który to mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów i rodziców. W czasie wolnym od sportowych zmagań uczniowie mogli rozgrywać mecze w tenisie stołowym, grać w trambambule, brać udział w konkursach rodzinnych, kiermaszu książek, mierzyć się w rozgrywkach szachowych. Było także stanowisko, na którym panie Misztela malowała dzieciom twarze, można było za symboliczną kwotę zakupić ciasto oraz wziąć udział w kiermaszu charytatywnym Caritasu. Po zakończonej rywalizacji, imprezę uświetnił występ taneczny klas młodszych pod opieką pana Lotki, pokaz gimnastyczny przygotowany przez uczniów z klas sportowych oraz pokaz klubu Judo. Atrakcji w tym roku było zatem co niemiara.

Po rozgrywkach sportowych wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki, zostały rozdane nagrody za udział uczniów w różnych konkursach i zawodach na terenie szkoły w ciągu mijającego półrocza.

Pan Dyrektor zamykając imprezę, raz jeszcze złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i ogłosił uroczyście, że od dnia jutrzejszego do końca roku nie obowiązuje uczniów stój szkolny a jedynie znaczek z logo szkoły.

I. Chrolenko

 
         
    Konkurs Literacki 05.06.2017  
   

„Mam, tak samo jak ty,

Miasto moje a w nim:

Najpiękniejszy mój świat

Najpiękniejsze dni”

Takimi słowami mogłoby zaczynać się podsumowanie XIII Regionalnego Konkursu Literackiego Moje ulubione miejsce w Łodzi i regionie – choć – jak nazwa wskazuje – impreza dotyczyła Naszego Miasta. A była to impreza nie bez znaczenia także dla naszej szkoły, bowiem dwoje naszych uczniów zdobyło nagrody – Szymon Krawczak z klasy VIa (op. Agnieszka Desput ) zajął II miejsce i Malwina Ciechanowska z klasy VId (op. Magdalena Adamczyk) - miejsce III. Podczas rozdania nagród niektórzy uczniowie zaprezentowali na forum swoje prace. Wśród nich znalazła się właśnie Malwinka, która z wielkim wyczuciem i aktorskim zacięciem przekonywała, dlaczego pokochała Park Poniatowskiego i jak cudowne jest to miejsce. Cieszy nas niezmiernie sukces naszych uczniów, którym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!!!

M. Adamczyk

 
         
    Konkurs recytatorski 05.06.2017  
   

22 i 29 maja odbył się w bibliotece Szkolny Konkurs Recytatorski pt.: "Wiosna w poezji".

Uczniowie z klas 4-6 recytowali wiersze o wiośnie.

Komisja konkursowa oceniała:

- dobór wierszy zgodny z tematem konkursu

- stopień pamięciowego opanowania tekstu

- walory artystyczne prezentacji.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Nagrody książkowe otrzymali:

Maja Dratkiewicz z 6c - zajęła I miejsce

Agata Słodkowska z 4d i Malwina Ciechanowska z 6d
   - zajęły ex aequo II miejsce

Agata Ziemniak z 6b zajęła III miejsce.

Wyróżnienia otrzymali: Urszula Rogaczewska z 4a, Aleks Hyske vel Heske z 4a i Lidia Salska z 6a.

Gratulujemy!

I. Tymczyj

 
         
     Budżet Obywatelski    
   

Plac zabaw coraz bliżej! Czekamy na głosowanie!

 
         
    Konkurs parafialny 05.06.2017  
   

Dnia 4 czerwca w kościele św. Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs parafialny "Korony dla Matki Bożej" zorganizowany przez Akcję Katolicką.

Nagrody utrzymały: Zuzanna Ewiak kl. Ib, Czekalska Lena kl. Ic, Bocian Arleta i Mosiołek Lena kl. II a, Ola Juraszczyk kl. IIe, Słomczyńska Maja kl. IIId, Przybył Angelika kl. IVd i Puchalska Maja kl. Vd.

Gratulujemy!!!

 

Prace wystawione są w kaplicy Matki Bożej.

A. Zalewska

 
         
    Warsztaty plastyczne 04.06.2017  
   

Kolejny raz uczestniczki Koła Plastycznego, Ala i Amelia z klasy VI c przeprowadziły warsztaty plastyczne dla uczniów klas młodszych. Tym razem klasa II b przeniosła się do magicznego świata kresek i plam barwnych tworząc prace na temat "Bajkowa łąka". Uczennice klasy szóstej pozwoliły dzieciom, by poniosła je fantazja i by pokazały najbardziej niesamowite i kolorowe łąki jakie tylko umysł dziecka może wykreować. Zobaczcie sami!:).

Z. Goljan

 
         
    IV Turniej Finałowy 03.06.2017  
   

Dnia 2 czerwca na Hali Torwaru w Warszawie odbył się IV Turniej Finałowy projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IId: Franciszek Krysiński, Wojciech Joachimiak, Franciszek Glinkowski, Krzysztof Rogaczewski, Szymon Sokołowski prowadzeni przez pana Michała Lotkę.

W porównaniu z poprzednim rokiem zanotowaliśmy duży progres.

Najlepszy z naszych zawodników Szymon Sokołowski (5 wygranych, 1 przegrana) zajął 5 miejsce w swojej grupie na 105 zawodników. Startujący w tej samej grupie Krzysztof Rogaczewski był 25 (4 wygrane, 2 przegrane).

Pozostali uczniowie grali w drugiej grupie liczącej 115 szachistów. Franciszek Krysiński (4 wygrane, 2 przegrane) był 18, Wojciech Joachimiak (3 wygrane, 1 remis, 2 przegrane) zajął 36 miejsce, a Franciszek Glinkowski uplasował się na 84 pozycji.

Uczniowie naszej szkoły uplasowali się najwyżej ze wszystkich łódzkich szkół oraz byli jednymi z najlepszych na poziomie województwa łódzkiego.

Brak jednego zawodnika spowodował, że drużynowo zajęliśmy 60 miejsce na 137 drużyn z całej Polski.

M. Lotka

 
         
    Impreza sportowo-profilaktyczna 30.05.2017  
   

30 maja 2017 z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka klasy IVB i IVD udały się do 20 Gimnazjum i wzięły udział w imprezie sportowo - profilaktycznej: ”Razem skutecznie, razem bezpiecznie” . Tego dnia dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem w postaci robota do rozpoznania minersko-technicznego, zasiąść w wozie strażackim, przymierzyć umundurowanie i wypróbować sprzęt służący do zabezpieczenia imprez masowych. Uczniowie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Wspólnie obejrzeliśmy mecz piłki nożnej rozegrany między reprezentantami policji, a uczniami publicznego Gimnazjum nr 20 w Łodzi. Ten dzień zdecydowanie zaliczamy do udanych.

Wychowawcy klas Karina Bujnowicz- Powierza oraz Joanna Skobel

 
         
    Ogólnopolski Konkurs Historyczny 29.05.2017  
   

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

Gratulujemy Gabrieli Denys (kl. Ic), Aleksandrze Juraszczyk (kl. IIe) oraz Ignacemu Sierakowskiemu (kl. IIId), którzy otrzymali wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie „Marszałek Józef Piłsudski – twórca odzyskanej niepodległości, w 150 rocznicę urodzin” zorganizowanym przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej. W konkursie wzięło udział 147 szkół, nadesłano około tysiąca prac.

Finał konkursu odbył się 26 maja w Centralnej Bibliotece Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W uroczystościach podsumowujących konkurs uczestniczyli - pani minister Anna Maria Anders – Sekretarz Stanu – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego, pani senator Barbara Dziuk, prezes Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy RP płk rez. Alfred Kabata, przedstawiciele okręgów ZOR RP oraz władz administracji państwowej. Uroczystościom towarzyszył wspaniały występ Chóru Dziecięcego Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”, który stworzył niezapomnianą atmosferę całej uroczystości.

H. Kobus

 
         
    Filmowe Orlęta Łodzi 29.05.2017  
   

Zachęceni sukcesem pierwszej edycji – przede wszystkim projekcjami, które mogliśmy podziwiać w dniu uroczystego podsumowania - zdecydowaliśmy o zorganizowaniu II Konkursu Filmowego dla Szkół Podstawowych „Orlęta Filmowe Łodzi”.

W tym roku temat brzmiał: „Tolerancja – każdy z nas jest inny, wszyscy jesteśmy równi”. Chcieliśmy, aby był dla uczniów inspiracją do przemyśleń, dał im możliwość wypowiedzenia się: czym jest dla nich akceptowanie innych, dlaczego wszyscy ludzie zasługują na równe traktowanie; jakie trudności napotykamy w obcowaniu z tym, co jest odmienne. więcej...

A. Błoch

 
         
    Muzeum Sztuki MS2 28.05.2017  
   

Uczestniczki Koła Plastycznego w dniu 23.05.2017 r. miały okazję zwiedzić aktualne wystawy w Muzeum Sztuki MS2 przy ul. Ogrodowej. Wizyta w muzeum była w szczególny sposób związana z rocznicą 100-lecia awangardy w Polsce, toteż wśród eksponatów instytucji naszą szczególna uwagę zwracały prace autorstwa Katarzyny Kobro oraz Władysława Strzemińskiego. Jednakże zbiory muzeum są znacznie obszerniejsze i składają się z prac i dzieł z przeróżnych dziedzin sztuki, z których wymienimy jedynie malowidła, rzeźby, instalacje czy grafiki.

Serdecznie polecamy wszystkim miłośnikom sztuki!:)

Z. Goljan

 
         
    Test szóstoklasisty z j. angielskiego 28.05.2017  
   

Dnia 18.05.2017 r. przeprowadzono w szkole test szóstoklasisty z języka angielskiego. Celem testu była diagnoza umiejętności językowych uczniów klas szóstych. Zespół nauczycieli przeprowadził diagnozę we współpracy z metodykiem języka angielskiego p. Anetą Jachimowską. Uczniowie osiągnęli zadowalające wyniki. Najlepszy wynik uzyskała klasa VI C ze średnią 31,4 pkt., drugie miejsce zajęła klasa VI B z wynikiem 30,2 pkt., a następnie VI A 28 pkt. oraz VI D27,4 pkt. Średnia szkoły to 29,25 pkt. czyli 73%.

J. Grabowska

 
         
    "Mali siłacze na maty" 21.05.2017  
   

Po eliminacjach dzielnicowych, na których zajęliśmy I miejsce chłopcy: Adrian Stańczyk 6a, Marcel Przybylski 6a, Jakub Dziewierski 6a, Jakub Gorczyca 6a, Szymon Kawa 6c i Kamil Wróblewski 5c awansowali do finału łódzkiego w zawodach "Mali siłacze na maty". Zawody finałowe odbyły się 19 maja w hali sportowej przy ul. Małachowskiego 7. Każdy z chłopców rywalizował w innej kategorii wagowej z przeciwnikiem indywidualnie. Jednak ich wyniki sumowały się w punktację dla całego zespołu. Po wielu ciężkich walkach nasza reprezentacja zdobyła najwięcej punktów i w rezultacie zajęła I miejsce. Otrzymaliśmy piękny puchar dla szkoły, dyplom a każdy z chłopców złoty medal.

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!

D. Kuzalska

 
         
    Konkurs na Grafikę Komputerową 20.05.2017  
   

W dniu 19 maja 2017 r. odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Grafiki Komputerowej na Plakat Reklamujący Walory Przyrodnicze Województwa Łódzkiego, który został zorganizowany przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 3 w Łodzi. Nasza uczennica z klasy IV d, Malwina Nastarowicz, zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!

M. Gęsich

 
         
    Szkolny Konkurs Plastyczny 20.05.2017  
   

W trzecim etapie Szkolnego Konkursu Plastycznego - Ogrody Edenu "Obraz raju w kulturach i religiach świata" nagrody otrzymują:

I miejsce - Zuzanna Kopczyńska kl. IVc

II miejsce - Jagoda Rosiak kl. IVc

III miejsce - Szymon Kawa kl. VIc;

wyróżnienie - Natalia Sadowska kl. IVc

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Rok Józefa Piłsudskiego 14.05.2017  
   

Rok 2017 Sejm Rzeczypospolitej Polski ustanowił Rokiem Józefa Piłsudskiego. W tym czasie w szczególny sposób chcemy oddać hołd osobie i dziełu Marszałka. W piątek, 12 maja, obchodziliśmy 82. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystościach zorganizowanych przez Związek Legionów Polskich i ich rodzin uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły, oddając pamięć i szacunek wielkiemu Rodakowi w imieniu całej naszej społeczności szkolnej.

Helena Kobus

 
         
    Mobilna Akademia Programowania 14.05.2017  
   

Mobilna Akademia Programowania ponownie gościła w naszej szkole. Podczas zajęć uczniowie klasy IId i IIIc rozwijali umiejętność programowania, przy użyciu robotów OzoBot. Możliwość pracy z nimi była dla dzieci wielką atrakcją. Uczniowie za pomocą kolorowych kodów, programowali zadania, które wykonywały roboty. Była to przygoda z rysunkiem, rozwiązywaniem problemów oraz pracą grupową.

K. Kucharska

 
         
    XV Konkursu Wiedzy o Ptakach 13.05.2017  
   

10 maja 2017 roku odbył się XV Konkurs Wiedzy o Ptakach organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, Klub Obserwatorów Ptaków oraz Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W tegorocznym konkursie wzięło udział 70 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Ozorkowa, Rzgowa, Pabianic, Woli Zaradzyńskiej, Wiączynia Dolnego oraz Starych Skoszew. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny TVP3 Łódź.

więcej...

M. Papuga

 
         
    Mistrzostwa Polski w szachach 08.05.2017  
   

W dniach 4-7.05.2017 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Szymon Sokołowski, Krzysztof Rogaczewski, Franciszek Glinkowski, Franciszek Krysiński z klasy IId oraz Zuzanna Goździkowska z kl. IIIc wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych klas I-III w szachach. Zawody rozgrywały się w ośrodku „Polanika” w Chrustach koło Kielc. Drużynę prowadził pan Michał Lotka

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim, na dystansie 11 rund, z tempem gry P-30 dla zawodnika.

Nasza drużyna uplasowała się na 20 pozycji na 27 startujących. Do zajęcia 9 miejsca zabrakło nam jednego punktu. Byliśmy jedyną drużyną reprezentującą Łódź.

Najlepiej indywidualnie zaprezentował się Krzysztof Rogaczewski, który wygrał 7 na 11 meczów i zajął indywidualnie 29 pozycję, wśród 118 zawodników startujących w turnieju.

Zawodnicy Krzysztof Rogaczewski i Zuzanna Goździkowska wypełnili normy na V kategorię szachową, którą oficjalni przyznano zawodnikom, podczas uroczystego podsumowania zawodów.

Poza turniejem głównym nasi uczniowie brali udział w imprezach towarzyszących. Grali w indywidualnym turnieju „Edukacja przez Szachy w Szkole gra dla Polonii”, w ramach którego zbierano polskie książki dla dzieci z Litwy i Ukrainy. Literatura ta trafi do naszych rodaków w czasie kolonii szachowych, na które dzieci przyjadą w wakacje.

W drużynowym konkursie poszukiwania skarbów zajęliśmy IV miejsce na 20 startujących drużyn.

W turnieju rozwiązywania zadań szachowych:

Zuzanna Goździkowska zwyciężyła w grupie bez kategorii szachowej;

Krzysztof Rogaczewski zajął III miejsce wśród zawodników z V kategorią;

Szymon Sokołowski zajął V miejsce pomiędzy uczestnikami z IV kategorią.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom. Życzymy kolejnych udanych startów.

M. Lotka

 
         
    Konkurs pięknego czytania 07.05.2017  
   

Trójka uczniów z naszej szkoły z klas III: Jakub Klimczak 3a, Zuzanna Goździkowska 3c i Julian Araszewski 3d wzięła udział w konkursie pięknego czytania pt. „Latający kufer baśni H. Ch. Andersena”. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka im. Władysława Reymonta w Łodzi.

W pierwszym etapie konkursu (1 marca 2017) uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez p. Agatę Butwiłowicz – aktorkę Teatru Lalki Arlekin w Łodzi.

W drugim etapie konkursu (22 marca 2017) uczniowie pięknie czytali i interpretowali mimiką, gestem fragment wybranej przez siebie baśni H. Ch. Andersena.

W trzecim etapie konkursu (4 kwietnia 2017) nastąpiło podsumowanie konkursu. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni, i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Uczniowie mieli okazje, także obejrzeć i wysłuchać w wersji śpiewanej przedstawienia o wybranych baśniach H. Ch. Anderesna.

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

M. Sadowska

 
         
    Ogólnopolskie sukcesy naszych uczniów 02.05.2017  
   

Z przyjemnością informujemy Państwa o kolejnych sukcesach naszych uczennic. Alicja Bielawska z klasy VI C (opiekun Jolanta Grabowska) oraz Marta Majchrowicz z klasy III C (opiekun Ewa Kubicka) otrzymały wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego FOX. Obie uczennice osiągnęły wynik dobry – Ala w kategorii Bunnies, natomiast Marta w kategorii Kittens. Konkurs FOX jest objęty naukowym patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Gratulujemy zwyciężczyniom!

J. Grabowska

 
         
    Konkursy parafialne 30.04.2017  
   

Dnia 30 kwietnia 2017 r. w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs parafialny "Objawienia fatimskie" zorganizowany przez Akcję Katolicką. Nagrody utrzymali: Zuzanna Ewiak kl. Ib, Barbara Różycka kl. Ic, Ola Juraszczyk kl. IIe, Marta Majchrowicz kl. IIIc i Marek Majchrowicz kl. VIc. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 30.04.2017  
   

28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym 226 rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA, który przygotowali uczniowie klasy IVa pod kierunkiem nauczyciela historii p. Heleny Kobus i nauczyciela muzyki p. Małgorzaty Gęsich. Na apelu Rosja, Prusy i Austria dokonały rozbiorów Polski, szlachta polska była przekupywana przez państwa ościenne, podpisywała traktaty rozbiorowe, uchwaliła Konstytucję, z której cieszyła się bardzo krótko. W drugiej części apelu odbył się teleturniej „Jeden z dziesięciu” który poprowadził Tobiasz Kozłowicz. Zaprosił on do programu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich, z klasy IV a. W tym wyjątkowym 226 odcinku „Jednego z dziesięciu”, pytania dotyczyły uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Amelia Ochlanek, Wiktor Gawin, Beniamin Ciechanowski, Filip Raniewicz, Kornelia Jura, Konrad Kaczmarek, Basia Rogaczewska, Ula Rogaczewska, Wiktoria Ratajska, Oliwia Hyża – odpowiedzieli poprawnie na zadawane pytania, więc trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody - biało-czerwone balony. Gratulujemy wszystkim uczniom z klasy IVa udanego występu w programie!

Podczas apelu został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Polskie Symbole Narodowe:

I miejsce – Anna Raszewska (kl.IV c)

II miejsce – Nadia Szczecińska (kl. IV c)

III miejsce – Amelia Ochlanek (kl IV a)

Osoby nagrodzone: Aleksandra Juraszczyk (II e), Arleta Bocian (II a), Klara Klesper (V a), Szymon Kawa (VI c), Kamila Siewert (IV c), Julia Turek (IV c). Gratulujemy!!!

Helena Kobus

 
         
    Święto Konstytucji 3 Maja 30.04.2017  
   

Dzieci z klas młodszych mogły obejrzeć inscenizację przygotowaną przez kl. III B z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali o historii naszej Ojczyzny. Klimat tamtych czasów można było odnaleźć w wierszach oraz strojach występujących dzieci.

J. Kwiatkowska

 
         
    Dzień Barw Narodowych 30.04.2017  
   

27 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Barw Narodowych! Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe – biel i czerwień.

Przypadające na 2 maja Święto Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych. W ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe” zrealizowany został 30 sekundowy spot filmowy z udziałem dzieci. Ten krótki film oraz publikacja pt. „Biało-czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe” zachęcają do traktowania barw narodowych z szacunkiem. Zapraszamy do czytania i oglądania - tutaj.

Helena Kobus

 
         
    Ogólnołódzkiego konkursu Skilfuler 30.04.2017  
   

Miło jest nam poinformować, iż w ostatnim czasie, dwie uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w ogólnołódzkich konkursach języka angielskiego. Martyna Krawiecka z klasy V C (opiekun p. Jolanta Grabowska) została finalistką ogólnołódzkiego konkursu Skilfuler. Martynka wykazała się umiejętnościami w zakresie słuchania, pisania, czytania oraz mówienia w języku angielskim. Amelia Ochlanek z klasy IV A (opiekun p. Jolanta Grabowska) otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim w języku angielskim zatytułowanym Funschoolowe Wierszyki. Amelka zachwyciła jury oryginalnym występem oraz dużą odwagą. Nie bez znaczenia był również fakt, że uczennica wydeklamowała napisany własnoręcznie wiersz. Gratulujemy dziewczynkom. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom konkursu Skilfuler, a także Piotrusiowi Frógowi z klasy V B oraz Malwinie Nastarowicz z klasy IV D za udział w konkursie recytatorskim.

J. Grabowska

 
         
    Mistrzyni Europy 25.04.2017  
   

Z przyjemnością informujemy, że absolwentka naszej szkoły, zawodniczka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „KOKORO” Łódź, Magdalena Jarkowska, została Mistrzynią Europy do lat 18 w Sambo w kategorii -60 kg. W turnieju, który odbył się w dniach 18-22 kwietnia 2017 roku w czeskiej Pradze, wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z 25 państw. Złoty medal Magdy to historyczne, pierwsze złoto w tej dyscyplinie dla Polski. Trenerami klubowymi Magdaleny są Volodymyr Nakonechnyy oraz Piotr Jarkowski. Gratulujemy!!!

D. Kuzalska

 
         
    Konkurs czytelniczy 25.04.2017  
   

Wspólnie możemy więcej – owocna współpraca z SP 169

W dniu 24.04.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 169 im. Marii Dąbrowskiej w Łodzi odbył się konkurs czytelniczy pt. „Anglojęzyczni autorzy w polskich lekturach szkolnych”, który powstał z inicjatywy nauczyciela języka angielskiego naszej szkoły p. Jolanty Grabowskiej oraz nauczycieli SP 169 p. Katarzyny Gali (j. angielski) oraz p. Izabeli Malkowskiej (j.polski). Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi i patronatem kulturalnym Biblioteki Brytyjskiej. Był on adresowany do uczniów klas szóstych łódzkich szkół podstawowych. Głównymi celami konkursu było motywowanie uczniów do czytania zarówno w języku ojczystym jak i języku angielskim oraz zachęcenie uczniów do zapoznania się z lekturami szkolnymi np. Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”; Clive Staples Lewis „Lew, Czarownica i stara szafa”; Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”; Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera”czy też John Ronald Reuel Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem.” W ustnym finale konkursu wzięli udział uczniowie SP 37 oraz SP 83 z Łodzi. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć w języku angielskim na pytania z lektur z obowiązującej do konkursu listy lektur. Z tym bardzo trudnym zadaniem uczniowie biorący udział w finale poradzili sobie wyśmienicie. Zwycięzcą konkursu został Maciej Marchwicki (SP 83). Drugie miejsce zajęła Justyna Zarzycka (SP 83), a trzecie Adrian Kucyk (SP 37). Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się zmotywować uczniów do czytania cudownych lektur i przekonać się jak wiele potrafią przekazać w języku obcym. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy szkołom biorącym udział w konkursie, a przede wszystkim organizatorom z SP 169 oraz Dyrekcji Szkoły za wspaniałe przyjęcie p. Jolanty Grabowskiej oraz owocną współpracę. Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczną edycję konkursu.

J. Grabowska

 
         
    eTwinning 25.04.2017  
   

Współpraca z hiszpańską szkołą – eTwinning

W ostatnim czasie uczniowie szkoły hiszpańskiej przesłali uczniom klasy VI C i ich wychowawcy p. Jolancie Grabowskiej wykonaną przez siebie interpretację Polki. Oto efekt wzmożonej i bardzo ciężkiej pracy utalentowanych uczniów naszej szkoły partnerskiej tutaj. My ze swojej strony wysłaliśmy im Poloneza tańczonego przez uczniów naszej szkoły. Bardzo cieszymy się, że w ramach realizowanego projektu, uczniowie mogą pokazać swój talent i pasję. Tego rodzaju zaangażowanie jest bardzo imponujące i godne naśladowania.

J. Grabowska

 
         
    Angielskie lektury dostępne w bibliotece 23.04.2017  
   

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów z klas 4-6 do wypożyczania z biblioteki szkolnej lektur w języku angielskim. Lektury te pojawiły się w bibliotece i mają za zadanie wspomagać uczniów w nauce języka i rozwoju ich kompetencji czytelniczych. Projekt „Read On” został wprowadzony w naszej szkole z inicjatywy p. Jolanty Grabowskiej, a dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły. Zapraszamy serdecznie i czekamy na recenzje książek.

J. Grabowska

 
         
    Tak uczy się mózg! 23.04.2017  
   

Uczniowie uczęszczający na zajęcia do p. Jolanty Grabowskiej potrzebowali pomocy w zakresie bardziej efektywnego przyswajania czasowników nieregularnych w języku angielskim. Biorąc pod uwagę, że nasz mózg uczy się kiedy jesteśmy aktywni, przeżywamy, p. Jola zaproponowała im pomoc w postaci gry: puzzli pozwalających na zapamiętanie trudnych czasowników i pogrupowanie ich w logiczny i przejrzysty sposób. Pod koniec lekcji uczniowie swobodnie posługiwali się czasownikami nieregularnymi, co dowodzi, że im głębiej przetwarzamy treść, tym lepiej ją zapamiętujemy. Zajęcia p. Joli i zaproponowana forma aktywności dowodzą, że w sytuacji pozbawionej lęku, podczas układania puzzli, uczniowie lepiej i szybciej zauważyli zależności między poszczególnymi czasownikami i przyswoili materiał, który wcześniej był nie lada wyzwaniem.

J. Grabowska

 
         
    Zajęcia plastyczne 22.04.2017  
   

Uczestniczki Koła Plastycznego, Ala i Amelia z kl. VI c, pod opieką p. Zuzanny Goljan, przeprowadziły dla klasy III c, w piątek 21 kwietnia, zajęcia plastyczne z tworzenia kreatywnych naklejek w ramach pogłębiania zainteresowań uczniów młodszych klas ciekawymi działaniami artystycznymi. Wszyscy uczniowie bardzo ochoczo wzięli się do pracy i z radością tworzyli własne nalepki z motywami z bajek, ikonkami czy zdjęciami ulubionych gwiazd. Zachęcamy do własnych prób i do korzystania z instruktażu (DIY stickers).

Z. Goljan

 
         
    Prace plastyczne uczniów 22.04.2017  
   

W dniu 20 kwietnia na czas zebrań z rodzicami stworzona została przez uczestniczki Koła Plastycznego w naszej szkole, specjalna ekspozycja prezentująca prace konkursowe uczniów, prace wytwórcze powstające na zajęciach plastyki oraz fotografie z plenerów fotograficznych Koła Plastycznego. Rodzice przybyli do szkoły mogli podziwiać wytwory swoich dzieci, takie jak makiety chat ludowych, maski karnawałowe czy ekologiczne kartki wielkanocne. Z radością prezentujemy twórczość naszych podopiecznych i cieszymy się, że mamy utalentowanych uczniów, którym dajemy możliwość do prezentacji swoich umiejętności.

Z. Goljan

 
         
         
   

"Na stole święcone, a obok baranek,

Koszyczek pełen barwnych pisanek.

I tak niezmiennie w polskim krajobrazie

W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie"

Drogim Rodzicom

pełnych miłości, radości i zdrowia

Świąt Wielkiej Nocy

życzą

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 7

im. Orląt Lwowskich w Łodzi

 
         
    Śniadanie dla samotnych 14.04.2017  
   

W dniu 12 kwietnia nasza szkoła przekazała Fudacji Wolne Miejsce dekoracje wielkanocne: kolorowe pisanki i kraszanki, piękne, różnorodne palmy, kwiaty z bibuły, stroiki i kartki z życzeniami świątecznymi. Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie tych pięknych ozdób wielkanocnego stołu.

D. Kuzalska

 
         
    Apel wielkanocny 14.04.2017  
   

Dnia 12 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy IVa i uczennica klasy VIa - uczestnicy koła religijnego oraz chór szkolny przygotowany przez panią Małgorzatę Gęsich przedstawili apel wielkanocny, ukazując wielkanocne zwyczaje Polski i Europy. Dzieci pięknie wprowadziły nas w świąteczny nastrój i złożyły świąteczne życzenia. Na zakończenie ogłoszono podsumowanie konkursów, rozdano nagrody i wyróżnienia.

 

A. Zalewska

 
         
    Podsumowanie konkursów 14.04.2017  
   

Konkurs na "Najpiękniejszy zeszyt"

Podczas apelu Wielkanocnego rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy zeszyt:

I miejsce - Małgorzata Miałkowska kl.5b i Oliwia Solarska kl. 6c

II miejsce - Jagoda Rosiak kl. 4c

III miejsce - Kamila Siewert kl. 4c.

Za udział w konkursie nagrody otrzymały również: Nadia Andrzejewska kl. 4d, Julia Gębka kl. 4c i Janina Jakubowska kl. 5b.

D. Kuzalska

 

Konkurs plastyczny "Palma wielkanocna"

Dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Wszystkie wykonane palmy urozmaiciły imprezę zorganizowaną przez fundację Wolne Miejsce "Śniadanie wielkanocne dla osób samotnych" w łódzkiej Hali Expo.

Oto lista wyróżnionych dzieci:

1. Gabriela Denys kl. Ic

2. Zuzanna Kędzierska kl. Ic

3. Nikola Gejba kl. Ic

4. Maja Krąkowska kl. Ic

5. Kajetan Pietrzak kl. Ic

6. Krzysztof Machnicki kl. Ib

7. Arleta Bocian kl. IIa

8. Szymon Sokołowski kl. IId

9. Marta Kamińska-Grzelak kl. IIe

10. Ola Juraszczyk kl. IIe

11. Marcin Dmowski kl. IIIa

12. Angelika Świętosławska kl. IIIc

13. Weronika Sak kl. IIIc

14 Amelia Lipczyńska kl. IIIc

Jolanta Kwiatkowska

 

Konkurs na ekologiczną kartkę wielkanocną

Uczniowie naszej szkoły jak zawsze chętnie i licznie uczestniczyli w artystycznych zmaganiach, toteż Jury jak zawsze miało nie lada zadanie, by wytypować zwycięzców. I tak p. Grzegorz Parzonka oraz p. Zuzanna Goljan wspólnie uznali, że w konkursie na najbardziej ekologiczną kartkę wielkanocną wyróżnienia otrzymują: Klaudia Jaśczak z kl. IVa, Paweł Weder z kl. Vb, Igor Kołodkiewicz z kl. Vd, i Maria Weder z kl. VIb.
Zaś nagrody w tym konkursie przyznano w następujący sposób:

I miejsce ex aequo Wiktor Gawin z kl. IVa oraz Klara Klesper z kl. Va

II miejsce Nadia Szczecińska z kl. IVc

III miejsce ex aequo Zuzia Kopczyńska z kl. IVc oraz Julia Śmiechowicz z kl. VId.

 

W konkursie na najpiękniejszy pejzaż wiosenny, organizowanym kolejny już rok w naszej szkole, jak zwykle uczestniczyło wielu uczniów. Wszystkie dostarczone prace prezentowały wysoki poziom plastyczny i odzwierciedlały wnikliwą analizę tematu konkursu. Konkurs rozstrzygnęły p. Dorota Misztela i p. Zuzanna Goljan przyznając wyróżnienia dla Julii Śmiechowicz z kl. VId, Oliwii Jaworskiej z kl. IVc, Ingi Grzegorczyk z kl. Vd, zaś nagrody za:

I miejsce ex aequo dla Zuzi Kopczyńskiej z kl. IVc, Amelii Wojciechowskiej z kl. Vc oraz Kingi Pajęczewskiej z kl. VId,

II miejsce ex aequo dla Malwiny Ciechanowskiej z kl. VId oraz Tymoteusza Krakowskiego z kl. VIc,

III miejsce ex aequo dla Amelii Puzder z kl. IVb oraz Gabrysi Raczyńskiej z kl. IVc.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Wszystkie nagrodzone w tych konkursach prace, a także wiele innych można będzie podziwiać na wystawie na parterze, podczas zebrań z rodzicami w dniu 20 kwietnia.

Z. Goljan

 
         
    Konkurs promujący zdrowie 09.04.2017  
   

7 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym konkursie promującym zdrowy styl życia pt „INNY NIE ZNACZY GORSZY – OD TOLERANCJI DO AKCPTACJI”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 42 w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Szkoła bezpieczna i przyjazna”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI: Amelia Grzybowska, Marysia Weder, Martyna Szplit, Agata Ziemniak, Zuzanna Zielonka, Oliwia Niemierska, Mateusz Kaleta, Tymoteusz Krakowski, Marcel Przybylski. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Pierwsza drużyna składająca się z dziewcząt, rozwiązywała krzyżówki, rebusy i testy z zakresu wiedzy dotyczącej tolerancji, akceptacji i stereotypów społecznych, uprzedzeń i dyskryminacji. Uczennice zapisywały polecony tekst trzymając mazak ustami, rozpoznawały przedmioty jedynie zmysłem dotyku, odczytywały tekst z ruchu warg. Jednym z zadań było wcześniejsze wykonanie plakatu na temat - Światowy Dzień Zdrowia i zaprezentowanie go przed Komisją. Druga grupa uczniów rywalizowała w konkurencjach sportowych - uczniowie kozłowali piłkę koszykową w slalomie jedną ręką, toczyli piłkę lekarską głową w pozycji na czworakach i celowali piłeczką pingpongową do obręczy. W spotkaniu wzięło udział pięć szkół: SP 7, SP 35, SP 42, SP 51 oraz Szkoła Publiczna z Mileszek.

Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w ogólnej punktacji, ale należy dodać, że nasi uczniowie zwyciężyli w każdej z dwóch konkurencji zdobywając dla szkoły cenne nagrody. Podczas spotkania zorganizowany był poczęstunek, na który składała się zdrowa żywność – owoce, ryżowe pieczywo, chrupki, soki. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z udziału w konkursie i dumni ze zdobycia I miejsca.

Zobacz zdjęcia

I. Chrolenko

 
         
    Międzyszkolny Konkurs Recytatorski 09.04.2017  
   

Dnia 06.04.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 51 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III. Spośród wielu uczestników konkursu (udział 5 szkół) nasza uczennica klasy II c - Alicja Michoń - rewelacyjnie recytując wiersz Jana Brzechwy "Przyjście lata" podbiła serce jury, które przyznało jej I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E. Mętka

 
         
    Międzyszkolny Turniej szachowy 09.04.2017  
   

W dniu 06.04.2017 uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole”, wzięli udział w II Międzyszkolnym Turnieju Szachowym. Uczniów przygotował prowadzący zajęcia szachowe p. Michał Lotka Reprezentowali nas:

Franciszek Glinkowski, Franciszek Krysiński, Krystian Goleń i Krystian Tymiński z klasy II D oraz Aleksandra Koczorowska i Rafał Misiewicz z klasy I C, Antoni Kazimierczak i Antoni Konikowski z klasy I A.

Dla uczniów klas pierwszych były to pierwsze zawody szachowe. Każde z dzieci zdobyło punktu remisując lub wygrywając pojedyncze partie szachowe.

Uczniowie klasy II D zaprezentowali się dobrze uzyskując 7, 8 miejsce. Pozostali zawodnicy uplasowali się w drugiej dziesiątce.

Gratulujemy startu i życzymy kolejnych udanych zawodów.

M. Lotka

 
         
    Wielkanocne warsztaty plastyczne 09.04.2017  
   

Dnia 5 kwietnia w klasie IIc odbyły się "Wielkanocne warsztaty plastyczne", na które przyszły całe rodziny. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem brali w nich udział. W czasie zajęć powstały bardzo różne i ciekawe ozdoby na wielkanocne stoły. Była to również okazja do wspólnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Atmosfera była tak wspaniała, że trudno było wracać do domów.

D. Skrobek

 
         
    Nasza przygoda z Lapbookiem 09.04.2017  
   

Ostatnio uczniowie klasy Ia i ja polubiliśmy Lapbooki. Praca z nimi sprawiła nam wszystkim ogromną radość, a efekty zaskoczyły pozytywnie obie strony. Lapbook swoim wyglądem przypomina książkę z mnóstwem sekretów i mobilnych elementów.

Uczniowie samodzielnie wykonali Lapbook Matematyczny, dzięki któremu nauka stała się ciekawsza, pełna niespodzianek, zagadek. Pracując z naszą książką uczymy się również, jak organizować sobie pracę i jak wykorzystać wiedzę już zdobytą, lub jak skutecznie po nią sięgać. Lapbooki uczą i bawią, a jednocześnie stanowią pole do popisu dla kreatywności i pomysłowości ucznia.

J. Derejska

 
         
    Podziękowania 04.04.2017  
   

Miło nam poinformować, że w konkursie na NAJFAJNIEJSZĄ SZKOŁĘ zorganizowanym przez Ekspres Ilustrowany zajęliśmy III miejsce. Chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy oddawali na nas swoje głosy.

Zobacz wyniki plebiscytu!

 
         
    27 Rajd Pamięci Narodowej 03.04.2017  
   

W minioną sobotę - 1 kwietnia, część zespołu klasowego IIe wzięło udział w 27 Rajdzie Pamięci Narodowej. W rajdzie uczestniczyli uczniowie klasy IIe z rodzeństwem, rodzicami i wychowawcą klasy. Celem rajdu było: poznawanie Łodzi i okolic, ze zwróceniem szczególnej uwagi na miejsca pamięci narodowej (gdzie uczniowie zapalili znicze przy pomnikach i tablicach), popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa, a także czynny wypoczynek na świeżym powietrzu. Organizatorzy zachęcali do zdobywania odznak turystyczno-krajoznawczych PTTK, co dodatkowo motywuje do takich aktywności. W bardzo dobrych nastrojach, z ogromną satysfakcją wszyscy dotarli na metę, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. Dumni po przejściu 8 km, zmęczeni, ale z odznaką XXVII Rajdu Pamięci Narodowej wróciliśmy szczęśliwie do swoich domów. Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

E. Mańko

 
         
    Zawody sportowe "Mali Siłacze na Maty" 03.04.2017  
   

W dniu 31 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły - Adrian Stańczyk, Marcel Przybylski, Jakub Dziewierski, Jakub Gorczyca, Szymon Kawa i Jaś Borkowski - wzięli udział w zawodach sportowych "Mali Siłacze na Maty", które odbyły się na terenie hali sportowej przy ul. ks. Skorupki 21. Były to eliminacje dzielnicy Łódź - Górna. Każdy z chłopców walczył w trzech konkurencjach siłowych: wypychanie przeciwnika z pola, przeciąganie piłki na swoją połowę i zabieranie szarfy. W zawodach grupowych chłopcy z naszej szkoły zajęli I miejsce w dzielnicy i awansowali do finałów ogólnołódzkich, które odbędą się 19 maja.

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA FINAŁ

D. Kuzalska

 
         
    Mobilna Akademia Programowania 31.03.2017  
   

30 marca uczniowie klasy II D mieli okazję uczestniczyć w zajęciach przeprowadzonych przez Mobilną Akademią Programowania. Podczas nich dzieci przy użyciu klocków Lego Education doskonalili umiejętność liczenia. Ponad to rozwijali kreatywność i logiczne myślenie. Taka forma aktywności to świetne połączenie nauki z dobrą zabawą.

K. Kucharska

 
         
    Badacze przyrody 28.03.2017  
   

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „BADACZE PRZYRODY – poznawanie przyrody poprzez odkrywanie i działanie” uczniowie klasy Va w miesiącu marcu poznawali tajemnice ludzkiego organizmu. Podczas zajęć z bloku tematycznego „Ciało człowieka precyzyjny mechanizm” klasa podzielona na 8 grup pracowała metodą projektu pod opieką p. Małgorzaty Papuga. Każda z grup projektowych zajmowała się innym układem narządów. Poznawała ich szczegółową budowę oraz funkcje, a także groźne choroby, charakterystyczne dla każdego z układów. Podsumowaniem pracy projektowej była lekcja, podczas której grupy prezentowały wykonane przez siebie plakaty oraz odpowiadały na pytania swoich koleżanek i kolegów. Pracując metodą projektu wiele się od siebie nauczyliśmy!!!

M. Papuga

 
         
    Dla potrzebujących 27.03.2017  
   

Uczniowie klasy IIc wykonali Wiosenny bukiet dla dekoracji Miejskiego Śniadania Wielkanocnego dla potrzebujących.

A. Zalewska

 
         
    Konkursy parafialne 26.03.2017  
   

Dnia 26 marca 2017 r. w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkursy parafialne "Dary dla chorych i lutowa krzyżówka" oraz "Pisanka" zorganizowane przez Akcję Katolicką. Nagrody utrzymali wszyscy obecni na podsumowaniu. Gratulujemy!!!

Zobacz zdjęcia!

A. Zalewska

 
         
    Siódemkowe talenty 26.03.2017  
   

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie pokazu talentów w dniu 21 marca. W tym roku do konkursu zgłosiło się wielu chętnych, dlatego zorganizowano eliminacje, podczas których wybrano 12 finalistów. W tym roku wykonawcy podzieleni byli na kategorie: śpiew, taniec i gra na instrumentach.

Oto wykonawcy tegorocznych SIÓDEMKOWYCH TALENTÓW:

1. Oliwia Kasprowicz 4d taniec

2. Amelia Kawa, Ania Raszewska 4c śpiew i gra na instr.

3. Oliwia Woźniak, Zuzia Rembowska 6b taniec z elementami gimn.

4. Gabrysia Raczyńska 4c gra na skrzypcach

5. Matylda Chrzanowska 6d śpiew

6. Lila Wojciechowska 6c taniec modern jazz

7. Julia Poselt, Marysia Weder, Oliwia Niemierska, Martyna Szplit, Zuzia Boruch, Martyna Kopczyńska 6b taniec z akrobatyką

8. Maja Dratkiewicz 6c śpiew

9. Danusia Iżel, Julia Urbanaik 6c taniec

10. Izabela Jasińska 6b śpiew

11. Oliwia Jaworska 4c taniec

12. Weronika Iżel 6c gra na perkusji

Występy oceniane były przez jury w składzie: p. Elżbieta Mętka, p. Małgorzata Gęsich, p. Magdalena Adamczyk i p. pedagog Joanna Michniewicz. Po długich i burzliwych debatach jury wyróżniło: Oliwię Kasprowicz, zespół taneczny z klasy 6b, Maję Dratkiewicz i Izabelę Jasińską. Nagrodę publiczności otrzymała Matylda Chrzanowska z kl. 6d. Wszystkie występujące dziewczynki otrzymały słodkie nagrody i kolorowe piłki.

W tym roku po raz pierwszy SIÓDEMKOWYM TALENTOM towarzyszył Pokaz Mody. Dziewczynki z klas czwartych zaprojektowały stroje w różnych stylach i zaprezentowały je na swoich modelkach i modelach. Był to profesjonalny pokaz, który bardzo spodobał się publiczności. Dziękujemy wszystkim występującym dziewczynkom SIÓDEMKOWYCH TALENTÓW za emocje, których nam dostarczyły swoimi pokazami. Zobacz zdjęcia!

Do zobaczenia za rok!

D. Kuzalska

 
         
    "Świerszczykowe wierszyki" 26.03.2017  
   

21 marca Pierwszy Dzień Wiosny ponownie powitaliśmy wierszykami. Chętne osoby mogły wybrać swój ulubiony wiersz i pięknie go zaprezentować. W konkursie wzięło udział 21 osób z klas I-III. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej corocznej wiosennej zabawy. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Oto one:

Wyróżnienia:

1. Kajetan Pietrzak - kl. Ic wiersz J. Brzechwa "Marchewka"

2. Hanna Żakowska - kl. IIc wiersz D. Gellner "Urodziny"

3. Karolina Włodarczyk - kl. IIIa wiersz M. Strzałkowska "Hi hi Cha cha"

III miejsce - Zuzanna Włodarska - kl. IIIa wiersz J.K. Siwek "Gucio"

II miejsce - Marysia Dołęgowska, Zuzanna Goździkowska - kl. IIIc wiersz J. Brzechwa "Tom"

I miejsce - Alicja Michoń - kl. IIc wiersz J. Brzechwa "Przyjście lata"

Jeszcze raz gratulujemy :)

Dziękujemy również za piękne dekoracje wiosenne na drzwiach do sal lekcyjnych. Aż chce się przychodzić do szkoły. Wiosna w nagrodę odwdzięczyła się cukierkami. Laureaci konkursu otrzymali również nagrody książkowe.

Zobacz zdjęcia!

Jolanta Kwiatkowska

 
         
    Konkurs muzyczny 25.03.2017  
   

W dniu 17.03.2017 r. odbył się w naszej szkole I Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina. Do zmagań konkursowych zgłosiło się i wzięło udział prawie 80 uczniów. Ochotnicy chcący wykazać się swoją wiedzą zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy IV, V i VI, z których każda miała inny zakres materiału teoretycznego do opanowania oraz odmienny zakres utworów kompozytora do przyswojenia. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 12 kwietnia podczas Apelu Wielkanocnego.

Z. Goljan

 
         
    Konkurs plastyczny 24.03.2017  
   

W drugim etapie Szkolnego Konkursu Plastycznego - Ogrody Edenu "Obraz raju w kulturach i religiach świata" nagrody otrzymują:

I miejsce - Zuzanna Kopczyńska kl. IVc

II miejsce - Lila Czekalska kl. IVc

III miejsce - Szymon Kawa kl. VIc;

wyróżnienia - Amelia Kawa kl. IVc, Jagoda Rosiak kl. IVc, Julia Turek kl IVc, Hanna Zarzycka kl. IVc;

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Wystawa prac plastycznych 20.03.2017  
   

Wiosnę witamy wystawą prac plastycznych uczniów z naszej szkoły pt.: „Kolorowe motyle” w MBP im. W. Reymonta w Łodzi (filia nr 8). Prace wykonane techniką origami płaskiego z koła zachwycają pomysłowością i kolorystyką.

A. Kociołek

 
         
    Lekcja jęz. angielskiego 20.03.2017  
   

Proces uczenia się najlepiej przebiega kiedy uczniowie uczą się przez działanie i przeżywanie. W związku z tym p. Jolanta Grabowska, jako podsumowanie rozdziału dotyczącego pogody, zaproponowała uczniom dodatkową pracę łączącą w sobie umiejętności językowe oraz technologii komputerowej. Chętni uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie prognozy pogody dla wybranego przez siebie kraju. Oto jak wspaniałe rezultaty uzyskaliśmy.

J. Grbowska

 
         
    Konkurs plastyczny 16.03.2017  
   

Uczniowie z naszej świetlicy brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Uroki zimy", zorganizowanym przez SP nr 83 w Łodzi. Milena Frymarkiewicz z kl. II c zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Kociołek

 
         
    Warsztaty 13.03.2017  
   

9 marca uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Łodzi, który po raz pierwszy postanowił wyjść z inicjatywą do najmłodszych mieszkańców miasta. „Uczniowie zmieniają Łódź” - to zaproszenie do wzięcia udziału w zajęciach odbywających się w budynku Urzędu Miasta. Miały one na celu popularyzację wiedzy o Budżecie Obywatelskim oraz łódzkim samorządzie. Zajęcia zostały podzielone na dwie części.

Podczas pierwszej godziny uczniowie zapoznali się z kompetencjami, strukturą i sposobem funkcjonowania samorządu oraz zadaniami Rady Miejskiej i Prezydenta. W drugiej części uczniowie wzięli udział w mini warsztacie na temat pisania wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Na zakończenie dzieci zostały oprowadzone po budynku Urzędu Miasta z uwzględnieniem najważniejszych miejsc m.in. gabinetu Pani Prezydent i Dużej Sali Obrad.

I. Chrolenko

 
         
    Konkurs fotograficzny 13.03.2017  
   

9 marca odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Kotki, psiaki i inne nasze kochane zwierzaki", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 30. Miło jest nam poinformować, iż uczeń naszej szkoły, Maksymilian Wejder z klasy Vd, otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. Skobel

 
         
    Puchar Dyrektora 13.03.2017  
   

8 marca odbyły się w szkole zawody o Puchar Dyrektora klas VI. Jak co roku uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, przyrody, informatyki i rywalizowali w konkurencjach sportowych. Walka była bardzo wyrównana a wyniki zawodów ważyły się do ostatniej konkurencji. Uczniowie przez cały czas wspierali się i głośno dopingowali, wszyscy chcieli wykonać swoje zadanie jak najlepiej, wszyscy chcieli zdobyć pierwsze miejsce. I choć największym przesłaniem tych zawodów jest dobra zabawa to jednak, jak w każdej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy. W rozgrywkach przedmiotowych I miejsce zajęła klasa 6c, zaś rywalizację sportową wygrała klasa 6b. W ogólnym podsumowaniu zmagań zwyciężyła klasa 6b, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 6a, trzecie 6c i czwarte miejsce na podium zajęła klasa 6d. Wszystkim uczniom gratulujemy postawy, zaangażowania i woli walki.

I.Chrolenko

 
         
    Wielka lekcja WF 06.03.2017  
   

2 marca w hali MOSiR w ramach XX Łódzkich Targów Edukacyjnych odbyła się Wielka Lekcja WFu. Dziewczynki z klasy 5c i 5b uczestniczyły w prelekcji dotyczącej motywacji w sporcie, jak i również dały z siebie wszystko uczestnicząc w zajęciach sportowych prowadzonych przez sławy polskiego sportu. Zajęcia prowadzone były między innymi przez Marka Plawgo i Aleksandrę Urbańczyk.

Nasza fizyczność, motoryka i sprawność zależy od fundamentów czyli ćwiczeń związanych z wszechstronnym rozwojem. Drogę taką zapewnić mogą jedynie treningi związane z kształtowaniem sprawności ogólnej, czyli lekkoatletyką, gimnastyką, pływaniem, judo oraz grami zespołowymi. UKS "SP7" wraz z "Regimisem" oraz Szkołą Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich mogliśmy promować wśród młodych ludzi Naszą wspaniałą dyscyplinę sportową- GIMNASTYKĘ SPORTOWĄ.

relacja z TVP 3

K. Woźniak

 
         
    Konkurs na maskę karnawałową 06.03.2017  
   

Karnawał dobiegł końca a zatem i czas najwyższy na podsumowanie konkursu z nim związanego. W ramach zmagań plastycznych uczniowie klas IV - VI mieli po raz pierwszy, wykonać w dowolnej formie i technice, przestrzenną maskę karnawałową. Prac, zróżnicowanych pod względem zastosowanych materiałów, zdobień i pomysłów, dostarczono prawie 70, toteż jury w składzie: p. Agnieszka Desput, p. Joanna Michalska oraz p. Zuzanna Goljan nie miało łatwego wyboru. Jednakże zwycięzców należało wyłonić, a wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęli ex aequo Malwina Ciechanowska kl. VI D i Julia Kowalska kl. V D

II miejsce zajęli ex aequo Weronika Pastuszczak kl. VI D

i Adrian Stańczyk kl. VI A

III miejsce zajął Tymek Łukasik z kl. V C

Wyróżnienia zaś otrzymali:

Igor Kołodkiewicz kl. V D, Kuba Wawerek kl. IV A, Aleks Heske kl. IV A, Michał Smus kl. IV B, Lilianna Czekalska kl. IV C, Julia Turek kl. IV C, Oskar Grzegorczyk kl. IV D oraz Malwina Nastarowicz kl. IV D.

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w konkursie za rok:)

Z. Goljan

 
         
    Wigilia dla samotnych 06.03.2017  
   

Nasza szkoła otrzymała piękne podziękowanie od Fundacji Wolne Miejsce za ogromne zaangażowanie w organizację kolacji Wigilijnej dla samotnych, która miała miejsce w Hali Expo w dniu 24 grudnia.

Jednocześnie ta sama fundacja zaprosiła naszą szkołę ponownie do współpracy przy organizacji "Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych", które odbędzie się w dniu 16 kwietnia. Śniadanie przewidziane jest na 1000 osób. Honorowym Patronatem jest Prezydent Miasta Łodzi, a patronatem medialnym TVP3 Łódź oraz regionalne gazety.

Nasza szkoła włączy się w organizację tej pięknej imprezy przygotowując świąteczne dekoracje stołów i sali. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o tworzenie i przynoszenie kartek z życzeniami świątecznymi oraz różnych ozdób tj. pisanki, bukiety kwiatów z bibuły itp.

Z góry bardzo dziękuję.

D. Kuzalska

 
         
    Zajęcia muzyczno-ruchowe 02.03.2017  
   

Zajęcia muzyczno-ruchowe „Rusz się śmiało”, które prowadzę w klasie IIe, to cudownie spędzony aktywnie czas z rytmem i muzyką. W miniony poniedziałek gościliśmy na naszych zajęciach Panią Kamilę J. – nauczycielkę przedszkola, ale także instruktor fitness. Pani Kamila pokazała nam nowe układy do ciekawych utworów muzycznych, a my zaprezentowaliśmy swoje muzyczne inspiracje. Był to bardzo aktywny dzień, pełen dobrej energii i wspaniałej atmosfery. Zainspirowani nowościami będziemy bawić się co poniedziałek na zajęciach: „Rusz się śmiało”.

E. Mańko

 
         
    XIV Dzień Europejski 01.03.2017  
   

W dniu 27.02.2017 roku odbył się XIV Dzień Europejski. W tym roku Sherlock Holmes i Doktor Watson poszukiwali Królowej, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Na swojej drodze spotkali D'Artaniana, zespół muzyczny The Beatles, Szkota, a nawet Gutenberga. Wszyscy szukali Królowej. Udało się ją odnaleźć w naszym pięknym kraju - Polsce. Podczas podróży i poszukiwań Sherlock Holmes i Doktor Watson mieli sposobność obejrzeć tradycyjne tańce angielskie w wykonaniu dziewczynek z klas IV a i IV c oraz VI b i VI c. Poszukiwania Królowej były udziałem klasy VI c, chórzystów chóru szkolnego oraz towarzyszących im nauczycieli: Ewy Kubickiej, Jolanty Grabowskiej, Agnieszki Rembowskiej, Doroty Kuzalskiej, Małgorzaty Gęsich, Bujnowicz - Powierza oraz Zuzanny Goljan.

Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ewa Kubicka

 
         
    "Przygoda z przepisami ruchu drogowego" 28.02.2017  
   

24 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łodzi odbyło się podsumowanie zorganizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego - XIV ŁÓDZKIEGO TURNIEJU "PRZYGODA Z PRZEPISAMI RUCHU DROGOWEGO". Turniej miał na celu popularyzowanie przepisów  ruchu drogowego, przygotowanie uczniów do świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, kształtowanie umiejętności obserwacji i oceny sytuacji na drodze oraz podejmowania właściwych decyzji, kształtowanie umiejętności dostrzegania wpływu pór roku na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. Turniej odbywał się w trzech etapach (szkolnym, ogólnołódzkim I stopnia i ogólnołódzkim II stopnia). Komisja Konkursowa oceniała wiedzę uczniów dotyczącą przepisów ruchu drogowego, walory pracy plastycznej oraz walory inscenizacji wiersza. Uczniowie naszej szkoły - Jakub Stelmaszczyk i Kamil Goleń (klasa 3c), którzy za swoją pracę plastyczną "Bezpieczniej z odblaskiem" zakwalifikowali się do III etapu turnieju, ostatecznie w dniu podsumowania zajęli VI miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe kamizelki odblaskowe.

L. Bąk-Kuzańska

 
         
    Konkurs plastyczny 28.02.2017  
   

W XI Konkursie na projekt kartki świątecznej - dar dla hospicjum św. Łazarza w Krakowie wyróżnienie otrzymała Maria Dołęgowska z klasy IIIc.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Drzwi Otwarte 24.02.2017  
   

22 lutego Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym chciałyby rozpocząć edukację w szkole podstawowej. Z okazji zwiedzenia naszej placówki skorzystało bardzo liczne grono przybyłych gości. Rodzice mogli zapoznać się z bazą naszej szkoły. Odbyło się także spotkanie z dyrekcją i wychowawcami przyszłych klas pierwszych. Grono pedagogiczne odpowiadało na liczne pytania związane z funkcjonowaniem szkoły. Dla najmłodszych zorganizowano zabawy ruchowe w sali gimnastycznej. Dzieci bawiły się świetnie. Mamy nadzieję, iż spełniliśmy oczekiwania rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym!

K. Jarkowska

 
         
    Pasowanie na czytelnika 22.02.2017  
   

22 lutego odbyło się uroczyste pasowanie uczniów pierwszych klas na czytelników biblioteki. Poprzedziło je przedstawienie: ,,Zaproszenie do bajki" w wykonaniu uczniów z klasy 5b i 5c. Pierwszoklasiści otrzymali na pamiątkę dyplom pasowania i słodki upominek. Nastąpiło również rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego na rysunek do pierwszej książeczki, wypożyczonej z naszej biblioteki.

Nagrody książkowe otrzymali:

Maja Janiec, Maja Nowakowska i Paulina Wągrowska z klasy 1a

Violetta Oleszczyk, Michał Święconek i Sebastian Zyśk z klasy 1b

Iga Filipczak, Aleksandra Koczorowska i Antosia Ścisłowska z klasy 1c

I. Tymczyj

 
         
    Program eTwinning 22.02.2017  
   

Uczniowie szkoły hiszpańskiej partnerującej naszej szkole w projekcie eTwinning przesłali uczniom klasy VI C i opiekunowi p. Jolancie Grabowskiej film, w którym opowiadają o sobie. Oto nagranie. Program eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół podstawowych w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Korzyści płynące z projektu są wieloaspektowe i wielopoziomowe. Obejmują one: zwiększenie kompetencji językowych, podniesienie umiejętności związanych z wykorzystywaniem nowych technologii, pogłębianie znajomości realiów krajów europejskich oraz zdobycie umiejętności planowania, decydowania i odpowiedzialnego wykonywania zadań.

J. Grabowska

 
         
    Zawody lekkoatletyczne 17.02.2017  
   

16 lutego reprezentacja nasze szkoły wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych Młody Orlen Cup 2017, które jak co roku odbyły się w łódzkiej Atlas Arenie. Już po raz trzeci kilkuset uczniów szkół podstawowych rywalizowało o Puchar Fundacji Caroline B. LeFrak. Zawody miały na celu zweryfikowanie ogólnej sprawności uczniów, ale przede wszystkim rozwijanie w nich sportowej pasji oraz zachęcenie do uprawiania lekkiej atletyki, m.in. poprzez sportową rywalizację i bezpośredni kontakt z najlepszymi lekkoatletami. Ważnym aspektem Młodego Orlen Cup była również możliwość startu uczniów w tym samym obiekcie, na którym po popołudniu rywalizowali utytułowani przedstawiciele "królowej sportu". W zawodach wystartowały 14-osobowe młodzieżowe drużyny z 12 szkół podstawowych z całego woj. łódzkiego. Rywalizowały w czterech konkurencjach – dwóch sztafetach sprintersko-płotkarskich, skoku wzwyż, rzucie piłką lekarską – którym patronowali byli medaliści olimpijscy i świata – Artur Partyka, Marek Plawgo, Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. Uczniowie naszej szkoły zajęli ostatecznie 7 miejsce a za swój występ otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali im zasłużeni sportowcy, reprezentanci Polski. Na koniec nasza reprezentacja stanęła do wspólnego zdjęcia z zasłużonymi lekkoatletami.

Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Graczyk, Skowrońska Natalia, Rasmus Aleksandra, Dałek Szymon, Polinowski Konrad, Rembowski Marcel, Fróg Piotr, Edwards Mateusz, Śmiałkowska Martyna, Śmiechowicz Julia, Weder Maria, Przybylski Marcel, Kaleta Mateusz.

I. Chrolenko

 
         
    Konkurs "Piosenka jest dobra na wszystko" 17.02.2017  
   

15 lutego odbył się w naszej szkole konkurs muzyczny "Piosenka jest dobra na wszystko". Zadaniem dzieci było przygotowanie swojej ulubionej piosenki i zaśpiewanie jej przed szkolną społecznością klas młodszych. Wszyscy chcieli, aby to ich klasa zaprezentowała się najlepiej. I może dlatego jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. Dzieci śpiewały pięknie. Mogliśmy poznać uczniów, dla których muzyka to prawdziwa przyjemność. Szymon Szybiński z klasy IIb zaśpiewał utwór z opery Turandot. A Oskar Hołys z klasy IIIa wykonał piosenkę pt. "Tajemniczy strych". Konkurs urozmaiciły dzieci grające na instrumentach: Konstanty Wójtowski z klasy IIb na wiolonczeli oraz Michał Rupiewicz z klasy IIIa na skrzypcach. Mamy nadzieję, że chłopcy nadal będą rozwijać swój muzyczny talent. Wyróżnienia za piosenkę zdobyły dzieci z klas IIb "Kiedy Babcia była mała", IId w piosence zespołu Bałkanica, IIIb "Zima", IIIc "Witajcie w naszej bajce".

Jolanta Kwiatkowska

 
         
    Szanowni Państwo! 15.02.2017  
   

Miło jest mi poinformować Państwa, że w mamy kolejny sukces w łódzkim konkursie języka angielskiego Skilfuler. Uczniowie p. Jolanty Grabowskiej: Oliwia Stelmach (klasa 4), Jeremi Klimczak i Martyna Krawiecka (klasa 5) oraz Maja Dratkiewicz (klasa 6) awansowali do finału konkursu, który odbędzie się w dniu 10.03.2017 r. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym reprezentantom naszej szkoły.

J. Grabowska

 
         
    Goście w naszej szkole 13.02.2017  
   

W dniach 13-17.02 gościmy w naszej szkole studentów z Gruzji, Indonezji i Chin. Są oni reprezentantami organizacji AIESEC Poland, z którą współpracujemy już od trzech lat. Inicjatorką spotkać z zagranicznymi gośćmi jest p. Jolanta Grabowska, którą wspiera w realizacji Dyrekcja Szkoły oraz zespół anglistów. Studenci prowadzą zajęcia w języku angielskim dotyczące ich krajów, kultury, tradycji. W ten sposób umożliwiają oni naszym uczniom bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Uczniowie mają okazję sprawdzić swoje umiejętności, przełamać opór przed mówieniem, wykorzystać to, czego się nauczyli na zajęciach w praktyce. Czas pozaszkolny studenci spędzają na zwiedzaniu naszego wspaniałego miasta. Noclegi podczas pobytu w Łodzi zapewniają naszym gościom rodzice jednego z uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Państwu Jarugom za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.

Oto kilka zdjęć z zajęć oraz krótkie filmiki z dzisiejszych lekcji.

FILMIK 1: prezentujący fragment lekcji i uczniów zadających pytania studentowi z Indonezji.

FILMIK 2: pokazujący Alę, która odważyła się zmierzyć z gruzińskimi łamańcami językowymi.

FILMIK 3: ukazujący uczniów klasy VB uczących się powitań i pożegnań w języku indonezyjskim.

J. Grabowska

 
         
    Szanowni Państwo! 11.02.2017  
   

W minionym tygodniu nasza szkoła wzbogaciła się o 70 wspaniałych książek w języku angielskim, które już wkrótce będzie można wypożyczać z biblioteki szkolnej. Książki te zostały zakupione przez Dyrekcję Szkoły w ramach projektu READ ON. Projekt ten powstał z myślą o wsparciu polskiej szkoły w działaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci od najwcześniejszych lat. Ideą projektu jest zachęcanie do czytania i wyrobienie nawyku czytania poprzez dobór lektur o odpowiedniej tematyce i na odpowiednim poziomie trudności dostosowanym do indywidualnych możliwości każdego dziecka. Marzeniem pomysłodawczyni uczestnictwa w projekcie p. Jolanty Grabowskiej jest, aby uczniowie czytali książki w języku obcym zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i rozwijali kompetencje czytelnicze zgodnie z aktualnym poziomem znajomości języka. Zachęcamy uczniów do wypożyczania książek i rozwoju językowego w zaciszu domowym.

 

J. Grabowska

 
         
    Turniej szachowy 11.02.2017  
   

W czwartek 9 lutego w naszej szkole rozegrany został Międzyszkolny Turniej Szachowy projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, którego byliśmy głównym organizatorem (pan Michał Lotka). Wsparcie techniczne w postaci zegarów szachowych i osoby sędziego głównego, pana Piotra Straupisza, zapewniła Szkoła Szachowa „Szach-Mat”.

W zawodach startowało 36 uczniów z pięciu szkół. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, z tempem gry P - 10 minut na partię. Zawodnicy startowali w dwóch grupach, w zależności od stażu w projekcie (pierwszy lub drugi rok nauki gry w szachy). Osobną klasyfikację prowadzono dla dziewcząt i chłopców.

Dla wielu dzieci było to nowe doświadczenie, ponieważ brali udział w swoich pierwszych zawodach szachowych. Były zarówno łzy szczęścia, jak i gorycz przegranej. Ale wszyscy uznali rywalizację za udaną, i chętnie wezmą udział w kolejnych szachowych wyzwaniach. A te nastąpią już niedługo, ponieważ kolejne szkoły zgłosiły chęć organizacji kolejnych zawodów. To daje możliwość uczniom projektu, na rozwój wytrwałości, cierpliwości, koncentracji i sportowych emocji poprzez udział we współzawodnictwie.

Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów (po 2 z klas I a i I c oraz 4 z klasy II d), w których zajęcia prowadzi pan Michał Lotka.

Wyniki turnieju:

Kategoria chłopców (drugi rok nauki w projekcie):

I miejsce Szymon Sokołowski - Szkoła Podstawowa nr 7;

II miejsce Piotr Kospin - PSP Mileszki;

III miejsce Dawid Michalski - Szkoła Podstawowa nr 169

Kategoria dziewcząt (drugi rok nauki w projekcie):

I miejsce Maja Pietras - Szkoła Podstawowa z Bełdowa;

II miejsce Wiktoria Panek - Szkoła Podstawowa nr 169;

III miejsce Wiktoria Grzelązka - Szkoła Podstawowa z Bełdowa

Kategoria chłopców (pierwszy rok nauki w projekcie):

I miejsce Dominik Tyburski - Szkoła Podstawowa nr 174;

II miejsce Patryk Gliszczyński - Szkoła Podstawowa nr 174;

III miejsce Michał Zajączkowski - Szkoła Podstawowa nr 174;

Pozostali nasi uczniowie startowali ze zmiennym szczęściem zajmując miejsca IV, V, VI w kategorii pierwszy rok nauki w projekcie, a także X, XI i XVIII w drugiej kategorii.

Wszystkim uczniom gratulujemy dobrej postawy, zdobycia nowych doświadczeń i życzymy dalszych sukcesów.

M. Lotka

 
         
    Warsztaty "Majsterkowo" 11.02.2017  
   

9 lutego uczniowie klasy IId wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo”, przeprowadzonych w sklepie Castorama. Dzieci, pod okiem specjalisty wykonały drewniany pociąg. Wspólne majsterkowanie dostarczyło mnóstwa radości, gdyż uczniowie samodzielnie montowali, łączyli, zbijali elementy. Zajęcia rozbudziły zainteresowanie majsterkowaniem. Wytwory swojej pracy dzieci zabrały do domu. Ponad to otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy sklepowi Castorama za organizację zajęć.

K. Kucharska

 
         
    Warsztaty "Majsterkowo" 09.02.2017  
   

7 lutego uczniowie klasy IIe udali się na wycieczkę do Castoramy środkami komunikacji miejskiej. Ideą warsztatów Majsterkowo jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Zima to czas trudny dla ptaków, dlatego też dzieci postanowiły zadbać o nie i zrobić prawdziwą ptasią ucztę w nowych karmnikach. Wykonały je dla ptaków z drewnianych elementów przy pomocy gwoździ i młotków. Karmniki zostaną pomalowane przez uczniów i zaopatrzone w pokarm. Była to bardzo ciekawa, a przede wszystkim praktyczna wycieczka, która rozbudziła pasję dzieci do majsterkowania.

E. Mańko

 
         
    "Porozmawiaj z babcią lub dziadkiem o ..." 08.02.2017  
   

We wtorek 7 lutego już po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 54 w Łodzi odbył się uroczysty finał konkursu "Porozmawiaj z babcią lub dziadkiem o...". Podczas spotkania nagrodzonych uczniów, ich babć i dziadków, rodziców oraz nauczycieli mogliśmy podziwiać występ dzieci z II klasy, którym akompaniowała akordeonistka. W tym roku uczestnicy konkursu przygotowali zapis rozmowy o spotkaniach rodzinnych z dzieciństwa babć i dziadków. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, startujący pod opieką pani Anny Błoch, Tymoteusz Krakowski (6c) oraz Julia Jerominko (5b) zajęli ex aequo II miejsce. W rywalizacji wzięło udział 14 szkół. Gratulujemy!

A. Błoch

 
         
    "Budząca się szkoła" 06.02.2017  
   

Z radością informujemy, że wraz z początkiem lutego nasza szkoła dołączyła do inicjatywy "Budząca się Szkoła", której celem jest propagowanie kultury uczenia się opartej na rozwoju potencjału uczniów, nauczycieli i szkół. Nie ma jednego modelu budzącej się szkoły, ale istnieje jej budzące DNA, w które nasza szkoła bardzo dobrze się wpisuje. Jesteśmy jedną z trzech łódzkich szkół, będących na mapie budzących się szkół. W całej Polsce jest ich około 30.

Dołączenie do ,,Budzącej się Szkoły" to docenienie naszej wieloletniej pracy nastawionej na wszechstronny rozwój naszych uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb oraz często stosowanych innowacyjnych i niekonwencjonalnych metod pracy z dziećmi. Ponadto Szkoła Podstawowa nr 7 jest jedną ze szkół założycielskich pierwszego w Polsce Klubu Budzących się Szkół....w drodze w Łodzi. Mamy nadzieję, że ta wspólna droga będzie dla nas inspiracją do dalszych zmian.

Wszystkich, którzy chcą zapoznać się z ideą ,,Budzącej się Szkoły" zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej inicjatywy.

M. Papuga

 
         
    Wystawa prac plastycznych 05.02.2017  
   

W lutym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Reymonta (filia nr 8) w Łodzi można podziwiać piękne zimowe prace uczniów naszej szkoły. Wystawa nosi tytuł "W zimowym nastroju".

A. Kociołek

 
         
    Podsumowanie I półrocza 31.01.2017  
   

W dniu 30.01.2017 r. odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki nauczania, w klasach IV-VI, w I półroczu roku szkolnego 2016/2017.

Dyrektor szkoły nagrodził dużą grupę uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce cennymi nagrodami książkowymi oraz słodkościami. Trzy klasy, które osiągnęły najwyższe średnie oraz klasa z najlepszą frekwencją otrzymały z rąk Dyrektora szkoły słodkie upominki.

Nauczyciel zajęć technicznych podsumował III Konkurs na makietę „Bezpieczna droga do szkoły – Bezpieczne skrzyżowanie”. Uczniom, których prace zostały wyróżnione i nagrodzone wręczono upominki.

M. Lotka

 
         
         
   

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii

 
         
    Piłka siatkowa - rozgrywki w Łodzi 13.01.2017  
   

W grudniu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach Łodzi w piłkę siatkową. Pierwsze cztery mecze rozegrali w ramach eliminacji i zakwalifikowali się do ćwierćfinału, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Kolejny etap również dał chłopcom awans i znaleźli się w półfinałach Łodzi. Na tym etapie zmierzyli się z bardzo mocną, utytułowaną drużyną SP 56 (Mistrzostwo Polski, I miejsce w turnieju międzynarodowym), z którą rozegrali wspaniały, pełen emocji mecz. Przegrali, ale w pięknym stylu, a gra była na wyrównanym poziomie. Kolejny mecz, który stanowił o awansie do finału, niestety także był naszą porażką. W pierwszym secie nasza drużyna przegrała, drugi set należał do nas, a w trzecim, ostatnim przegraliśmy na przewagi 14 do 16. To spotkanie było bardzo dramatyczne, pełne zwrotów akcji, niezwykle nerwowe. Wielka szkoda, że chłopcom nie udało się awansować do kolejnego, ostatniego już na poziome miasta Łodzi etapu rozgrywek, jakim jest finał. Dziękujemy całej reprezentacji za wspaniałą postawę, za „grę do ostatniej piłki, do ostatniego punktu” i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

Naszą reprezentację stanowili chłopcy z klas VI b i VI c w składzie: Krakowski Tymon, Kawa Szymon, Przybylski Marcel, Wilczek Bartek, Stempień Mateusz, Cendrowski Tymon, Sienkiewicz Sergiusz, Misiak Oskar, Gandecki Oliwier, Nadaj Kuba.

I.Chrolenko

 
         
    Wystawa zwierząt 13.01.2017  
   

W dniu 12 stycznia na sali gimnastycznej odbyła się Wystawa zwierząt. Swoimi pupilkami zechciało pochwalić się ponad 50 uczniów. Mogliśmy obejrzeć świnki morskie, chomiki, koty, ślimaki australijskie, agamę brodatą, króliki i piękną papugę. Zainteresowanie było olbrzymie, wszystkie klasy według wyznaczonego grafiku oglądały wspaniałe zwierzątka. Jest to zawsze bardzo oczekiwane wydarzenie w naszej szkole, które odbywa się co 2 lata.

Zobacz zdjęcia...

Dziękujemy za chęć pochwalenia się wspaniałymi zwierzątkami.

D. Kuzalska

 
         
    Tydzień Kultury Brytyjskiej 13.01.2017  
   

Ludwig Wittgenstein napisał niegdyś, że „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, a nam jako społeczności szkolnej bardzo zależy na wzbogacaniu świata naszych uczniów o inność, odmienność i piękno z tego płynące. Właśnie dlatego, już po raz kolejny, zespół anglistów SP7 przygotował wraz ze swoimi uczniami i rodzicami tydzień kultury brytyjskiej. Głównym celem organizatorów było przybliżenie naszym podopiecznym Wielkiej Brytanii i uzmysłowienie im, że nauka języka umożliwia podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc na własną rękę, bez konieczności wydawania astronomicznych kwot. Podczas tego tygodnia uczniowie mieli okazję poczytać książki w języku angielskim, obejrzeć pamiątki z wysp przywiezione przez uczniów naszej szkoły czy wypowiedzieć się w języku angielskim na tablicy „Speaker’s Corner”. Dodatkową atrakcją było angielskie parzenie herbatki i kosztowanie smakołyków z symbolami brytyjskimi np. babeczek z flagą brytyjską czy galaretki w kształcie flagi zwanej przez Brytyjczyków Union Jack.

Kierujemy ogromne podziękowania do wszystkich pomagających w organizacji tego tygodnia. Bardzo dziękujemy za wszelkie eksponaty, które mogliśmy podziwiać na wystawie. Szczególne podziękowania dla uczniów i rodziców zaangażowanych w przygotowanie brytyjskiego poczęstunku: Oskara Grzegorczyka, Marka i Marty Majchrowiczów, Julii Jerominko oraz Miłosza Malinowskiego. Z dumą ogłaszamy, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, tydzień brytyjskiej okazał się wielkim sukcesem i z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczną edycję wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego tygodnia oraz przeczytania artykułu dotyczącego nauczania kultury kraju w nauce języka.

E. Kubicka

J. Grabowska

K. Bujnowicz-Powierza

 
         
    Ogólnołódzki Konkurs "Zabawka ze skrawka" 12.01.2017  
   

Dnia 11 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie XIII edycji Ogólnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Zabawka ze skrawka". Wzięło w niej udział 15 szkół (SP 4, 190, 6, 36, 19, 79, 7, 120, 125, 37, 174, 24, 10, 152, SP w Karlinie). Uczniowie i rodziny łódzkie wykonały 223 zabawki metodą rękodzieła. Każda zabawka jest niepowtarzalna.

W konkursie przyznano 26 nagród i 19 wyróżnień. Uczniowie naszej szkoły, którzy  otrzymali nagrody to: Lena Mosiołek z kl. IIa, Marcelina Nastarowicz z kl. IIe i Oliwia Jaworska z kl. IVc oraz wyróżnienia: Lila Czekalska z kl. IVc, Nikodem Cebula z kl. IVb i Zuzanna Boruch z kl. VIb.

Gratulujemy!!!

Wszystkie zabawki zostały przekazane dla chorych dzieci ze Szpitala im. Marii Konopnickie w Łodzi, jako prezenty z okazji świąt Bożego Narodzenia.

A. Zalewska

 
         
    Szkolny konkurs plastyczny - "Ogrody Edenu". 12.01.2017  
   

Zakończył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Plastycznego - Ogrody Edenu, którego tematem był "Obraz raju w kulturach i religiach świata".

I miejsce - Gabrysia Raczyńska kl. IVc i Agata Ziemniak z kl. VIb;

II miejsce - Jagoda Rosiak kl. IVc i Igor Moskwa kl. VIa;

III miejsce - Hanna Zarzycka kl. IVc;

wyróżnienia - Amelia Kawa kl. IVc Jakub Lebioda kl. IVc, Anna Raszewska kl. IVc i Agata Słodkowska kl. IVd.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Zabawa karnawałowa 10.01.2017  
   

W dniu 9 stycznia w godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka karnawałowa dla dzieci z klas 4 - 6. Wiele dzieci przyszło przebranych, pojawili się: piraci, kotki, Pipi, kaczorki, Drakula i inne osobliwości. Odbył się konkurs na najciekawsze przebranie - wyznacznikiem była siła oklasków pozostałych dzieci. Wszystkie przebrane dzieci otrzymały słodkie nagrody. Następna taka zabawa już za rok.

D. Kuzalska

 
         
    "Bombka dla Dzieciątka" 09.01.2017  
   

Dnia 8 stycznia 2017 r. w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs parafialny "Bombka dla Dzieciątka" zorganizowany przez Akcję Katolicką. Gościem specjalnym był Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci obrazkami i cytatami Pisma Świętego. Uczestnicy konkursu losowali nagrody. Nagrodę specjalną za największą bombkę zdobyła Marysia Siekacz z klasy IVb.

Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Neurodydaktyka języka 07.01.2017  
   

Podczas nauki języka ważne jest łączenie procesu nabywania wiedzy z emocjami. Od dawna wiadomo, że wszystko, co zaskakujące, nietypowe, nieznane, przyciąga uwagę uczniów. Zgodnie z filozofią Marzeny Żylińskiej, eksperta w dziedzinie neurodydaktyki: „Najistotniejszym elementem i warunkiem osiągnięcia sukcesu jest niewątpliwie odwołanie się do ciekawości poznawczej uczniów, drugim, nie mniej ważnym bezpieczna i przyjazna atmosfera.” Z tej właśnie przyczyny, uczniowie podczas kółka języka angielskiego dla klas piątych prowadzonego przez p. Jolantę Grabowską, powtarzali ostatnio słownictwo z kategorii „Christmas” w sposób zupełnie inny, nieszablonowany, pozwalający na rozwijanie umiejętności językowych i interpersonalnych. Pani Jola zaproponowała uczniom wykorzystanie do nauki znanych im z domu pacek na muchy. Zabawy było co nie miara, a słowa takie jak „the North Pole,” „a candy cane,” „a reindeer,” „a carol” czy „a cracker,” nie są już dla uczniów obce. Kolejną nietuzinkową propozycją było wykorzystanie zaadaptowanej na potrzeby uczniów przez p. Jolę gry Dobble. W ten sposób uczniowie przypomnieli sobie słowa takie jak „a skipping rope,” „an elf,” „a snowflake” i wiele innych. Skoro więc idąc ulicą nie zwracamy uwagi na normalnie wyglądających przechodniów, ale z pewnością zapamiętamy ubranego w wielokolorowy strój clowna, zajęcia wykorzystujące niekonwencjonalne metody nauczania z pewnością zapadną uczniom w pamięć, a słowa z kategorii „Christmas” już na dobre zakorzenią się w pamięci długotrwałej, co jest celem p. Joli.

J. Grabowska

 
         
    Konkursu "Check Your English 2016" 05.01.2017  
   

Wyniki Konkursu z języka angielskiego: " Check Your English 2016"

I miejsce: Szymon Grodzicki klasa IV C

II miejsce: Nikodem Cebula klasa IV B

III miejsce: Agata Słodkowska klasa IV D

Gratulacje dla zwycięzców!

Zespół anglistów.

 
         
    Wigilia dla samotnych 03.01.2017  
   

Organizatorem Wigilii dla samotnych, która odbyła się 24 grudnia w Hali Expo była Fundacja Wolne Miejsca przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Impreza zaplanowana była na 1000 osób.

Nasza szkoła wsparła organizację WIGILII DLA SAMOTNYCH poprzez przygotowanie i przekazanie 30 stroików, 55 kartek z życzeniami oraz różnych kolorowych ozdób świątecznych na choinki i stoły. Wszystkie przedmioty zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów z naszej szkoły. Dzięki nim podczas Wigilijnej kolacji stoły przybrały odświętny charakter. Każdy z obecnych na spotkaniu gości otrzymał świąteczną kartkę, dzięki której mógł poczuć się wyjątkowo.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom,
którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego,
wyjątkowego wieczoru.

D. Kuzalska

 
         
    Pomoc dzieciom z Rodzinnego Domu Dziecka 03.01.2017  
   

Od wielu lat Samorząd Uczniowski naszej szkoły współpracuje z trzema Domami Dziecka angażując się w liczne zbiórki i pomoc dla przebywających w nich dzieci.

Przez ostatnie dwa miesiące zbieraliśmy na terenie naszej szkoły środki czystości dla dzieci z zaprzyjaźnionego Rodzinnego Domu Dziecka. Dzięki hojności naszych uczniów udało nam się zebrać prawie 300 mydełek, wiele litrów mydła w płynie, pond 100 past do zębów, szczoteczki do zębów, 50 kg proszku do prania, chusteczki higieniczne, płyny do kąpieli, płyny do zmywania, mleczka do czyszczenia, bluzki, gąbki i trochę słodyczy.

Otrzymaliśmy piękne podziękowanie, stroik na stół, cudowną kartkę świąteczną z życzeniami zrobioną własnoręcznie oraz pierniczki i pyszne ciasto od dzieci i rodziców z Domu Dziecka.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na wielu darczyńców z naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tę świąteczną zbiórkę.

 

D. Kuzalska

 
         
    Drodzy Rodzice!    
   

„Podzielić się opłatkiem,

powiedz mi, co to znaczy?

- To dobrze życzyć innym

i wszystko im wybaczyć”

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zanim ubierzemy choinkę i usiądziemy do wigilijnego stołu, cieszmy się radosną atmosferą przygotowań do dnia Pańskiego Narodzenia. Upominki, świąteczne dekoracje i tradycyjne potrawy to tylko sposób wyrażenia czegoś ważniejszego, podkreślenia wartości nadających życiu sens.

Przyjmijcie życzenia wielu szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech te święta będą pełne nadziei, spokoju i pogody, a rok 2017 przyniesie zdrowie, radość i pomyślność.

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich

 
         
    Konkurs plastyczny klasy I - III 22.12.2016  
   

W dniu 22 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Świąteczny stroik". Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Jury przyznało wyróżnienia za wykorzystanie nietypowych materiałów do wykonania swojej pracy.

Wyróżnienia zdobyli: Szymon Szybiński - kl. IIb, Zuzanna Włodarska - kl. IIIa, Weronika Smęda - kl. IIIb, Julia Stawicka - kl. IIe, Aleksandra Matyja - kl. IIIc, Wiktor Brociek - kl. IIe, Angelika Świętosławska - kl. IIIc, Marcelina Nastarowicz - kl. IIe, Bartosz Halkiewicz - kl. Ia, Wiktor Gorgoń - kl. IIe, Zuzanna Goździkowska - kl. IIIc, Gabriela Denys - kl. Ic, Kajetan Pietrzak - kl. Ic, Bartek Pacholczyk - kl. Ib.

Stroiki z wykorzystaniem tradycyjnych ozdób wykonały: Wiktoria Brociek - kl. IIe, Lena Mosiołek - kl. IIa, Julia manowiecka - kl. Ic, Aleksandra Banasiak - kl. IIb, Marcin Dmowski - kl. IIIa, Weronika Sak - kl. IIIc, Antek Bieńkiewicz - kl. IIc, Katarzyna Bolimowska - kl. IIIc, Iga Filipczak - kl. Ic,

Dziękujemy dzieciom za piękny gest. Przekazały one swoje prace organizatorom Wigilii dla samotnych czyli Fundacji Wolne Miejsca przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Stroiki były ozdobą stołu wigilijnego podczas kolacji, która odbyła się 24 grudnia w Hali Expo w Łodzi.

Jolanta Kwiatkowska

 
         
    Podsumowanie grudniowych konkursów 22.12.2016  
   

Podczas tegorocznych Jasełek szkolnych, jak co roku, podsumowane zostały konkursy świąteczne zorganizowane w naszej szkole. Wszystkie zorganizowane zmagania plastyczne i muzyczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy szerokie grono wyróżnionych i nagrodzonych osób. Jest to także okazja do zaprezentowania talentów, których jak się okazuje w Siódemce nie brakuje:) Cieszymy się z tego ogromnie i życzymy dalszych artystycznych wyzwań i postępów!

 

W I szkolnym konkursie kolęd przyznano następujące wyróżnienia i nagrody:

W kategorii wokalnej:

I miejsce zajęła Iza Jasińska z kl. VI b

II miejsca zajęły ex aequo Ola Rasmus i Ola Ostrowska kl. IV b

III miejsca zajęli: Angelika Edwards kl. Vb oraz duet Aleks Heske i Kuba Wawerek kl. IVa

Nagrodę specjalną w tej kategorii otrzymał duet wokalno- instrumentalny - Julia Krawczuk i Jeremi Klimczak kl. Vc.

 

W kategorii instrumentalnej:

I miejsce zajęło duo instrumentalne - Patrycja Wyka i Oliwia Solarska kl. VI c

II miejsca zajęły ex aequo Jagoda Rosiak kl. IVc i Malwina Ciechanowska kl. VId

III miejsce zajął Bartek Świerkowski z kl. Va

Nagrody specjalne w tej kategorii otrzymały ex aequo Gabrysia Raczyńska kl. IVc i Inga Grzegorczyk kl. Vd.

Gratulujemy sukcesów i talentów!

 

W szkolnym konkursie na kartkę świąteczną z okazji Świąt Bożego Narodzenia przyznano wśród uczniów klas I – III wyróżnienia dla: Igi Filipczak kl. Ic, Szymona Szybińskiego kl. IIb, Weroniki Sak kl. IIIc oraz Zuzi Goździkowskiej kl. IIIc.

Przyznano także nagrodę specjalną dla Kasi Bolimowskiej z kl. III c.

Wśród uczniów klas IV – VI wyróżnienia za kartki bożonarodzeniowe otrzymali: Amelia Ochlanek kl. IVa, Ola Ostrowska kl. IVb, Lila Czekalska kl. IVc, Zuzia Kopczyńska kl. IVc, Klara Klesper kl. Va, Tymek Pawełczyk kl. Va, Paweł Weder k. Vb, Kuba Waraczewski kl. Vd, Adrian Stańczyk kl. VIa, Gabrysia Fornal kl. VI d, Weronika Pastuszczak kl. VI d.

Nagrodzono zaś kartki świąteczne: Aleksa Heske kl. IVa, Dominiki Skrzypek kl. IVc, Adama Kacprzaka kl. IVc, Julii Rogowskiej kl. IVb, Oliwii Kormaniak kl. IVb

Gratulujemy wspaniałych prac i życzymy dalszych plastycznych sukcesów!!!

Z. Goljan

 
         
    Jasełka 2016 22.12.2016  
   

Dnia 22 grudnia 2016 r. uczniowie klasy VI c z wychowawczynią panią Jolantą Grabowską oraz przygotowani przez panią Małgorzatę Gęsich i panią Dorotę Misztelę uczniowie: grająca na flecie Inga Grzegorczyk z kl. V d, grający na gitarze Jeremi Klimczak z V c, śpiewająca Izabella Jasińska z kl. VI b i Julia Krawczuk z kl. Vc oraz śpiewający Jakub Łabieniec z kl. VI c przedstawili widowisko bożonarodzeniowe. Dzieci pięknie wprowadziły nas w świąteczny nastrój, pokazały jak wygrać dobro i złożyły świąteczne życzenia. Na zakończenie ogłoszono podsumowanie konkursów i rozdano nagrody i wyróżnienia.

A. Zalewska

 
         
    Szkolny konkurs historyczno-plastyczny 22.12.2016  
   

Szkolny konkurs historyczno-plastyczny

"Józef Piłsudski w oczach dziecka"

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny poświęcony postaci Józefa Piłsudzkiego i jego działalności. Na konkurs wpłynęły 22 prace. Niektóre z nich można było podziwiać na tablicy Koła historii i kultury Kresów Wschodnich. Wszystkie prace były twórcze, oryginalne i wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa, składająca się z p. Doroty Miszteli, p. Zuzanny Goljan oraz p. Heleny Kobus, miała bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze prace. Zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych - uczniowie z klasy I - III oraz IV - VI.

Klasy I-III

I miejsce - Aleksandra Juraszczyk, kl. II e

II miejsce - Marcin Dmowski, kl. III a

III miejsce - Gabriela Denys, kl. I c

Wyróżnienie: Maciej Możdżeń, kl. I a; Ignacy Sierakowski, kl. III d

Klasy IV-VI

I miejsce - Julia Gębka, kl. IV c

II miejsce - Jakub Wawerek, kl. IV a

III miejsce - Malwina Nastarowicz, kl. IV d

Wyróżnienia: Kamil Wróblewski, kl. V c; Klesper, kl. V a; Marek Majchrowicz, kl. VI c

H. Kobus

 
         
    Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły" 22.12.2016  
   

W III Szkolnym Konkursie „Bezpieczna droga do szkoły” na makietę obrazującą zarówno przejścia dla pieszych, jak i skrzyżowania oraz prawidłowe zasady poruszania się po nich, wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Łącznie wpłynęło 25 prac. Ponad połowa z nich reprezentowała bardzo wysoki poziom merytoryczny, jak i estetyczny. Uczniowie naszej szkoły wykazali się znajomością różnorodnych technik plastycznych, jak również zastosowali bardzo zróżnicowane materiały do ich wykonania.

Jury konkursu przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Adrian Stańczyk kl. 6A, Igor Kołodkiewicz kl. 5D.

II miejsce – Jakub Sienkiewicz kl. 5B, Jakub Wawerek kl. 4A.

III miejsce – Nina Różycka i Martyna Śmiałkowska kl. 5C.

Wyróżnienia: Jeremi Klimczak i Julia Krawczuk kl. 5C; Amelia Wojciechowska i Oskar Mikołajewski kl. 5C; Marek Majchrowicz kl. 6C; Julia Turek kl. 4C.

Wszystkim uczniom gratulujemy wysokiego poziomu prac i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

M. Lotka

 
         
    Warsztaty świąteczne 21.12.2016  
   

W ramach aktywności w Kole Plastycznym uczennice klas VI c i VI d postanowiły przygotować uczniom klas młodszych propozycje ciekawych świątecznych działań plastycznych.

I tak, w dniu 15 grudnia Alicja Bielawska i Amelia Bułajewska z klasy VI c udały się na zajęcia do klasy II c i zabrały dzieci w magiczną podróż do zimowej krainy miękkiej jak wata i srebrzyście lśniącej jak folia aluminiowa. Podopieczni p. Doroty Skrobek stworzyli pod okiem uczennic bardzo ciekawe kompozycje!

Natomiast w dniu 20 grudnia, uczennice klasy VI d, Hania Malinowska i Julia Śmiechowicz, wszczęły wraz z uczniami klasy II e poszukiwania św. Mikołaja, a w tym celu dzieci przedstawić miały, jak naprawdę według nich wygląda święty. Co jak się okazało wcale nie jest takie oczywiste. Więcej...

Z. Goljan

 
         
    Bombki 21.12.2016  
   

Uczniowie naszej szkoły przygotowali ponad 80 bombek na dekorację bożonarodzeniową w kościele pw. świętego Franciszka z Asyżu. Wspaniale!!!

A. Zalewska

 
         
    Klasowe jasełka 19.12.2016  
   

Tym razem klasa III b mogła sprawdzić się na szkolnej scenie. 16 grudnia Dzieci przedstawiły swoim Rodzicom klasowe jasełka. Każdy dostał rolę i solidnie się do gry przygotował. Były również życzenia, upominki i prezenty od Mikołaja. A na koniec pyszne ciasta przygotowane przez Mamy oraz inne słodkości.

Dziękujemy Mikołaju :)))

J. Kwiatkowska

 
         
    Polisensoryczne nauczanie 16.12.2016  
   

Polisensoryczne nauczanie na lekcjach języka angielskiego

Arthur G. Draper oraz Gerald H. Moeller w jednej ze swoich książek napisali: „Myślimy słowami i z tej właśnie przyczyny, aby usprawnić myślenie, nauczamy słownictwa”. Obecnie na języku angielskim klasy czwarte prowadzone przez p. Jolantę Grabowską zmagają się z długą listą przymiotników dotyczących cech charakteru oraz wyglądu. Nauka tych słówek nie jest prosta, ale od czego mamy technologie. Dzięki używanej na zajęciach języka angielskiego aplikacji kahoot!, wszyscy uczniowie wiedzą już, że „ginger” to po angielsku „rudy”, a słowo „bald” czyli „łysy” poznali na podstawie załączonego do slajdu zdjęcia popularnego piłkarza o nazwisku Pazdan. Aplikacja kahoot! cieszy się wśród uczniów nie lada popularnością. Jest to aplikacja wykorzystująca telefony komórkowe do nauki języka, ale nie tylko. Uczniowie pracują w parach, w grupach. Ich zadaniem jest debatowanie na temat udzielanych na ekranie telefonów komórkowych poprawnych odpowiedzi, dzięki czemu uczą się współpracy, ale także zdrowego współzawodnictwa. Oto kilka zdjęć z zajęć w klasie 4b.

Jeżeli chcą Państwo spróbować zagrać z dziećmi w domu, zapraszamy tutaj. Państwa pociechy wyjaśnią jak grać.

J. Grabowska

 
         
    Igrzyska Młodzieży Szkolnej - szachy 15.12.2016  
   

Dnia 14.12 rozegrane zostały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Finały Województwa Łódzkiego w szachach Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Turniej rozgrywany był w Sieradzu w Szkole Podstawowej nr 9. Były to zawody drużynowe, przeprowadzone systemem szwajcarskim w 7 rundach.

Nasza szkoła startował na tym poziomie po raz pierwszy. Reprezentantami naszej placówki byli uczniowie uczęszczający na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego pod opieką pana Michała Lotki. W zawodach wystawiliśmy drużynę, która zdobyła wcześniej Drużynowe Mistrzostwo Łodzi.

Drużyna w składzie:

1. Kajetan Madej, klasa 5a;

2. Bartosz Bernacki, klasa 6a;

3. Kamil Januszewski, klasa 5c;

4. Zuzanna Goździkowska, klasa 3c

zajęła w tych zawodach IX miejsce, grając wielokrotnie z dużo silniejszymi rywalami.

To ogromny sukces uczniów SP 7 w tej dyscyplinie sportu. Mamy nadzieję na kolejne dobre starty naszych uczniów zarówno w zawodach indywidualnych, jak i drużynowych.

M. Lotka

 
         
    Warsztaty plastyczno-techniczne 15.12.2016  
   

W grudniu uczniowie z klasy II e spotkały się ze swoimi rodzicami i rodzeństwem na przedświątecznych warsztatach plastyczno-technicznych. W rodzinnej atmosferze, przy akompaniamencie kolęd powstały pełne uroku lampiony przy wykorzystaniu słoików, świeczek, ale i sznurków, małych ozdób świątecznych, kawy, brokatu i różnych innych dodatków. Życzymy mile spędzonych świąt w ciepłej atmosferze przy blasku świec. Zobacz zdjęcia!

E. Mańko

 
         
    Mistrzowie Kodowania 14.12.2016  
   

Na cotygodniowych zajęciach koła informatycznego prowadzonego w ramach projektu Mistrzowie Kodowania tworzyliśmy animowaną kartkę świąteczną. oto nasze prace: kartka świąteczna 1, kartka bożonarodzeniowa 2.

M. Gęsich

 
         
    Konkurs ogólnołódzki 13.12.2016  
   

W Ogólnołódzkim konkursie "Jak być szczęśliwym w rodzinie?" laureatką części literackiej klas I - III została Ola Juraszczyk z klasy II e, a w części plastycznej wyróżnienie uzyskała Gabriela Denys z klasy I c. Gratulujemy!!!

A. Zalewska

 
         
    Wyniki konkursu Skilfuler z j. angielskiego 13.12.2016  
   

Szanowni Państwo!

Miło jest nam poinformować, że w ostatnim czasie odbył się w szkole pierwszy etap konkursu międzyszkolnego Skilfuler z języka angielskiego dla klas IV, V oraz VI. Konkurs sprawdzał umiejętności w zakresie czytania, pisania i reagowania językowego w języku angielskim. Konkurs cieszył się w szkole nie lada frekwencją. Chcielibyśmy ogłosić zwycięzców konkursu.

W klasach czwartych:

I miejsce: Hanna Grzybowska (kl. IV B), Oliwia Stelmach (kl. IV A) – opiekun p. J. Grabowska

II miejsce: Szymon Grodzicki (kl. IV C) – opiekun p. K. Bujnowicz-Powierza.

W klasach piątych:

I miejsce: Jeremi Klimczak (kl. V C)

II miejsce: Martyna Krawiecka (kl. V C)

III miejsce: Angelica Edwards (kl. V B)

Opiekunem klas piątych jest p. J. Grabowska

W klasach szóstych:

I miejsce: Maja Dratkiewicz (kl. VI C ) - opiekun p. J. Grabowska; Julia Śmiechowicz (kl. VI D) – opiekun p. E. Kubicka

II miejsce: Danuta Iżel (kl. VI C ) - opiekun p. J. Grabowska.

Uczniowie będą reprezentowali szkołę w drugim etapie konkursu na terenie SP 109 w Łodzi w dniu 13.01.2017 r. Trzymamy kciuki za naszych zwycięzców.

J. Grabowska

 
         
     „MIKOŁAJKI 2016” 13.12.2016  
   

XXVIII ZAWODY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ

„MIKOŁAJKI 2016” Łódź, dn. 9-10.12.2016 r.

9 – 10 grudnia w hali MOSiR przy ul. Karpackiej 61 odbyły się zawody gimnastyczne dziewcząt i chłopców zorganizowane z okazji Mikołajek. Honorowy patronat nad zawodami objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.

Zawody rozpoczęły się pokazem tanecznym przygotowanym przez p. Michała Lotkę następnie dzieci pięknie zaśpiewały hymn państwowy i szkolny. Po hymnie sędzina główna zawodów Klaudia Woźniak odczytała słowa ślubowania dla klasy pierwszej. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Pani Agnieszka Rembowska Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „SP7”. Naszymi gośćmi byli Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi Pan Tomasz Trela, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Pan Marek Kondraciuk, Inspektor Wydziału Edukacji UMŁ Pani Iwona Kurczewska, Dyrektor MOSiR Pan Eryk Rawicki oraz współorganizator imprezy Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi Pan Jarosław Krajewski.

 Więcej...

A. Rembowska

 
         
    Lekcja języka angielskiego 09.12.2016  
   

7 grudnia w klasie IV D odbyła się lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem elementów nauczania kształtującego. Lekcja miała charakter lekcji kulturowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczniowie poznali Brytyjską Rodzinę Królewską. Podczas zajęć uczniowie byli aktywizowani do pracy w parach i grupach. Uczniowie uczyli się przez przeżywanie i działanie co bardzo mocno wpłynęło na ich aktywność i zaangażowanie. Dodatkową atrakcją lekcji była podsumowująca interaktywna gra dydaktyczna. Same pozytywne wrażenia po lekcji.

K. Bujnowicz-Powierza

 
         
    W naszej szkole jest OK! 08.12.2016  
   

Miło nam poinformować, że w naszej szkole wprowadziliśmy elementy Oceniania Kształtującego – OK. Podstawowym celem tej metody jest podniesienie efektywności nauczania i uczenia się.

W klasie III a uczniowie już od kilku tygodni pracują zgodnie z zasadami OK. Ostatnio na lekcji matematyki dzieci uczyły się obliczać upływający czas. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych pomocy dydaktycznych wzrosło zainteresowanie tematem. Dzieci pracowały z wykorzystaniem kubeczków w trzech kolorach, które informowały nauczyciela o stopniu zrozumienia zagadnienia. Aktywność uczniów na lekcji zwiększona została poprzez stosowanie patyczków z imionami dzieci losowanych do odpowiedzi. W ten sposób również osoby nieśmiałe miały szansę na odpowiedź. Zastosowano pomoc koleżeńską, samoocenę i ocenę koleżeńską. Jednym słowem, było OK!

K. Jarkowska

 
         
    Mikołajkowa wycieczka 07.12.2016  
   

Dnia 6 grudnia uczniowie klasy II c i II b poznawali ciekawe miejsca regionu łódzkiego. Najpierw odwiedzili Groty Nagórzyckie znajdujące się w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Obejrzeli przepiękne ,,wyrobiska" po wydobytym piasku i wysłuchali legend związanych z tym miejscem. Później zwiedzili zamek w Inowłodzu, w którym powstało Muzeum prezentujące nasz region. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Fabryce Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci mogły poznać kolejne etapy powstawania pięknych bombek. Dodatkową atrakcją było samodzielnie wykonanie zdobień. Każdy uczeń mógł własnoręcznie ozdobić swoje bombki, aby zabrać je później do domu. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili w świetnych humorach. Zobacz zdjęcia!

D. Skrobek, J. Borawska

 
         
    Mikołajki 07.12.2016  
   

Renifer Rudolf już grzeje kopyta,

Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta.

Rózgi zostają, niech idą w kąt.

Tak działa magia nadchodzących świat.

O, ho ho ho!

6 grudnia to dzień szczególnie pracowity dla Mikołaja. Dlatego do naszej szkoły wysłał swoje asystentki, by w jego imieniu wręczyły uczniom słodycze. Wszystkie dzieci były grzeczne, więc rózgi zostały w najdalszym kącie Mikołajowej chatki. W klasach młodszych rozpoczęły się pierwsze świąteczne spotkania i warsztaty. Dzieci miały okazję przygotować z rodzicami ozdoby choinkowe i zaprezentować programy artystyczne przybliżające atmosferę nadchodzących świąt. Już teraz życzymy Wam udanych prezentów gwiazdkowych. Pamiętajcie, że w wieczór wigilijny Mikołaj sprawdzi, czy dotrzymaliście słowa i za bardzo nie psociliście.

K. Luzak

 
         
    IV edycja projektu „Odkrywcy Łodzi” 06.12.2016  
   

Dnia 1 grudnia 2016 r. uczniowie z klasy IV a uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu IV edycji projektu „Odkrywcy Łodzi”, które się odbyło w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Więcej...

H. Kobus

 
         
    Wróżby andrzejkowe 05.12.2016  
   

W dniu 29 listopada podczas wszystkich przerw można było wywróżyć sobie wspaniałą przyszłość. Uczniowie z klasy 4c przygotowali 10 stoisk z ciekawymi wróżbami andrzejkowymi. Każdy stolik był wspaniale przystrojony. Również dzieci wcieliły się w czarodziejów i wróżki ozdabiając sobie głowy kapeluszami i zakładając peleryny. Wszystkie stoliki były bardzo oblegane przez chętnych do odkrycia swojej przyszłości. Mamy nadzieję, że dobre wróżby się spełnią.

D. Kuzalska

 
         
    Andrzejki 2016 05.12.2016  
   

Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole ANDRZEJKI. Dzieci z klas młodszych mogły sobie w tym dniu powróżyć... i dowiedzieć się co wydarzy się w przyszłości. Oczywiście wszystko potraktowały pół żartem pół serio :)))

J. Kwiatkowska

 
         
    Konkurs przedmiotowo-językowy 30.11.2016  
   

Z ogromną radością piszmy o kolejnych sukcesach naszych uczniów. W międzyszkolnym konkursie przedmiotowo - językowym "English is my passport" drużyna z naszej szkoły w składzie Alicja Bielawska i Julia Tomaszewska zajęła I miejsce. Dziewczynki podczas konkursu wykazały się bardzo dużą znajomością języka angielskiego oraz wiedzą przyrodniczo - geograficzną i pokonały reprezentacje z 15 łódzkich szkół podstawowych. Zwycięski duet wspierały p. Jolanta Grabowska (nauczycielka j. angielskiego) oraz p. Małgorzata Papuga (nauczycielka przyrody).

Naszym zwyciężczyniom z całego serca gratulujemy!!!

M. Papuga

 
         
    Turniej szachowy 30.11.2016  
   

Dnia 29.11.16 rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Łodzi Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w szachach. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim w 7 rundach.

Nasza szkoła startował w nich po raz trzeci. Reprezentantami naszej placówki byli uczniowie uczęszczający na zajęcia Szkolnego Koła Szachowego pod opieką pana Michała Lotki.

W zawodach wystawiliśmy dwie drużyny. Każda składała się z trzech chłopców i dziewczynki. Drużyna w składzie: Kajetan Madej 5a; Bartosz Bernacki 6a; Kamil Januszewski 5c; Zuzanna Goździkowska, 3c zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Łodzi Szkół Podstawowych w roku 2016 i awansowała do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w grudniu. To ogromny sukces uczniów SP 7, tym bardziej, że stanowił zaskoczenie zarówno dla zawodników, jak i trenera.

Życzymy powodzenia w kolejnych startach.

M. Lotka

 
         
    Podsumowanie Tygodnia Patrona 28.11.2016  
   

W piątek (25.11.2016) gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich pana prof. Bolesława Bolanowskiego, państwo Iwonę i Mieczysława Łaptaszyńskich, pana Stanisław Flakiewicz oraz pana Kazimierza Skibickiego, którzy wzięli udział w apelach podsumowujących Tydzień Patrona. Czytaj więcej...

H. Kobus

 
         
    Konkurs języka angielskiego 28.11.2016  
   

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że uczennica klasy VI C Maja Dratkiewicz (opiekun p. Jolanta Grabowska) z bardzo dobrym wynikiem 87% przeszła do drugiego etapu najbardziej prestiżowego konkursu języka angielskiego w województwie łódzkim czyli Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Bardzo serdecznie gratulujemy Mai sukcesu i życzymy jeszcze większego zapału do nauki na najbliższe miesiące. Będziemy trzymać kciuki za Majkę.

J. Grabowska

 
         
    Konkurs parafialny 27.11.2016  
   

Dnia 27 listopada w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs parafialny "Polscy święci i błogosławieni" zorganizowany przez Akcję Katolicką. Nagrody otrzymali: Gabriela Denys z kl. Ic; Ania Fróg z kl. IIb; Kuba Cieślak z kl. IIc; Ola Juraszczyk z kl. IId; Zuzanna Włodarska z kl. IIIa; Marta Majchrowicz, Zuzanna Goździkowska z kl. IIIc; Oliwia Kormaniak z kl. IVb; Zuzanna Kopczyńska, Anna Raszewska, Hanna Zarzycka kl. IVc; Oskar Grzegorczyk, Anna Ogrodowczyk z kl. IVd; Piotr Fróg z kl. Vb; Inga Grzegorczyk z kl. Vd; Marek Majchrowicz z kl. VIc.

Uczestnicy konkursu obecni w kościele otrzymali pamiątkowe obrazki i roratnie lampiony. Wystawa prac w kościele.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!

Prace z konkursu różańcowego zostaną przekazane chorym ze szpitala Kopernika w Łodzi.

A. Zalewska

 
         
    Konkurs "EkoAktywni" 27.11.2016  
   

Miło jest nam poinformować, że jedna z naszych koleżanek p. Małgorzata Papuga znalazła się w gronie laureatów konkursu "EkoAktywni" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Za działania prowadzone na rzecz ochrony środowiska oraz edukację ekologiczną dzieci i młodzieży woj. łódzkiego p. Małgorzata otrzymała nagrodę II stopnia w kategorii osoby fizyczne. Swoje umiejętność z zakresu edukacji ekologicznej p. Małgorzata na co dzień wykorzystuje realizując w szkole opracowaną przez siebie innowacje pedagogiczną „BADACZE PRZYRODY – poznawanie przyrody poprzez odkrywanie i działanie” oraz prowadząc zajęcia Koła Młodych Ekologów.

 
         
    27 rocznica utworzenia Konwencji Praw Dziecka 25.11.2016  
   

Międzynarodowa konwencja przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r. Jest to dokument obowiązujący w niemal wszystkich państwach świata (z wyjątkiem Somalii i USA). W konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. W roku 1978 Polska zaproponowała Komisji Praw Człowieka ONZ jej uchwalenie i przedstawiła projekt, który był później dwukrotnie modyfikowany. Na podstawie Konwencji powołano do życia organ nadzorujący jej realizację przez państwa, które ją ratyfikowały - Komitet Praw Dziecka.

W naszej szkole dekorujemy drzwi sal lekcyjnych liczbą, która przypomina o rocznicy powstania Konwencji. W tym roku również pojawiło się wiele pięknych, oryginalnych pomysłów na liczbę 27.

D. Kuzalska

 
         
    Drodzy nauczyciele i uczniowie! 21.11.2016  
   

W dniach 14-17 listopada 2016 r. p. Jolanta Grabowska, nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole, przebywała w Dublinie na seminarium kontaktowym w ramach programu Erasmus +.   Więcej...

J. Grabowska

 
         
    Ogólnopolski Konkurs Poetycki 20.11.2016  
   

Sukcesy naszych uczniów zawsze budzą naszą dumę i radość, tym bardziej, jeśli są to sukcesy w prestiżowych ogólnopolskich imprezach. Tak było i tym razem. Dwoje naszych utalentowanych literacko uczniów uzyskało niezwykłe osiągnięcia w XII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Nowe Inspiracje”: Julia Śmiechowicz z klasy VId (op. p. Magdalena Adamczyk) zdobyła II miejsce (szanowne jury nie przyznało bowiem miejsca pierwszego) oraz Tymoteusz Krakowski z klasy VIc (op. p. Anna Błoch). Dodajmy, że rozstrzygnięcie odbyło się w sobotę 19 listopada w Bałuckim Domu Kultury, a na konkurs zostały nadesłane setki prac uczniów z całej Polski. „Serce roście” patrząc na te dzieci – chciałoby się zakrzyknąć za klasykiem! Wielkie, wielkie brawa!!!

M. Adamczyk

 
         
    Konkurs "Wylosuj Anioła" 20.11.2016  
   

Uczniowie naszej szkoły wykonali 25 prac na IX Konkurs "Wylosuj Anioła" którego celem jest uwrażliwianie na cierpienie innych i rozwijanie zainteresowań artystycznych. Nadesłane prace konkursowe zostaną podarowane Fundacji "Gdy liczy się czas" dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Tematyka prac nawiązuje do wesołych aspektów życia dziecka pozwalająca na oderwanie się od smutnej i trudnej rzeczywistości; wewnątrz kartek znajduje się wiele pozytywnych i dobrych słów prosto z serca skierowanych do koleżanki lub kolegi.

Zobacz zdjęcia...

A. Zalewska

 
         
    Dyskoteka andrzejkowa 18.11.2016  
   

W dniu 16 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa, którą prowadził dj Simon. Podczas zabawy rozdawane były kartki z życzeniami i pozdrowieniami, które dzieci przygotowały podczas Tygodnia Życzliwości i Pozdrowień.

D. Kuzalska

 
         
    Naklejki edukacyjne 17.11.2016  
   

Miło jest nam poinformować, iż w naszej szkole na podstopniach pojawiły się kolorowe naklejki edukacyjne. Dzięki nim szare i smutne do tej pory schody przyciągają wzrok, cieszą soczystymi barwami i - co najważniejsze - otrzymały niezwykły walor edukacyjny. Mamy wobec tego nadzieję, że ułatwią one naszym uczniom utrwalanie i zapamiętywanie wzorów matematycznych, dat związanych z historią Polski i zwrotów w języku angielskim. Jednym słowem – dwie pieczenie przy jednym ogniu!

J. Skobel

 
         
    Tydzień tolerancji, życzliwości i pozdrowień 13.11.2016  
   

W dniach 14.11 - 18.11.2016 r. w naszej szkole obchodzić będziemy

TYDZIEŃ TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

D. Kuzalska

 
         
    Mamy Niepodległą! 13.11.2016  
   

W dniu 10 listopada uczniowie klas IV-VI wzięli udział w akcji „Mamy Niepodległą!”, zorganizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie wysłali do swoich bliskich i znajomych oraz wszystkich osób i instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą blisko 300 kartek z najlepszymi, okolicznościowymi życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Celem tej inicjatywy jest zachęcenie Polaków do wspólnych i radosnych obchodów 11 LISTOPADA.

H. Kobus

 
         
    Święto Niepodległości 13.11.2016  
   

My - nauczyciele - kształcimy i kształtujemy nowe pokolenia, dlatego serce w nas rośnie, kiedy widzimy efekty swej pracy. Tak było 10 listopada, gdy przedstawiciele klas szóstych i klasy Vd, walcząc z tremą, przeprowadzili naszych uczniów przez meandry historii i pokazali, ile wysiłku, trudu i ofiar musiały złożyć całe pokolenia Polaków, aby odzyskać niepodległość. Dzięki lirycznym opowieściom mogliśmy dowiedzieć się o roli Stanisława Augusta Poniatowskiego i Tadeusza Kościuszki, razem z naszymi artystami przeszliśmy przez powstanie listopadowe i styczniowe, aby wreszcie powitać Józefa Piłsudskiego i razem z nim z niepokojem oczekiwać na tak długo wyczekiwaną niepodległość. Wspominkom towarzyszyły liczne, melodyjne, czasem wesołe, a czasem melancholijne piosenki perfekcyjnie przygotowane przez nasz szkolny chór pod opieką p. Małgorzaty Gęsich, a nad dekoracjami i zaiste artystycznymi kreacjami młodych aktorów czuwała p. Zuzanna Goljan. Mamy nadzieję, że ten apel – będący swoistą lekcją historii – przybliżył wszystkim uczniom te ważne, trudne i bolesne dla naszego państwa wydarzenia i pokazał, czym był prawdziwy patriotyzm i że miłość do Ojczyzny często bywała okupiona poświęceniem, „krwią i blizną”.

M. Adamczyk

 
         
    Szanowni rodzice i uczniowie 13.11.2016  
   

Miło jest nam poinformować, że w minionym tygodniu poznaliśmy naszych przyjaciół z Hiszpanii.

Więcej...

J. Grabowska

 
         
    Drodzy uczniowie i rodzice! 05.11.2016  
   

My, uczniowie klasy VI C, a zarazem uczestnicy projektu E-twinning zatytułowanego „Culture Chasers” zrealizowaliśmy swoje pierwsze zadanie.

 Więcej...

 
         
    Projekt „Dzień z życia w Pałacu Herbsta” 04.11.2016  
   

Uczestniczki Koła Plastycznego miały okazję wziąć udział w projekcie „Dzień z życia w Pałacu Herbsta” organizowanych przez Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi. Projekt ten zakładał najpierw uczestnictwo z specjalnym warsztacie, a potem na jego podstawie wykonanie pracy konkursowej.

Zajęcia warsztatowe, które odbyły się 02.11.2016 r. były lekcją muzealną na temat rodziny Herbstów oraz zwyczajów w XIX wieku, na której uczennice musiały zmierzyć się ze stosowanym ówcześnie słownictwem, zasadami pałacowej etykiety a także wcielać w role mieszkańców pałacu. Więcej...

Z. Goljan

 
         
    Akcja "Pamiętamy" 03.11.2016  
   

W okresie Wszystkich Świętych Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie naszej szkoły – Oliwier Gandecki, Adam Kasprzak, Jakub Lebioda, Hanna Zarzycka i Patryk Przybysz odwiedzili cmentarze na Ogrodowej, Dołach, Zarzewiu, Szczecińskiej, Kurczakach, Farnej, w Pabianicach oraz Kazimierzu. Zapalając znicze, składając kwiaty na grobach Orląt, przy tablicach pamiątkowych i krzyżach pragniemy oddać hołd bohaterom, młodym obrońcom Lwowa, oraz przypomnieć odwiedzającym nekropolie o bohaterskich czynach Orląt Lwowskich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

Więcej o akcji Pamiętamy czytaj w artykule Pamiętają o bohaterach na stronie internetowej.

H. Kobus

 
         
    Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 02.11.2016  
   

W ostatnim tygodniu października codziennie, od poniedziałku do piątku,  biblioteka szkolna gościła uczniów z klas II - VI. Z okazji święta biblioteki uczniowie uczestniczyli w konkursach: rozwiązywali krzyżówki i zagadki o książkach i bibliotece. Na zakończenie wszyscy otrzymali maskotki i cukierki.

I. Tymczyj

 
         
    "Odkrywcy Łodzi" 30.10.2016  
   

W październiku w ramach projektu "Odkrywcy Łodzi" realizowanego przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Łodzi uczniowie z klasy IVa uczestniczyli w dwóch wycieczkach tematycznych „Czarownice, wierzby i rzeka Łódka – jak się żyło w średniowiecznej Łodzi” oraz „Sztuka z papieru i tkaniny”Czytaj więcej...

H. Kobus

 
         
    Konkurs "Różaniec" 30.10.2016  
   

Dnia 30 października w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs parafialny "Różańcowa Szkoła Maryi" nagrodę główną otrzymały: Julia Turek z kl. IVc i Arita Polus z kl. IIIb.

Pozostali nagrodzeni to: Gabriela Denys, Rafał Misiewicz, Jakub Michalak, Wojciech Turek z kl. Ic; Arleta Bocian z kl. IIa; Zosia Gruchot z kl. IIb; Szymon Sokołowski, Ola Juraszczyk z kl. IId; Marcin Dmowski z kl. IIIa; Maria Dołęgiewska, Angelika Świętosławska, Marta Majchrowicz, Ola Matyja z kl. IIIc, Tomasz Kędzia z kl. IIId; Anna Raszewska kl. IVc; Oskar Grzegorczyk z kl. IVd; Klara Klesper kl. Va; Inga Grzegorczyk z kl. Vd; Marek Majchrowicz z kl. VIc. Uczestnicy konkursu obecni w kościele otrzymali pamiątkowe obrazki i różne różańce. Wystawa prac w kościele ,można odebrać swoją pracę. Zdjęcia...

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!

A. Zalewska

 
         
    Sztuka Starego Cmentarza w Łodzi 30.10.2016  
   

W dniu 29.10.2016 r. koło plastyczne miało przyjemność włączyć się, razem z grupą ochotników z naszej szkoły, w działania w ramach wolontariatu szkolnego na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi, połączonego z porządkowaniem nagrobków i kwestą na rzecz zabytków nekropolii. Akcja ta była także okazją do odwiedzenia grobów Orląt Lwowskich. Przy okazji zwiedzając część katolicką, prawosławną i protestancką mieliśmy sposobność podziwiać przepiękne pomniki i nagrobki, w które idealnie wkomponowane zostały ciekawe rzeźby o tematyce religijnej lub związane z życiem zmarłej osoby. Niektóre z nich wywarły na nas ogromne wrażenie i nawet kapryśna aura nie mogła przeszkodzić nam w uchwyceniu tej sztuki obiektywem aparatu. Zdjęcia...

 

Artystka

 
         
    Porządkowanie cmentarza 30.10.2016  
   

29 października 2016 r. uczniowie: kl. VI a - Wiktoria Waloch; kl. Vb - Zuzanna Tomalak i Marika Kubik; kl. IVa - Konrad Kaczmarek, Julia Pomarańska, Beniamin Ciechanowski; kl. IVc - Gabriela Raczyńska, Julia Turek, Fabian Kępka, Natalia Sadowska, Patryk Przybysz, Jan Cieślak pod opieka p. Zuzanny Golian, p. Doroty Kuzalskiej, p. Aliny Zalewskiej i p. T. Sadowskiego uczestniczyli w porządkowaniu miejsc wokół pomników nagrobnych na Katolickim, Prawosławnym i Ewangelickim Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Szczególną troską objęliśmy groby obrońców Lwowa -Kazimierza Thuma i Zygmunta Skibickiego zapalając znicze pamięci. Zdjęcia...

A. Zalewska

 
         
    Konkurs na pejzaż jesienny rozstrzygnięty! 30.10.2016  
   

Niezmiernie miło jest mi przekazać, iż w piątek 28 października podsumowany został kolejny szkolny konkurs plastyczny na wykonanie pejzażu o tematyce jesiennej. Bardzo cieszę się, że konkurs ten cieszy się niezmiennie dużą popularnością i coraz bardziej uruchamia wyobraźnię i pomysłowość młodych twórców. Spośród wielu dostarczonych, pięknych i ciekawych prac, wykonanych przy użyciu różnorodnych materiałów i technik plastycznych, jury w składzie: p. Elżbieta Mętka, p. Małgorzata Sadowska oraz p. Zuzanna Goljan wyłoniło prace, które uznane zostały za najlepsze. Ich autorom przyznane zostały następujące wyróżnienia i nagrody.

WYRÓŻNIENIA otrzymali: Jagoda Rosiak z kl. IVc, Hania Zarzycka z kl. IVc, Szymon Grodzicki z kl. IVc, Oskar Oleczek z kl. Vc, Inga Grzegorczyk z kl. Vd oraz Adrian Stańczyk z kl. VIa.

NAGRODY otrzymali:

  • za zajęcie III miejsca Oskar Grzegorczyk z kl. IVd,

  • za zajęcie II miejsca Zuzia Kopczyńska z kl. IVc,

  • za zajęcie I miejsca ex aequo Kinga Pajęczewska oraz Malwina Ciechanowska z kl. VId.

Gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym oraz życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Z. Goljan

 
         
    Wycieczka do Warszawy 26.10.2016  
   

25 października z pewnością na długo zapamiętamy. Tego dnia – zgodnie z hasłem, że podróże kształcą - klasy VIa, VIb, i VIc wybrały się do Warszawy. W strugach jesiennego deszczu podziwialiśmy nowoczesną konstrukcję Stadionu Narodowego, zajrzeliśmy do szatni naszych piłkarzy, oglądaliśmy rozległe trybuny. Następnie udaliśmy się do Sejmu RP przy ulicy Wiejskiej. Tam oprowadzono nas po sali poselskiej oraz senatorskiej, słuchaliśmy ciekawych opowieści p. przewodnik na temat zwyczajów i przepisów obowiązujących parlamentarzystów, dowiedzieliśmy się, gdzie zapadają wszystkie ważne dla naszego Państwa i dla nas uchwały. Około godz. 19 cali i zdrowi dotarliśmy w miejsce dla nas szczególne (!) czyli pod naszą szkołę Nie obyło się bez przygód, lecz cóż wart byłby wyjazd bez dreszczyku emocji…

M. Adamczyk

 
         
    "Szkoła przyjazna zwierzętom" 26.10.2016  
   

Cztery klasy z naszej szkoły wzięło udział w łódzkim projekcie: "Szkoła przyjazna zwierzętom". Przedstawiciele Fundacji "Świat z Czterech", podczas spotkania z najmłodszymi tłumaczyli, jak zachować bezpieczeństwo w kontakcie z psem oraz jakie są obowiązki opiekuna czworonoga. Spotkanie z czworonogami, ich opiekunami, a także zoopsychologiem i behawiorystą pozwoliło nam lepiej zrozumieć nasze psiaki, a przede wszystkim sygnały jakie nam wysyłają swoją mową ciała. Na warsztatach rozmawialiśmy jak stworzyć dobrą relację z czworonogiem, dowiedzieliśmy się w jakim celu czipujemy psy, kiedy niezbędny będzie kontakt ze Strażą Miejską czy weterynarzem. Zajęcia te były ciekawe, odbywały się w bardzo miłej atmosferze, a najważniejsze jest to, że dowiedzieliśmy się w jaki sposób zostać najlepszym opiekunem i przyjacielem psa. Dziękujemy Fundacji za poświęcony nam czas.

Emila Mańko

 
         
    Projekt "Piękna nasza Polska cała" 26.10.2016  
   

Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w projekcie "Piękna nasza Polska cała", który będzie promował szkolne inicjatywy inspirowane folklorem.

Składa się on z pięciu etapów, podczas których będziemy przybliżać kulturę i przyrodę regionu łowickiego.  Zakończy się uroczystym podsumowaniem w maju 2017 r.

Bieżące informacje dotyczące realizacji projektu będą zamieszczane na naszej stronie internetowej >>.

M. Sadowska

 
         
    "Europe Code Week 2016" 23.10.2016  
   

W minionym tygodniu, w ramach międzynarodowego projektu "Europe Code Week 2016", uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach komputerowych, na których uczyli się programować. Dzieci z klas IV i V kodowali grę, której celem była nauka segregacji odpadów. Klasy II i III tworzyły program Akwarium. Obydwie grupy pracowały w aplikacji Scratch. Na zakończenie zajęć uczniowie testowali swoje programy.

M. Gęsich

 
         
    Wycieczka do Warszawy 21.10.2016  
   

19 października klasa IV D wybrała się na klasową wycieczkę do Warszawy. Spędziliśmy bardzo przyjemne przedpołudnie spacerując po Parku Łazienkowskim oraz Starym Mieście. Potem udaliśmy się na ulicę Nowy Świat do Manufaktury Cukierków, aby obejrzeć pokaz wyrabiania masy na cukierki, wszystko krok po kroku. Następnie na Ulicy Tamka uczniowie brali udział warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywali lizaki. Bawiliśmy się świetnie, pełni energii i wspomnień wróciliśmy do Łodzi.

Wychowawca klasy IV D Karina Bujnowicz-Powierza

 
         
    Oblicza Dialogu 20.10.2016  
   

Szkoła uczestniczy w programie edukacyjno - wychowawczym MŁODY ASYŻ. MŁODZIEŻ NA RZECZ TOLERANCJI I POKOJU. Jest on integralną częścią wieloletniego projektu - Oblicza dialogu prowadzonego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.  Czytaj więcej.

A. Zalewska

 
         
    Chrzest pierwszoklasistów 20.10.2016  
   

Wczoraj 19 X 2016, jak co roku, w naszej szkole odbył się Chrzest Pierwszaków. Po uroczystym ślubowaniu dzieci z klas pierwszych musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami, aby stać się "prawdziwymi" uczniami. Na szczęście wszystko zaliczyły. Okazało się, że dzieci dużo wiedzą na temat swojej szkoły. Pierwszaki rysowały również swoje ulubione szkolne miejsca. Musiały wykazać się zręcznością, zjeść zdrowe owoce oraz zatańczyć. Wszyscy starym zwyczajem pokonali kasztanowy tor przeszkód. A wszystko to przy ulubionej muzyce. Konkurencje obserwowały i punktowały starsze koleżanki z klasy VI b. Pomagały one również w przygotowaniu Chrztu. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę.

Zdjęcia...

J. Kwiatkowska

 
         
    Dzień Edukacji Narodowej 18.10.2016  
   

14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty i gorące życzenia od uczniów i rodziców. Pan Dyrektor Jarosław Krajewski złożył życzenia, gratulacje oraz podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pełną zaangażowania pracę oraz trud włożony w wychowanie dzieci. W sposób szczególny wyróżnił niektórych z nich.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: pedagog szkolny pani Joanna Michalska, nauczyciel przyrody pani Małgorzata Papuga, nauczyciel matematyki pani Nina Stępniarek, nauczyciel świetlicy pani Elżbieta Mętka, nauczyciel plastyki pani Zuzanna Goljan, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pani Jolanta Kwiatkowska, pani Jolanta Borawska, pani Renata Kuberska, pani Dorota Skrobek, nauczyciele języka polskiego pani Magdalena Adamczyk, pani Anna Błoch, pani Agnieszka Desput, nauczyciel historii pani Helena Kobus, nauczyciele języka angielskiego pani Jolanta Grabowska, pani Ewa Kubicka, nauczyciel religii pani Alina Zalewska, pracownicy administracji i obsługi: pani Jolanta Andrzejewska, pani Joanna Polak, pani Teresa Sądkiewicz, pani Honorata Ślipek.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości odbyła się część artystyczna przygotowana pod opieką nauczycieli: pani Anny Błoch, pani Doroty Miszteli oraz pani Zuzanny Goljan, uczniowie klasy V b oraz chór szkolny w pięknej oprawie plastycznej zaprezentowali program, w którym opowiedzieli o dniu z życia ucznia i podziękowali za pracę, życzliwość, wychowanie nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Tekst opowiadania i piosenki w wykonaniu chóru z kl. IV-VI bardzo podobały się obecnym na uroczystości pedagogom i uczniom.

Ponadto w trakcie uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli panu Dyrektorowi piękne kwiaty, a uczniowie podarowali nauczycielom wykonane przez siebie drobne upominki.

A. Błoch

 
         
    Ślubowanie 18.10.2016  
   

13 października to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych przywitał pan dyrektor Jarosław Krajewski. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Po zaprezentowaniu umiejętności uczniów nastąpiła najważniejsza chwila – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

J. Derejska

 
         
    Sztafetowe biegi przełajowe 18.10.2016  
   

13 października uczniowie nasze szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Łodzi w Sztafetowych Biegach Przełajowych, organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy. Zawody odbywały się w Parku im. J. Poniatowskiego. Zawodnicy startowali w kategorii dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

  • zespół dziewcząt: Martyna Kopczyńska, Zuzanna Zielonka, Natalia Sobieraj, Oliwia Niemierska, Julia Śmiechowicz, Hanna Grzybowska, Gabiela Graczyk, Aleksandra Rasmus, Zuzanna Rembowska, Natalia Skowrońska, Martyna Śmiałkowska, Amelia Wojciechowska, Kaja Niewiadomska;

  • zespół chłopców: Sebastian Bittner, Jakub Nadaj, Marcel Przybylski, Nikodem Cebula, Mateusz Edwards, Kamil Januszewski, Koroch Krystian, Miłosz Maciejewski, Oliwier Pieczyrak, Maksymilian Wejder, Jakub Żygadło, Michał Stępka.

Uczniowie naszej szkoły, pod opieka nauczycieli wychowania fizycznego –Izabelli Chrolenko i Doroty Kuzalskiej, zajęli bardzo wysokie lokaty: dziewczęta ukończyły bieg na piątej pozycji, chłopcy zajęli dziewiąte miejsce. Należy podkreślić, że jest to duży sukces wszystkich startujących zważywszy, że w zawodach wzięły udział aż 24 szkoły z całej Łodzi.

GRATULUJEMY!

I. Chrolenko

 
         
    Wycieczka do Sejmu RP 16.10.2016  
   

11 październik 2016 uczniowie klas Vc i Vb oraz dzieci ze Szkolnego Koła Historycznego wzięły udział w wycieczce do Sejmu RP w Warszawie. Wizyta w Sejmie okazała się bardzo ciekawa. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy miejsca znane nam do tej pory tylko z telewizji: salę obrad, korytarze sejmowe, czy ściankę reporterską, przy której posłowie i senatorowie udzielają wywiadów dziennikarzom. Dodatkową atrakcję było spotkanie z posłanką p. Katarzyną Lubnauer, która cierpliwie odpowiadała na nasze pytania związane z pracą posłów.

Miło będziemy też wspominać jesienny spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie podziwialiśmy Pałac na Wyspie, Amfiteatr i licznie towarzyszące nam, mimo chłodnego dnia, wiewiórki.

N. Różycka, B. Zybert

p. A. Desput

 
         
    Wystawa prac plastycznychh 12.10.2016  
   

Od 12 października 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 8 im. Władysława Reymonta w Łodzi można oglądać piękne jesienne prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi.

A. Hildt

 
         
    Mała olimpiada" 10.10.2016  
   

GRATULACJE dla naszych małych gimnastyków i gimnastyczek.

Dziękujemy zawodnikom i zawodniczkom za emocje jakie nam dostarczyli podczas "MAŁEJ OLIMPIADY" w Szczecinie. Był to Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek - zawody na, których mogliśmy zobaczyć po 12 najlepszych zawodników i zawodniczki z każdej strefy wyłonionych podczas startu na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek. Nasz Klub był reprezentowany przez siedmioosobową ekipę. Cieszymy się, że z każdym rokiem nasza reprezentacja w większym składzie.

WYNIKI

Wielobój chłopców (48 zawodników) - Marcel Rembowski IV miejsce, Bartek Kostrzewski VII miejsce.

Wielobój dziewcząt - Natalia Wawrzyniak 23 miejsce, Zuzanna Wełna 30 miejsce, Malwina Jurek 32 miejsce, Ania Banaszkiewicz 33 miejsce.

Finały dziewcząt - Zuzia pierwsza rezerwowa na równoważni, Natalia nota 14,400 na skoku - tuż, tuż obok finału.

Finały chłopców - złoty medal Bartka na ćwiczeniach wolnych oraz V miejsce na drążku, Marcel - finał na skoku V miejsce, finał na drążku IV miejsce.

POWODZENIA na następnych zawodach !!!

A. Rembowska

 
         
    Konkursy parafialne - rozdanie nagród 10.10.2016  
   

Dnia 09.10.2016 r. w kościele Matki Bożej Anielskiej rozdano nagrody w XI edycji konkursów dotyczących osoby św. Franciszka z Asyżu, pt.: „Panie, bądź pochwalony przez naszego brata wiatr, przez powietrze i obłoki, przez pogodę i wszelkie zmiany czasu, którymi karmisz swoje stworzenia” (fragment z Pieśni Słonecznej św. Franciszka z Asyżu).

A. Zalewska

 
         
    Innowacja "Poczytaj mi proszę" 10.10.2016  
   

W roku szkolnym 2016/2017, uczniowie klasy VI C wraz z wychowawcą p. Jolantą Grabowską realizują innowację pedagogiczną z języka angielskiego rozwijającą umiejętność czytania ze zrozumieniem w języku obcym. Uczniowie w miesiącu wrześniu czytali „Calineczkę”, a październik upływa nam pod znakiem „Ropuch i diamentów”. Aby czytanie było przyjemnością uczniowie wykonują różne zadania z wykorzystaniem technik polisensorycznych, nowoczesnych technologii pracując w grupach i parach. Oto fotorelacja z ostatnich zajęć oraz prezentacja i przykładowe ćwiczenie pt. „A banana story” do wykorzystania w domu.

J. Grabowska

 
         
    Konkursy parafialne 07.10.2016  
   

Wyniki XI edycji konkursów dotyczących osoby św. Franciszka z Asyżu, pt.: „Panie, bądź pochwalony przez naszego brata wiatr, przez powietrze i obłoki, przez pogodę i wszelkie zmiany czasu, którymi karmisz swoje stworzenia” (fragment z Pieśni Słonecznej św. Franciszka z Asyżu)

Praca literacka (klasy IV-VI):

KATEGORIA POEZJA - Wyróżnienie - Szymon Grodzicki kl. IV c

KATEGORIA LIST - III miejsce – Hanna Zarzycka kl. IV c

KATEGORIA MODLITWA - III miejsce – Lilianna Czekalska kl. IV c

Gratulujemy !!!

A. Zalewska

 
         
    Szanowni Państwo! 05.10.2016  
   

Cieszymy się, że mówienie w języku angielskim naszym uczniom nie jest straszne. W miesiącu wrześniu uczniowie p. Jolanty Grabowskiej wykonywali zadanie dodatkowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zadaniem uczniów klas czwartych było opowiedzenie o sobie w języku angielskim, a uczniowie klas piątych i szóstych musieli wypowiedzieć się w dowolnym temacie przez jedną minutę. Pani Jola otrzymała ponad 50 prac, z którzy kilka prezentujemy społeczności szkolnej. Życzymy miłego oglądania.

Wiktor Gawin, Jeremi Klimczak, Klara Klesper, Antoś Grzelak,
Maja Dratkiewicz, Hania Grzybowska, Oliwia Wróbel.

J. Grabowska

 
         
    Dzień warkoczyka 05.10.2016  
   

Pierwszy miesiąc nauki pożegnaliśmy Dniem Warkoczyka.

Konkurs odbył się w naszej szkole 3 października. Warkoczyki są u nas bardzo popularne, ponieważ dużo dzieci zdecydowało się wziąć udział w tym konkursie. Tegoroczne laureatki to:

1. Agnieszka Majda kl. IIIa - 120 warkoczy

2. Weronika Sak kl. IIIc - 105 warkoczy

3. Marta Jańczyk kl. IIa - 82 warkocze

Nie zabrakło również odważnych chłopców...:))) Piękne warkoczyki w tym dniu nosili: Marcin Dmowski z kl. IIIa i Igor Kowalczyk z kl. IIc

J. Kwiatkowska

 
         
    Szanowni Państwo! 03.10.2016  
   

Miło jest nam ogłosić, że w wyniku postępowania rekrutacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ z Warszawy, p. Jolanta Grabowska, nasz nauczyciel języka angielskiego, będzie jedną z dwóch reprezentantek Polski podczas wydarzenia “School Education Contact Seminar” w dniach 14.11.2016 – 16.11.2016 w Dublinie w Irlandii.

J. Grabowska

 
         
    Grupowa Oczyszczalnia Ścieków 03.10.2016  
   

30.09.2016 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi. Przeprowadzili zajęcia ekologiczne dotyczące oszczędzania wody. Czterdzieścioro dzieci z klas Ia, Ic, IIb, IId, IIIa otrzymało kolorowe komiksy – nagrody za aktywny udział w zajęciach.

A. Hildt

 
         
    Konkurs parafialny 25.09.2016  
   

Dnia 26 września w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs parafialny "Selfie z Jezusem" - nagrody otrzymali: Szymon Szybiński z klasy IId, Ola Juraszczyk z klasy IIe, Oskar Grzegorczyk z klasy IVd i Inga Grzegorczyk z klasy Vd. Prace można zobaczyć na wystawie w kościele.

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!

A. Zalewska

 
         
    Święto św. Stanisława Kostki 24.09.2016  
   

Reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w sumie odpustowej celebrowanej 18 września, w liturgiczne wspomnienie świętego Stanisława Kostki (patrona Archikatedry Łódzkiej), której przewodniczył Metropolia Łódzki Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Odwołując się do liturgii słowa, przybliżył postać św. Stanisława, patrona dzieci i młodzieży, który niewątpliwie stał się dla nich wzorem do naśladowania, w drodze do nieba.

Po homilii Ksiądz Arcybiskup przyjął do grona Chłopięcego Chóru Archikatedry Łódzkiej nowych chórzystów w tym ucznia kl. IIb Szymona Szybińskiego. Przez śpiew będzie w przyszłości ubogacać liturgię sprawowaną w Katedrze.

Chór pod dyrekcją ks. Piotra Przybysza, absolwenta Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie, istnieje od ubiegłego roku i wciąż jest otwarty na nowych kandydatów.

A. Zalewska

 
         
    eTwinning 23.09.2016  
   

Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy VIc wraz z wychowawcą i nauczycielem języka angielskiego p. Jolantą Grabowską rozpoczynają współpracę w ramach projektu eTwinning ze szkołą z Hiszpanii. >>

J. Grabowska

 
         
    Światowy Dzień Sybiraka 19.09.2016  
   

Jak co roku 17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Jest to również rocznica napaści ZSRR na Polskę. Delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. bp Adama Lepę w intencji Ojczyzny i Polaków zmarłych na zesłaniu.

 

G. Parzonka

 
         
    Konkurs plastyczny 18.09.2016  
   

10 września 2016 r. w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. W czasie trwania Dożynek uczennica naszej szkoły Amelia Ochlanek (IV a) wzięła udział w Konkursie Plastycznym Pary Prezydenckiej „Co najbardziej lubię w Polsce?” Amelia namalowała Tatry, Giewont, kolejkę na Kasprowy Wierch i góralską bacówkę.

„Moja praca została wybrana do nagrody. To było dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromny zaszczyt odbierać dyplom i nagrodę z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy – powiedziała Amelia, wspominając swój udział w Dożynkach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 


H. Kobus

 
         
    Wystawa prac plastycznych 17.09.2016  
   

Od 16.09 w Miejskiej Bibliotece Publicznej filia nr 8 im. Władysława Reymonta można podziwiać prace – wspomnienia z wakacji uczniów naszej szkoły.

 


A. Hiltd.

 
         
    Dzień „Zielonej Szkoły” 13.09.2016  
   

Dzień „Zielonej Szkoły” na stałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły. W tym roku obchodziliśmy go 12 września. W dniu tym uczniowie wraz z nauczycielami sadzili drzewa i krzewy, prowadzili prace porządkowe na boisku szkolnym oraz w szkolnym ogródku. Dzięki dużej liczbie dostarczonych tui kolumnowych powstał żywopłot przy budynku sali gimnastycznej i na terenie placu zabaw. Rośliny zielne upiększyły szkolne ogródki.

Wszystkim dzieciom i rodzicom bardzo dziękujemy za licznie dostarczone rośliny.

 


M. Papuga

 
         
    Konkursu na najładniejszy ogródek szkolny 13.09.2016  
   

W roku szkolnym 2016/2017 do konkursu na najładniejszy ogródek szkolny, zgłosiło się siedem klas. Uczestnikami tegorocznej edycji są klasy: IIIC, IIID, IIIB, IIC, IID, VIA i V A.

W pierwszym tygodniu września poszczególnym klasom przydzielono miejsca w ogródkach szkolnych, były to te same miejsca co w latach poprzednich. W dniu 12 września (Dzień Zielonej Szkoły) prace w ogródkach zostały oficjalnie rozpoczęte. Klasy porządkowały swoje grządki i korzystając z pięknej pogody, sadziły jeszcze kwiaty.

CELE KONKURSU W ROKU SZKOLNYM 2016/2017:

- nauka praktycznych umiejętności związanych z sadzeniem i dbaniem

  na bieżąco o rośliny w ogródku szkolnym;

- poznanie różnych gatunków roślin ogrodowych;

- rozwijanie zainteresowań otaczającym światem przyrody doskonalenie

  zmysłu obserwacji przyrody w oparciu o bezpośredni kontakt z przyrodą.

Rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy ogródek szkolny” odbędzie się 20.06.17 r. Wyłaniając zwycięzcę komisja będzie brała pod uwagę: estetykę grządki, ilość i rodzaj nasadzeń oraz systematyczność w pielęgnowaniu swojego ogródka. Powodzenia !!!

 KOORDYNATOR

L. Bąk-Kuzańska

 
         
    QEEG Biofeedback – JUŻ W NASZEJ SZKOLE!!! 07.09.2016  
   

Nowoczesna metoda treningu pracy mózgu

Już od końca września uczniowie skorzystają z tego rodzaju terapii w naszej szkole!

Co to jest EEG Biofeedback?

EEG Biofeedback to nowa, skuteczna metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania naszego mózgu. Polega na nauczeniu mózgu samokontroli pracy za pomocą modyfikacji fal mózgowych. EEG Biofeedback to rodzaj terapii, dzięki której pacjent/uczeń w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak by mózg pracował wydajniej i szybciej. Dzięki specjalnemu urządzeniu pacjent/uczeń ( i terapeuta) wie kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Stopniowo, w trakcie terapii, uczy się świadomie wprowadzać w stan, w którym jest najbardziej skupiony. Trening jest bardzo przyjemny, ma formę gry komputerowej, którą uczeń stara się kierować wyłącznie siłą swojej woli.

Treningi EEG Biofeedback w naszej szkole szczególnie wykorzystywane będą w celu usprawnienia koncentracji uwagi, spostrzegania, pamięci ucznia jak i jego tempa pracy, a także różnego rodzaju chorób, zaburzeń i stresu. Zajęcia prowadzone będą przez specjalnie wykwalifikowanych nauczycieli naszej szkoły - certyfikowanych trenerów EEG Biofeedback.

E. Mańko

 
         
    Radiowęzeł 04.09.2016  
   

Uwaga! Od 1 września w naszej szkole mamy możliwość korzystania z radiowęzła. Dzięki temu możemy wspaniale zagospodarować każdą przerwę. Oczekujemy na Wasze propozycje informacji, audycji czy ciekawostek, których chcielibyście słuchać. Podczas pierwszego spotkania samorządów klasowych z opiekunem Samorządu Uczniowskiego zostanie wybrany zespół redakcyjny radiowęzła. Czekam na mądre i ciekawe propozycje.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

D. Kuzalska

 
         
    Orlęta Filmowe Łodzi - nagroda główna odebrana! 04.09.2016  
   

W dniu 23 sierpnia zwyciężczynie pierwszej edycji konkursu Orlęta Filmowe Łodzi uczennice Szkoły Podstawowej nr 56 w Łodzi Wiktoria Kocińska i Paulina Kowalczyk odebrały nagrodę główną. Dziewczynki pod opieką nauczyciela prowadzącego Joanny Wiśniewskiej wzięły udział w wycieczce po planie filmowym zorganizowanej przez Zespół Producencki WJTeam/Likaon. Panie Justyna Rucińska oraz Anna Mroczek zapoznały nagrodzone uczennice z tajnikami pracy na planie filmu animowanego. Wiktoria i Paulina dowiedziały się, jak powstają lalki, jak nagrywa się ich ruch. Mogły podziwiać gotowe scenografie, w których powstaje film. Zobaczyły, jak wygląda praca animatora. Na koniec z zainteresowaniem obejrzały gotowy film.

Mamy nadzieję, że udział w wycieczce zainspiruje je do twórczej pracy.

Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Orlęta Filmowe Łodzi!

 

A. Błoch

 
         
    Wakacje UKS "SP7" 04.09.2016  
   

W tym roku zawodnicy i zawodniczki z UKS "SP7" aktywnie spędzali czas obozowy w ośrodku nad morzem GIM Ostrowo. Super lokalizacja z dala od zgiełku, uprzejmość obsługi, bardzo dobre wyżywienie oraz szereg atrakcji co do uprawiania wielu dziedzin sportu to tylko część pozytywnych aspektów tego ośrodka.

Podczas pobytu mogliśmy zobaczyć morze i okoliczne miejscowości z wysokości 33 metrów z latarni morskiej w Rozewie. Zwiedziliśmy również pobliską miejscowość Karwię.

W trakcie marszobiegu oraz rozruchów porannych podziwialiśmy okoliczne lasy oraz wyjątkowo malownicze, wysokie klify, stale rzeźbione przez morskie fale. Nie zapomnieliśmy także o treningach specjalistycznych na, których kształtowaliśmy sylwetkę i przypomnieliśmy sobie podstawowe ćwiczenia akrobatyczne i gimnastyczne. Wszystko po to aby przygotować organizm do ciężkiej całorocznej pracy treningowej.

Nasi zawodnicy i zawodniczki mieli okazję wziąć udział w dyskotece integracyjnej oraz ognisku. Podczas podsumowania obozu wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Kadra trenerska jest pełna podziwu dla naszych gimnastyków i gimnastyczek za wspaniałą postawę i zaangażowanie w życie obozowe.

 

A. Rembowska

 
         
         
   

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

odbędzie się 1września 2016 roku

w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi

 

godz. 800 – MSZA ŚWIĘTA

(Parafia św. Franciszka z Asyżu)

 

godz. 900 – KLASY III - IV

(spotkanie na sali gimnastycznej)

 

godz. 1000 – KLASY V-VI

(spotkanie na sali gimnastycznej)

 

godz. 1100 – KLASY I-II

(klasy I zbiórka przed szkołą)